Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

neki

#301 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki » 06/10/2013 15:44

To sto se ne zna gdje su, su uglavnom instalacije operatera kablovske televizije, koji su kopali gdje im je ceif a onda nisu htjeli da plate izlazak geometra koji bi snimio trasu kablova..
To bi trebalo cupati bez pitanja

eeeeeee

#302 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by eeeeeee » 06/10/2013 16:15

neki wrote:To sto se ne zna gdje su, su uglavnom instalacije operatera kablovske televizije, koji su kopali gdje im je ceif a onda nisu htjeli da plate izlazak geometra koji bi snimio trasu kablova..
To bi trebalo cupati bez pitanja
sve instalacije od kablovskih operatera su 99% nelegalno i nepravilo polozene, gdje to jos u svijetu ima da se na 20cm polazu instalacije i to posred ulice i bez unosenja u plan. sta uradise s ulica da je ovo normalna zemlja davno bi zajedno sa nacelnicima opcina bili u KP Zenica. svi oni zajedno na nacelnicima opcina plivaju u mutnom.

sve to treba cupati bez pitanja i bez neke sikiracije

rimac

#303 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by rimac » 08/10/2013 11:07

Kakvi su planovi za ulicu Vrbanja, kod Parlamenta BiH? U njoj je velika gužva, a bit će još veća kad se otvori SCC.

bach

#304 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by bach » 08/10/2013 21:56

rimac wrote:Kakvi su planovi za ulicu Vrbanja, kod Parlamenta BiH? U njoj je velika gužva, a bit će još veća kad se otvori SCC.

Nju će raditi pred izbore 2018.

akcid

#305 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by akcid » 08/10/2013 22:00

holowey wrote:jutros sam pricao sa nekim seficem gradilista...kaze da malo malo naidju na neke instalacije koje nisu dokumentovane pa se gubi vrijeme dok se nadje cije su, pa dok se nadje nacin za izmjestanje a kaze da to vec nije do njih nego do vlasnika instalacija... *ebo lud zbunjenog...
Ako instalacije nisu ucrtane u plan, onda nisu legalne :oops: Rušiti sve nelegalno izgrađeno! :D

udrch

#306 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by udrch » 08/10/2013 22:07

nedirajte kablove od kablovske..ko bi forumao ako bi počupali sve nelegalne..

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#307 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by O'zone » 21/10/2013 12:26

Radovi na južnoj longitudinali ne idu po planu
21. oktobar 2013. u 11:00

Građani Sarajeva su uznemireni i zabrinuti zbog zastoja u radovima na izgradnji južne longitudinale od mosta Suade i Olge (bivšeg Vrbanja mosta), do ulice Derviša Numića i skretanja za Vraca.

Ulice su zatrpane, gužve su svakodnevne, a na gradilište dolazi samo nekoliko radnika. Radovi su usporeni, i očigledno je da ne ide baš sve po planu.

To nam je potvrdio Jusuf Bubica, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo.

"Radi se o tome da nismo uplatili avans koji smo bili dužni uplatiti i firma koja je izvođač radova je opravdano obustavila radove. Na potpisivanje tog ugovora smo čekali šest mjeseci, jer postoji procedura oko potpisivanja ugovora", rekao je Bubica.

Napomenuo je da su ugovori potpisani prošle sedmice, te da je dokumentacija poslana Evropskoj banci za obnovu i razvoj, te bi sredstva trebala biti operativna u narednih sedam dana, nakon čega će biti proslijeđena izvođaču radova. Dodao je i da je firma, koja je izvođač radova ipak uradila dobar dio posla, iako nije dobila sredstva.

"Krajnji rok za završetak radova nije ugrožen, te bi radovi na južnoj longitudinali trebali biti okočani do aprila naredne godine", napominje ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Jusuf Bubica.

Podsjećamo, na dionici puta od mosta Suade i Olge do skretanja za Vraca mijenjat će se sve podzemne instalacije, kanalizacija, voda, struja i telefon i sve će biti izmješteno u zeleni pojas.

Po završetku radova bit će u funkciji četiri saobraćajne trake, po dvije za svaki smjer kretanja širine 3,25 metara. Radit će se i dvije pješačke staze široke po tri metra, te dvije biciklističke staze široke po metar i po.
Vrijednost ovih radova je oko 4,5 miliona konvertibilnih maraka.

rimac

#308 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by rimac » 21/10/2013 20:51

O'zone wrote:
Radovi na južnoj longitudinali ne idu po planu
21. oktobar 2013. u 11:00

Građani Sarajeva su uznemireni i zabrinuti zbog zastoja u radovima na izgradnji južne longitudinale od mosta Suade i Olge (bivšeg Vrbanja mosta), do ulice Derviša Numića i skretanja za Vraca.

Ulice su zatrpane, gužve su svakodnevne, a na gradilište dolazi samo nekoliko radnika. Radovi su usporeni, i očigledno je da ne ide baš sve po planu.

To nam je potvrdio Jusuf Bubica, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo.

"Radi se o tome da nismo uplatili avans koji smo bili dužni uplatiti i firma koja je izvođač radova je opravdano obustavila radove. Na potpisivanje tog ugovora smo čekali šest mjeseci, jer postoji procedura oko potpisivanja ugovora", rekao je Bubica.

Napomenuo je da su ugovori potpisani prošle sedmice, te da je dokumentacija poslana Evropskoj banci za obnovu i razvoj, te bi sredstva trebala biti operativna u narednih sedam dana, nakon čega će biti proslijeđena izvođaču radova. Dodao je i da je firma, koja je izvođač radova ipak uradila dobar dio posla, iako nije dobila sredstva.

"Krajnji rok za završetak radova nije ugrožen, te bi radovi na južnoj longitudinali trebali biti okočani do aprila naredne godine", napominje ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Jusuf Bubica.

Podsjećamo, na dionici puta od mosta Suade i Olge do skretanja za Vraca mijenjat će se sve podzemne instalacije, kanalizacija, voda, struja i telefon i sve će biti izmješteno u zeleni pojas.

Po završetku radova bit će u funkciji četiri saobraćajne trake, po dvije za svaki smjer kretanja širine 3,25 metara. Radit će se i dvije pješačke staze široke po tri metra, te dvije biciklističke staze široke po metar i po.
Vrijednost ovih radova je oko 4,5 miliona konvertibilnih maraka.
Rokovi nisu probijeni samo u tvoj glavi, nesposobni ministre. Idući izbori glasam za nekoga tko nikad nije bio na vlasti.

vješalica

#309 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by vješalica » 21/10/2013 20:52

ovo je isto rekao prije 20 dana i opet ništa sve mrtvo more

VjecitiStudent

#310 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by VjecitiStudent » 22/10/2013 08:33

Kanton je na rubu bankrota,ovo je samo još jedan od simptoma.

Comrad

#311 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Comrad » 22/10/2013 12:15

Ovom bubici i ekipi trebaju novinari reci da ne govori o "Južnoj longitudinali", nego da govori o "700m južne longitudinale".
Jer to nisu dvije iste stvari, ovdje namjerno dezinformiše javnost i ne zeli se reci sta ce oni zapravo zavrsiti, zavrsit ce nekih 700m sto predstavlja oko cca. 7-8% cjelokupne trase južne long. I on ovdje prica o nekom zavrsetku, pa mene bi bilo stid davati ove izjave...ccc. I jos ko da gledam bice otvorenje ovih 7% puta. :? :run:

Prije 30-40 godina smo pravili stotine kilometara puteva, a danas napravimo 500m za godinu dana i divimo se tome, a evo ne mozemo ni to da uradimo kako treba.

johntra

#312 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by johntra » 22/10/2013 12:22

Tempiranje pred izbornu godinu, ništa više...otvaranje na proljeće od strane SDA bulumente i hvaljenje...ista stvar će biti i sa ostalim projektima po gradu, Stupske petlje, sportskih dvorana na Grbavici i u Buća Potoku...i opet će masu raje povaliti ko bekane...

neki

#313 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki » 22/10/2013 12:42

Comrad wrote:Ovom bubici i ekipi trebaju novinari reci da ne govori o "Južnoj longitudinali", nego da govori o "700m južne longitudinale".
Jer to nisu dvije iste stvari, ovdje namjerno dezinformiše javnost i ne zeli se reci sta ce oni zapravo zavrsiti, zavrsit ce nekih 700m sto predstavlja oko cca. 7-8% cjelokupne trase južne long. I on ovdje prica o nekom zavrsetku, pa mene bi bilo stid davati ove izjave...ccc. I jos ko da gledam bice otvorenje ovih 7% puta. :? :run:

Prije 30-40 godina smo pravili stotine kilometara puteva, a danas napravimo 500m za godinu dana i divimo se tome, a evo ne mozemo ni to da uradimo kako treba.
7% i to najjednostavnijeg dijela ceste...strah me i pomisliti sta bi bilo kad bi se prihvatili trase kroz Nedzarice :-)

Wind

#314 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Wind » 23/10/2013 09:01

...i tako dođe jesen....

Image

Image

Styling

#315 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Styling » 23/10/2013 09:09

johntra wrote:Tempiranje pred izbornu godinu, ništa više...otvaranje na proljeće od strane SDA bulumente i hvaljenje...ista stvar će biti i sa ostalim projektima po gradu, Stupske petlje, sportskih dvorana na Grbavici i u Buća Potoku...i opet će masu raje povaliti ko bekane...
Sportska dvorana na Grbavici je još jedan od propalih projekata Oštine Novo SArjaevo. Dvorana još uvijek nije završena, probijeni su svi rokovi i budžeti a za godišnje održavanje treba 1.200 000KM. Samo da mi je znati ko će to plaćati.

Woody
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#316 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Woody » 23/10/2013 09:16

Wind wrote:...i tako dođe jesen....

Image

Image
Jah! A na zimu će snijeg i kiša kontaminirati ovu posteljicu, pa ćemo na proljeće opet morati kopati i ponovo posipati - AKO KREDIT BUDE EFEKTIVAN!!! :tooo:

vješalica

#317 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by vješalica » 23/10/2013 10:04

što?baš izgleda extra! :mrgreen:
možda ovako i treba da stoji zapravo???
:skoljka: :run:

johntra

#318 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by johntra » 23/10/2013 11:19

to će biti samo cesta za trolu, šta vam je...

Hajvan

#319 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Hajvan » 23/10/2013 13:07

Styling wrote:
johntra wrote:Tempiranje pred izbornu godinu, ništa više...otvaranje na proljeće od strane SDA bulumente i hvaljenje...ista stvar će biti i sa ostalim projektima po gradu, Stupske petlje, sportskih dvorana na Grbavici i u Buća Potoku...i opet će masu raje povaliti ko bekane...
Sportska dvorana na Grbavici je još jedan od propalih projekata Oštine Novo SArjaevo. Dvorana još uvijek nije završena, probijeni su svi rokovi i budžeti a za godišnje održavanje treba 1.200 000KM. Samo da mi je znati ko će to plaćati.

Kad nema sportskih dvorana- "jebo ovaj grad, jebo ovu zemlju...nemaju gdje djeca trenirati ofo-ono... pa se drogom i delikvencijom bavU..."

Kad izgrade sportsku dvoranu- "jebo ovaj grad, jebo ovu zemlju... jel misle da cu hiNa ja plačat odrzavanje te skalamerije..u meni mi mene to neJtreba... daj ti meni da ja ima naloži drva...kave donOcije..."

FUJ.

Bellica

#321 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Bellica » 31/10/2013 15:40

holowey wrote:jutros sam pricao sa nekim seficem gradilista...kaze da malo malo naidju na neke instalacije koje nisu dokumentovane pa se gubi vrijeme dok se nadje cije su, pa dok se nadje nacin za izmjestanje a kaze da to vec nije do njih nego do vlasnika instalacija... *ebo lud zbunjenog...
Ovo su gluposti. Nego, nemaju sredstava da nastave radove, pa ne provjeravaju valjda instalacije zadnjih 20 dana? Ja imam namjeru da polijepim obavjestenja na sve ulaze u okolini i da pisemo ne znam ni ja peticiju ili sta vec da im damo rok da to pocnu raditi, ili da sve vrate u prvobitno stanje,jer nema semafora, opasno je hodati okolo jer su duboko iskopali, s jedne strane je fakultet, osnovne skole, ambulanta, tolejbuska stanica je pomaknuta...uglavnom, uvjeti zivljenja su otezani. Prihvatam sve moguce prijedloge, dosta mi je i Bubice i Ministarstva koje vodi i svih nepravilnosti u istom.

StupskaBitanga

#322 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by StupskaBitanga » 31/10/2013 17:48

nemoj se prerano nadati opet će iskrsnuti neplanirani troškovi radovi

Hemera

#323 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Hemera » 31/10/2013 22:01

vala i to što kažem,baš sam luda.... :mrgreen: :mrgreen:

holowey

#324 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by holowey » 01/11/2013 08:32

Bellica wrote:
Ovo su gluposti. Nego, nemaju sredstava da nastave radove, pa ne provjeravaju valjda instalacije zadnjih 20 dana? Ja imam namjeru da polijepim obavjestenja na sve ulaze u okolini i da pisemo ne znam ni ja peticiju ili sta vec da im damo rok da to pocnu raditi, ili da sve vrate u prvobitno stanje,jer nema semafora, opasno je hodati okolo jer su duboko iskopali, s jedne strane je fakultet, osnovne skole, ambulanta, tolejbuska stanica je pomaknuta...uglavnom, uvjeti zivljenja su otezani. Prihvatam sve moguce prijedloge, dosta mi je i Bubice i Ministarstva koje vodi i svih nepravilnosti u istom.
odgovaras na post od prije mjesec dana... posto kupio po to prodao, don't shoot the messenger :thumbup:

The BEN10

#325 Re: Južna longitudinala ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by The BEN10 » 01/11/2013 09:14

Bellica wrote:Ovo su gluposti. Nego, nemaju sredstava da nastave radove, pa ne provjeravaju valjda instalacije zadnjih 20 dana? Ja imam namjeru da polijepim obavjestenja na sve ulaze u okolini i da pisemo ne znam ni ja peticiju ili sta vec da im damo rok da to pocnu raditi, ili da sve vrate u prvobitno stanje,jer nema semafora, opasno je hodati okolo jer su duboko iskopali, s jedne strane je fakultet, osnovne skole, ambulanta, tolejbuska stanica je pomaknuta...uglavnom, uvjeti zivljenja su otezani. Prihvatam sve moguce prijedloge, dosta mi je i Bubice i Ministarstva koje vodi i svih nepravilnosti u istom.
Aferim đevojko!

Post Reply