Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Black swan

#151 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Black swan » 06/12/2012 20:45

sad sam šetao po imanju sa malim psom
morao sam se povući jer je jedan poveliki pas odlučio nastanit se na rubu imanja...
iako imam buzdovan :D nije svejedno... ako mi uhvati zgembu ubit će ga :cry:

valjda će komšija s puškom u love večeras :cry:

drug_profi

#152 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by drug_profi » 06/12/2012 21:39

Mislim da su oni proslogodisnji zastitnici sada vec shvatili da je vrag odnio salu i da je prevrsena svaka mjera.
Ovo je vec i ekoloska katastrofa.
Imacemo autenticne bosanske dingose. U svakoj se zemlji stetocine kontrolisu lovom ili drugim nacinima, samo kod nas je ker ko govedo u indiji.

idic

#153 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by idic » 06/12/2012 21:56

Očigledno su svi zaboravili da je u Travniku djevojčica bježeći od pasa lutalica istrčala na ulicu ravno pod automobil i smrtno strada. Znači problem je sve samo ne bezazlen. :x
Svi oni koji misle da ovim čine "uslugu" životinjama uopšte nisu upravu. Životinje su gladne, promrzle i agresivne. Ako nema dovoljno mjesta u azilima onda te životinje treba uspavati.
Cijenim ljubav i brigu prema životinjama, ali definitivno nisu važnije od života ljudi i djece posebno.
Posebna su priča ljudi koji uzimaju pse kućne ljubimce pa ih nakon nekog vremena izbace na ulicu. Ove bi posebno kažnjavala.

zaon1

#154 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by zaon1 » 06/12/2012 22:03

A ko ce ljude braniti od drugih ljudi ? Nista niko ne poduzima, uzeti stvar u svoje ruke. Sljedeci ko mi pridje i kaze mi jednu ruznu, nogama ga nagazam, ako to nije dovoljno, zbodem ga :lol:

burek_in_space

#155 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by burek_in_space » 06/12/2012 22:05

zaon1 wrote:A ko ce ljude braniti od drugih ljudi ? Nista niko ne poduzima, uzeti stvar u svoje ruke. Sljedeci ko mi pridje i kaze mi jednu ruznu, nogama ga nagazam, ako to nije dovoljno, zbodem ga :lol:
Samo levati bodu.

zaon1

#156 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by zaon1 » 06/12/2012 22:17

burek_in_space wrote:
zaon1 wrote:A ko ce ljude braniti od drugih ljudi ? Nista niko ne poduzima, uzeti stvar u svoje ruke. Sljedeci ko mi pridje i kaze mi jednu ruznu, nogama ga nagazam, ako to nije dovoljno, zbodem ga :lol:
Samo levati bodu.
Samo levati ubijaju zivotinje.

miki.ba

#157 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by miki.ba » 06/12/2012 22:20

zaon1 wrote:
Ti veganac?

burek_in_space

#158 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by burek_in_space » 06/12/2012 22:21

zaon1 wrote:
Ne treba ubijati, dovoljno je opaliti je po labrnji, da skvikne i pobjegne od svoje zamishljene mete, koju je htjela par sekundi prije rascherechiti.

zaon1

#159 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by zaon1 » 06/12/2012 22:32

burek_in_space wrote:
zaon1 wrote:
Ne treba ubijati, dovoljno je opaliti je po labrnji, da skvikne i pobjegne od svoje zamishljene mete, koju je htjela par sekundi prije rascherechiti.
A sto li Boze napadaju samo takve pacenike kao sto si ti ? Auu, ti si vlast na forumu, mozda me i banujes zbog ovoga !
Hahaha. Bolje se ponasaju od 90% ljudi

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#160 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by japin_mutapi » 06/12/2012 22:44

zaon1 wrote:
burek_in_space wrote:
zaon1 wrote:
A sto li Boze napadaju samo takve pacenike kao sto si ti ? Auu, ti si vlast na forumu, mozda me i banujes zbog ovoga !
otvori temu pa pametuj

Hemera

#161 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Hemera » 06/12/2012 22:46

Neko je izgleda odlucio da protegne sapice u diskusiji o premilim cukicama. :lol:

julisiz es grant

#162 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by julisiz es grant » 06/12/2012 22:58

Hemera wrote:Neko je izgleda odlucio da protegne sapice u diskusiji o premilim cukicama. :lol:
Samo čekam da dođu AV MAU na ovu temu i krenu provocirati. Majstori su u tome, moram im priznati.
Sjećate li se one "drama queen" što su je uslikali kako rida ko da joj je neko pola familije pobio? :-) Nekad proljetos kad su izvukli polukrepane cuke iz neke kućetine u Centru, gdje ih je držala neka luda baba.

zaon1

#163 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by zaon1 » 06/12/2012 23:01

otvori temu pa pametuj[/quote]

Sandžokani mi nisu niti ce ikada naredjivati :-D

Red Reaper

#164 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Red Reaper » 06/12/2012 23:04

Ludost: raditi istu stvar iznova iks puta i ocekivati drugacije rezultate.
Albert Einstein
Od kad se ja sjecam kod nas su bile te 'akcije rjesavanja problema' za koje su angazirani lovci dva put godisnje, sve do prosle godine, znaci svake godine pobili bi 99 posto cuka po gradu, da bi vec za koji mjesec imali nove. Od kud? Kako? Pa lijepo- sama sam vidjela- zaustavlja se auto, covjek vadi kutiju iz gepeka i ostavlja pored garaza. Prolazim poslije, unutra cetiri steneta, tek progledali...
Znaci sutra da ih sve pobijete, na proljece-tamo negdje mart, april, eto opet paketica i kutija pored kontejnera, neku kuju na lancu zaskocio komsijin Garo, i sta sad... covjek osjecajan, ne moze ih bas tek tako utusit u buretu, hajd u gradu ima tih kontejnera il ce ih neko nahraniti koji put.
Znaci sterilizacija, beskucnici po gradovima prezive 2-3 godine, uginu od bolesti ili ih pogazi auto, ali treba i ove po selima sterilizirati i to besplatno, eto na sta treba donacije i pare trositi.

Dr. Kuca

#165 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Dr. Kuca » 06/12/2012 23:08

idic wrote:Očigledno su svi zaboravili da je u Travniku djevojčica bježeći od pasa lutalica istrčala na ulicu ravno pod automobil i smrtno strada. Znači problem je sve samo ne bezazlen. :x
Svi oni koji misle da ovim čine "uslugu" životinjama uopšte nisu upravu. Životinje su gladne, promrzle i agresivne. Ako nema dovoljno mjesta u azilima onda te životinje treba uspavati.
Cijenim ljubav i brigu prema životinjama, ali definitivno nisu važnije od života ljudi i djece posebno.
Posebna su priča ljudi koji uzimaju pse kućne ljubimce pa ih nakon nekog vremena izbace na ulicu. Ove bi posebno kažnjavala.
Nije pas kriv, kriva je djevojcica.. Rekli bi okupatori iz av maua.

baustelac

#166 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by baustelac » 06/12/2012 23:12

baustelac wrote:
zaon1 wrote:Posto mi je 18.5 godina, punoljetan sam, razmisljam da odem od kuce, mozda da i napustim srednju skolu i okolinu kakvu poznajem.

Ali opet predomisljam se, kako cu zaradjivati za zivot, gdje cu stanovati, ali barem ako budem se bavio time ako odem, necu biti pod stresom pod kakvim sam sada.

Mrzim skolu, mrzim skolske drugove, mrzim profesore, mrzim kada mi roditelji pocnu pricati kako je skola za moje dobro i ne razumiju da sam pod velikim stresom i moguce depresijom.

Prestao sam se druziti sa prijateljima, jer su to dvolicne osobe, sve me zivo nervira.

Sta vi mislite ? Ne mogu vise da izdrzim. I to sto sam vam rekao, je samo 1% od moje "price" :)

Samo nemojte misliti da su ovo neki glupi teen ljubavni problemi, danasnje cure (moje vrsnjakinje) ne zna se koja je gora, tako da me one i ne interesuju.
Da upotpuni profil

Ghibli

#167 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Ghibli » 06/12/2012 23:15

Volim pse, imao sam jednog, ali ovo danas je previše. Gradovi nam liče na Serengeti........
Smatram da se to treba eutanizirati, bez obzira na proteste, jer je izmaklo kontroli. Previše ih je. Pa šta god mislili dežurni zaštitnici.

convict

#168 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by convict » 06/12/2012 23:25

zaon1 wrote: A sto li Boze napadaju samo takve pacenike kao sto si ti ? Auu, ti si vlast na forumu, mozda me i banujes zbog ovoga !
Osoba koja na jednoj temi kaže...
zaon1 wrote: Mrzim skolu, mrzim skolske drugove, mrzim profesore, mrzim kada mi roditelji pocnu pricati kako je skola za moje dobro i ne razumiju da sam pod velikim stresom i moguce depresijom.

Prestao sam se druziti sa prijateljima, jer su to dvolicne osobe, sve me zivo nervira.
... na drugoj nekoga naziva paćenikom. Profil cukoljupca.

BHF_Manijak

#169 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by BHF_Manijak » 06/12/2012 23:29

zaon1 wrote:
burek_in_space wrote:
zaon1 wrote:
Dobro, znamo da te niko ne voli, da ti je zivot kar'na i da te u skoli mrze, hajd sad negdje na planinu pa se malo igraj survivala sa vukovima i stenadima, ionako hoces negdje da ides pa eto ti prilika. Gore je puno zivotinja, a vidim ti ih gotivis. :mrgreen:

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#170 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by ladyblue18 » 06/12/2012 23:36

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» zaon1

30 dana

ostali, nazad na temu :sax:

alenthekiller

#171 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by alenthekiller » 06/12/2012 23:39

AV MAU dobije more donacija iz stranih drzava. Osoba koja je bliska sa njima kao udruzenjem mi je rekla to. Pare se trose u hranu, prisustvovao sam kad zena otvori garazu a unutra puna hrane. Sve se placa parama tim. Na gluposti, i ljudi su vise nego razocarani u njih. I ima li kakvo sjediste njihovo, da im se ide je*ati mater zbog ovakve situacije??? Gdje mogu ici da im se obratim, ne da zovem telefonom da me budalom prave. Hvala unaprijed :)

BHF_Manijak

#172 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by BHF_Manijak » 06/12/2012 23:48

Imam osjecaj da ih je u tom udruzenju 90% nadobudnih tinedjzera koji hlade muda i ne znaju sta ce od dosade i zivota pa su se onda nasli na izdrkavanju i kvazimoralisanju kroz zivotinje i glumljenja svjetskih humanista na fazon zapadnjaka akojimaje svetije stene od necijeg djeteta.

Dobro ih je neko opiso negdje na pocetku teme. Ubelahasi obicni. Svima njima bi ja po petero stenadi za vrat nakacio pa ga kuci vodi ako ti ga je zao, lahko je tudjim qrcem gloginje mlatiti i moralisati ljudima a stenad kote li se kote po ulicama...

zlatanko

#173 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by zlatanko » 06/12/2012 23:49

Mene takodjer napali u Vogosci 2x. Ja cu da napadnem nekog iz Av Maua, oni su krivi, zivotinje nisu. :D

Hemera

#174 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Hemera » 07/12/2012 00:00

alenthekiller wrote:AV MAU dobije more donacija iz stranih drzava. Osoba koja je bliska sa njima kao udruzenjem mi je rekla to. Pare se trose u hranu, prisustvovao sam kad zena otvori garazu a unutra puna hrane. Sve se placa parama tim. Na gluposti, i ljudi su vise nego razocarani u njih. I ima li kakvo sjediste njihovo, da im se ide je*ati mater zbog ovakve situacije??? Gdje mogu ici da im se obratim, ne da zovem telefonom da me budalom prave. Hvala unaprijed :)
Postalja se pitanje da li je ulaganje novca u hranu pravi potez koji rjesava probleme,kao i lijecenje pasa(vece sume novca u ozbiljnijim slucajevima)?ko te pse uzima sebi jer po primjerima cukoljubaca ne bi se reklo da njih 99% ima cuke sa ulice...
smtaram da ljudi koji pretrpe ujede vrlo vjerovatno nisu upoznati da tuzbama mogu napraviti naknadu stete,niti su spremni finansijski to pogurati,ili jednostavno ne vjeruju da ima prave kosto ima "sprovodjenja" zakona na bolje

neimenovan.x

#175 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by neimenovan.x » 07/12/2012 00:25

Evo prijedlog, pa ako se neko slaže neka podrži: http://www.klix.ba/forum/akcija-za-rjes ... 22210.html

Locked