Prevare u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#301 Re: Prevare u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

zadnjih godina smrdi bas...meni prisao ,reko hajd odmakni se majke ti :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#302 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Qler »

I ja sam prije znao uzeti olovku, ali fakat zadnjih godina baš danfa da valja...
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#303 Re: Prevare u Sarajevu

Post by graue_maus »

:cry:
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#304 Re: Prevare u Sarajevu

Post by breuer »

https://nomad.ba/svjetionik-falsifikata-i-plagijata

pokušaj intelektualne prevare, a ustvari najgori oblik krađe i plagijarizma...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#305 Re: Prevare u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Meni je uvijek zao starog, pa tako i cike sa olovkama, bezbroj sam ih kupio od njega, narocito prije kad sam svaki dan bio u Alti. Ima i u Zenici jedan tako, nije dobar, mislim da tesko govori, šepa na jednu nogu, prodaje privjeske, ima porodicu i sve, ne fali mu nista, ali on hoda okolo i prodaje. Uvijek mu dam koju marku, a privjesak ne uzimam, zao mi jebes ga.

Zato neki dan dodje do stola neki cigos zdrav prav mlad i neku sliku djevojcice stavlja na sto pa ode, vraca se vidi nista mu nisam stavio, pa poce placnim glasom gospodine molim vas :-) mrs jebem te u usta, konju rep mozes iscupat...

To sam i u Becu dozivio :D neki mlad jak Turcin-Arap, nekakve casopise prodaje, reko necu, kad on ono u fazonu posto necu kupit, morel "hilfe fur mih"...sta cu ti ja davat hilfe doguzeljao si se u socijalnu drzavu, mlad zdrav prav, radi bog ti pomogo :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#306 Re: Prevare u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

hilfe gur gur :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#307 Re: Prevare u Sarajevu

Post by nepass1 »

Prodaje on olovke 15+ godina
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#308 Re: Prevare u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

muha_sa wrote: 02/08/2020 10:49
Duša od čovjeka, nikad nikog mrsko poprijeko pogledo nije a kamli nešto više--glOho i daleko bilo.

Vakat bio kad su se papci zalijetali da kupe "zlatni" prsten za sitnu lovu :D al ja to ne mogu pojasnit nekom ko nije živio u taj vakat :-) ne gledaj iz današnje perspektive.
Da ne zapoganim temu o slikama starog Sarajeva.

Pozajem, tj. poznavao sam zenu koja je zbog ovakvih dusa od covjeka ostala bez icega.

Nepismena seoska muslimanska zena iz srednje Bosne je, poslije smrti muza, vozom dosla u Sarajevo da proda zlatne dukate koji su joj jedini ostali iza muza. Penzije nije bilo, ostala joj je samo trosna kuca, nesto zemlje koju nije mogla sama obradjivati i ti dukati. Sa Bistricke stanice se spustila na Carsiju, naivno otkrivajuci svoje namjere prolaznicima koje je pitala za pomoc kako da dodje na Carsiju...

Naletila je na nekog Sovu ili koju vec carsijsku legendu i za svoje dukate dobila ciglu.

Pa se sad ja pitam da li je i ona papanka? Mozda u svojim dimijma i teskim srednjobosanskim naglaskom i jeste tako izgledala, ali je li zasluzila da je neko prevari na takav nacin?

Zato mi je odvratna ta fascinacija lupezima i prevarantima, ali se zbog nje i ne cudim ko nam je na vlasti.

@muha_sa ne zahatori, nije tebi direktno upuceno iako sam tebe kvotao. Samo svaka batina ima dva kraja, a boga mi i prica!
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#309 Re: Prevare u Sarajevu

Post by muha_sa »

Prošle godine odem s jaranom na aVto pijacu--ne idem na tu pijacu jer mi je to toliko odvratno da mi se gadi :-) al me jaran zamolio pošto je prodavo svoje auto pa da mu društvo pravim
Elenejse :D vidimo šibicare kako šibice valjaju :-) par njih iz iste ekipe inekoliko levata koji su kontali na guzove lovu uzet :-) NIKO ih za rukave vuko nije :-) te mi ih sekunde žao nije kad lovu zijane.
Ženska sa momkom odjednom vrisnu-trči policiju traži--sve pare koje su donjeli da auto kupe zijanili :-)
Jel mi ih žao :? Ni sekunde-još bi one šibicare počastio.

Nane i tih nana mi je žao jer ju/ih je neko OPLJACKO a ne prevario. Te lopine bih na Goli otok poslo da se ja pitam.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#310 Re: Prevare u Sarajevu

Post by sime_cipol »

muha_sa wrote: 02/08/2020 12:08 Prošle godine odem s jaranom na aVto pijacu--ne idem na tu pijacu jer mi je to toliko odvratno da mi se gadi :-) al me jaran zamolio pošto je prodavo svoje auto pa da mu društvo pravim
Elenejse :D vidimo šibicare kako šibice valjaju :-) par njih iz iste ekipe inekoliko levata koji su kontali na guzove lovu uzet :-) NIKO ih za rukave vuko nije :-) te mi ih sekunde žao nije kad lovu zijane.
Ženska sa momkom odjednom vrisnu-trči policiju traži--sve pare koje su donjeli da auto kupe zijanili :-)
Jel mi ih žao :? Ni sekunde-još bi one šibicare počastio.

Nane i tih nana mi je žao jer ju/ih je neko OPLJACKO a ne prevario. Te lopine bih na Goli otok poslo da se ja pitam.
Ne foliraj, kod Alisa odes redovno :oops: :D
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#311 Re: Prevare u Sarajevu

Post by nivla »

breuer wrote: 02/08/2020 10:37 https://nomad.ba/svjetionik-falsifikata-i-plagijata

pokušaj intelektualne prevare, a ustvari najgori oblik krađe i plagijarizma...
kao i vecina nasih akademika
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#312 Re: Prevare u Sarajevu

Post by muha_sa »

sime_cipol wrote: 02/08/2020 12:44
Ne foliraj, kod Alisa odes redovno :oops: :D
:-D

Idem vala-što jest jest :) svaki dan osim nedelje :lol:

Znaš kako žene na poslu pričaju i fale se gdje je koju muž u nedelju odveo :D
Tako meni moja malo malo pa veli--Onu moju sa posla čoJK bvodio na auto pijacu a ti mene nikad :-) meni dosadilo to zvocanje i jedne nedelje joj velim--spremaj se, idemo na auto pijacu :thumbup: žena sva sretna-docekala i to cudo :lol: ostavio auto tamo negdje na onom parkingu kod dzamije i lagano ko na korzu--pod ruku i laganini :D kad smo naišli na one što po trotoaru prodaju vidim joj facu :lol: uNIdjemo a ono drma Sinan, Kemal i ostali a ona se dere--potkošuljaaaaaaaaaaaaaaa--čarapaaaaaaaaa :lol: u mene mi hanuma veli--hajmo nazad :D nema nazad--ima da hodaš do fajrunta :lol: naidjemo na onaj kamion gdje cevape vrti--HoŠ li da malo sjedemo, pojedemo po porciju i pivom zalijemo :?
Elem-Nikad više pijacu pomenula nije :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#313 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Boemica »

muha_sa wrote: 02/08/2020 12:08 Prošle godine odem s jaranom na aVto pijacu--ne idem na tu pijacu jer mi je to toliko odvratno da mi se gadi :-) al me jaran zamolio pošto je prodavo svoje auto pa da mu društvo pravim
Elenejse :D vidimo šibicare kako šibice valjaju :-) par njih iz iste ekipe inekoliko levata koji su kontali na guzove lovu uzet :-) NIKO ih za rukave vuko nije :-) te mi ih sekunde žao nije kad lovu zijane.
Ženska sa momkom odjednom vrisnu-trči policiju traži--sve pare koje su donjeli da auto kupe zijanili :-)
Jel mi ih žao :? Ni sekunde-još bi one šibicare počastio.

Nane i tih nana mi je žao jer ju/ih je neko OPLJACKO a ne prevario. Te lopine bih na Goli otok poslo da se ja pitam.
Prevarant će zajebat svakog, i dedu, i nanu i mladog.

I ti kojima su fascinirani stariji građani jer "je bilo drugačije vrijeme" nisu birali koga će zajebat.

A na avto pijaci si treb'o ženu provodat i po onom djelu gdje cigani prodaju polovne stvari razastrte po dekama na onoj prašini, to bi je možda fasciniralo pozitivno pa bi se i ona hvalila kolegicama :lol:

Ja tako odem sa starim, kupujemo polovne knjige, ja se zadala, cjenkam se sa nekim čikcom oko čitave zbirke Zilahijevih knjiga, okrenem se, kad u mene stari stoji kod onih šibicara, drži otvoren novčanik u ruci, a šibicarova ruka u novčaniku. Kad ga nisam omlatila ko krušku da mi je triput ćaća :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94352
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#314 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Logovan »

Onaj dedo u vojničkom odijelu što šeta po vazdan u Titovoj i u Ferhadiji je isto prevarant. Još gori od onog sa olovkama. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#315 Re: Prevare u Sarajevu

Post by muha_sa »

Logovan wrote: 02/08/2020 16:00 Onaj dedo u vojničkom odijelu što šeta po vazdan u Titovoj i u Ferhadiji je isto prevarant. Još gori od onog sa olovkama. :lol:


Ovaj sa klipa je moj komšija :-D Vojvoda smo ga zvali-rahmet mu duši :(

Malo na svoju ruku :-) svaki dan je piso nekakve prestavke i savjete kako i šta dalje u politickom smislu :D te papire je kopiro i nosio po raznim ambasadama i raji djelio :D meni svaki dan donosio šta napiše pa ko eto da i ja dam svoje mišljenje :lol:

Eh-rijec je o dedi što po Ferhadiji u maskirnoj hoda :D taj dedo svako jutro u Hotonju stopira da ga neko preveze do grada :D on te iste od Vojvode papire nosa i raji pokazuje :lol: prepoznadoh mu ih u ruci :-) a baška što se voli sa prolaznicima (djevojkama) slikat :-) ko ono u neznani je zagrli i sebi privuce da je ljepši kadar :-) :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#316 Re: Prevare u Sarajevu

Post by muha_sa »

Boemica wrote: 02/08/2020 15:53
muha_sa wrote: 02/08/2020 12:08 Prošle godine odem s jaranom na aVto pijacu--ne idem na tu pijacu jer mi je to toliko odvratno da mi se gadi :-) al me jaran zamolio pošto je prodavo svoje auto pa da mu društvo pravim
Elenejse :D vidimo šibicare kako šibice valjaju :-) par njih iz iste ekipe inekoliko levata koji su kontali na guzove lovu uzet :-) NIKO ih za rukave vuko nije :-) te mi ih sekunde žao nije kad lovu zijane.
Ženska sa momkom odjednom vrisnu-trči policiju traži--sve pare koje su donjeli da auto kupe zijanili :-)
Jel mi ih žao :? Ni sekunde-još bi one šibicare počastio.

Nane i tih nana mi je žao jer ju/ih je neko OPLJACKO a ne prevario. Te lopine bih na Goli otok poslo da se ja pitam.
Prevarant će zajebat svakog, i dedu, i nanu i mladog.

I ti kojima su fascinirani stariji građani jer "je bilo drugačije vrijeme" nisu birali koga će zajebat.

A na avto pijaci si treb'o ženu provodat i po onom djelu gdje cigani prodaju polovne stvari razastrte po dekama na onoj prašini, to bi je možda fasciniralo pozitivno pa bi se i ona hvalila kolegicama :lol:

Ja tako odem sa starim, kupujemo polovne knjige, ja se zadala, cjenkam se sa nekim čikcom oko čitave zbirke Zilahijevih knjiga, okrenem se, kad u mene stari stoji kod onih šibicara, drži otvoren novčanik u ruci, a šibicarova ruka u novčaniku. Kad ga nisam omlatila ko krušku da mi je triput ćaća :lol:
Zaletio se stari da uzme guzovace joju :lol:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#317 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Pirija »

u zadnjie vrijeme svi traze "pare za gorivo" fol nestalo im a ni auta nemaju :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#318 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Edin H. »

Pirija wrote: 02/08/2020 17:49 u zadnjie vrijeme svi traze "pare za gorivo" fol nestalo im a ni auta nemaju :D
Umjesto da traze pare da kupe auto :izet:
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#319 Re: Prevare u Sarajevu

Post by NediM17 »

Bila ona narkomanka po Marindvoru ordinirala, fol povezla dijete doktoru pa nestalo goriva, daj joj petaka da naspe.
Svi je valjda skontali pa je nestala negdje.
Lafo turi karticu u bankomat, pa onda jebe mater sto joj nisu uplatili, pa onda udje u poslovnicu banke pa tamo nesta naglas ruzi, psuje narod sto niko ne da petaka. :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#320 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Ommadawn »

Prilikom jedne posjete u Sarajevu, jesen 2003, šetam s prijateljicom po Baščaršiji. Bila je nedjelja, igrao se derbi Željo-Sarajevo, grad je prije toga gorio od sirena, bubnjeva i navijačkih pjesama ali kad je utakmica krenula, nigdje nijednog muškarca u gradu. A cura po kafićima k’o salate.
Ja eto nešto volim kad god dođem u Sarajevo da prvo odem na Baščaršiju, to mi je neki ritual, ostalo mi od djetinjstva i tako svaki put.
Elem šetamo ona i ja i onako pričamo, šta ima, šta nema, taman tamo kod Begove džamije, bila je neka zlatara (da li je još tu, ne znam) i ona se zadržala pred izlogom da vidi neki prsten, šta li.
Kad približava se meni stariji čovjek, kačket na glavi, naočale i nosi neki papir, ko biva recept i glasno govori treba mu nešto para da digne lijek u apoteci, zafalilo mu a treba. U tom se prijateljica okrenu, uze me za podlakticu, a on kako vidi nju, okrenu se za 180 i nazad. Veli ona “O jebo mater svoju... To mi je komšija. Sin mu narkoman, rasprodo haman sve iz kuće i ovaj sad ovako hoda ne bi li mu skupio za još jedan šut”.

Ima jedna poslovica što kaže “Poštenog se čovjeka ne može prevariti”. I to stoji. Poznajem par slučajeva što su izgubili lovu na šibici na autobuskim stanicama (jedni u Zagrebu drugi u Travniku), radi se o srednjovječnim ljudima, odraslim u Bosni, to je stari fol i opet padnu na to. Znači samo je pohlepa u pitanju, ništa drugo.

Ali kad je neko u nevolji, kao primjerice ova žena iz Batine priče, vrlo je lako da se prevarant okoristi.
Nisam vjernik, nisam ni praznovjeran. Ali kroz život sam sreo takvih ljudi koji prevare bez skrupule i jebemliga, vratilo im se na neki način. Pa vjerujem (i iskreno se nadam) da se ni taj sa tim dukatima nije baš usrećio nego naprotiv.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#321 Re: Prevare u Sarajevu

Post by basicm »

Problem je fasciniranost sljamom i otpadom drustva, prodavaci cigle su upravo to. Mnoge neiskvarene studente i posjetioce Sarajeva su ostavljali bez icega. Presretanje u parku, cipelarenje...
Sarajevo je odavno imalo predispoziciju da postane ovakvim kakvim jeste danas. Neko ko uspije u zivotu se zove papak, a sljam je raja legenda i ostale titule.
User avatar
Logovan
Posts: 94352
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#322 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Logovan »

Ommadawn wrote: 02/08/2020 22:56 igrao se derbi Željo-Sarajevo, grad je prije toga gorio od sirena, bubnjeva i navijačkih pjesama ali kad je utakmica krenula, nigdje nijednog muškarca u gradu.
Najbolja vremena sarajevskog derbija. :thumbup:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#323 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Pirija »

sve kafane pune treba svi frajeri na utakmici :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#324 Re: Prevare u Sarajevu

Post by Ommadawn »

Pirija wrote: 03/08/2020 00:56 sve kafane pune treba svi frajeri na utakmici :D
Ja se umalo tad ne oženih :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#325 Re: Prevare u Sarajevu

Post by muha_sa »

basicm wrote: 02/08/2020 23:31 Problem je fasciniranost sljamom i otpadom drustva, prodavaci cigle su upravo to. Mnoge neiskvarene studente i posjetioce Sarajeva su ostavljali bez icega. Presretanje u parku, cipelarenje...
Sarajevo je odavno imalo predispoziciju da postane ovakvim kakvim jeste danas. Neko ko uspije u zivotu se zove papak, a sljam je raja legenda i ostale titule.
Prodavci cigli su drumski razbojnici.



ZaboraviK pitat pa uNidjoh ponovo :D

Jesi li kad prisustvovo cipelarenju i presretanju u parku il ono cuo kako neko na nekom sjelu prica :?

Djetinjstvo i odrastanje provedoh na čaršiji i NIKAD me niko ni poprijeko pogledo nije a kamli ružnu rijec reko a nema kakve bagre po caršiji nije hodalo :-) Nit sam kakav manga nit grmalj nit kavgadzija a nema rupe od birtije u koju nisam ulazio i u sitne sate se kuci vraco.
A danas brinem nad odraslim sinom kad do 11 uvece vani ostane :-)
Post Reply