Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4346
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#14051 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

No-Name wrote: 20/10/2021 23:45 Samo da upitam može li se naći neka mapa ili karta gdje je označeno kuda će prolaziti onaj tunel od bolnice Koševo pa do kraja Gradskog autoputa
odeš na Ciglane, staneš na most i pogledaš pravo - tu ti je ulaz u tunel :) a ostalo teško da ćeš precizno naći - neko je postavljao mapu prije par godina pa ako ti nije mrsko potraži... a izlaz je negdje na Darivi e sad gdje će u međuvremenu "izlaziti i ulaziti" bilo je prikazano na mapi ali se fakat ne sjećam tačne lokacije
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#14052 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nosara »

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo odobrilo je podnosiocu zahtjeva DEMUS d.o.o. Sarajevo iz Sarajeva izmjenu režima saobraćaja na saobraćajnici Kolodvorska, u općini Novo Sarajevo, radi izvođenja radova na izradi kanalizacione mreže i priključenje objekta na javnu kanalizacionu mrežu, od 18. oktobra do 7. novembra 2021. godine, u terminu od 00:00 do 24:00 sata.
Poceli kopat, sve im se urusilo. Sad ni tamo ni 'vamo. Zajebana setuvacija. Ulica potpuno zatvorena, rupetina cijelom sirinom, rutalji ne znaju gdje biju.

:bih:
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14053 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

VladaFBiH wrote: 21/10/2021 08:32
No-Name wrote: 20/10/2021 23:45 Samo da upitam može li se naći neka mapa ili karta gdje je označeno kuda će prolaziti onaj tunel od bolnice Koševo pa do kraja Gradskog autoputa
odeš na Ciglane, staneš na most i pogledaš pravo - tu ti je ulaz u tunel :) a ostalo teško da ćeš precizno naći - neko je postavljao mapu prije par godina pa ako ti nije mrsko potraži... a izlaz je negdje na Darivi e sad gdje će u međuvremenu "izlaziti i ulaziti" bilo je prikazano na mapi ali se fakat ne sjećam tačne lokacije
koiko sam ja upratio ulaz/izlaz iz tunela je kod restorana Bazeni a na Ciglanama nisam upratio.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#14054 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by breuer »

odmah uz brdo pored Arhitekture, negdje malo niže one Delte...
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#14055 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by holowey »

El_comadante wrote: 21/10/2021 09:12
VladaFBiH wrote: 21/10/2021 08:32

odeš na Ciglane, staneš na most i pogledaš pravo - tu ti je ulaz u tunel :) a ostalo teško da ćeš precizno naći - neko je postavljao mapu prije par godina pa ako ti nije mrsko potraži... a izlaz je negdje na Darivi e sad gdje će u međuvremenu "izlaziti i ulaziti" bilo je prikazano na mapi ali se fakat ne sjećam tačne lokacije
koiko sam ja upratio ulaz/izlaz iz tunela je kod restorana Bazeni a na Ciglanama nisam upratio.
kad krenes darivom prema kozjoj cupriji, odmah poslije parka pogledas u vis lijevo i vidis zapoceti vijadukt koji mislim da je treba biti spoj pa bi izlaz bio tu negdje a ne kod restorana...
User avatar
Qler
Posts: 23492
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14056 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Qler »

Nekako mi je taj most naopako okrenut... ne kontam odakle bi dolazila cesta...
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1446
Joined: 09/09/2019 10:05

#14057 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

El_comadante wrote: 20/10/2021 16:27
Mate_Miso_Kovac wrote: 20/10/2021 15:03 Od svih faktora u kosmosu država je ubjedljivo zadnja koja bi trebala učestvovati i/ili finansirati izgradnju bogomolja, ukljucujuci ovdje i davanje dzaba zemlje za iste i prekrajanje prostornih planova nauštrb društveno-korisnih, saobracajnih, rekreativnih itd. objekata :-)
država zadnje što bi trebala je finansirati je raznorazne komisje, pa onda bezvenze upravne odbore pa na primjer imamo jedan baze i odmah ide firm JP Bazeni Sarajevo direkotro, sekreteraica, UO, NZ i ostle gluposti a te pare su se mogle drugačije okrenuti. pa onda zašto imamo Park i Rad mogla bi biti to realno jedna firma i ukinuti jednog direkota, UO i NZ, i masa istih ili sličnih stvari a prije džamija.
Neefikasnost drzavnog aparata i apsolutna separacija od religijskih organizacija su dvije nevezane stvari i ne iskljucuju jedno drugo. A sve i da nisu nevezane, JU Bazeni koji upravljaju jednim bazenom spadaju u zadaću države, dok, recimo, žrtvovanje putne infrastrukture na prometnici koja povezuje glavnu gradsku cestu i autoput kako bi se posadila džamija - nije zadaća (normalne) države.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14058 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

holowey wrote: 21/10/2021 09:40
El_comadante wrote: 21/10/2021 09:12

koiko sam ja upratio ulaz/izlaz iz tunela je kod restorana Bazeni a na Ciglanama nisam upratio.
kad krenes darivom prema kozjoj cupriji, odmah poslije parka pogledas u vis lijevo i vidis zapoceti vijadukt koji mislim da je treba biti spoj pa bi izlaz bio tu negdje a ne kod restorana...
ja kad sam gledao tu neku vizuelizaciju na TVSA čini mi se, izlazi kod restorana a ovo sve ostaje isto kao i danas što je. a taj vijadukt je bilo planirano da se pravi za Obhođu cesta od koje su barem za sada odustali. možda griješim.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14059 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

Mate_Miso_Kovac wrote: 21/10/2021 09:48
El_comadante wrote: 20/10/2021 16:27

država zadnje što bi trebala je finansirati je raznorazne komisje, pa onda bezvenze upravne odbore pa na primjer imamo jedan baze i odmah ide firm JP Bazeni Sarajevo direkotro, sekreteraica, UO, NZ i ostle gluposti a te pare su se mogle drugačije okrenuti. pa onda zašto imamo Park i Rad mogla bi biti to realno jedna firma i ukinuti jednog direkota, UO i NZ, i masa istih ili sličnih stvari a prije džamija.
Neefikasnost drzavnog aparata i apsolutna separacija od religijskih organizacija su dvije nevezane stvari i ne iskljucuju jedno drugo. A sve i da nisu nevezane, JU Bazeni koji upravljaju jednim bazenom spadaju u zadaću države, dok, recimo, žrtvovanje putne infrastrukture na prometnici koja povezuje glavnu gradsku cestu i autoput kako bi se posadila džamija - nije zadaća (normalne) države.
nisam protiv bazena ali jesam protiv JP zašto nisu mogli taj jedan bazen pridodati nekoj postoječoj firmi zašto je formirana nova? rad i park rade isti ili sličan posao mogla bi biti jedna firma dva OURa, zašto JP autoceste i JP ceste može također biti jedna firma sa dva OURa itd itsl ima dosta primjera u ovoj džavi. a država kao takva mora brinuti o svim građanima koji tu žive pa tako i o vjernicima i njihovim potrebama. sada što tu spomenutu džamiju nisu pomjerili da nesmeta neznam a trebali su jer ima mjesta.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#14060 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by holowey »

El_comadante wrote: 21/10/2021 10:46
holowey wrote: 21/10/2021 09:40

kad krenes darivom prema kozjoj cupriji, odmah poslije parka pogledas u vis lijevo i vidis zapoceti vijadukt koji mislim da je treba biti spoj pa bi izlaz bio tu negdje a ne kod restorana...
ja kad sam gledao tu neku vizuelizaciju na TVSA čini mi se, izlazi kod restorana a ovo sve ostaje isto kao i danas što je. a taj vijadukt je bilo planirano da se pravi za Obhođu cesta od koje su barem za sada odustali. možda griješim.
gledam sada na google maps, fulio sam definitivno sa ovim zapocetim vijaduktom... ali mi je logicnije da izlaz bude negdje oko petlje za faletice nego dole kod bazena... sci fi svakako...
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#14061 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

A ja sve kontam da će to najlakše i najprije uraditi kad nekome padne na pamet :D Dok recimo za GA na relaciji Pofalići-Boljakov ne vjerujem da će biti napravljen decenijama koje slijede, ma koliko planirali, čini mi se da je lakše uraditi tunel kada odluče da ga rade. Manje se moraš vucarati po sudovima, a više imaš stvarnog posla, dozvola, ispitivanja, projekata :D To je nekih 2,5km što nije pretjerano strašno. Čak mislim da će ta ideja doći na red izgradnjom prve transverzale, jer bi ona bila dobro uvezana s tim dijelom GA i recimo tranzit sa istoka prema sjeveru ili zapadu generalno bi mogao biti preusmjeren na tu relaciju :)

I kako god okreneš, ako se ikad bude pravilo, logično je provući ga do tog skretanja za Obhodžu. Bio bi izvučen van grada skroz, nema nikakvih problema i gradnje tu, lagan priključak na postojeću magistralu :-D
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#14062 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Dimu1927 »

holowey wrote: 21/10/2021 12:22
El_comadante wrote: 21/10/2021 10:46

ja kad sam gledao tu neku vizuelizaciju na TVSA čini mi se, izlazi kod restorana a ovo sve ostaje isto kao i danas što je. a taj vijadukt je bilo planirano da se pravi za Obhođu cesta od koje su barem za sada odustali. možda griješim.
gledam sada na google maps, fulio sam definitivno sa ovim zapocetim vijaduktom... ali mi je logicnije da izlaz bude negdje oko petlje za faletice nego dole kod bazena... sci fi svakako...

tako je, taj zapoceti vijadukt je neki davno planirani put gore prema obhodzi i faleticima...

a sto se tice ideje da tunel od ciglana izlazi gore visocije, pa nisam siguran da moze zbog visinske razlike jer se ipak malo popnes od bentbase kroz onaj prvi tunel... ali kao ideja je puno bolje i vise prostora gore ima za tu neku raskrsnicu i petlju nego kod bazena
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14063 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

mistek wrote: 21/10/2021 12:32 A ja sve kontam da će to najlakše i najprije uraditi kad nekome padne na pamet :D Dok recimo za GA na relaciji Pofalići-Boljakov ne vjerujem da će biti napravljen decenijama koje slijede, ma koliko planirali, čini mi se da je lakše uraditi tunel kada odluče da ga rade. Manje se moraš vucarati po sudovima, a više imaš stvarnog posla, dozvola, ispitivanja, projekata :D To je nekih 2,5km što nije pretjerano strašno. Čak mislim da će ta ideja doći na red izgradnjom prve transverzale, jer bi ona bila dobro uvezana s tim dijelom GA i recimo tranzit sa istoka prema sjeveru ili zapadu generalno bi mogao biti preusmjeren na tu relaciju :)

I kako god okreneš, ako se ikad bude pravilo, logično je provući ga do tog skretanja za Obhodžu. Bio bi izvučen van grada skroz, nema nikakvih problema i gradnje tu, lagan priključak na postojeću magistralu :-D
kad smo kod logike meni je logičnije recim oda su prvu transverzalu krenuli praviti od Vogošće tačnije od petlje kod autoputa prema gradu nego ovako, jer tamo barem sa jedne strane imaš nešto naprvajeno, gotovo, završeno. ovako si počeo nešta praviti ni početka ni kraja nego kako kome naum padne.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#14064 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

El_comadante wrote: 21/10/2021 16:16 kad smo kod logike meni je logičnije recim oda su prvu transverzalu krenuli praviti od Vogošće tačnije od petlje kod autoputa prema gradu nego ovako, jer tamo barem sa jedne strane imaš nešto naprvajeno, gotovo, završeno. ovako si počeo nešta praviti ni početka ni kraja nego kako kome naum padne.
Nikakve papirologije nema sa te strane. Mislim da su tek nedavno skontali trasu kuda ce ici.

Prvenstveno bio fazon sto je lahko bilo rijesiti trasu na Sipu. Pa se mislilo u hodu rjesavati ostalo od Zeljeznicke stanice. Malo se preracunali.

Plus, bilo najlakse doci do tunela sa te strane od grada.
Pa barem da naprave tunel taj dio se moze staviti u funkciju.

Da li postoji mogucnost da sada krenu od Vogosce ne znam. Jer valjda ima isto eksproprijacije.

Evo, i da su krenuli od Vogosce, opet bi zapeli negdje. Jer trasa nije pravno ociscena.
Ovako nek barem pocnu da drljaju tunel.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14065 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

Haris.ba wrote: 21/10/2021 19:13
El_comadante wrote: 21/10/2021 16:16 kad smo kod logike meni je logičnije recim oda su prvu transverzalu krenuli praviti od Vogošće tačnije od petlje kod autoputa prema gradu nego ovako, jer tamo barem sa jedne strane imaš nešto naprvajeno, gotovo, završeno. ovako si počeo nešta praviti ni početka ni kraja nego kako kome naum padne.
Nikakve papirologije nema sa te strane. Mislim da su tek nedavno skontali trasu kuda ce ici.

Prvenstveno bio fazon sto je lahko bilo rijesiti trasu na Sipu. Pa se mislilo u hodu rjesavati ostalo od Zeljeznicke stanice. Malo se preracunali.

Plus, bilo najlakse doci do tunela sa te strane od grada.
Pa barem da naprave tunel taj dio se moze staviti u funkciju.

Da li postoji mogucnost da sada krenu od Vogosce ne znam. Jer valjda ima isto eksproprijacije.

Evo, i da su krenuli od Vogosce, opet bi zapeli negdje. Jer trasa nije pravno ociscena.
Ovako nek barem pocnu da drljaju tunel.
dobro sve stoji što si ti kazao ali opet meni je logičnije... ovako kako su zapeli ispade da su samo očistili oko Avazovog tornja i ništa više. moglo se do sada završiti barem do Penija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#14066 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

El_comadante wrote: 21/10/2021 19:58 dobro sve stoji što si ti kazao ali opet meni je logičnije... ovako kako su zapeli ispade da su samo očistili oko Avazovog tornja i ništa više. moglo se do sada završiti barem do Penija.
Nije moglo jer nisu nista pripremili. Pa i ovo sto je uradjeno oko Avaza je sve na misice.

A uradjeno je posla na Sipu. Steta jedino sto nije uradjena nova dionica Alipasine sa kruznim da pomogne rjesavanje guzvi.

Mozda bi onda skontali da urade barem 1 traku uzbrdo dodatnu Alipasine ulice od Sipa. Pa barem dok ne zavrse oko Penija da ima nekog rasterecenja bar oko Sipa.
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#14067 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by No-Name »

VladaFBiH wrote: 21/10/2021 08:32
No-Name wrote: 20/10/2021 23:45 Samo da upitam može li se naći neka mapa ili karta gdje je označeno kuda će prolaziti onaj tunel od bolnice Koševo pa do kraja Gradskog autoputa
odeš na Ciglane, staneš na most i pogledaš pravo - tu ti je ulaz u tunel :) a ostalo teško da ćeš precizno naći - neko je postavljao mapu prije par godina pa ako ti nije mrsko potraži... a izlaz je negdje na Darivi e sad gdje će u međuvremenu "izlaziti i ulaziti" bilo je prikazano na mapi ali se fakat ne sjećam tačne lokacije
Našao sam samo ovo i ništa nije označeno

https://www.youtube.com/watch?v=s5YjCEDoSfg
kakaljin
Posts: 11583
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#14068 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

No-Name wrote: 21/10/2021 21:25
VladaFBiH wrote: 21/10/2021 08:32

odeš na Ciglane, staneš na most i pogledaš pravo - tu ti je ulaz u tunel :) a ostalo teško da ćeš precizno naći - neko je postavljao mapu prije par godina pa ako ti nije mrsko potraži... a izlaz je negdje na Darivi e sad gdje će u međuvremenu "izlaziti i ulaziti" bilo je prikazano na mapi ali se fakat ne sjećam tačne lokacije
Našao sam samo ovo i ništa nije označeno

https://www.youtube.com/watch?v=s5YjCEDoSfg
https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... iglane.pdf

https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... 0Zetra.pdf

https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... C5%A1a.pdf

https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... %C5%A1.pdf

https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... gavina.pdf

Evo ovdje ima ucrtan taj gradski autoput zutom bojom od Ciglana prema Darivi
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#14069 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by No-Name »

To je to, hvala
noviclan
Posts: 10767
Joined: 31/10/2013 06:48

#14070 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

ImageImage

Too tana naj nacelnik
ibizza
Posts: 4551
Joined: 05/06/2008 00:46

#14072 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by ibizza »

3,4 mio EUR-a :D :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14073 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#14074 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Ali ne pise kuda. Pretpostavljam cim nema FBiH ukljucenih da se radi o ulici Safeta Zajke. Prosirenje 4 trake. Treba. Nije problem.

Samo, ko ce objasniti sta kada odluce praviti 4 trake od autoputa prema gradu (famozni GA)? Tada se ukida spoj na autoput na Safeta Zajke, koji je reklamiran ko privremeni. I sta onda? Jer niko ne planira 4 trake pruziti do kraja Safeta Zajke do Rajlovca (tu FBiH planira kruzni sa dvije trake), pa da se ima fin spoj na kruzni Brijesce.

Znam ja da tzv.privremeni spoj ce postati trajan. To ce biti desavanje naroda, uzese nam autoput.

I je li ovo znaci da se napravio sporazum sa Rumenim cim se provlaci trasa oko firme za cijevi?
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14075 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Haris.ba wrote: 22/10/2021 21:27
mk ultra wrote: 22/10/2021 20:43
:thumbup:
Ali ne pise kuda. Pretpostavljam cim nema FBiH ukljucenih da se radi o ulici Safeta Zajke. Prosirenje 4 trake. Treba. Nije problem.

Samo, ko ce objasniti sta kada odluce praviti 4 trake od autoputa prema gradu (famozni GA)? Tada se ukida spoj na autoput na Safeta Zajke, koji je reklamiran ko privremeni. I sta onda? Jer niko ne planira 4 trake pruziti do kraja Safeta Zajke do Rajlovca (tu FBiH planira kruzni sa dvije trake), pa da se ima fin spoj na kruzni Brijesce.

Znam ja da tzv.privremeni spoj ce postati trajan. To ce biti desavanje naroda, uzese nam autoput.

I je li ovo znaci da se napravio sporazum sa Rumenim cim se provlaci trasa oko firme za cijevi?
Kako god bice kategorija autoceste znaci potpuno ograđeno, to se trazi kako god
Post Reply