Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13351 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

Haris.ba wrote: 27/07/2021 11:39
ITNet wrote: 27/07/2021 11:35 Izgradili onaj kruzni na Ilidzi i sad tu guzve :-)
Prije prodjes starom magistralom Ilidzom mozda jednom stanes na semaforu. Sada guzvara ko u najbolje dane bez zapadnog prilaza.

Ko bi ljudima ugodio, ako imaju Semafore oni im ne valjaju pa bi htjeli Kruzne tokove. Ako imaju kruzne tokove onda im ni oni ne valjaju i htjeli bi semafore. Ima problema i na drugim stranama jer mnogi ne znaju da prioritiraju, da se ukljucuju i iskljucuju iz kruznog toka i zbog toga dolazi do guzvi. Zatim, svakim danom je sve vise i vise auta u prometu a ceste, semafori i kruzni tokovi ne mogu da progutaju toliki saobracaj.
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#13352 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Haris.ba wrote: 25/07/2021 22:39 Vozim se tzv.zapadnim prilazom i dumam kako su Osijek, Luzansko polje, Blazuj, Otes dozvolili sebi da prodje cesta 2x2 uz naselja, a da ta naselja nemaju raskrsnice u nivou.

I onda se sjetim najboljeg nacelnika u svemiru i argumenata oko famozne sarajevske brze ceste.
:( pa, valja li to što Otes, Lužansko Polja pa i osijek su "slijepa crijeva". i neka traqži Efa to što traži. i super što konačno možemo do Alipašina i mojmila i neđarića bez da kružimo. Plus, to su jabuke i kruške, ova mjesta "iza pruge" su sami grad skoro.pa i Drinska. Autom 4 minute do Otoke. A nije štos uz naselje puknuti 4 trake. Kakav kvalitet života je to. I ne bi mogli preći na drugu stranu kao u Pejtonu i Otesu...ono između Pejtona i otesa je trebalo ukopati bar 2 ili 3 metra(zbog plavljena ne dublje) i gore napraviti nadkrov(kao kod Zenice na autoputu) i povezati Otes i Pejton, naravno i prugu ukopati...Sad u Otes možeš samo na 2 mjesta preći. Autom 2 i pješke 1. pa i Osijek osta baš Osijek. Podhitno praviti od Otesa neki put, moj tip. ono je glupost .ideš do Plandišta pa opet nazad u naselje. Bože sačuvaj. Mnogi prodaju kuće u Osijeku... :thumbup:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13353 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

Ne znam sto ne grade vise i cescih Podvoznjaka (ispod pruge) gdje pruga razdvaja naselja? Recimo sva naselja duz ceste Safeta Zajke i Drinske su mogli podvoznjacima kratko i direktno spojiti sa naseljima ispod zeljeznicke pruge. Sta oni danas rade, rade Nadvoznjake, tamo gdje treba i gdje se moze treba graditi Podvoznjake a tamo gdje treba i gdje se moze treba graditi Nadvoznjake.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13354 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nosara »

:lol:

Image

Opet poplava ispod nadvožnjaka koji vodi prema Buća Potoku

Za mještane Buća Potoka plavljenje podvožnjaka nije ništa novo već godinama, iako je prije četiri godine u ovom dijelu ugrađena i pumpa za prepumpavanje vode koja je trebala riješiti problem.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13355 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nosara »

Haris.ba wrote: 27/07/2021 11:39
ITNet wrote: 27/07/2021 11:35 Izgradili onaj kruzni na Ilidzi i sad tu guzve :-)
Prije prodjes starom magistralom Ilidzom mozda jednom stanes na semaforu. Sada guzvara ko u najbolje dane bez zapadnog prilaza.
Tako je i kod Energoinvesta u Pofalicima. Kruzne i prave da bi bila guzva. Fetis neki, sta li? :roll:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#13356 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

selma 83 wrote: 27/07/2021 23:19
Haris.ba wrote: 25/07/2021 22:39 Vozim se tzv.zapadnim prilazom i dumam kako su Osijek, Luzansko polje, Blazuj, Otes dozvolili sebi da prodje cesta 2x2 uz naselja, a da ta naselja nemaju raskrsnice u nivou.

I onda se sjetim najboljeg nacelnika u svemiru i argumenata oko famozne sarajevske brze ceste.
:( pa, valja li to što Otes, Lužansko Polja pa i osijek su "slijepa crijeva". i neka traqži Efa to što traži. i super što konačno možemo do Alipašina i mojmila i neđarića bez da kružimo. Plus, to su jabuke i kruške, ova mjesta "iza pruge" su sami grad skoro.pa i Drinska. Autom 4 minute do Otoke. A nije štos uz naselje puknuti 4 trake. Kakav kvalitet života je to. I ne bi mogli preći na drugu stranu kao u Pejtonu i Otesu...ono između Pejtona i otesa je trebalo ukopati bar 2 ili 3 metra(zbog plavljena ne dublje) i gore napraviti nadkrov(kao kod Zenice na autoputu) i povezati Otes i Pejton, naravno i prugu ukopati...Sad u Otes možeš samo na 2 mjesta preći. Autom 2 i pješke 1. pa i Osijek osta baš Osijek. Podhitno praviti od Otesa neki put, moj tip. ono je glupost .ideš do Plandišta pa opet nazad u naselje. Bože sačuvaj. Mnogi prodaju kuće u Osijeku... :thumbup:
Ljudi ba, nije Osijek nego Osjek.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#13357 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Novi_Nick wrote: 28/07/2021 00:38 Ne znam sto ne grade vise i cescih Podvoznjaka (ispod pruge) gdje pruga razdvaja naselja? Recimo sva naselja duz ceste Safeta Zajke i Drinske su mogli podvoznjacima kratko i direktno spojiti sa naseljima ispod zeljeznicke pruge. Sta oni danas rade, rade Nadvoznjake, tamo gdje treba i gdje se moze treba graditi Podvoznjake a tamo gdje treba i gdje se moze treba graditi Nadvoznjake.
Nisu podvožnjaci za nas. :D
selma 83 wrote: 27/07/2021 23:19
Haris.ba wrote: 25/07/2021 22:39 Vozim se tzv.zapadnim prilazom i dumam kako su Osijek, Luzansko polje, Blazuj, Otes dozvolili sebi da prodje cesta 2x2 uz naselja, a da ta naselja nemaju raskrsnice u nivou.

I onda se sjetim najboljeg nacelnika u svemiru i argumenata oko famozne sarajevske brze ceste.
:( pa, valja li to što Otes, Lužansko Polja pa i osijek su "slijepa crijeva". i neka traqži Efa to što traži. i super što konačno možemo do Alipašina i mojmila i neđarića bez da kružimo. Plus, to su jabuke i kruške, ova mjesta "iza pruge" su sami grad skoro.pa i Drinska. Autom 4 minute do Otoke. A nije štos uz naselje puknuti 4 trake. Kakav kvalitet života je to. I ne bi mogli preći na drugu stranu kao u Pejtonu i Otesu...ono između Pejtona i otesa je trebalo ukopati bar 2 ili 3 metra(zbog plavljena ne dublje) i gore napraviti nadkrov(kao kod Zenice na autoputu) i povezati Otes i Pejton, naravno i prugu ukopati...Sad u Otes možeš samo na 2 mjesta preći. Autom 2 i pješke 1. pa i Osijek osta baš Osijek. Podhitno praviti od Otesa neki put, moj tip. ono je glupost .ideš do Plandišta pa opet nazad u naselje. Bože sačuvaj. Mnogi prodaju kuće u Osijeku... :thumbup:
A zar jesu slijepa crijeva ta naselja?
Kakvo ba ukopavanje po Pejtonu i Otesu? Svaki objekat koji se pravi sa podrumom na Ilidži u belajima sa vodom. Kuda ukopati prugu kada prolazi preko nekoliko rijeka?

Prvo je pruga bila gdje je stara magistralna cesta na Ilidži, pa makli prugu sjevernije i napravili cestu. Pa kad se vidjelo da cesta ne može da podnese saobraćaj (tranzit čitave države sjever - jug) kroz naseljeno mjesto, napravili cestu 4 trake sjevernije, uz prugu. Mora negdje koridor cestovni i željeznički da bude. Evo, sada ni ta cesta više nije tranzit, već je autoput još sjevernije.

U Otes možeš pješice preko 2 puta. Fali još jedan, možda ga naprave sada kada budu željezničku stanicu pravili.
Osjek dobija jedan priključak na zapadni prilaz, trebalo je to još davno. Možda riješe još i priključak prema gradu na brzu cestu, i to je to.

Nebitna priča u suštini. Negdje cestovni koridor i željeznički moraš staviti. Problem je samo što se ne rade cestovni i pješački prelazi gdje treba.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#13358 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tesla Edison »

nosara wrote: 28/07/2021 05:19 :lol:

Image

Opet poplava ispod nadvožnjaka koji vodi prema Buća Potoku

Za mještane Buća Potoka plavljenje podvožnjaka nije ništa novo već godinama, iako je prije četiri godine u ovom dijelu ugrađena i pumpa za prepumpavanje vode koja je trebala riješiti problem.
Ma samo da ukinu naselja Boljakov Potok i Buća Potok, gumicom ih izbrišu iz svih regulacionih planova i mapa, i nema problema. Kasnije taj podvožnjak zatrpaju zemljom. Svakako su to divlja i nelegalna naselja.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#13359 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

Naslovnica wrote: 28/07/2021 09:05
selma 83 wrote: 27/07/2021 23:19 :( pa, valja li to što Otes, Lužansko Polja pa i osijek su "slijepa crijeva". i neka traqži Efa to što traži. i super što konačno možemo do Alipašina i mojmila i neđarića bez da kružimo. Plus, to su jabuke i kruške, ova mjesta "iza pruge" su sami grad skoro.pa i Drinska. Autom 4 minute do Otoke. A nije štos uz naselje puknuti 4 trake. Kakav kvalitet života je to. I ne bi mogli preći na drugu stranu kao u Pejtonu i Otesu...ono između Pejtona i otesa je trebalo ukopati bar 2 ili 3 metra(zbog plavljena ne dublje) i gore napraviti nadkrov(kao kod Zenice na autoputu) i povezati Otes i Pejton, naravno i prugu ukopati...Sad u Otes možeš samo na 2 mjesta preći. Autom 2 i pješke 1. pa i Osijek osta baš Osijek. Podhitno praviti od Otesa neki put, moj tip. ono je glupost .ideš do Plandišta pa opet nazad u naselje. Bože sačuvaj. Mnogi prodaju kuće u Osijeku... :thumbup:
Ljudi ba, nije Osijek nego Osjek.
:thumbup:
Osik ili Osjek.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13360 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

nosara wrote: 28/07/2021 05:19 :lol:

Image

Opet poplava ispod nadvožnjaka koji vodi prema Buća Potoku

Za mještane Buća Potoka plavljenje podvožnjaka nije ništa novo već godinama, iako je prije četiri godine u ovom dijelu ugrađena i pumpa za prepumpavanje vode koja je trebala riješiti problem.
Ok, ova poplava u Podvoznjaku je do greske sistema odvoda oborinskih voda (velike kise, otapanje snijega i sl), vjerovatno zacepljenje cijevi (neredovno ciscenje/servisiranje cijevi) ili uzak profil kanalizacione cijevi koja ne moze da proguta momentalno veliku kolicinu vode i u kontinuitetu.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#13361 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by azdralovic »

Novi_Nick wrote: 28/07/2021 15:52
nosara wrote: 28/07/2021 05:19 :lol:

Image

Opet poplava ispod nadvožnjaka koji vodi prema Buća Potoku

Za mještane Buća Potoka plavljenje podvožnjaka nije ništa novo već godinama, iako je prije četiri godine u ovom dijelu ugrađena i pumpa za prepumpavanje vode koja je trebala riješiti problem.
Ok, ova poplava u Podvoznjaku je do greske sistema odvoda oborinskih voda (velike kise, otapanje snijega i sl), vjerovatno zacepljenje cijevi (neredovno ciscenje/servisiranje cijevi) ili uzak profil kanalizacione cijevi koja ne moze da proguta momentalno veliku kolicinu vode i u kontinuitetu.
Sve to sto si nabrojao je navodno adresirano tokom renoviranja podvoznjaka, tj izgranjom pumpne stanice but here we are... :bih:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#13362 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

shiljak wrote: 27/07/2021 11:55
Black swan wrote: 27/07/2021 10:50 https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/669494 ... 230-000-km

Polako ali sigurno
Cemu srklet
Zašto je nastrašnjica toliko visoka i zašto je okrenuta prema gore, sve da bi ljudi bolje pokisli :D
Bogati, šta je "nastrašnjica"?
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13363 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

Raigor Stonehoof wrote: 28/07/2021 17:40
shiljak wrote: 27/07/2021 11:55

Zašto je nastrašnjica toliko visoka i zašto je okrenuta prema gore, sve da bi ljudi bolje pokisli :D
Bogati, šta je "nastrašnjica"?
Valda se kaze Nastrasnica (iliti krov).

Bosnjaci su nekih zadnjih 10 g. poceli sve zivo mjesati u svoj bosanski jezik (mjesaju najvise hrvatske a i srpske rijeci) i sa njima upropastavaju svoj lijepi i Orginalni Bosanski Jezik!
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#13364 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Kaže se "nadstrešnica" a predstavlja dio krova koji prelazi granice zidova kuće. Siguran sam da ima i stručnija definicija. Za "nastrašnjicu" nikad nisam cuo :P
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#13365 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by united bosnae »

Novi_Nick wrote: 28/07/2021 17:47
Raigor Stonehoof wrote: 28/07/2021 17:40

Bogati, šta je "nastrašnjica"?
Valda se kaze Nastrasnica (iliti krov).

Bosnjaci su nekih zadnjih 10 g. poceli sve zivo mjesati u svoj bosanski jezik (mjesaju najvise hrvatske a i srpske rijeci) i sa njima upropastavaju svoj lijepi i Orginalni Bosanski Jezik!
Nastrašnica - Nastrana komšinica :D
Imao sam jednu takvu, ali nije bila cemu
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13366 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

Raigor Stonehoof wrote: 28/07/2021 17:51 Kaže se "nadstrešnica" a predstavlja dio krova koji prelazi granice zidova kuće. Siguran sam da ima i stručnija definicija. Za "nastrašnjicu" nikad nisam cuo :P
Tacno, u pravu si, ja sam fulio. Ispravno se kaze Nadstrešnica.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#13367 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Novi_Nick wrote: 28/07/2021 17:47

Bosnjaci su nekih zadnjih 10 g. poceli sve zivo mjesati u svoj bosanski jezik (mjesaju najvise hrvatske a i srpske rijeci) i sa njima upropastavaju svoj lijepi i Orginalni Bosanski Jezik!
Za nekoga ko toliko voli taj jezik, čovjek bi pomislio da ćeš se potruditi da naučiš njegovu gramatiku. :-)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#13368 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by shiljak »

united bosnae wrote: 28/07/2021 17:54
Novi_Nick wrote: 28/07/2021 17:47

Valda se kaze Nastrasnica (iliti krov).

Bosnjaci su nekih zadnjih 10 g. poceli sve zivo mjesati u svoj bosanski jezik (mjesaju najvise hrvatske a i srpske rijeci) i sa njima upropastavaju svoj lijepi i Orginalni Bosanski Jezik!
Nastrašnica - Nastrana komšinica :D
Imao sam jednu takvu, ali nije bila cemu
Mislio sam naravno nadstrešnica, ne znam kako sam to napisao, da sam napisao nastrešnica pa hajde. Ali kako god je zvali, izgleda mi da je previše visoka i da može jedino da štiti od ptica sera*ica :lol:

P.S. bolje opština zvuči nego općina :D
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#13369 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Novi_Nick »

shiljak wrote: 29/07/2021 01:02
united bosnae wrote: 28/07/2021 17:54
Nastrašnica - Nastrana komšinica :D
Imao sam jednu takvu, ali nije bila cemu
Mislio sam naravno nadstrešnica, ne znam kako sam to napisao, da sam napisao nastrešnica pa hajde. Ali kako god je zvali, izgleda mi da je previše visoka i da može jedino da štiti od ptica sera*ica :lol:

P.S. bolje opština zvuči nego općina :D
Slazem se, Opstina je Bosanski a Opcina je Hrvatski, helikopter je Bosanski a zrakomlat Hrvatski itd... Izgleda da Srbi i Hrvati zele i hoce da srbizuju i hrvatiziraju bosanski jezik, nebi im se to trebalo dozvoliti, jer ce kasnije pricati stotinama godina kako ne postoji Bosanski jezik.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#13370 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Better Man »

Novi_Nick wrote: 29/07/2021 01:52
shiljak wrote: 29/07/2021 01:02

Mislio sam naravno nadstrešnica, ne znam kako sam to napisao, da sam napisao nastrešnica pa hajde. Ali kako god je zvali, izgleda mi da je previše visoka i da može jedino da štiti od ptica sera*ica :lol:

P.S. bolje opština zvuči nego općina :D
Slazem se, Opstina je Bosanski a Opcina je Hrvatski, helikopter je Bosanski a zrakomlat Hrvatski itd... Izgleda da Srbi i Hrvati zele i hoce da srbizuju i hrvatiziraju bosanski jezik, nebi im se to trebalo dozvoliti, jer ce kasnije pricati stotinama godina kako ne postoji Bosanski jezik.
Zato su odgovorni naši jezikoslovci i njihovi rječnici gramatike Bosanskog jezika.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#13373 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by azdralovic »

sta mozes za 8 miliona kod nas... :D
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#13374 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Concord »

Rumeni na aparatima.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#13375 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

U drugim vijestima, Federalna vlada izbacila listu želja :skoljka:
Post Reply