Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#14526 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

foxlife wrote: 27/12/2021 20:59 Super znaci da su izgradnjom miljacke izmjenili plan sto na karti pokazuje ovo ostro skretanje bas tu negdje oko grasa
Nije. Imas 6 transferzalu na karti za orjentaciju. Odmah zapadnije od nje ide to ostro skretanje.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#14527 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

Haris.ba wrote: 27/12/2021 21:06
foxlife wrote: 27/12/2021 20:59 Super znaci da su izgradnjom miljacke izmjenili plan sto na karti pokazuje ovo ostro skretanje bas tu negdje oko grasa
Nije. Imas 6 transferzalu na karti za orjentaciju. Odmah zapadnije od nje ide to ostro skretanje.
Mapa sama govori
Znaci ti je postavio i pogledaj gdje je naglo akretanje sjeverne
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#14528 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

foxlife wrote: 27/12/2021 21:07 Mapa sama govori
Znaci ti je postavio i pogledaj gdje je naglo akretanje sjeverne
Pa govori. :D
Odmah poslije 6 transferzale skretanje (ako ti je lakse skontat pogledaj kuda 6 nastavlja sjeverno, skotaces gdje je to). Bas kako je i u regulacionom ucrtano. Izmedju Elpija i Dijamanta spoj na Dzemala Bijedica.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#14529 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

Haris.ba wrote: 27/12/2021 21:09
foxlife wrote: 27/12/2021 21:07 Mapa sama govori
Znaci ti je postavio i pogledaj gdje je naglo akretanje sjeverne
Pa govori. :D
Odmah poslije 6 transferzale skretanje (ako ti je lakse skontat pogledaj kuda 6 nastavlja sjeverno, skotaces gdje je to). Bas kako je i u regulacionom ucrtano. Izmedju Elpija i Dijamanta spoj na Dzemala Bijedica.
Gdje je ovdje meander i pogledaj tacno na meanderu da ovo zavrsava sto je ulica srdjana aleksica

Ja gledam po tome
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#14530 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

foxlife wrote: 27/12/2021 21:12
Haris.ba wrote: 27/12/2021 21:09

Pa govori. :D
Odmah poslije 6 transferzale skretanje (ako ti je lakse skontat pogledaj kuda 6 nastavlja sjeverno, skotaces gdje je to). Bas kako je i u regulacionom ucrtano. Izmedju Elpija i Dijamanta spoj na Dzemala Bijedica.
Gdje je ovdje meander i pogledaj tacno na meanderu da ovo zavrsava sto je ulica srdjana aleksica

Ja gledam po tome
Ti kako hoces. Meni svejedno. Samo skokni do Zavoda za izgradnju i objasni im da su na detaljnom planu pogresno protumacili i fulali izmedju kojih transferzala je spoj.

Srdjana Aleksica ti je 7 transferzala.

Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#14531 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

Haris.ba wrote: 27/12/2021 21:15
foxlife wrote: 27/12/2021 21:12

Gdje je ovdje meander i pogledaj tacno na meanderu da ovo zavrsava sto je ulica srdjana aleksica

Ja gledam po tome
Ti kako hoces. Meni svejedno. Samo skokni do Zavoda za izgradnju i objasni im da su na detaljnom planu pogresno protumacili i fulali izmedju kojih transferzala je spoj.

Srdjana Aleksica ti je 7 transferzala.

Image
nisam ja rekao da sam ja u pravu nego da ja tako vidim na ovoj slici
moguce da je zbog slozenosti tako nacrtano al ja vidim da se ovo spaja negdje oko sredine grasa sto nije bas po stanju na terenu izvodivo

jbg ova sliku ne mogu uvecati pa ne vidim moguce da je na njoj kako ti kazes

ps. opet ostaje ono sto sam napisao kad su izgradili miljacku promijenili su plan a to je prije koliko mozda 5 godina otprilike
znaci kako je njima odgovaralo a ne kako je bilo planirano prije 30+ godina
Last edited by foxlife on 27/12/2021 21:37, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#14533 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

Haris.ba wrote: 27/12/2021 21:37 https://ms.ks.gov.ba/saobracaj/planirene-saobracajnice

Evo da se moze povecavati.
ook nasao sam i ja isto
kao sto rekoh gore u ps.
opet su izmjenili u odnosu kako je planirano zbog miljacke al eto sada je dzemala bijedica do elpija sjeverna pa ide gore sjeverno kako i treba
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#14534 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

foxlife wrote: 27/12/2021 20:45
Haris.ba wrote: 27/12/2021 20:37

Ne smeta. Pored naselja Miljacka prolazi sjeverna longitudinala. Evo, odnedavno u profilu 2+2.
nije to sjeverna
to je dzemala bijedica kao sto i postoji
nisi popustio ali čovjek ti sve lijepo objasnio. vidi kartu. Džemala B. je sad sjeverna long. ;-) :P po karti ona skreće pored Dijamanta ulijevo. A hoće li tako biti , haj ga znaj. Čisto sumnjam da će pustiti da im unište mir. Dobro plaćeni stanovi itd. ;-)
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#14535 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

azdralovic wrote: 27/12/2021 13:55
Mate_Miso_Kovac wrote: 27/12/2021 13:51 Ulica 21. Maj uredno stoji na RPu, umjesto Safeta Zajke. Dijamant isplaniran kao manja zgrada od elpija :D :evil:
ma to sam zakacio samo zbog slike, po datumima ovaj je posljednji koji je objavljen online
cesta isto izgleda to je poenta

https://zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov. ... at_b17.pdf
neka niko ne misli ništa loše(lijepo je S.Zaj.)...meni i sad lijepo zvuči 21.maj. Tu sam rođen, kad je tako bilo. :) A Srđana Aleksića, to sam našao, se zvala Karlovačka...eki ... :mrgreen: A pravo gore preko pruge je ulica bila Boška Lontoša. Ovo Lontoš mi je nekako bilo čudnovato prezime, lijepo zvuči. Sad je Kasima Hadžića. Malo oof-topic sorry. P.S zaseok u Smiljevićima(Žuč) na mapama(volim tako mape pregledati) se zove Lontoši.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#14536 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Dimu1927 »

Haris.ba wrote: 27/12/2021 13:50 Pa ta cesta iza Elpija je glavni fazon, i to i jeste sjeverna longitudinala. Ima prostora, i sve se prilagodjava toj cesti. Pa sto mislis da je zgrada Dijamant onako islala sto je ispala. Ali, izgleda da oni ovo u hodu mijenjaju.

Ima ta jedna ideja da Dzemala Bijedica naprave tranzitom. I vidite da sve ide u tom smjeru.

Sire Safeta Zajke sa autoputa, kopcaju te na 9 transferzalu, Dzemala Bijedica sire pravo sve do raskrsnice na Cvili pa 5 transferzalom gdje prave spoj sa juznom longitudinalom kod Bosmala, pravac na tranzit.
Kako ce to proci kod gradjana Cvile i zbog osnovne skole, ne znam.
upravo to. jos jedan nakaradni plan. sve slepere i kamione gurati kroz dz.bijedica, kroz kvadrant, c.vilu i tamo pored bosmala na juznu pa na tranzit. uzas

ako je vec to neko privremeno rjesenje do gradskog autoputa i tunela do bentbase, onda su trebali IX srediti i zavrsiti juznu od bosmala do spoja sa IX... a ne praviti samo dodatni haos na otoci...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#14537 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Dimu1927 wrote: 28/12/2021 15:11 upravo to. jos jedan nakaradni plan. sve slepere i kamione gurati kroz dz.bijedica, kroz kvadrant, c.vilu i tamo pored bosmala na juznu pa na tranzit. uzas

ako je vec to neko privremeno rjesenje do gradskog autoputa i tunela do bentbase, onda su trebali IX srediti i zavrsiti juznu od bosmala do spoja sa IX... a ne praviti samo dodatni haos na otoci...
Zavisi. Odgovara Mojmilu, Alpasincima, Aneksu, Svrakinom. :D
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#14538 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Pokrenuta javna nabavka za izgradnju ratnog puta Igman
Image

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo pokrenulo je postupak javne nabavke za izgradnju ratnog puta Igman.

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo pokrenulo je postupak javne nabavke za izgradnju ratnog puta Igman.

Ministar saobraćaja Adnan Šteta je sa direktorom Direkcije za puteve KS Selmirom Kovačem, načelnikom Općine Ilidža Nerminom Muzurom i njegovim saradnicima obišao ratni put Igman.

Povod obilaska je upoznavanje sa trenutnom situacijom na terenu, ali i pokretanje javne nabavke za izgradnju ovog puta, preciznije ceste od Glavogodine do Osmica na Igmanu.

"Radi se o značajnom projektu za sve stanovnike Kantona Sarajevo, uzevši u obzir njegov historijski značaj u proteklom ratu. Očekujemo da će, ukoliko sve bude po planu, početak radova na ovom projektu biti na proljeće sljedeće godine", najavio je ministar Šteta.

Ovaj projekt podrazumijevat će izgradnju ceste u dužini od skoro tri kilometra na području općine Ilidža.

"Važnost izgradnje ovog puta je višestruka, i sa njene patriotske i historijske strane, ali i sa aspekta povezivanja Ilidže sa Trnovom i Hadžićima. Izgradnja ovog puta koji je trenutno potpuno neuslovan, mnogo će značiti svim posjetiocima i uveliko će olakšati kretanje", istakao je načelnik Muzur.

U toku postupka javne nabavke provodit će se e-aukcija, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama i podzakonskim aktima.

Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a je 3,8 miliona KM, a rok za prijem ponuda 14. februar 2022. godine.
Akta
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#14539 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

So What! wrote: 30/12/2021 09:50 Pokrenuta javna nabavka za izgradnju ratnog puta Igman
Image

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo pokrenulo je postupak javne nabavke za izgradnju ratnog puta Igman.

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo pokrenulo je postupak javne nabavke za izgradnju ratnog puta Igman.

Ministar saobraćaja Adnan Šteta je sa direktorom Direkcije za puteve KS Selmirom Kovačem, načelnikom Općine Ilidža Nerminom Muzurom i njegovim saradnicima obišao ratni put Igman.

Povod obilaska je upoznavanje sa trenutnom situacijom na terenu, ali i pokretanje javne nabavke za izgradnju ovog puta, preciznije ceste od Glavogodine do Osmica na Igmanu.

"Radi se o značajnom projektu za sve stanovnike Kantona Sarajevo, uzevši u obzir njegov historijski značaj u proteklom ratu. Očekujemo da će, ukoliko sve bude po planu, početak radova na ovom projektu biti na proljeće sljedeće godine", najavio je ministar Šteta.

Ovaj projekt podrazumijevat će izgradnju ceste u dužini od skoro tri kilometra na području općine Ilidža.

"Važnost izgradnje ovog puta je višestruka, i sa njene patriotske i historijske strane, ali i sa aspekta povezivanja Ilidže sa Trnovom i Hadžićima. Izgradnja ovog puta koji je trenutno potpuno neuslovan, mnogo će značiti svim posjetiocima i uveliko će olakšati kretanje", istakao je načelnik Muzur.

U toku postupka javne nabavke provodit će se e-aukcija, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama i podzakonskim aktima.

Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a je 3,8 miliona KM, a rok za prijem ponuda 14. februar 2022. godine.
Akta
E ovo nikada nisu trebali asfaltirati ili ako aasfaltiraju da samo moze policija hitna vatrogasci imati prolaz bila je to dobra biciklisticka staza
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15608
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14540 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Jebešmimater, ta cesta sada bitna, a gradske žile kucavice ne mrdaju s mjesta :izet:
:izet: ti nas
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#14541 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

problemnatravunu wrote: 01/01/2022 10:52 Jebešmimater, ta cesta sada bitna, a gradske žile kucavice ne mrdaju s mjesta :izet:
:izet: ti nas
Na žilama kucavicaama su se naselili Pennyi i nezadovoljni GraDŽani, koji planiraju da budu milioneri aBd.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#14542 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

So What! wrote: 25/05/2018 12:14 Ovo bi otprilike bio po tim Efendićevim rješenjima bio taj neki tranzit kroz grad:

Image

Još 2018. godine sam nacrtao zamišljeni gradski tranzit dok se ne izgradi Gradski autoput ...
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14543 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

Potpuno nebulozan projekat, koji zbog puno sjeckanja trase, i raskrsnica sa semaforima ,te potrebom skretanja pod 90 stepeni, jedino prijeti ogromnim čepovima i gužvama.
Pa majku mu, zar nije bolje hitno završiti JL do Mojmila i nju povezati sa ovim izlazom :-) :-)


Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#14544 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

mayab wrote: 01/01/2022 12:12 Potpuno nebulozan projekat, koji zbog puno sjeckanja trase, i raskrsnica sa semaforima ,te potrebom skretanja pod 90 stepeni, jedino prijeti ogromnim čepovima i gužvama.
Pa majku mu, zar nije bolje hitno završiti JL do Mojmila i nju povezati sa ovim izlazom :-) :-)


Image
Pa ocito nije. :D

Dobrinja, Alipasino, Mojmilo, Svrakino, Aneks....imaju i oni dusu.
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14545 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

Ja ciljam na to da bi završena JL (2+2 trake) popravila i kvalitet trolejbuske povezanosti ,
uz očito bolju trasu da se tu "provuče" tranzit kroz grad, ali ko sam ja da sudim 8-)
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#14546 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

mayab wrote: 01/01/2022 13:28 Ja ciljam na to da bi završena JL (2+2 trake) popravila i kvalitet trolejbuske povezanosti ,
uz očito bolju trasu da se tu "provuče" tranzit kroz grad, ali ko sam ja da sudim 8-)
100%

Tranzit nastaviti od kružnog u Hrasnom lijepom velikom saobraćajnicom u formatu 2+2. Ne znam samo ima li JL mogućnost spoja na 12.?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#14547 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

juzna da se napravi pola grada bi prodisalo
samo bi opet racunajuci na nasu saobracajnu kulturu bilo problema koliko hoces
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#14548 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

mayab wrote: 01/01/2022 12:12 Potpuno nebulozan projekat, koji zbog puno sjeckanja trase, i raskrsnica sa semaforima ,te potrebom skretanja pod 90 stepeni, jedino prijeti ogromnim čepovima i gužvama.
Pa majku mu, zar nije bolje hitno završiti JL do Mojmila i nju povezati sa ovim izlazom :-) :-)


Image
Nije to projekat, to je improvizacija, u međuvremenu postoji mogućnost da to prekrate spojem preko V transverzale, gdje V napokon spoje na Južnu longitudinalu, a Južnu longitudinalu produže do Bosmala.

Kružni tokovi bi obuhvatali sve ove pod 90 stepeni raskrsnice, i to bi možda i funkcionisalo.

Južna longitudinala je već napravila čudo u ovom dijelu gdje je napravljena, kako estetsko tako i funkcionalno. Provući je do Alipašinog bi izmjenilo grad uveliko.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#14549 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by sime_cipol »

Kad bi JL produzili do Mojmila i spojili je dole kod kruznog na Dobrinji sa cestom prema aerodromu i u isto vrijeme da naprave 2+2 od Stupske do entitetske linije, to bi bio generacijski poduhvat :D
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#14550 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by video »

I jos da se spoji Butmirska cesta sa kruznim na spoju A i XII trans. tako da se izgradi tunel ispod piste a ostalo je ravnica.

Eh onda bi to bio posao :thumbup:
Post Reply