Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14026 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

_BataZiv_0809 wrote: 19/10/2021 17:55 Priorireti su problem.
tačno, ovo je jedini problem. kad se ovo riješi ostalo će lahko da ide.
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14027 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

studiorum_tuzlaensis wrote: 19/10/2021 20:34 Na desnoj strani Miljacke nema džmije na cijelom potezu od Magribije (M Dvor) do Čengić Vile. :P


Pa ni dalje...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14028 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 19/10/2021 20:34 Na desnoj strani Miljacke nema džmije na cijelom potezu od Magribije (M Dvor) do Čengić Vile. :P
Ima na Gornjim Pofalicima :D
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14029 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

Umjesto tih "nedostajućih" džamija, ja bih ipak gradio nedostajuće ceste i ulice
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#14030 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by studiorum_tuzlaensis »

#samokazem

Naravno da su ceste prioritet, aki ne vidim potrebu za glupom raspravom na temu "ceste ili dzamije"
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14031 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Kako god, meni je tolika fukaraštinja što oni trenutno rade.
Digli cijene parkinga u nebesa, prvi sat ko u podzemnog garazi u starom gradu
Garaza nije ni do pola, u najboljem slucaju septembar naredne godine ko da keopsovu piramidu prave
Čmarska posla
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14033 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by drndalo »

mistek wrote: 19/10/2021 19:59 Samo što je informacija da joj je "Koldžo namijenio lokaciju kod EP" totalno netačna. :D Informacija o džamiji kod EP je bila aktuelna za Komšićevog upravljanja općinom. Izgradnjom džamije Hadžu Ummu Arifa Zabadne na Grbavici II, ta ideja o džamiji kod EP je potpuno ugašena. Dakle, mitološka informacija :D Od 1992. na ovamo nije napravljena niti jedna džamija na mjestu gdje nema potrebe za njom :) A, kao što sam rekao, vrlo prikladno i lijepo su riješeni i Grbavica I, i Grbavica II, i Čengić Vila u tom smislu, sa super arhitektonskim rješenjima, na super mjestima :-D

Ali, kao što rekoh, za 5 ili 10 godina će se pojaviti potreba da se pravi džamija na Alipašinom Mostu ili u Kolodvorskoj, a onda će ići ova mitologija kao predstavljanje stvarnih informacija :D
Onda se tako i napise ako imas informaciju koja je tacna i ispravis netacnu! Kada krene recenica sa “A sta imate protiv Dzamije?” odmah imam nagon da sam antiprotivan po difoltu... Previse me podsjeca na argumente politicara zadnjih 30 godina... Dakle nikakvi argumenti, transfer krivice, i skretanje teme. O potrebi za istim isto mozemo pricati, mada ja ipak mislim kako su dobre saobracajnice za grad vaznije od dzamije. To u situaciji kada bi doslo negdje do kolizije oko lokacije, i situacije ili/ili...
El_comadante wrote: 19/10/2021 20:29
vidiš odatatle je krenula priča i spoemnuto je da je to fake news. i onda je otišla priča o džamijama i spoemuta je džamija na stupu itd. a de mi reci ko smo ti i ja da kažemo da li može/treba biti džamiji na tom lokalitetu ili bilo kom drugom lokalitetu? valjda imaju nadležna tijela koji se time bave šta je kome i gdje prioritet. mi kao građani se možemo žaliti i predlagati ali ima ko o tome odlučuje.
Kao sto gore rekoh, da je neko jasno spomenuo informaciju kao netacnu zbog toga i toga, ustedili bismo puno rijeci, svi odreda. Jok, odma’ smeta/ne smeta/treba/ne treba... Sampioni inatskog naprdjivanja, prvi ja, pa Dodik, pa svi vi ostali... Stupska dzamija je odlican primjer toga inatskog pristupa... Sjecas li se, a ja se jako dobro sjecam kolika je dreka bila oko toga da se tamo napravi dzamija po svaku cijenu, kao da ju je licno Kajisnik zelio sprijeciti...? Digla se i kuka i motika, kao da je ne znam sta neko rekao protiv, a ne da ce tu ici brza cesta sa vise traka i ulaz/izlaz za X naselja sa barem 10.000 stanovnika... A nije niko ni pokusao naci lokaciju u krugu 5 min hoda... Takvi smo...

Zato sada imamo da ljudi obavljaju namaz u saobracajnoj traci, a desice se prije ili kasnije i da neki pilot uleti u dvoriste vozilom, nadam se u nocnim satima kada nema nikoga da nastrada... Jer su “nadlezni” obavili odlican posao... Upravo je to svrha javnih rasprava nas gradjana, koju svi ignorisemo, a nadlezni nas podrzavaju u tome...
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#14034 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nineinchnails »

mistek wrote: 19/10/2021 11:14 Ne treba bezveze okretati priču na gradnju džamija, tema saobraćajnice :D A znamo na šta ta rasprava vazda liči. Svi bi da se gradi nacionalni stadion koji je krcat 2 puta godišnje, a vazda je frka oko džamija, koje su krcate 100-tinjak puta godišnje :D Petkom bude haos, tokom ramazana isto, bajramima da ne pričam :D

Realno, 99% izgrađenih džamija u Sarajevu nema ovu funkciju koju forumaš iznad ističe. Evo recimo u Novom Sarajevu o kojem pričamo je od rata 7 njih (ako koju ne izostavljam) i nijedna vala nema tu ulogu. Ako posmatramo ove u ravnom dijelu, svaka lijepo uklopljena, ne strši, odrađeno bolje nego bilo kakvi drugi objekti u gradu. U načelu, u cijelom gradu, jedino ta na Stupu strši :D

A i majke mi nikad neću shvatiti što je ljude strah džamija ili bilo kakvih religijskih objekata :D
A slučaj kod Papagajke, pa Prešernov Trg?
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14035 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

drndalo wrote: 20/10/2021 07:41
El_comadante wrote: 19/10/2021 20:29
vidiš odatatle je krenula priča i spoemnuto je da je to fake news. i onda je otišla priča o džamijama i spoemuta je džamija na stupu itd. a de mi reci ko smo ti i ja da kažemo da li može/treba biti džamiji na tom lokalitetu ili bilo kom drugom lokalitetu? valjda imaju nadležna tijela koji se time bave šta je kome i gdje prioritet. mi kao građani se možemo žaliti i predlagati ali ima ko o tome odlučuje.
Kao sto gore rekoh, da je neko jasno spomenuo informaciju kao netacnu zbog toga i toga, ustedili bismo puno rijeci, svi odreda. Jok, odma’ smeta/ne smeta/treba/ne treba... Sampioni inatskog naprdjivanja, prvi ja, pa Dodik, pa svi vi ostali... Stupska dzamija je odlican primjer toga inatskog pristupa... Sjecas li se, a ja se jako dobro sjecam kolika je dreka bila oko toga da se tamo napravi dzamija po svaku cijenu, kao da ju je licno Kajisnik zelio sprijeciti...? Digla se i kuka i motika, kao da je ne znam sta neko rekao protiv, a ne da ce tu ici brza cesta sa vise traka i ulaz/izlaz za X naselja sa barem 10.000 stanovnika... A nije niko ni pokusao naci lokaciju u krugu 5 min hoda... Takvi smo...

Zato sada imamo da ljudi obavljaju namaz u saobracajnoj traci, a desice se prije ili kasnije i da neki pilot uleti u dvoriste vozilom, nadam se u nocnim satima kada nema nikoga da nastrada... Jer su “nadlezni” obavili odlican posao... Upravo je to svrha javnih rasprava nas gradjana, koju svi ignorisemo, a nadlezni nas podrzavaju u tome...
upravu si ti. eto vidiš kako ode tema i priča od Novog Sarajeva i džamije do Stuspke i onda je neko spomenuo da bi on pravio puteve a džamije nebi, i onda dolazimo do situacije ako se na temi o saobračajnicama spominju džamije onda doalzimo do toga da smetaju džamije infrastukturi. nebitno kao što kažeš majstori smo priča razno raznih a premalo konstruktivnih priča i dijaloga, a evo vidio si kako se priča okernu,
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#14036 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by liaar »

Samo daj džamija !!!

Nećemo nikakve firme, nećemo da radimo, nećemo bolje i brojnije puteve sjedićemo u gužvama, samo daj džamija, da se operemo od grijeha koje pravimo 24/7/365
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#14038 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

nineinchnails wrote: 20/10/2021 08:22 A slučaj kod Papagajke, pa Prešernov Trg?
Može biti sad da ne poznajem tematiku dovoljno, pa se brukam, ali valjda se na tim mjestima nekad i nalazila džamija? :D Ja sam prvenstveno govorio o džamijama koje su izgrađene na novo, od 1992. na ovamo, kao recimo većina u Novom Sarajevu :-D

A i te dvije su skroz ok. Ona na At Mejdanu se skroz uklopila, nije napadna, pored one arheološke iskopine. Generalno, jedna od ljepših u Sarajevu. A preko puta Pozorišta bi bilo lijepo da urade, pa šta god :D Jal kakva džamijica s parkom okolo, jal samo park, sve bolje od onog što stoji decenijama.
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14039 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Truba »

puna podrška izgradnji džamija
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40176
Joined: 29/06/2011 23:39

#14040 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Dzamije su ipak imidz, ne mozes bez imidza, neces dobiti glasove bez imidza.

A bez cesta se i moze, glasaci te nece kazniti ako ne izgradis cestu, podijelis im boni pakete i smirio si ih. Ali ako ne izgradis dzamiju, ili nedaj Boze odugovlacis sa izgradnjom, nema glasova.

Ipak je sve u strukturi stanovnistva. Da je u gradu vise gradjana, bio bi i grad.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14041 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Black swan wrote: 20/10/2021 11:51 puna podrška izgradnji džamija
:lol: :D

Red bi bi da bake kakvu dadne napraviti, da ima barem 4 munare....ovako se Sa samo bruka, pa Sanski Most ima sa 4 munare, mislim, stvarno ....,
User avatar
Cossack
Posts: 7140
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#14042 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Cossack »

Nemojte karikirati. Nije problem što se prave džamije ili drugi vjerski objekti. Neka ih. Problem je što se ne razvija infrastruktura. Povezivati ovo dvoje u bilo koji kontekst je po meni degutantno.
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#14043 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nepass1 »

liaar wrote: 20/10/2021 10:25 Samo daj džamija !!!

Nećemo nikakve firme, nećemo da radimo, nećemo bolje i brojnije puteve sjedićemo u gužvama, samo daj džamija, da se operemo od grijeha koje pravimo 24/7/365
Za firmu, fabriku moras imati ideju, infrastrukturu, kadar, musterije
Dzamiju samo poturis

Sta je lakse napraviti? :D
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14044 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

nepass1 wrote: 20/10/2021 13:59
liaar wrote: 20/10/2021 10:25 Samo daj džamija !!!

Nećemo nikakve firme, nećemo da radimo, nećemo bolje i brojnije puteve sjedićemo u gužvama, samo daj džamija, da se operemo od grijeha koje pravimo 24/7/365
Za firmu, fabriku moras imati ideju, infrastrukturu, kadar, musterije
Dzamiju samo poturis

Sta je lakse napraviti? :D
džmiju pravi država i donatori, nije više komunizam da država otvara fabrike. sada investitori trebaju otvarati fabrike, i mi obični građani, koji imaju neku ideju, da otvore malu firmu ili srednju. pa eto bujrum ko ima ideju nek pokreče firme i ako može neko podsticaj zašto da ne, načekajte na državu da otvara firme.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1446
Joined: 09/09/2019 10:05

#14045 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

Od svih faktora u kosmosu država je ubjedljivo zadnja koja bi trebala učestvovati i/ili finansirati izgradnju bogomolja, ukljucujuci ovdje i davanje dzaba zemlje za iste i prekrajanje prostornih planova nauštrb društveno-korisnih, saobracajnih, rekreativnih itd. objekata :-)
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14046 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

Mate_Miso_Kovac wrote: 20/10/2021 15:03 Od svih faktora u kosmosu država je ubjedljivo zadnja koja bi trebala učestvovati i/ili finansirati izgradnju bogomolja, ukljucujuci ovdje i davanje dzaba zemlje za iste i prekrajanje prostornih planova nauštrb društveno-korisnih, saobracajnih, rekreativnih itd. objekata :-)
država zadnje što bi trebala je finansirati je raznorazne komisje, pa onda bezvenze upravne odbore pa na primjer imamo jedan baze i odmah ide firm JP Bazeni Sarajevo direkotro, sekreteraica, UO, NZ i ostle gluposti a te pare su se mogle drugačije okrenuti. pa onda zašto imamo Park i Rad mogla bi biti to realno jedna firma i ukinuti jednog direkota, UO i NZ, i masa istih ili sličnih stvari a prije džamija.
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#14047 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by starii »

El_comadante wrote: 20/10/2021 16:27
Mate_Miso_Kovac wrote: 20/10/2021 15:03 Od svih faktora u kosmosu država je ubjedljivo zadnja koja bi trebala učestvovati i/ili finansirati izgradnju bogomolja, ukljucujuci ovdje i davanje dzaba zemlje za iste i prekrajanje prostornih planova nauštrb društveno-korisnih, saobracajnih, rekreativnih itd. objekata :-)
država zadnje što bi trebala je finansirati je raznorazne komisje, pa onda bezvenze upravne odbore pa na primjer imamo jedan baze i odmah ide firm JP Bazeni Sarajevo direkotro, sekreteraica, UO, NZ i ostle gluposti a te pare su se mogle drugačije okrenuti. pa onda zašto imamo Park i Rad mogla bi biti to realno jedna firma i ukinuti jednog direkota, UO i NZ, i masa istih ili sličnih stvari a prije džamija.
nemoj u glasače dirati :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12644
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#14048 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Evolution_IV »

El_comadante wrote: 20/10/2021 14:55
nepass1 wrote: 20/10/2021 13:59

Za firmu, fabriku moras imati ideju, infrastrukturu, kadar, musterije
Dzamiju samo poturis

Sta je lakse napraviti? :D
džmiju pravi država i donatori, nije više komunizam da država otvara fabrike. sada investitori trebaju otvarati fabrike, i mi obični građani, koji imaju neku ideju, da otvore malu firmu ili srednju. pa eto bujrum ko ima ideju nek pokreče firme i ako može neko podsticaj zašto da ne, načekajte na državu da otvara firme.
nije nikad ni bio na ovim prostorima :D ...sto se tice dzamije u Hifzi Bjelavca, nidje veze, ni harema nit lijepa, a direktno zbog nje ujebana ukljucna traka od distribucije na petlju tj. ne postoji...btw musliman sam poyyy
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#14049 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by No-Name »

Samo da upitam može li se naći neka mapa ili karta gdje je označeno kuda će prolaziti onaj tunel od bolnice Koševo pa do kraja Gradskog autoputa
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14050 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Cossack wrote: 20/10/2021 12:20 Nemojte karikirati. Nije problem što se prave džamije ili drugi vjerski objekti. Neka ih. Problem je što se ne razvija infrastruktura. Povezivati ovo dvoje u bilo koji kontekst je po meni degutantno.
Ma naravno :thumbup: ,
i prije neki dan u autu slušam jutarnje vijesti na RH radio 1, i govore o nabavci i implementaciji nekog zajebanog i , naravno skupog, sistema upravljanja gradskim javnim prijevozom :lol: :lol: :shock: . (tako nešto, ne upratih prilog od početka)
ali niko da spomene da bi pametnije bilo prvo završiti započete ceste-žile kucavice- te još neke druge odraditi i time to prvo dovesti u red , i to samo na nivou tla , bez da pri tome naprave i jedan novi nadvožnjak ili potputnjak!
I odmah bi sve bilo brže i protočnije !
Post Reply