Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#151 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by sabina1 » 23/10/2013 23:09

Kaže večeras gospodin Nefić Irfan da policija po pozivu građana izlazi na lice mjesta i kažnjava nepropisno parkirane automobile.
NIJE ISTINA.
Kada sam nazvala broj koji su dostavili javnosti za pozive , preusmjerili su me na drugi a ovi opet na treći (valjda lokalna zajednica , šta li :? ).
Uglavnom , kad sam uputila poziv dobila sam odgovor da će - doći.
I pratila....niko nije došao.... u sat vremena nigdje nikoga , nepropisno parkirani automobili stoje...opet nazovem i opet dobijem odgovor da će doći (sad mi se već smijulje na telefon ) i opet....ništa....treći poziv i opet odgovor da su eto samo što nisu....
Sutra sam okrenula samo jednom , umalo me sugovornik - policajac nije poslao u tri.....malo mu je falilo ali se suzdržao.
Naravno rekao je da će odmah doći.
Niko nije došao.
Nisam više zvala.
Ovo je bilo prije dva-tri mjeseca kad je bila ona akcija dojava nepropisnog parkiranja.
Ne pada mi na pamet više da zovem.
A gospodin Nefić NE GOVORI ISTINU ;-)

sorcerer

#152 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by sorcerer » 23/10/2013 23:33

sram ga bilo

quarterback

#153 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by quarterback » 24/10/2013 00:27

tvsabina wrote:Kaže večeras gospodin Nefić Irfan da policija po pozivu građana izlazi na lice mjesta i kažnjava nepropisno parkirane automobile.
NIJE ISTINA.
Kada sam nazvala broj koji su dostavili javnosti za pozive , preusmjerili su me na drugi a ovi opet na treći (valjda lokalna zajednica , šta li :? ).
Uglavnom , kad sam uputila poziv dobila sam odgovor da će - doći.
I pratila....niko nije došao.... u sat vremena nigdje nikoga , nepropisno parkirani automobili stoje...opet nazovem i opet dobijem odgovor da će doći (sad mi se već smijulje na telefon ) i opet....ništa....treći poziv i opet odgovor da su eto samo što nisu....
Sutra sam okrenula samo jednom , umalo me sugovornik - policajac nije poslao u tri.....malo mu je falilo ali se suzdržao.
Naravno rekao je da će odmah doći.
Niko nije došao.
Nisam više zvala.
Ovo je bilo prije dva-tri mjeseca kad je bila ona akcija dojava nepropisnog parkiranja.
Ne pada mi na pamet više da zovem.
A gospodin Nefić NE GOVORI ISTINU ;-)
laže, nikad ne dolaze

quarterback

#154 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by quarterback » 24/10/2013 01:30

bull21 wrote:Zar se ne može staviti par onih štangli sa katancima il neka rampa samo za stanare? Ova Grbavica je inače čudo za parking. Maltene svaki drugi dan nestane svjetla tamo iza onog šupačkog kakaa i nekome se obije auto.
ne moze, pricao je predsjednik kucnog savjeta sa policijom prije par godina i rekli su mu da je to javni parking i da nema govora o rampi ili bilo cemu, jos su mu rekli ako hocete da normalno udjete u ulaz - zakupite par parking mjesta, sve i da zakupis par parking mjesta kakva korist kad si opet zagradjen ovim sto parkiraju poprijeko :shock:

a sto se tice obijanja, ovdje je mafijanje redovno, auti su nestajali i ispred akvarijusa i na svim okolnim parinzima, prijatelju od mog prijatelja prije 2 sedmice ukraden BMW iza ove zgrade, navodno istu noc ih je ukradeno jos nekoliko sa tog istog parkinga.... neko zaredao

garaze iza akvarijusa takodje, maltene svaku noc po neka bude obijena, kradu bicikla, motore, aute, sta nadju, kako je ova zona postala popularna za izlaske kriminal skocio nebu pod oblake, prije par mjeseci tipu zapaljen smart pred susjednom zgradom oko pola 3 ujutro, cujem neko sistanje, pogledam kroz prozor kad ono buktinja... :shock:

kakavdanakneiskustvu

#155 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu » 24/10/2013 06:27

quarterback wrote:podrzavam svako kaznjavanje parking papaka, i da, imam garazu

Image

:thumbup:

walk_M-A-N

#156 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by walk_M-A-N » 29/10/2013 11:40

quarterback wrote:
bull21 wrote:Zar se ne može staviti par onih štangli sa katancima il neka rampa samo za stanare? Ova Grbavica je inače čudo za parking. Maltene svaki drugi dan nestane svjetla tamo iza onog šupačkog kakaa i nekome se obije auto.
ne moze, pricao je predsjednik kucnog savjeta sa policijom prije par godina i rekli su mu da je to javni parking i da nema govora o rampi ili bilo cemu, jos su mu rekli ako hocete da normalno udjete u ulaz - zakupite par parking mjesta, sve i da zakupis par parking mjesta kakva korist kad si opet zagradjen ovim sto parkiraju poprijeko :shock:
Naravno. Ali zakup mjesta je 250 KM, pa ko bi to....
Rješenje je da se u onoj jednoj traci jednosmjerne ulici na Grbavici, koja je svakako malo opterećena, uklone znaci zabrane parkiranja, čija je jedina svrha kažnjavanje, ili čak da se ocrtaju parking mjesta, s tim što onda stanari plaćaju mjesečne naljepnice za II zonu, 25 KM. Ovo možete tražiti putem MZ.

JOINT_1921

#157 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by JOINT_1921 » 29/10/2013 11:44

Ja ne znam zasto se u Sarajevu ne uvedu npr. kao u Tuzli parking zone, sa aparatima, stanari mogu uzeti mjesecnu za to uze podrucje oko zgrade uz cipsovo uvjerenje o mjestu prebivalista, a "gosti" bujrum pa platite, 0,5KM 1h... Ako ne platis ide "zuta žvalja" na tocak, kad dodju platis fiksno 40KM da ti skinu to i eto...

maxell_sarajevo

#158 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by maxell_sarajevo » 29/10/2013 13:55

JOINT_1921 wrote:Ja ne znam zasto se u Sarajevu ne uvedu npr. kao u Tuzli parking zone, sa aparatima, stanari mogu uzeti mjesecnu za to uze podrucje oko zgrade uz cipsovo uvjerenje o mjestu prebivalista, a "gosti" bujrum pa platite, 0,5KM 1h... Ako ne platis ide "zuta žvalja" na tocak, kad dodju platis fiksno 40KM da ti skinu to i eto...
Bila je nekad prica da su stanovnici Marijin dvora imali te RAD-ove naljepnice, a opet im nije bilo osigurano da ce imati svoje parking mjesto.

Red Wolf

#159 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Red Wolf » 29/10/2013 14:06

maxell_sarajevo wrote:
JOINT_1921 wrote:Ja ne znam zasto se u Sarajevu ne uvedu npr. kao u Tuzli parking zone, sa aparatima, stanari mogu uzeti mjesecnu za to uze podrucje oko zgrade uz cipsovo uvjerenje o mjestu prebivalista, a "gosti" bujrum pa platite, 0,5KM 1h... Ako ne platis ide "zuta žvalja" na tocak, kad dodju platis fiksno 40KM da ti skinu to i eto...
Bila je nekad prica da su stanovnici Marijin dvora imali te RAD-ove naljepnice, a opet im nije bilo osigurano da ce imati svoje parking mjesto.
Zato sto su pojedinci placali cjeli dan,tako da nije bilo mjesta za te koji su imali mjesecni zakup a zakonski tu nisu smjeli praviti rezervisana mjesta,tako da su pojedinci tuzili "rad",uglavnom jednom su se opekli i tesko da ce opet

johntra

#160 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by johntra » 29/10/2013 16:37

i to je u TZ riješeno samo na prometnim mjestima u gradu, ne svuda...ispred tržnih centara i na prometnim cestama, nema u parkinzima u naseljima...

Nisrin

#161 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Nisrin » 29/10/2013 18:55

Imamo problem sa bahatim komsijom...prakira ispred naseg ulaza-kapije, iako to nije njegov ulaz u kucu i pravda se time da mu "prozori kuce" gledaju na taj "prolaz"...On ispred svog ulaza nema mogucnosti da parkira auto, jer je tu odmah ulica, a mi ipak imamo...Kako izaci na kraj s njim? Kome prijaviti? On nas napada i govori da je to uvijek bio njegov parking, da on nama pusti jer je dobar da PONEKAD parkiramo, jer ima dva auta...
Zivimo u kuci na Vratniku...

shandrprcSA

#162 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by shandrprcSA » 29/10/2013 19:19

Nisrin wrote:Imamo problem sa bahatim komsijom...prakira ispred naseg ulaza-kapije, iako to nije njegov ulaz u kucu i pravda se time da mu "prozori kuce" gledaju na taj "prolaz"...On ispred svog ulaza nema mogucnosti da parkira auto, jer je tu odmah ulica, a mi ipak imamo...Kako izaci na kraj s njim? Kome prijaviti? On nas napada i govori da je to uvijek bio njegov parking, da on nama pusti jer je dobar da PONEKAD parkiramo, jer ima dva auta...
Zivimo u kuci na Vratniku...
zovi policiju i neka ga kazne jer ti ometa nesmetan ulaz i izlaz
cl.74
3) prolazima i ulazima škola, ustanova, preduzeća, stambenih zgrada i drugih objekata i iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizacionu ili drugu mrežu komunalnih organizacija;

respo

#163 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by respo » 29/10/2013 21:13

samo trebaju nabaviti one zute lisice i to bi popravilo situaciju bar 50%

maraton

#164 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by maraton » 30/10/2013 17:31

A vidi ovo,Veterinarski fakultet uzurpirao 35 mjesta,a stanari nek parkiraju kud znaju...................... :evil:
Image

maraton

#165 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by maraton » 30/10/2013 17:38

Još malo za "profesore" i I one koji im dadoše pravo da meću ova željeza.
Pametniji je onaj Bosanski konj ispred fakulteta,
Image

Wind

#166 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Wind » 30/10/2013 17:52

quarterback wrote:
... prije par mjeseci tipu zapaljen smart pred susjednom zgradom oko pola 3 ujutro, cujem neko sistanje, pogledam kroz prozor kad ono buktinja... :shock:

Mislis ovaj...

Image

quarterback

#167 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by quarterback » 30/10/2013 18:06

taj

johntra

#168 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by johntra » 30/10/2013 21:57

Pa zar ima ovoliko profesora na Veterini? :D

Black swan

#169 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Black swan » 30/10/2013 22:15

zar je problem uzeti krampu i noću kad pada kiša razvaljivati te čunjeve od veterinarskog

jel po zakonu čunj?
nije
rokaj miško :sax: :run:

Skyfox

#170 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Skyfox » 30/10/2013 23:39

Wind wrote:
quarterback wrote:
... prije par mjeseci tipu zapaljen smart pred susjednom zgradom oko pola 3 ujutro, cujem neko sistanje, pogledam kroz prozor kad ono buktinja... :shock:

Mislis ovaj...

Image

jesu ikad uhapsili nekoga za ovu paljevinu?

Sent from my Lumia using Tapatalk

respo

#171 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by respo » 31/10/2013 17:35

Pa kod veterine nek ovi klinci budu linije i uvuces se :) znaci isto mjesta ima za parkirati i jos bolje kreten neki ne moze zauzeti 2 mjesta parkiranjem poprecno

foxy13

#172 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by foxy13 » 31/10/2013 17:47

Gospodine, izvoli izaći iz svog cijenjenog automobila, pa prošetaj malo pješke, pa vidi da li se treba parkirati po trotoarima, postojao znak za zabranjeno parkiranje ili ne. Konačno da neko nešto uradi i po ovom pitanju. Ako ne znaš za šta i kome služi trotoar i s kojim je razlogom tu, pokušaj koristiti mozak. Bitnije je da je tvoj auto na sigurnom, nego to što invalidi, majke s kolicima, djeca, stariji, uostalom i zdrave i mlade osobe, rizikuju da završe pod nečijim točkovima zbog tvog ljubimca, to uopšte nije bitno. Bitno je tvojih 40 KM. Ako neko izgubi život, ili ostane invalid za cijeli život, ma kakve to veze uopšte ima? :twisted:

Država

#173 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Država » 31/10/2013 17:50

maraton wrote:A vidi ovo,Veterinarski fakultet uzurpirao 35 mjesta,a stanari nek parkiraju kud znaju...................... :evil:
Image

E sad su prevršili svaku mjeru. Ako nastave ovako svak' sebi ograđivati (a nije on ni oslobodio), oca mi mrtvog, ja ću staviti rampu na most na Dolac Malti. Pa nek' neko stisne da me pomakne odatle. Svakako imam nalaza od PTSP-a da bih mogao ložiti čitav januar...

Dosta ba više...

quarterback

#174 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by quarterback » 01/11/2013 01:10

ako se ne varam tu je bio znak da je zabranjeno parkiranje osim za vozila veterine ?

Pasiflora

#175 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Pasiflora » 01/11/2013 06:41

Moram se nakaniti i napraviti fotke parkiranja po Dobrinji, na trgovima. Boze sacuvaj! Onolika Dobrinja i onoliki parkinzi, a papci parkiraju pod prozore + voze po zelenim povrsinama i po prolazima kroz zgradu da bi dosli pod svoj prozor i parkirali. Imamo komsiju invalida u kolicima i ponekad ne moze od automobila doci do zgrade.

Post Reply