Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#13551 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

mayab wrote: 06/09/2021 06:19 Još jedna sarajevska MEGASTRUKTURA :mrgreen:
Kada se ulica završi treba postaviti tablu na kojoj piše koliko dugo se radilo,ko je bio izvođač,načelnik,gradonačelnik,stranka.Narod će zaboraviti.
ETO PRILIKE ZA NEKU OPOZICIONU STRANKU ILI UDRUGU , JER TA SRAMOTA BI SE MORALA OVJEKOVJEČITI!
Pa bas evo Ko Španska serija
https://istinomjer.ba/kruzni-tok-u-ulic ... ec-do-dva/
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#13552 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by plava strijela »

mahalik wrote: 06/09/2021 20:10
mayab wrote: 06/09/2021 06:19 Još jedna sarajevska MEGASTRUKTURA :mrgreen:



ETO PRILIKE ZA NEKU OPOZICIONU STRANKU ILI UDRUGU , JER TA SRAMOTA BI SE MORALA OVJEKOVJEČITI!
Pa bas evo Ko Španska serija
https://istinomjer.ba/kruzni-tok-u-ulic ... ec-do-dva/
Kad su je ono započeli,ja već zaboravio.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#13553 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

plava strijela wrote: 06/09/2021 20:22
mahalik wrote: 06/09/2021 20:10
Pa bas evo Ko Španska serija
https://istinomjer.ba/kruzni-tok-u-ulic ... ec-do-dva/
Kad su je ono započeli,ja već zaboravio.
Podsjećamo, Sporazum o udruživanju finansijskih sredstava za realizaciju Projekta rekonstrukcije, sanacije i proširenja Ulice Džemala Bijedića u dužini od 2.300 metara potpisan je krajem maja 2018. godine, a o cijeloj dinamici radova Istinomjer se bavio u analizi “Kada će biti okončana rekonstrukcija Ulice Džemala Bijedića?”
User avatar
mk ultra
Posts: 19474
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13554 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Pustanje u rad naredne godine sigurno... Ove godine mozda asfaltiranje dionice
I kako ce ispasti nakon toliko para i radova da nema trotoara, da je podloga i dalje neravna, da je provukao svako instalaciju kako mu kurcu cejf bio pa mozemo i prije naredne godine očekivati razvaljivanje

Zalosno sta se radi... A to je prvenstveno narucilac kriv.
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#13555 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

Ulica Humska u Pofalićima renovirana pola oko izbora, a pola u kasno proljeće. Otprilike 1,7 kilometara. Helem, već je vodovod kopao na 4 mjesta, a na 2 je propala, rupe od metar dubine nastale :D Jednu su sanirali, drugu sanirali, pa za 2 dana opet propala, jer kvalitetno rade :D

Eh sad kontam, ovo je za eto nekih 10 mjeseci (većina u tom prvorađenom dijelu). Valjda će ovaj trend malo usporiti, pa da za 10 godina ne bude više od 40-50 krpljenja :D

Sad ozbiljno - fakat mi nije jasno što se od Vodovoda ne traži da, kad raskopaju ulicu 2x1, moraju dići asfalt u dužini 2m prije i 2m poslije i uraditi to kako treba? Svako njihovo krpljenje nakon što otvore znači i nova ulegnuća, propadanje, džombe itd.

I ne znam je li ko komentarisao, ali Hamdije Kreševljakovića, od Drvenije do At Mejdana, meni je ono očajno urađeno. Hajde bolje je od rupa kakve su bile, šahtovi su uglavnom ok (na par mjesta u očito zeznuli visinu), ali ona ulica je skroz neravna odjednom :D Imam dojam da im šahtovi nisu bili na istoj visini, da su loše vagu izvukli i da su onda onako "valovito" uradili da uklope šahtove. Baš djeluje neuredno radi toga.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#13556 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by STARx »

mistek wrote: 07/09/2021 00:37 Ulica Humska u Pofalićima renovirana pola oko izbora, a pola u kasno proljeće. Otprilike 1,7 kilometara. Helem, već je vodovod kopao na 4 mjesta, a na 2 je propala, rupe od metar dubine nastale :D Jednu su sanirali, drugu sanirali, pa za 2 dana opet propala, jer kvalitetno rade :D

Eh sad kontam, ovo je za eto nekih 10 mjeseci (većina u tom prvorađenom dijelu). Valjda će ovaj trend malo usporiti, pa da za 10 godina ne bude više od 40-50 krpljenja :D

Sad ozbiljno - fakat mi nije jasno što se od Vodovoda ne traži da, kad raskopaju ulicu 2x1, moraju dići asfalt u dužini 2m prije i 2m poslije i uraditi to kako treba? Svako njihovo krpljenje nakon što otvore znači i nova ulegnuća, propadanje, džombe itd.

I ne znam je li ko komentarisao, ali Hamdije Kreševljakovića, od Drvenije do At Mejdana, meni je ono očajno urađeno. Hajde bolje je od rupa kakve su bile, šahtovi su uglavnom ok (na par mjesta u očito zeznuli visinu), ali ona ulica je skroz neravna odjednom :D Imam dojam da im šahtovi nisu bili na istoj visini, da su loše vagu izvukli i da su onda onako "valovito" uradili da uklope šahtove. Baš djeluje neuredno radi toga.
U viku rade nesposobnjakovici. Bez alata. Tu sam firmu prijavio 101 nakon izvodjenih radova da nisu vratili cestu u prvobitno stanje. Ta firma sto ima fetish razrovit ulicu i zatrpat je zemljom nema niko. Valjda konta dovoljno je i to. Raskopali su i kad ides iz pravca podvoznjaka prema fds u desnoj traci ulicu. Ja kad prelazim za jeepom grohnem. Zaobici je jedino mozes da udjes u kontra smijer. Samo redovno prijavljivati. Sve radove na podrucju opstine centar prijavljujte preko aplikacije mojcentar, azurni su. Ostale opstine prijavljujem inspekcijama, slabo da ikad ista od tog bude.
User avatar
hopi
Posts: 5691
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13557 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by hopi »

Jukićevu su raskopali i eno stoji tako. Kada će to praviti?
Na nekim mjestima krateri, moraš sredinom ceste voziti. Sreća nejmam sporcka kola.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13558 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by spree »

Rekonstrukciju novopazarske radili ove god i u toku rekonstrukcije vodovod kopao i krpio. Faktički nekih 100 m ovi stavljaju novi asfalt, pa se vraćaju da popune rupe od vodovoda. Krenuli su da rade, a tabla nikakva nije postavljena, šahtovi ni blizu nivelirani, trotoar se mijenjao gdje valjda neko platio, asfaltirali se privatni prilazi i najgore od svega cesta nije ravna uopste. Isto kao na valovima kad se covjek vozi. Valjda neznanje i bolikurac.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#13559 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

ViK je prije 15 dana tako raskopao Paromlinsku i eno stoji rupcaga, vjerovatno do daljnjeg.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13560 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Truba »

Kod nas na ilidzi odmah asfaltiraju
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#13561 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by STARx »

Svi skinite aplikaciju mojcentar na mobitel. Sve neregularnosti u vezi infrastrukture, nedovrsenih radova, javasluka prijavite. Ne treba ime ni prezime. Moraju odgovoriti, izaci na teren. Nazalost pokriva samo opstinu centar. Ja sam prijavljujem svaki dan sta vidim, puno brze ce ici ako se vise vas ukljuci. Ostale opstine moram se jebavat preko maila, inspekcija. Slabe koristi od toga bude. Jedino kad licno odem, sto ne mogu svaki dan raditi. Telefon u ruke i prijavljuj, ima koristi uvjeri se sam.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#13562 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Cossack »

STARx wrote: 07/09/2021 11:31 Svi skinite aplikaciju mojcentar na mobitel. Sve neregularnosti u vezi infrastrukture, nedovrsenih radova, javasluka prijavite. Ne treba ime ni prezime. Moraju odgovoriti, izaci na teren. Nazalost pokriva samo opstinu centar. Ja sam prijavljujem svaki dan sta vidim, puno brze ce ici ako se vise vas ukljuci. Ostale opstine moram se jebavat preko maila, inspekcija. Slabe koristi od toga bude. Jedino kad licno odem, sto ne mogu svaki dan raditi. Telefon u ruke i prijavljuj, ima koristi uvjeri se sam.
Bilo bi odlično kada bi i druge općine (barem gradske) uvele ovu opciju.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#13563 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by STARx »

Kako ne bi. Ovako ko debil saljem, rijetko ko odgovori. Zovem telefonski, prebacuje me s broja na broj. Par puta sam odlazio u inspekciju, prijavim u fullu i naznacim da zelim povratnu informaciju. Tek tad bude efekta, a dangubno je. S ovom aplikacijom zaredam prijave, pratim dokle su, dobijem odgovor. Moraju odgovoriti, izaci na teren, postupit po prijavi. Ekstra stvar. Mozemo makar centar urediti.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#13564 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 06/09/2021 15:23
addem wrote: 06/09/2021 13:54 Jukicevu rade sad ce tri mjeseca puna jos malo. Pa nije mi jasno kako je nisu uspjeli uraditi ljetos dok su djeca na raspustu bila, koja gomila degenerika u nasim strukturama upravljackim. Ogromne su guzve ujutro u alipasinoj zbog ovoga a izgleda laganini rade. Nece jos zadugo
A biće brat brat još najmanje tri mjeseca. :-)
Jedna riječ, MIBRAL. More im se.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13565 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Već sedam mjeseci se ništa ne radi: Ko i zašto koči izgradnju Prve transverzale
Kanton traži od Suda da ovi predmeti budu prioritet

Image
Pusto gradilište na potezu od Kranjčevićeve do ulice Braće Begić

Prošlo je već sedam mjeseci kako su radnici firme „Euro-Asfalt“, zbog neriješenih imovinskopravnih odnosa, napustili gradilište Prve transverzale na potezu od Kranjčevićeve do ulice Braće Begić. Međutim, ništa bolja situacija nije ni u slučaju izgradnje nadvožnjaka u naselju Velešići, dok se, putem EBRD-a, privodi kraju izbor izvođača za tunel Kobilja glava.

Utvrđivanje naknade

Image
Kovač: Žalbeni postupci

Selmir Kovač, direktor Direkcije za puteve KS, za “Avaz” kaže da ova institucija stalno šalje urgencije prema Kantonalnom sudu Sarajevo, putem nadležnog Ministarstva pravde KS, da u prioritetno rješavanje uzimaju predmete koji se odnose na žalbene postupke.

- U nadležnom sudu su u toku žalbeni postupci koji se odnose na postupak utvrđivanja naknade za tri parcele koje se nalaze na ulaznom portalu u tunel Kobilja glava. Također, pokrenut je i sudski postupak u vezi s utvrđivanjem naknade za zemljište koje se nalazi na izlazu iz tunela. S obzirom na to da se radi o kapitalnom projektu od interesa za Kanton, apeliramo na ovu instituciju da ovi predmeti budu prioritet. Stav je to i Općine Centar, ali i ministarstava saobraćaja KS te pravde i uprave - rekao je Kovač.

Prema njegovim riječima, očekivao je da će radovi na izgradnji nadvožnjaka uveliko početi, međutim, mašina ni na ovom gradilištu nema.

Osiguran novac

- Nažalost, od Općine Novo Sarajevo dobili smo urbanističku saglasnost samo za izvođenje geomehaničkih istražnih radova na izgradnji nadvožnjaka kod hotela „Grand“. Zato opet moramo „Željeznicama FBiH“ slati nove elaborate, što nam oduzima vrijeme. Čekamo pravomoćnost da možemo pripremiti ugovor. To je, u suštini, pet posto radova na izgradnji nadvožnjaka - ističe Kovač.

Ističe da je od velike važnosti da se što prije riješe imovinskopravni odnosi, jer je novac za gradnju osiguran putem Vlade Federacije BiH, izabran je izvođač radova, dok bi nadzor na terenu vršili stručnjaci Zavoda za izgradnju.

- Ono što koči kompletan projekt su imovinskopravni odnosi - zaključio je Kovač.
Avaz
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13566 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

Kad je ovako za jednu cestu koju su svi dizali u nebesa i punih usta govorili o tzv.NULTOM PRIORITETU ,NAJVAŽNIJEM ULAZU U GRAD,
šta očekivati kod gradnje nekih manje bitnih cesta! :facepalm:

Mada, realno, u Sarajevu nema manje bitne ceste dokle god se ne završe neki (započeti i nezapočeti) projekti longitudinala i transferzala,
a kako ide, to neće biti ni za 100 godina :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#13567 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :lol:
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#13568 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

Objavljen tender za izradu glavnog projekta petlje Velešići
https://www.akta.ba/investicije/objavlj ... ici/139230
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#13569 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by jasib »

Brza gradska željeznica sarajevske metropolitanske regije

https://af.unsa.ba/publikacije/Studija_ ... eznice.pdf
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#13570 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

Uh, sarajevska metropolitanska regija :D :D :D :D
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13571 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Mate_Miso_Kovac wrote: 13/09/2021 15:37 Uh, sarajevska metropolitanska regija :D :D :D :D
Neki ljudi su tu na forumu samo bezveze da praznaju nesto i nista smisleno ne napisu od trenutka otkako su se registrovali.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#13572 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Grean »

mayab wrote: 10/09/2021 06:38 Kad je ovako za jednu cestu koju su svi dizali u nebesa i punih usta govorili o tzv.NULTOM PRIORITETU ,NAJVAŽNIJEM ULAZU U GRAD,
šta očekivati kod gradnje nekih manje bitnih cesta! :facepalm:

Mada, realno, u Sarajevu nema manje bitne ceste dokle god se ne završe neki (započeti i nezapočeti) projekti longitudinala i transferzala,
a kako ide, to neće biti ni za 100 godina :run:
Da ih malo izvadimo. Ovaj dio se ne rjesava ali su se stvarno zadali u dijelu preko Betanije do tunela Kobilja glava.

Digli su nivo iz one rupe nekako u visinu Sipa, nije u pitanju nadvoznjak vec se nasipa zemlja a onda je sa strana beton ali fin na oko, ko' neka galanterija. Znam, objasnjenje je do jaja :D. Vidi se fino kad se stane na parking ispred Binga na Sipu.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#13573 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

So What! wrote: 13/09/2021 16:26
Mate_Miso_Kovac wrote: 13/09/2021 15:37 Uh, sarajevska metropolitanska regija :D :D :D :D
Neki ljudi su tu na forumu samo bezveze da praznaju nesto i nista smisleno ne napisu od trenutka otkako su se registrovali.
Da, ti naprimjer.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#13575 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

noviclan wrote: 13/09/2021 21:15 Image
Je li ovo nesta novo?
Post Reply