Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#51 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by harell »

Hemera wrote:izverzirana besposlena dzubretusa zajedno sa svojim pulencicem aldinom uposlenikom firme murai

Image
Ko nazove ovaj broj nek mi se javi da ga pljunem

sad ces vidit kad u praci pocnu Q7-ice da turiraju
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#52 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by Hemera »

treba jos i da se porez plati na telefoniranje servisa da filuju dzukce hranom umjesto da ih sterilisu ili eutanaziraju
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#53 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by valterbranisarajevo »

Sada se polako kristališe i ko je glavni organizator ovog haosa. Treba protiv njih podnijeti krivičnu prijavu. :oops:
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#54 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by harell »

valterbranisarajevo wrote:Sada se polako kristališe i ko je glavni organizator ovog haosa. Treba protiv njih podnijeti krivičnu prijavu. :oops:
Jasta, pa da osvanes u novinama kao fasista sadista zoofob i u svemu mrzilac bezopasne pascadi, takodje bi te optuzili za pozivanje na krsenje medjunarodnih prava o zastiti zivine, pa bi se onda okupilo 5 ovih iz mjauvau ispred vjecne vatre da ukazu na bezobzirnost primitivaca u ovom gradu, a sve to dok im markice od poziva ovih upadaju u padze :oops: :mrgreen:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#55 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by valterbranisarajevo »

Životinje zbog hladnoće i snijega sve teže nalaze hranu

Gladni i nervozni psi nasrću na prolaznike

Sa zahladnjenjem i snježnim padavinama čopori pasa u gradu sve teže pronalaze hranu pa izgladnjele i promrzle životinje u potrazi za bilo kakvim obrokom iz dana u dan sve češće nasrću na prolaznike i napadaju ih. Na meti su im najčešće bolesnici oko domova zdravlja, učenici u školskim dvorištima, osobe koje s cekerima izlaze iz prodavnica...

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/gla ... prolaznike
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#56 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by julisiz es grant »

valterbranisarajevo wrote:Uposlenici azila u Prači nisu htjeli uzeti pse i rekli da ih baci u kontejner!

Aldin iz azila mi je kazao da stavim pse u kartonsku kutiju i bacim ih u kontejner, kaže Feriz • Snijeg nas je malo omeo, kažu u Prači

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... -uzeti-pse
Eto ti govana i sad je jasno šta je u njihovom interesu..."care, samo pare!"
Ova obična žena je sto puta veći zaštitnik i prijatelj pasa, jer se vidi da se brinula o ovom psu iz dobrote, od ovih kvazi-elitističkih potplaćenih govnara!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#57 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by julisiz es grant »

valterbranisarajevo wrote:Sada se polako kristališe i ko je glavni organizator ovog haosa. Treba protiv njih podnijeti krivičnu prijavu. :oops:
I neka i moderatorima poslije ovoga bude jasno ko su i kakvi su ovi i neka prestanu zaključavati teme koje ovi iz Vau Mau prijave.
Jebem ga ja ko ima više ikakve iluzije oko Vau Mau, azila i sranja...taj mora da je sa njima u talu!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#58 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by valterbranisarajevo »

Na internetu ima dosta podataka da bi se mogla sastaviti horor priča...

-Ova Amela je predsjednica udruženja AV MAU. Uz pomoć svojih stranih „prijatelja“ napravili su haos sa lutalicama u Sarajevu.

-Onda su se ponudili sa „spasonosnim“ rješenjem. Problem lutalica će riješiti azilom u Prači. Naravno, azilom rukovode baš oni..Amela i onaj koji je preporučivao da žena baci psiće u kontejner.

-Kanton Sarajevo za svakog „udomljenog“ psa azilu u Prači plaća po 153 KM (to je pola nečije penzije).

-Bivši premijer Fikret Musić je priznao da su oni, u strahu od napada pasa na građane, (i vjerovatno eventualnih tužbi) redovno isplaćivali novac po svakoj fakturi koja je stizala iz Prače.

-Ljudi iz nekih drugih udruženja su prilikom obilaska azila primjetili da su psi izuzetno mršavi, izgriženi i lošeg zdravstvenog stanja.

-Na kraju im se ovaj biznis i pare od kantona toliko svidio da su počeli ohrabrivati ljude iz drugih gradova da pse po noći donose u Sarajevo. Čak su i osnovali službu za prihvat tih pasa ( priča da je neko slučajno po noći primjetio nekoga da izbacuje pse iz kombija i nazvao AV MAU je prihvatljiva eventualno djeci iz vrtića).

Sve ovo ima dokumentovano na Internetu! Proguglajte jer se neki linkovi ne mogu postaviti ovdje!

Dovoljno za istragu pravosudnih organa zbog ugrožavanja života i zdravlja građana Kantona Sarajevo! :oops:
stella_sa
Posts: 489
Joined: 17/10/2005 21:36

#59 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by stella_sa »

Ja predlažem metodu "muko moja prijeđi na drugoga", koja bi sastojala u tome da se organizuje sakupljanje a potom i prevoz pasa lutalica do granice sa Hrvatskom, te da se nadamo da će Lijepa njihova naći neko rješenje... :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#60 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by VjecitiStudent »

valterbranisarajevo wrote:Na internetu ima dosta podataka da bi se mogla sastaviti horor priča...

-Ova Amela je predsjednica udruženja AV MAU. Uz pomoć svojih stranih „prijatelja“ napravili su haos sa lutalicama u Sarajevu.

-Onda su se ponudili sa „spasonosnim“ rješenjem. Problem lutalica će riješiti azilom u Prači. Naravno, azilom rukovode baš oni..Amela i onaj koji je preporučivao da žena baci psiće u kontejner.

-Kanton Sarajevo za svakog „udomljenog“ psa azilu u Prači plaća po 153 KM (to je pola nečije penzije).

-Bivši premijer Fikret Musić je priznao da su oni, u strahu od napada pasa na građane, (i vjerovatno eventualnih tužbi) redovno isplaćivali novac po svakoj fakturi koja je stizala iz Prače.

-Ljudi iz nekih drugih udruženja su prilikom obilaska azila primjetili da su psi izuzetno mršavi, izgriženi i lošeg zdravstvenog stanja.

-Na kraju im se ovaj biznis i pare od kantona toliko svidio da su počeli ohrabrivati ljude iz drugih gradova da pse po noći donose u Sarajevo. Čak su i osnovali službu za prihvat tih pasa ( priča da je neko slučajno po noći primjetio nekoga da izbacuje pse iz kombija i nazvao AV MAU je prihvatljiva eventualno djeci iz vrtića).

Sve ovo ima dokumentovano na Internetu! Proguglajte jer se neki linkovi ne mogu postaviti ovdje!

Dovoljno za istragu pravosudnih organa zbog ugrožavanja života i zdravlja građana Kantona Sarajevo! :oops:
Tuzno i ruzno, no Ima li vlast kakvog posla u ovoj drzavi?
Sta nam rade ministarstva, silne inspekcije????
User avatar
TurioSamGa
Posts: 198
Joined: 21/11/2012 14:46

#61 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by TurioSamGa »

U talu su ljudi, sta ce drugo raditi.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#62 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by VjecitiStudent »

TurioSamGa wrote:U talu su ljudi, sta ce drugo raditi.
Ne kontam ja ovo nikako ove medjunarodne teorije zavjera oko ovih cuka, ko dosli nama neki stranci, pa naturili zakon itd. itd. kad se u ogromnoj vecini evropskih zemalja eutanazija pasa itekako sprovodi.

Takodjer, zar su nasi poslanici tako laka roba kad ih par udruzenja gradjana uspije nagovoriti da usvoje ovakav zakon?
Prije ce biti da su kontali da je ovo izvanredna prilika da pokazu svoje "evropsko opredjeljenje" da pri tome nisu ni sekunde razmisljali o posljedicama usvajanja ovakvog zakona.
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#63 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by harell »

VjecitiStudent wrote:
TurioSamGa wrote:U talu su ljudi, sta ce drugo raditi.
Ne kontam ja ovo nikako ove medjunarodne teorije zavjera oko ovih cuka, ko dosli nama neki stranci, pa naturili zakon itd. itd. kad se u ogromnoj vecini evropskih zemalja je eutanazija pasa itekako sprovodi.

Takodjer, zar su nasi poslanici tako laka roba kad ih par udruzenja gradjana uspije nagovoriti da usvoje ovakav zakon?
Niko nije reako da su stranci dosli i naturili zakon, nego da si ovi mjaumjau na taj fazon progurali zakon, kao eto jbg evropa ovo ono moramo humaniji bit itd.

A kao sto si i sam rekao eutanazija je zastupljena svugdje ali niko to ne benda, valjda je jasno ko iz ove situacije silne pare izvlaci, a vala i politicari su nam sposobni samo tako, o tome ne treba ni pricati samo pogledaj okolo, obrazovanje, korupcija, kriminal i eto od kog da ocekujemo da donese neko logicno i efektivno rjesenje?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#64 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by valterbranisarajevo »

U međuvremenu broj lutalica je, za kratko vrijeme, porastao sa 10.000 na više od 11.000. :oops:


ALDIN PAŠIĆ IZ UDRUŽENJA AV-MAU

Nisam rekao da baci pse u kontejner

Aldin Pašić, potpredsjednik Udruženja za zaštitu životinja Av-Mau i uposlenik higijenske službe prihvatilišta u Prači, jučer je za Oslobođenje demantovao izjave Suvade Feriz iz Dobroševića, koja je kazala kako nakon silnih poziva on nije htio doći i preuzeti njenog psa i sedmero kučića koji su se okotili prije nekoliko dana i odnijeti ih u azil u Prači, te da joj je naposljetku rekao da ih baci u kontejner ako joj smetaju.

- Ova gospođa kontaktirala me je u nekoliko navrata i od prvog poziva sam joj rekao da o ovome treba da obavijesti MZ Dobroševići, što je ona i učinila. Nazvala me je sekretarica MZ kojoj sam rekao da ćemo doći po pse kada bude mjesta i vremena. Nakon toga me je ponovo dva puta zvala Suvada i njoj sam, također, ponovio da ćemo doći čim mognemo, ali da ne znam kada će to tačno biti, te da nam da malo vremena. I Rašid Šebo, ljubitelj životinja, kontaktirao me je i zamolio da ovaj posao završim poslije akcije "Hoću, mogu, mijenjam" u Domu mladih. U međuvremenu mi je slala jako uvredljive SMS poruke u kojima vrijeđa mene i psuje mi dijete, kazao je Pašić.

On kategorički negira da je dotičnoj gospođi kazao da pse baci u kontejner, istaknuvši kako nikada u životu ne bi takvo nešto rekao, jer su ove životinje njegov život. Dodao je i to da mu je u poruci napisala kako će njen suprug baciti pse u kontejner, jer ih ne može čuvati.

- Ja sam neko ko je spasio stotine i stotine životinja u gradu. Prema posljednjim podacima, u gradu ima više od 11.000 pasa lutalica, šta mislite da nas svaki dan nazovu građani. Ja sebi stvaram prioritete, za mene su to bolesne i povrijeđene životinje, te ženke koje trebaju da se okote, kako bi se uradila sterilizacija i kastracija. Uradit ću sve da se ova neodgovorna vlasnica kazni što nije sterilisala i kastrirala psa, zašto je dozvolila da dođe do ovog. Prijavit ću sve Veterinarskoj inspekciji KS-a, naveo je Pašić.

Oslobođenje 13. 12. 2012.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#65 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by palamuda »

Još jednom dajem na svim sljedećim izborima glas stranci koja pokrene i riješi ovaj problem eutaniziranjem pasa i niakvim udomljavanjem, te raskidanjem ovog ugovora sa azilom u Prači koji je namjenjen bogaćenju pojedinaca, a ne riješavanju ovog problema.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#66 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by VjecitiStudent »

harell wrote:
VjecitiStudent wrote:
TurioSamGa wrote:U talu su ljudi, sta ce drugo raditi.
Ne kontam ja ovo nikako ove medjunarodne teorije zavjera oko ovih cuka, ko dosli nama neki stranci, pa naturili zakon itd. itd. kad se u ogromnoj vecini evropskih zemalja je eutanazija pasa itekako sprovodi.

Takodjer, zar su nasi poslanici tako laka roba kad ih par udruzenja gradjana uspije nagovoriti da usvoje ovakav zakon?
Niko nije reako da su stranci dosli i naturili zakon, nego da si ovi mjaumjau na taj fazon progurali zakon, kao eto jbg evropa ovo ono moramo humaniji bit itd.

A kao sto si i sam rekao eutanazija je zastupljena svugdje ali niko to ne benda, valjda je jasno ko iz ove situacije silne pare izvlaci, a vala i politicari su nam sposobni samo tako, o tome ne treba ni pricati samo pogledaj okolo, obrazovanje, korupcija, kriminal i eto od kog da ocekujemo da donese neko logicno i efektivno rjesenje?
Mogu i ja sad pokusati progurati zakon da Bjelasnica, Igman i Treskavica konacno postanu nacionalni park, jer smo daleko ispod evropskog prosjeka, jer je Rakitnica moguci kandidat za UNESCO itd. itd., pa da vidis kako ce mi proci pored raznih sumara i sumokradica.

Lobisti svugdje u svijetu postoje, no odgovornost je prevashodno na politicarima koji usvajaju zakon i organima vlasti koji su zaduzeni za njegovo (ne)sprovodjenje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#67 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by julisiz es grant »

Ja nekako više vjerujem ovoj ženi, nego tebi, Aldine.
A ta šuplja priča "ima 11 000 pasa,šta mislite kad bi sve rješavali" ne pije vode. Sami ste kreirali tu situaciju, ubijedivši političare da usvoje zakon, jer VI IMATE RJEŠENJE. E sad se nosite sa situacijom.
Isto kao kad bi doktori rekli "ima na hiljade bolesnih, šta mislite kada bismo pokušali pomoći svakome ko nam se obrati".
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#68 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by julisiz es grant »

Uradit ću sve da se ova neodgovorna vlasnica kazni što nije sterilisala i kastrirala psa, zašto je dozvolila da dođe do ovog.
Koliki šupak moraš biti da ovako nisko padneš. Pičko!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#69 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by julisiz es grant »

Čuj "ženke koje trebaju da se okote, kako bi se sprovela sterilizacija"!
Kako ćeš sterilisati već skotnu kuju, imbecilu? Eto koliko se razumiješ u osnovnu fiziologiju sisara!
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#70 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by harell »

Samo da neko ukine ove idiote i da donese zakon o eutanaziji ja mislim da bi za 7 dana komplet sarajevo bilo bez kerova, cak mislim da bi i narod volontirao da pomogne :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11038
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#71 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by Prpa.ba »

harell wrote:Samo da neko ukine ove idiote i da donese zakon o eutanaziji ja mislim da bi za 7 dana komplet sarajevo bilo bez kerova, cak mislim da bi i narod volontirao da pomogne :mrgreen:
Tako ce na kraju i biti. Jedini problem koji vidim je da ce do toga doci tek kada se medju divljim psima rasire zarazne bolesti.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by Truba »

jel mi iko može dati broj telefona
koga da nazovem da ovuku ovo tele psa koje mi se mota oko kuće
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#73 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by Hemera »

kako krembil pašić može tužiti "vlasnicu" ako ona nije vlasnik psa?
jer očito je da nije,samo je dobrom voljom hranila je i ona se sad okotila.

ako mene džukeletina izglaba,tužiću po ovoj njegovoj logici njega jer on je vlasnik svojih markiranih i nemarkiranih paščadi
jer preuzeli su brigu za njih,tretiraju ih ko svete krave,paščad je njihova i briga i obaveza
stoka
fuj
http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/gla ... prolaznike
Sa zahladnjenjem i snježnim padavinama čopori pasa u gradu sve teže pronalaze hranu pa izgladnjele i promrzle životinje u potrazi za bilo kakvim obrokom iz dana u dan sve češće nasrću na prolaznike i napadaju ih. Na meti su im najčešće bolesnici oko domova zdravlja, učenici u školskim dvorištima, osobe koje s cekerima izlaze iz prodavnica...

Da je situacija zaista alarmantna i da bi snijeg koji je okovao cijeli grad mogao izazvati eskalaciju problema sa psima lutalicama, upozoravaju i ljekari iz Zavoda za hitnu medicinsku pomoć KS.

Podaci iz njihove evidencije pokazuju da se broj ugriza iz dana u dan drastično povećava, a razlog su velike hladnoće i nedostatak hrane koju pronalaze oko kontejnera.

- Snijeg je lutalicama definitivno smanjio životni prostor, zbog čega su intenzivno počeli tragati za hranom oko smetljišta, po parkovima, oko restorana... Vrlo su nervozni ako cijeli dan ništa ne jedu i zato nasrću na ljude. Na Dobrinji ima najviše napada jer nam s tog područja najčešće dolaze pacijenti - kaže dežurni doktor Naana Nagah.

On naglašava da vakcina antitetanusa koje se daju u slučaju povreda ili ugriza u skladištima Hitne pomoći ima samo za hitne slučajeve.

Na ozbiljnost situacije ukazala je i profesorica na Veterinarskom fakultetu Selma Filipović, koja je sugrađanima poručila da pse na ulicama izbjegavaju i da ih nikako ne izazivaju.

Savjeti u slučaju napada

Sačuvati pribranost (mahanje rukama dodatno će razdražiti psa)
Kontrolirati disanje (psi mogu osjetiti vaše otkucaje srca)
Ne uspostavljati kontakt očima
Lajanje nije najava napada (psi najčešće laju kada se plaše)
Ni u kojem slučaju ne smijete pokušati trčeći pobjeći
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#74 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by Hemera »

valterbranisarajevo wrote:Na internetu ima dosta podataka da bi se mogla sastaviti horor priča...

-Ova Amela je predsjednica udruženja AV MAU. Uz pomoć svojih stranih „prijatelja“ napravili su haos sa lutalicama u Sarajevu.

-Onda su se ponudili sa „spasonosnim“ rješenjem. Problem lutalica će riješiti azilom u Prači. Naravno, azilom rukovode baš oni..Amela i onaj koji je preporučivao da žena baci psiće u kontejner.

-Kanton Sarajevo za svakog „udomljenog“ psa azilu u Prači plaća po 153 KM (to je pola nečije penzije).

-Bivši premijer Fikret Musić je priznao da su oni, u strahu od napada pasa na građane, (i vjerovatno eventualnih tužbi) redovno isplaćivali novac po svakoj fakturi koja je stizala iz Prače.

-Ljudi iz nekih drugih udruženja su prilikom obilaska azila primjetili da su psi izuzetno mršavi, izgriženi i lošeg zdravstvenog stanja.

-Na kraju im se ovaj biznis i pare od kantona toliko svidio da su počeli ohrabrivati ljude iz drugih gradova da pse po noći donose u Sarajevo. Čak su i osnovali službu za prihvat tih pasa ( priča da je neko slučajno po noći primjetio nekoga da izbacuje pse iz kombija i nazvao AV MAU je prihvatljiva eventualno djeci iz vrtića).

Sve ovo ima dokumentovano na Internetu! Proguglajte jer se neki linkovi ne mogu postaviti ovdje!

Dovoljno za istragu pravosudnih organa zbog ugrožavanja života i zdravlja građana Kantona Sarajevo! :oops:

Vidjećeš ti valtere kad za neko vrijeme izađe uopće cirkus i veliki lopovluk za ovaj azil u prači,ne samo za ovo što paščad napada,već kako su maštrafili pare i izmislili mašinu za ubiranje love
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#75 Re: Akcija za rješavanje problema pasa lutalica

Post by zipoo »

Bit ce veselo kad građani preuzmu uloge sintora. Meni malo fali...
Locked