Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

zavezata-vreca

#376 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by zavezata-vreca » 23/03/2018 12:45

najlakse je prijavit muriji auto na trotoaru ... da ga vidim ko će prijavit državu za ono ruglo od parkinga na trgu austrije? godinama se tu igraju djeca imaju ljetne pašte vozić ... sad odjednom rampa ... plati i ostavi auto.

Control panel

#377 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Control panel » 23/03/2018 12:46

slavoljub wrote:
zavezata-vreca wrote:Tema na kojoj komentarišu:

- oni sto nemaju auto
- oni što su i u školi bili cinkaroši
- oni što im je dosadno pa daj da drugom zagorčaju život.
tacno tako ,smetaa im sinoc sto su ljudi parkirali gdje su stigli , da su vozaci znali bi da je sinoc spas bio samo stat bilo gdjese maknut s ceste
I ja sam zapeo, ali kad sam dosao u svoje naselje nije mi palo na pamet da zagradim trotoar ili parkiram na njemu.
Moje gume na autu su odlicne i nisam imao vecih problema, to sto svako hoce da ima auto i vozi na protekt ili zimskim gumama sa 2mm sare, to ne treba da bude problem svih gradjana. Haos jeste bio, ali i zbog nas vozaca. Sto izlazis na cestu sa tehnicki neispravnim autom. A u tu ispravnost spadaju i gume.

zavezata-vreca

#378 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by zavezata-vreca » 23/03/2018 12:48

Control panel wrote:
slavoljub wrote:

- oni sto nemaju auto
tacno tako ,smetaa im sinoc sto su ljudi parkirali gdje su stigli , da su vozaci znali bi da je sinoc spas bio samo stat bilo gdjese maknut s ceste
I ja sam zapeo, ali kad sam dosao u svoje naselje nije mi palo na pamet da zagradim trotoar ili parkiram na njemu.
Moje gume na autu su odlicne i nisam imao vecih problema, to sto svako hoce da ima auto i vozi na protekt ili zimskim gumama sa 2mm sare, to ne treba da bude problem svih gradjana. Haos jeste bio, ali i zbog nas vozaca. Sto izlazis na cestu sa tehnicki neispravnim autom. A u tu ispravnost spadaju i gume.
zasto ljudi bolesni idu na posao i tako rizikuju da zaraze druge ... nije moj problem sto ti ne mozes uzeti bolovanje jer rizikujes otkaz ..

Control panel

#379 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Control panel » 23/03/2018 12:55

zavezata-vreca wrote:najlakse je prijavit muriji auto na trotoaru ... da ga vidim ko će prijavit državu za ono ruglo od parkinga na trgu austrije? godinama se tu igraju djeca imaju ljetne pašte vozić ... sad odjednom rampa ... plati i ostavi auto.
Druze, nije problem kad nema mjesta, problem je sa ljudima koji nece da parkira iza ili pored zgrade na polupraznom parkingu, nego hoce ispred zgrade.
O tome ja govorim, o bahatim i bezobraznim vozacima.
Pitao bi ja vas da je pravna drzava i da se neko polomi na neociscenom trotoaru. Vani bi od svih mogao naplatiti odstetu, od policije, od vocaca, od komunalnog, od mjesne zajednice, od...
Samo je kod nas pozeljno parkirati na trotoaru i sl i jos te napadnu ako se bunis protiv toga.
Ja sam gadjanin, nisam seljak i tako se i ponasam. I uvijek cu seljake cinkati policiji.

Control panel

#380 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Control panel » 23/03/2018 12:58

zavezata-vreca wrote:
zasto ljudi bolesni idu na posao i tako rizikuju da zaraze druge ... nije moj problem sto ti ne mozes uzeti bolovanje jer rizikujes otkaz ..
Jednom sam u njemackoj gledao kad je policija dosla na uvidja saobracsjne nesrece. Znas li sta su prvo uradili. Pogledali gume i izmjerili dubinu sare.
Pa tek sve ostalo.

kakavdanakneiskustvu

#381 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/03/2018 13:10

- oni sto nemaju auto

znaci trebamo podrzavati kretene koji parkiraju vozilo na trotoaru tako da pjesak nema teorije da prodje istim?

kakavdanakneiskustvu

#382 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/03/2018 13:11

zavezata-vreca wrote:
Control panel wrote:

- oni sto nemaju auto

Ako ti fali selo ti se lijepo vrati, pa tamo parkiraj pred ulaz kuce, stale ili na travu.
uzmi primjer ulice A.B. Šimića, gdje da ti ljudi parkiraju automobile? Prije 15 godine svako 3-4 domaćinstvo je imalo automobil, danas po domaćinstvu imaš 1-2 automobila. Nisu ljudi krivi što se parkinzi u gradu ne planiraju i prave.
i zato se vozila trebaju parkirati na trotoaru koji nije za to predvidjen nego za kretanje pješaka?

studiorum_tuzlaensis

#383 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by studiorum_tuzlaensis » 23/03/2018 13:18

Po njemu, da.

supercali

#384 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 13:25

zavezata-vreca wrote:
Control panel wrote:

- oni sto nemaju auto

Ako ti fali selo ti se lijepo vrati, pa tamo parkiraj pred ulaz kuce, stale ili na travu.
uzmi primjer ulice A.B. Šimića, gdje da ti ljudi parkiraju automobile? Prije 15 godine svako 3-4 domaćinstvo je imalo automobil, danas po domaćinstvu imaš 1-2 automobila. Nisu ljudi krivi što se parkinzi u gradu ne planiraju i prave.
Ima najmanje 4 auta koja nisu registrovana i to je ono sto ja vidim a koliko jos ne vidim
Da se to prijavi to je vec 4 auta manje nepropisno parkirano i tako u svakom naselju koliko hoces auta

supercali

#385 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 13:27

slavoljub wrote:

- oni sto nemaju auto
Pa smeta naravno jer sto taj vozac nije kupio gumu kako treba a ne da vozi na ljetnim protektu i sl

kakavdanakneiskustvu

#386 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/03/2018 13:31

ne znam kako to neko zamislja,ali to sto neko ima auto i parking ispred zgrade nedovoljan da se svi stanari zgrade tu parkiraju to ne znaci automatski da svi oni koji nemaju mjesto da na parkingu ostave svoje vozilo da imaju pravo parkirati kako hoce na trotoaru,postoje parkinzi i malo dalje od prozora s kojeg svako hoce da vidi svoje vozilo

Thorgerson

#387 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Thorgerson » 23/03/2018 14:09

- oni sto nemaju auto

Imam auto, nikad nisam bio cinkaros ali redovno zovem policiju kada vidim automobile u mom naselju na trotoaru.

I to sto pises nema veze. Na Dobrinji npr imas parking prostora koliko hoces, dakle imas dva parkinga koja zjape prazni jedan mozda 50% prazan, drugi 90% prazan. Ali zato krkani parkiraju po trotoaru i naravno da cu mu zvati policiju. Problem prosetati 150-200 metara.

U nekim naseljima jeste problem stvarno oko parkinga, ali nebitno. Evo u AB Šimića sutra da naprave garažu, šta misliš da li bi ljudi plaćali ili bi nastavili parkirati po trotoaru? Naravno da bi nastavili.

supercali

#388 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 14:28

Ja se kladim da i u simica kad bi odvukli neregistrovane i neispravne da bi bilo mjesta za parkirati

mnjonja

#389 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by mnjonja » 23/03/2018 14:33

Control panel wrote:
zavezata-vreca wrote:najlakse je prijavit muriji auto na trotoaru ... da ga vidim ko će prijavit državu za ono ruglo od parkinga na trgu austrije? godinama se tu igraju djeca imaju ljetne pašte vozić ... sad odjednom rampa ... plati i ostavi auto.
Druze, nije problem kad nema mjesta, problem je sa ljudima koji nece da parkira iza ili pored zgrade na polupraznom parkingu, nego hoce ispred zgrade.
O tome ja govorim, o bahatim i bezobraznim vozacima.
Pitao bi ja vas da je pravna drzava i da se neko polomi na neociscenom trotoaru. Vani bi od svih mogao naplatiti odstetu, od policije, od vocaca, od komunalnog, od mjesne zajednice, od...
Samo je kod nas pozeljno parkirati na trotoaru i sl i jos te napadnu ako se bunis protiv toga.
Ja sam gadjanin, nisam seljak i tako se i ponasam. I uvijek cu seljake cinkati policiji.
Upravo tako
Na AP ljudi parkiraju na trotoar DO samog parkinga, iz ko zna kog razloga
Na parkingu ima mjesta

dobar osjecaj

#390 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by dobar osjecaj » 23/03/2018 14:44

.
Last edited by dobar osjecaj on 04/12/2018 18:50, edited 1 time in total.

supercali

#391 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 14:47

Samo da se pocne kaznjavati garantujem u roku mjesec dva situacija bi bila bolja bar za pola

Henry Chinaski

#392 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Henry Chinaski » 23/03/2018 15:01

- oni sto nemaju auto
Jesi li trol ili glup?
Za tebe bi bilo bolje da trolaš...

zavezata-vreca

#394 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by zavezata-vreca » 23/03/2018 15:34

sacekaj vlasnika pa mu reci da si zvao muriju, nemoj iza zavjese se kriti.

walk_M-A-N

#395 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by walk_M-A-N » 23/03/2018 15:50

Ja sam ovdje kritikovao policiju kad zađu pa redom sve popišu, a od toga najviše auta nikome ne smeta. Ne znam jesu li gori oni koji to rade ili ovi što pametuju da su trotoari za pješake bez razumijevanja kako to stvarno izgleda.
Ali kod policije je kako je njima najlakše, sve krajnosti, ili sve ili ništa. Ima slučajeva gdje baš auto na trotoaru smeta. Ja nazovem da dođu i onda oni kažu imaju druga posla.
Dakle, ima mjera za kazne, tamo gdje auto smeta. Ali to znači više posla i dolazaka. Jutros gledam parkiran policijski Golf ispred kladionice. To im najlakše.

supercali

#396 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 16:05

Nema opravdanja za parkiranje na trotoaru nikako nema to smeta ne smeta nego ne moze i cao

zavezata-vreca

#397 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by zavezata-vreca » 23/03/2018 16:10

o tome ja pričam ... lako je nazvat i prijevit komšiju ... a drota koji kaze da nece doci ili da ima pametnijeg posla niko nece prijaviti. to je država ... narod se sa narodom svađa, a vlastodršce niko ne napada. policija je svjesna da država prvo treba ljuditma da obezbijedi parking mjesta pa tek onda da kaznjava.

supercali

#398 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali » 23/03/2018 16:13

zavezata-vreca wrote:o tome ja pričam ... lako je nazvat i prijevit komšiju ... a drota koji kaze da nece doci ili da ima pametnijeg posla niko nece prijaviti. to je država ... narod se sa narodom svađa, a vlastodršce niko ne napada. policija je svjesna da država prvo treba ljuditma da obezbijedi parking mjesta pa tek onda da kaznjava.
Pa parking je obezbjedjen al je tebi mrsko nazvati da se rijesi problem ovih sto nisu registrovani da se ne bi zamjerio komsiji
Pa prijavi ti drota ako ti kaze tako
Ja sam danas zvao jer su kreteni zakrcili ulicu i uredno rekose da ce doci

Control panel

#399 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Control panel » 23/03/2018 16:13

Da li za ovo iko ima opravdanje. Ako igdje ima mjesta za parking ima na grbavici. A neeee, hoce seljak na trotoar odmah do ulaza, hoce na zebru, hoce da zagradi kontejnere nece da potrazi. Zna da je zebra, parking, kontejner uvjek slobodan za “parkiranje”.

https://www.facebook.com/nepropisnopark ... 4949298794

zavezata-vreca

#400 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by zavezata-vreca » 23/03/2018 16:17

e cuj zvati muriju jer nisi karo godinu pa ti sve ide na kurac ... koliko zlobe u ljudima boze sacuvaj.

Post Reply