Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#12276 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

neki wrote: 18/12/2020 10:13 Ne radi se o istoj stvari, Penny je kao zamjenu za postojeći objekat Penny Plus u Velešićima dobio povelik plac iza salona Jaguar na Betaniji, tu planiraju graditi novi Penny plus. Parcela pored Sam Shopa je druga priča
E to.

Sad, neki kazu da ce seliti ub rzo, neki kazu da nece jer imaju politiku iza ledja, skloniji sam drugoj verziji. Bar u skorije vrijeme, a nekad ce i morati odseliti. Valjda nece cijeli projekt propasti zbog Pennya.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12277 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Ja bih vjerovao djecakovim informacijama, vrlo je dobro upucen :D

Nastranu zezancija, glasine se uvijek ispostave bar djelomicno tacnim.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#12278 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mahalik »

Ova Vlada i dalje radi. Sad šta su sa Penny dogovorili to ne znamo.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#12279 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Koshpa »

Ja sam isto cuo da ce penny iseliti do februara. i da imaju dvije opcije jedna je na Sipu a druga u Rajlovcu.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#12280 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Dimu1927 »

Penny i dole na mostarskom se siri, ogroman objekat su uradili okolo i na onom postojecem...
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#12282 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nekome »

Hoce li vise zavrsiti kruzni kod boljakova i prelaz preko pruge? Prica se o autoputu a taj bitan dio stoji... Je li rade ista na tome?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#12283 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

nekome wrote: 22/12/2020 17:34 Hoce li vise zavrsiti kruzni kod boljakova i prelaz preko pruge? Prica se o autoputu a taj bitan dio stoji... Je li rade ista na tome?
Posjekli drveće i trafike iselili, to im valjda najlakše bilo
Ostalo ništa srušeno nije,

Početak mosta isto nije urađen, gotovo 100 metara na sredini ako i toliko, spoj sa Džemala bijedića (valjda kruzni ide) i to boga pitaj kad ce
Da ne pričam o kruznom u Safeta zajke... Puno tu jos posla ima, ja ne vidim tu cestu u upotrebi pa mozda cak ni prije 2022.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#12284 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 22/12/2020 17:49
nekome wrote: 22/12/2020 17:34 Hoce li vise zavrsiti kruzni kod boljakova i prelaz preko pruge? Prica se o autoputu a taj bitan dio stoji... Je li rade ista na tome?
Posjekli drveće i trafike iselili, to im valjda najlakše bilo
Ostalo ništa srušeno nije,

Početak mosta isto nije urađen, gotovo 100 metara na sredini ako i toliko, spoj sa Džemala bijedića (valjda kruzni ide) i to boga pitaj kad ce
Da ne pričam o kruznom u Safeta zajke... Puno tu jos posla ima, ja ne vidim tu cestu u upotrebi pa mozda cak ni prije 2022.
Važno je da su dobili avans, a drveće posijekli jer su ga radnici razdijelili između sebe.
Tipičan EA.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#12285 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by shandrprcSA »

Naslovnica wrote: 22/12/2020 17:55
JavierBosnia wrote: 22/12/2020 17:49
nekome wrote: 22/12/2020 17:34 Hoce li vise zavrsiti kruzni kod boljakova i prelaz preko pruge? Prica se o autoputu a taj bitan dio stoji... Je li rade ista na tome?
Posjekli drveće i trafike iselili, to im valjda najlakše bilo
Ostalo ništa srušeno nije,

Početak mosta isto nije urađen, gotovo 100 metara na sredini ako i toliko, spoj sa Džemala bijedića (valjda kruzni ide) i to boga pitaj kad ce
Da ne pričam o kruznom u Safeta zajke... Puno tu jos posla ima, ja ne vidim tu cestu u upotrebi pa mozda cak ni prije 2022.
Važno je da su dobili avans, a drveće posijekli jer su ga radnici razdijelili između sebe.
Tipičan EA.
ima li kakvih informacija u vezi one zgrade na Grbavici sto treba da se rusi pa nova napravi? onaj dio toliko uspori saobracaj i napravi krkljanac da sam danas :izet: sve zivo i mrtvo
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#12286 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nekome »

shandrprcSA wrote: 22/12/2020 17:59
ima li kakvih informacija u vezi one zgrade na Grbavici sto treba da se rusi pa nova napravi? onaj dio toliko uspori saobracaj i napravi krkljanac da sam danas :izet: sve zivo i mrtvo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/juzna-l ... /201023139
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#12287 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by shandrprcSA »

nekome wrote: 22/12/2020 18:13
shandrprcSA wrote: 22/12/2020 17:59
ima li kakvih informacija u vezi one zgrade na Grbavici sto treba da se rusi pa nova napravi? onaj dio toliko uspori saobracaj i napravi krkljanac da sam danas :izet: sve zivo i mrtvo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/juzna-l ... /201023139
Nakon što je ovaj projekta kandidovan za finansiranje od strane Evropske investicione banke, te nakon što je Predsjedništvo BIH donijelo pozitivnu odluku o kreditnom zaduženju, stvoreni su svi preduvjeti, finansijski i administrativno – pravni da se u najskorije vrijeme, nakon što Skupština KS potvrdi ovu Odluku, krene u završne radove na ovom dijelu Južne longitudinale.
jesul' potvrdili? :D ma nece ovo jos...
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12288 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Sve se o nekim parama prica, odobreni krediti za renoviranje vodovoda, renoviranje pruge, tamvaji, trolejbusi, autobusi, dzemala bijedica i most, GA, rusenje zgrade na grbavici, pa sjecam se trebalo je u ljeto 2019 da se rusi, i zadnje 2 godine to se nije pomaklo, osim 3 srusena objekta kod avaza :mrgreen:
Tako da i ovo ce vjerovatno ostati na tom planiranju, a mi ga pusimo

Jos eno na drugoj temi kaze da najvjerovatnije zagrebacku kod montane zatvaraju traku za zaustavljanjr :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#12289 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Jucer bas gledam, onaj kruzni u Pofalicima, kako je moguce da i dalje pa sigurno vise od pola vozaca ne zna koristiti kruzni tok, da ne znaju koristiti unutrasnju traku.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12290 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Naslovnica wrote: 22/12/2020 17:55
JavierBosnia wrote: 22/12/2020 17:49
nekome wrote: 22/12/2020 17:34 Hoce li vise zavrsiti kruzni kod boljakova i prelaz preko pruge? Prica se o autoputu a taj bitan dio stoji... Je li rade ista na tome?
Posjekli drveće i trafike iselili, to im valjda najlakše bilo
Ostalo ništa srušeno nije,

Početak mosta isto nije urađen, gotovo 100 metara na sredini ako i toliko, spoj sa Džemala bijedića (valjda kruzni ide) i to boga pitaj kad ce
Da ne pričam o kruznom u Safeta zajke... Puno tu jos posla ima, ja ne vidim tu cestu u upotrebi pa mozda cak ni prije 2022.
Važno je da su dobili avans, a drveće posijekli jer su ga radnici razdijelili između sebe.
Tipičan EA.
stvarno! ako ne naprave više most u 2021, treba dići proteste i direkt pred opštinu ili kanton. Ovo je definitivno Efendiću zadnji mandat. trudi se za taj famozni kongresni c. sa 3 kule a vamo prave 2 godine most. ima nešto radova prema Grassu , proširuju. haj sad snijeg je pao. do juče su bili radnici blizu Grassa u kanalu, neke kablove razmještaju. Lično mišljenje: iće kod Grassa klasična raskrsnica...4. trake prema Neđarićima i 3 trake(od Kvadranta.do Grassa...1 skretanje desno i 2 kao dvosmjerna kao i dosad), od Veneta moguće 2 u smjeru raskrsnice i kontra 1ili 2 i sa Zelenog mosta 2.trake. Jer koliko se vidi po rezanju starih trotoara kuću Austro-ugarsku na semaforu će ostaviti. pa ništa od kružnog tu kod grassa a i nema potrebe...jer 2.strane neće imati baš nešto vozila. ali za most kod Boljakova nema smisla ako ne urade do kraja 2021. :skoljka:
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12291 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

dječak sa šibicama wrote: 22/12/2020 22:00 Jucer bas gledam, onaj kruzni u Pofalicima, kako je moguce da i dalje pa sigurno vise od pola vozaca ne zna koristiti kruzni tok, da ne znaju koristiti unutrasnju traku.
ali taj je bio "mastan" i dobar za hapa-hapa. milion i 200 hiljada. gospodin Načelnik može sa s pjesmom i otići u anonimnost ;-) ša ga briga. čak nisu ni gasne instalacije izmještali a kao trebalo je, ovo-ono, neka šuplja bila. Ode on sa smješkom, mada nije mu baš bilo pravo kako je pokošen na izborima.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#12292 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

selma 83 wrote: 27/12/2020 00:34
Naslovnica wrote: 22/12/2020 17:55
JavierBosnia wrote: 22/12/2020 17:49

Posjekli drveće i trafike iselili, to im valjda najlakše bilo
Ostalo ništa srušeno nije,

Početak mosta isto nije urađen, gotovo 100 metara na sredini ako i toliko, spoj sa Džemala bijedića (valjda kruzni ide) i to boga pitaj kad ce
Da ne pričam o kruznom u Safeta zajke... Puno tu jos posla ima, ja ne vidim tu cestu u upotrebi pa mozda cak ni prije 2022.
Važno je da su dobili avans, a drveće posijekli jer su ga radnici razdijelili između sebe.
Tipičan EA.
stvarno! ako ne naprave više most u 2021, treba dići proteste i direkt pred opštinu ili kanton. Ovo je definitivno Efendiću zadnji mandat. trudi se za taj famozni kongresni c. sa 3 kule a vamo prave 2 godine most. ima nešto radova prema Grassu , proširuju. haj sad snijeg je pao. do juče su bili radnici blizu Grassa u kanalu, neke kablove razmještaju. Lično mišljenje: iće kod Grassa klasična raskrsnica...4. trake prema Neđarićima i 3 trake(od Kvadranta.do Grassa...1 skretanje desno i 2 kao dvosmjerna kao i dosad), od Veneta moguće 2 u smjeru raskrsnice i kontra 1ili 2 i sa Zelenog mosta 2.trake. Jer koliko se vidi po rezanju starih trotoara kuću Austro-ugarsku na semaforu će ostaviti. pa ništa od kružnog tu kod grassa a i nema potrebe...jer 2.strane neće imati baš nešto vozila. ali za most kod Boljakova nema smisla ako ne urade do kraja 2021. :skoljka:
Nikako mi nisu jasni oni koji su glasali za rumenog :?
Čovjek ništa bitno nije uradio za općinu.
Hvali se već 10 godina parkom Safet Zajko (urađen uz min. ulaganja sredstvima KS, a ne općine), IX transverzalom (10 god. traje izgradnja), proširenjem ul. Dž. Bijedića od Č. Vile do IX transverzale (5 godina, a još se radi), nekim kongresnim centrom kod RTV doma, itd.
Zaposlio rodbinu i prijatelje u općinskoj administraciji i privatnoj firmi Lokom.
Sa mentorom Ćesirom i haverom Hadžićem, ucijenjivao građane Sarajeva redukcijama vode, blokadom rada deponije i sl. To Vam je ljudi rumeni dao za svog dvigodišnjeg mandata.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12293 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

[/quote]ja sam u Novom Gradu, zona oko Grasa, (orijentaciono)
, sve si ti upravu. evo i mene nervira što 15 000 stanovnika se gura kroz podvožnjak sa 2 trake. Ili možeš preko Drinske, što je bezveze ako si kupovao na Otoci, plus vozari iz Breze, Visokog. more auta pko pola 4 prođe prema Rajlovcu. e sad dolazi ono zašto su mnogi glasali za Efendića. recimo fol je što Semir i hoće se odazvati na problem, (ideš preko fejsa), pa kad su nam zbog korone zatvorili lokalnu ambulantu, on je reagovao na našu molbu, pa smo dobili termine pon, uto i do neki dan čet. a starih ljudi ima mnogo, su morali ići na "Kumrovec" Otoka ili Miljacka. Pod 2. velika sredstva je plasirao u extra objekat nove sp. dvorane, ambulante u Bolj. Potoku(zbog novog kružnog t.). pa na Dobrinji recimo gradi se bazen. Uglavnom čovjek se oglasi, poduzme, što 12 godina Damir Hadžić nikad nije ni pomišljao , recimo da šta popravi od Dobroševića do gore Briješće brda ili vodovoda recimo na Sokolju.Ahatovićima.Vrtić iza A-faze napr.je uskoro gotov. Ima on što jest jest niz projekata. Za pse što je rađeno, nisam za to nikako, jer su sve pobili što su uhvatili. Eto to je uradi (on i opština) dosta stvari u zapostavljenim djelovima pogotovo. Ima i ustupaka i talova u N.G, (zato je i teško biti načelnik u N.G.). A sad pored Efendića koji znači radi, protukandidat Delić je nepoznat, bi li nas zastupao(ne bi!), bi li nam uradio neki projekt :?: :cry: . .. u Odnosu na Damira koji je rasprodo sve zelene površine, čak i stadion pomoćni kod Bazena, Semir je nešto i radio, tako da je Sema i uzeo, jer sa njim ima više pozitivnog nego...eto možda možeš prepoznati u čemu je fol
Last edited by selma 83 on 27/12/2020 19:18, edited 1 time in total.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#12294 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by avijon »

Haris033 wrote: 27/12/2020 12:08
selma 83 wrote: 27/12/2020 00:34
Naslovnica wrote: 22/12/2020 17:55
Važno je da su dobili avans, a drveće posijekli jer su ga radnici razdijelili između sebe.
Tipičan EA.
stvarno! ako ne naprave više most u 2021, treba dići proteste i direkt pred opštinu ili kanton. Ovo je definitivno Efendiću zadnji mandat. trudi se za taj famozni kongresni c. sa 3 kule a vamo prave 2 godine most. ima nešto radova prema Grassu , proširuju. haj sad snijeg je pao. do juče su bili radnici blizu Grassa u kanalu, neke kablove razmještaju. Lično mišljenje: iće kod Grassa klasična raskrsnica...4. trake prema Neđarićima i 3 trake(od Kvadranta.do Grassa...1 skretanje desno i 2 kao dvosmjerna kao i dosad), od Veneta moguće 2 u smjeru raskrsnice i kontra 1ili 2 i sa Zelenog mosta 2.trake. Jer koliko se vidi po rezanju starih trotoara kuću Austro-ugarsku na semaforu će ostaviti. pa ništa od kružnog tu kod grassa a i nema potrebe...jer 2.strane neće imati baš nešto vozila. ali za most kod Boljakova nema smisla ako ne urade do kraja 2021. :skoljka:
Nikako mi nisu jasni oni koji su glasali za rumenog :?
Čovjek ništa bitno nije uradio za općinu.
Hvali se već 10 godina parkom Safet Zajko (urađen uz min. ulaganja sredstvima KS, a ne općine), IX transverzalom (10 god. traje izgradnja), proširenjem ul. Dž. Bijedića od Č. Vile do IX transverzale (5 godina, a još se radi), nekim kongresnim centrom kod RTV doma, itd.
Zaposlio rodbinu i prijatelje u općinskoj administraciji i privatnoj firmi Lokom.
Sa mentorom Ćesirom i haverom Hadžićem, ucijenjivao građane Sarajeva redukcijama vode, blokadom rada deponije i sl. To Vam je ljudi rumeni dao za svog dvigodišnjeg mandata.
Svaki parking ima led rasvjetu sad zato ;-)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#12295 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

selma 83 wrote: 27/12/2020 19:08 ja sam u Novom Gradu, zona oko Grasa, (orijentaciono)
, sve si ti upravu. evo i mene nervira što 15 000 stanovnika se gura kroz podvožnjak sa 2 trake. Ili možeš preko Drinske, što je bezveze ako si kupovao na Otoci, plus vozari iz Breze, Visokog. more auta pko pola 4 prođe prema Rajlovcu. e sad dolazi ono zašto su mnogi glasali za Efendića. recimo fol je što Semir i hoće se odazvati na problem, (ideš preko fejsa), pa kad su nam zbog korone zatvorili lokalnu ambulantu, on je reagovao na našu molbu, pa smo dobili termine pon, uto i do neki dan čet. a starih ljudi ima mnogo, su morali ići na "Kumrovec" Otoka ili Miljacka. Pod 2. velika sredstva je plasirao u extra objekat nove sp. dvorane, ambulante u Bolj. Potoku(zbog novog kružnog t.). pa na Dobrinji recimo gradi se bazen. Uglavnom čovjek se oglasi, poduzme, što 12 godina Damir Hadžić nikad nije ni pomišljao , recimo da šta popravi od Dobroševića do gore Briješće brda ili vodovoda recimo na Sokolju.Ahatovićima.Vrtić iza A-faze napr.je uskoro gotov. Ima on što jest jest niz projekata. Za pse što je rađeno, nisam za to nikako, jer su sve pobili što su uhvatili. Eto to je uradi (on i opština) dosta stvari u zapostavljenim djelovima pogotovo. Ima i ustupaka i talova u N.G, (zato je i teško biti načelnik u N.G.). A sad pored Efendića koji znači radi, protukandidat Delić je nepoznat, bi li nas zastupao(ne bi!), bi li nam uradio neki projekt :?: :cry: . .. u Odnosu na Damira koji je rasprodo sve zelene površine, čak i stadion pomoćni kod Bazena, Semir je nešto i radio, tako da je Sema i uzeo, jer sa njim ima više pozitivnog nego...eto možda možeš prepoznati u čemu je fol
Pretp. da si i ti glasao za njega. Ovaj tvoj komentar dovoljno govori kakvi ljudi glasaju za rumenog. :lol:
Hvala za napomenu za bazene, podvožnjak ka Buća potoku i komunikaciji prema tom naselju, Boljakovom, Sokolju, Briješću, itd.
Bazen se pravi skoro 10 godina, putne komunikacije prema gore nabrojanim mjestima i dalje nema, a najveće gužve su upravo zbog nezavrsenog projekta IX transverzale..
Voda i dalje predstavlja probleme nakon svake kiše na lokalitetu podvožnjaka.
Napravio urbicid na potezu od pijace Kvadrant do Remize, kao i sa naseljem Miljacka.
Glavna cesta kroz Dobrinju nikada nije rekonstruisana.
Na kraju, rumeni šteli svom mentoru Ćesiru
eksproprijaciju Bosnaplasta, jer će tu fol opcina da pravi brzu cestu prema centru grada.
Rumeni je, uz Senaida Memića, najveća štetočina po grad i građane KS. Ko to nije vidio ili je slijep ili ima koristi od istih.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12296 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Haris033 wrote: 27/12/2020 20:13
selma 83 wrote: 27/12/2020 19:08 ja sam u Novom Gradu, zona oko Grasa, (orijentaciono)
, sve si ti upravu. evo i mene nervira što 15 000 stanovnika se gura kroz podvožnjak sa 2 trake. Ili možeš preko Drinske, što je bezveze ako si kupovao na Otoci, plus vozari iz Breze, Visokog. more auta pko pola 4 prođe prema Rajlovcu. e sad dolazi ono zašto su mnogi glasali za Efendića. recimo fol je što Semir i hoće se odazvati na problem, (ideš preko fejsa), pa kad su nam zbog korone zatvorili lokalnu ambulantu, on je reagovao na našu molbu, pa smo dobili termine pon, uto i do neki dan čet. a starih ljudi ima mnogo, su morali ići na "Kumrovec" Otoka ili Miljacka. Pod 2. velika sredstva je plasirao u extra objekat nove sp. dvorane, ambulante u Bolj. Potoku(zbog novog kružnog t.). pa na Dobrinji recimo gradi se bazen. Uglavnom čovjek se oglasi, poduzme, što 12 godina Damir Hadžić nikad nije ni pomišljao , recimo da šta popravi od Dobroševića do gore Briješće brda ili vodovoda recimo na Sokolju.Ahatovićima.Vrtić iza A-faze napr.je uskoro gotov. Ima on što jest jest niz projekata. Za pse što je rađeno, nisam za to nikako, jer su sve pobili što su uhvatili. Eto to je uradi (on i opština) dosta stvari u zapostavljenim djelovima pogotovo. Ima i ustupaka i talova u N.G, (zato je i teško biti načelnik u N.G.). A sad pored Efendića koji znači radi, protukandidat Delić je nepoznat, bi li nas zastupao(ne bi!), bi li nam uradio neki projekt :?: :cry: . .. u Odnosu na Damira koji je rasprodo sve zelene površine, čak i stadion pomoćni kod Bazena, Semir je nešto i radio, tako da je Sema i uzeo, jer sa njim ima više pozitivnog nego...eto možda možeš prepoznati u čemu je fol
Pretp. da si i ti glasao za njega. Ovaj tvoj komentar dovoljno govori kakvi ljudi glasaju za rumenog. :lol:
Hvala za napomenu za bazene, podvožnjak ka Buća potoku i komunikaciji prema tom naselju, Boljakovom, Sokolju, Briješću, itd.
Bazen se pravi skoro 10 godina, putne komunikacije prema gore nabrojanim mjestima i dalje nema, a najveće gužve su upravo zbog nezavrsenog projekta IX transverzale..
Voda i dalje predstavlja probleme nakon svake kiše na lokslitetu podvožnjaka.
Napravio urbicid na potezu od pijace Kvadrant do Remize, kao i sa naseljem Miljacka.
Na kraju, rumeni šteli svom mentoru Ćesiru
eksproprijaciju Bosnaplasta, jer će tu fol opcina da pravi brzu cestu prema centru grada.
Rumeni je, uz Senaida Memića, najveća štetočina po grad i građane KS. Ko to nije vidio ili je slijep ili ima koristi id istih.
ali fazon je što se čovjek odazove. pogotovo nama iza željezničke pruge. mada ima po forumu objava gdje on je ljudima na Anexu napravio prilazni put, dao opštinsku zemlju i nešto otkupio od nekog čove i tako 5-6 ljudi nakon 35 godina mogu kući prići. E sad šta misliš za koga su ti ljudi glasali ?. Jest ono marketinški fol na kvadrat ali eto urađeno. A što se tiće 9 transv.(mosta) to je dosta i njegova zasluga. on je to forsiro koliko god može preko Zolja i Konakovića. od para do projekta idejnog...a morao je i smirit strasti kod raje u Boljakovu, jer je ogroman otpor i dan-danas, jer ljudi hoće odštetu a realno kružni tok će sve poklopiti. P.S. 50 puta je lakše biti načelnik i u Centru i N.SA. jer u Nov.G. imaju razni uticaji.lobbiji. itd. Ali dobio je znači dosta i zbog rada na terenu. eto toliko , ja ne želim da sam mu ja advokat. A ne znam šta bi mi to dobili sa Konakovićem i Delićem. a i NiP je uzeo brdo glasova.(na valu i zbog nezadovoljstva većinom tom strankom).P.S. za stranku mu nisam glasao :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12297 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Gdje je to na aneksu? :mrgreen:

Ja od kako znam za sebe u mojoj ulici je jedino rađena rekonstrukcija kisne odvodnje
Na potezu od bosmala do ulaza u Sud BiH nije marke jedne ulozeno (na racunam dio od dzamije pa uz brdo gdje su vjerni glasaci, nas dole u ravnom cesto proklinju ko da sam mu ja kriv sto je kucu pod nebom pravio :lol: )

Pisao sam na drugoj temi bas danas, o potoku koji ide ispod mosta na aneksu i koji nikad nije rijesen
Most truho kompetan, evo najmanje 10 godina se čeka izgradnja ceste
Ulazak na vrbovsku i kompletno brdo nikakav i to se ceka opet rekonstrukcija, a sve je bilo rijeseno (imovinski) i prije zagrebacke npr... prosle godine je i vrsena izmjena RP cime je po drugi put utemeljena ova nova saobracajnica, ali od toga nista pa sigurno narednih 6 godina...
Ona mala ulica muftija dzabica raspala se
Nijedna zgrada a starije su od onih na dobrinji nije dobila rekonstrukciju fasade, a doslovno se raspadaju one ploce koje su skoro pa ukras preko betonske konstrukcije = izolacije i nema
Prilaz na praonicu divljina, a nama pjesacima se cesto desi da ne mozes ni proci od auta ili zna se desiti da niz onu nizbrdicu od praone pogotovo zimi auta klizu a pjesaci neka bjeze
Preko puta suda i okolo suda Džungla. Migranti kod Džemile redovni gosti itd.
Mogu do sutra nabrajati, ali ova vlast nije marke ulozila u taj dio.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12298 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

mk ultra wrote: 27/12/2020 20:59 Gdje je to na aneksu? :mrgreen:

Ja od kako znam za sebe u mojoj ulici je jedino rađena rekonstrukcija kisne odvodnje
Na potezu od bosmala do ulaza u Sud BiH nije marke jedne ulozeno (na racunam dio od dzamije pa uz brdo gdje su vjerni glasaci, nas dole u ravnom cesto proklinju ko da sam mu ja kriv sto je kucu pod nebom pravio :lol: )

Pisao sam na drugoj temi bas danas, o potoku koji ide ispod mosta na aneksu i koji nikad nije rijesen
Most truho kompetan, evo najmanje 10 godina se čeka izgradnja ceste
Ulazak na vrbovsku i kompletno brdo nikakav i to se ceka opet rekonstrukcija, a sve je bilo rijeseno (imovinski) i prije zagrebacke npr... prosle godine je i vrsena izmjena RP cime je po drugi put utemeljena ova nova saobracajnica, ali od toga nista pa sigurno narednih 6 godina...
Ona mala ulica muftija dzabica raspala se
Nijedna zgrada a starije su od onih na dobrinji nije dobila rekonstrukciju fasade, a doslovno se raspadaju one ploce koje su skoro pa ukras preko betonske konstrukcije = izolacije i nema
Prilaz na praonicu divljina, a nama pjesacima se cesto desi da ne mozes ni proci od auta ili zna se desiti da niz onu nizbrdicu od praone pogotovo zimi auta klizu a pjesaci neka bjeze
Preko puta suda i okolo suda Džungla. Migranti kod Džemile redovni gosti itd.
Mogu do sutra nabrajati, ali ova vlast nije marke ulozila u taj dio.
pa i nije Anex, ustvari šta ide gore sljedeće od ulica, uglavnom mojmilo, M.Z.Švrakino .ima na googlu sigurno, ukucaj ..."dobili prilazni put nakon 35 godina..." ovako nešto. A kako kažeš nema ništa NOVO na cAnexu()bar gornji dio) pa dobili ste novu Osnovnu školu sa produženim boravkom, zar ne ;-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12299 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Opet kazem, skola je na brdu, nama koji smo uz ulicu Safeta Hadzica ne sluzi, i u tom pojasu sve stoji isto 30 godina

Mi idemo na otoku u skolu, ili cengic vila 2... :mrgreen:
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#12300 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

mk ultra wrote: 27/12/2020 21:47 Opet kazem, skola je na brdu, nama koji smo uz ulicu Safeta Hadzica ne sluzi, i u tom pojasu sve stoji isto 30 godina

Mi idemo na otoku u skolu, ili cengic vila 2... :mrgreen:
al haj bar su se smilovali od Bosmala do Anexa do semafora.da presvuku, izvuku šahtove, ... još okrenuli Tranzit kamiona. baš sam tada konto šta kažu šoferi u tranzitu kad bi prošli po onim rupama :D . što su rekli Bože đe smo ovo došli. odoše amortizeri, jel sav teret još tu? :-D ono je bilo dno. bio je dole prema Bosmalu kod onog (vulkanizera sa lijeve strane) šaht uz semafor. bio je jedno 12 cm ispod nivoa ceste, jedno 10 godina najmanje. ali ono je ipak na kantonu bilo...pa dok oni to uvide, dogovore, 10 godina prošlo.
Post Reply