Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#101 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by rudy81 »

VjecitiStudent wrote:
rudy81 wrote:kako dokazati koje te pasce ujelo :roll: mislim u kontekstu ovog jel sterilisano il ne i sta ce se s tim pascetom uraditi? jer pretpostavljam da "procesuiraju" samo ove za koje se dokaze krivnja a ostali ostaju na ulici...
Ako opstina nije napravila azil, ako nije organizovala higijensku sluzbu za prikupljanje, ... naravno da su krivi.
moje pitanje je malo ironicno bilo i odnosilo se na pse, elem slazem se da i opcinske sluzbe treba da odgovaraju ukoliko su odgovorne, al definitivno krivica je i na ovim ranije-pominjanim udruzenjima
nije poenta cijele price oderati opcinu za neki iznos u vidu odstete, nego da se psi sklone s ulice (ovim se vracam na moje prethodno pitanje)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#102 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by VjecitiStudent »

rudy81 wrote:
VjecitiStudent wrote:
rudy81 wrote:kako dokazati koje te pasce ujelo :roll: mislim u kontekstu ovog jel sterilisano il ne i sta ce se s tim pascetom uraditi? jer pretpostavljam da "procesuiraju" samo ove za koje se dokaze krivnja a ostali ostaju na ulici...
Ako opstina nije napravila azil, ako nije organizovala higijensku sluzbu za prikupljanje, ... naravno da su krivi.
moje pitanje je malo ironicno bilo i odnosilo se na pse, elem slazem se da i opcinske sluzbe treba da odgovaraju ukoliko su odgovorne, al definitivno krivica je i na ovim ranije-pominjanim udruzenjima
nije poenta cijele price oderati opcinu za neki iznos u vidu odstete, nego da se psi sklone s ulice (ovim se vracam na moje prethodno pitanje)
Udruzenja su lobirala zakon, nikakve oni odgovornosti i obaveza pred zakonom vise nemaju. Naravno, moguce je napraviti i anti-lutalica udruzenje i izlobirati potpuno drugaciji zakon, zar ne?

Zakon je na snazi vec pet godina. Da su nadlezni radili svoj posao, ovaj bi problem bi sada bio daleko manji, jer prosjecan zivotni vijek cuke-lutalice je svega tri godine.
http://www.piaberrend.org/stray-dog-issue/
User avatar
Omerta13
Posts: 62
Joined: 20/11/2012 13:45

#103 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Omerta13 »

Pa nije vuk pas je, ako te malo gricne ne znaci da ce te pojesti :run: Oni su tu najmanje krivi, a recimo da si im samo jednom dao da sta pojedu (kost ce ti djabe dati u mesnici) oni bi te pratili na posao a jos i branili od kriminalaca koji su veci problem u ovom gradu..

p.s. Napali su i mene njih 7-8 u Svrakinom. Bio je neki bidler preko puta koji se ufatio noge. Prepao sam se al ne toliko da padnem u nesvnest. Galamio sam na njih, vidjeli su da sam dobar u dusi i pustili me da nastavim put prema otoci 8-)
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#104 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by ProS »

u dusi dobar :P
neki dan roditelj spusti dijete pred lutalicu ne bi li i dijete spoznalo dobronamjernost psa prema covjeku, a pasce haman premoreno od ganjanja vozaca povazdan, poce nervozno da laje u visini glave malise :D :D :dance:
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#105 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by muz66 »

postalo je nepodnosljivo definitivno. imam tornjaka u avliji, navecer su poceli ulaziti i napadati ga. u nedjelju ujutro je osvanuo jedan od tih uljeza hladan kao led i tvrd kao drvo, dohakao mu tornjak. svako jutro jedna koza na dvije noge koja se vodi kao homo sapiens donese dvije-tri konzerve hrane i istrese im na travu da pojedu. mescini da bez dobre stare sacmarice nema lijeka lutalicama.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#106 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by valterbranisarajevo »

I...šta su te NVO organizacije uopšte dobile sa „Zakonom o dobrobiti životinja“? Dobili su, samo u Sarajevu, 10.000 gladnih i preplašenih životinja, koje se muče i pate i žive baš „pasji život“..ako je to „dobrobit“, šta je onda tek „zlobit“..

Sve su ovo zakuhali hoštapleri iz međunarodnih organizacija koji i finasiraju preko naših NVO razne sulude projekte i eksperimetišu nad nama već 20 godina (isprobavali su na nama i Ikar konzerve i svakave lijekove, „demokratizovali“ policiju, „reformisali“ pravosuđe i zakone). Sada su se već počeli lično pojavljivati u Sarajevu da vide rezultate - kao oni Englezi koji „imaju plan“ da za 5 godina riješe problem sterilizacijom riješe problem pasa lutalica..ma sve se bojim da će ga riješiti.. :oops:

Žao mi je što ovo moram napisati ali mislim da će se problem riješiti, odnosno da će vlasti kao po običaju reagovati kada se desi neko zlo...a zlo „visi u zraku“. Neće se susreti građana sa lutalicama uvijek završavati sa poderanim pantalonama... :( :run:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#107 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by julisiz es grant »

valterbranisarajevo wrote:I...šta su te NVO organizacije uopšte dobile sa „Zakonom o dobrobiti životinja“? Dobili su, samo u Sarajevu, 10.000 gladnih i preplašenih životinja, koje se muče i pate i žive baš „pasji život“..ako je to „dobrobit“, šta je onda tek „zlobit“..

Sve su ovo zakuhali hoštapleri iz međunarodnih organizacija koji i finasiraju preko naših NVO razne sulude projekte i eksperimetišu nad nama već 20 godina (isprobavali su na nama i Ikar konzerve i svakave lijekove, „demokratizovali“ policiju, „reformisali“ pravosuđe i zakone). Sada su se već počeli lično pojavljivati u Sarajevu da vide rezultate - kao oni Englezi koji „imaju plan“ da za 5 godina riješe problem sterilizacijom riješe problem pasa lutalica..ma sve se bojim da će ga riješiti.. :oops:

Žao mi je što ovo moram napisati ali mislim da će se problem riješiti, odnosno da će vlasti kao po običaju reagovati kada se desi neko zlo...a zlo „visi u zraku“. Neće se susreti građana sa lutalicama uvijek završavati sa poderanim pantalonama... :( :run:
Potpisujem svaku riječ!
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#108 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by drug_profi »

Religious Fantastic wrote:
drugi profil wrote:Meni je kcerku tinejdzerku prije par noci ujeo pas, poderao joj hlace i istrumirao je. Kozu nije probio, samo izgrebao, ali je strasna modrica na tom mjestu. Pretpostavljam da je sreca jer je imala cvrste i uske pantole i da je to povecalo otpor prema zubima.
Ispod tog mjesta je femoralna arterija na butini i taj je napad mogao biti letalan. Razlog sto je napadnuta vjerovatno je zato sto je imala mjesecnicu i psi su nasrnuli na nju cim je naisla. ne boji se pasa i zeli biti veterinar, i zato je prestravljena vristala, sto je malo prestrasilo pse, a privukla je i paznju prolaznika koji su nogama sutali kerove.

Sta uciniti? Nista. Ja znam sta bih ja, ali mi se ne ide na sud.

neko kaze - tuzite.
Tuzenje je skup sport. Ima li neko ko bi pro bono zastupao dokumentovane slucajeve napada, pa da se naknadno namiri iz odstete?
Tinedzejrka?! Jesmo li sigurni da je bio pas lutalica>?! :mrgreen:
Drug. Neslana ti je sala.
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#109 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by vrbas1979 »

Omerta13 wrote:Pa nije vuk pas je, ako te malo gricne ne znaci da ce te pojesti :run: Oni su tu najmanje krivi, a recimo da si im samo jednom dao da sta pojedu (kost ce ti djabe dati u mesnici) oni bi te pratili na posao a jos i branili od kriminalaca koji su veci problem u ovom gradu..
Ako te malo gricne!?!?

- Da li tako može prenijeti razne zaraze i bolesti?
- Šta ako je u pitanju dijete? Samo da zalaje ili zaskoči imati će traume do kraja života.

Obožavam životinje, među "top 5" su mi i psi. Imao sam loša iskustva ranije, i dalje se družim s njima, ali vjeruj mi da se često jave "filmovi iz prošlosti", pa kada vidim neku mrcinu koja mi prilazi ne bude mi uvijek sve jedno. Družimo se mi ukoliko se ukaže potreba, ali sve nešto mislim u sebi - haj' ti svojim putem. To se odnosi na ovo što sam naveo pod stavkom 2. - jednom, ili više puta loše iskustvo, i do kraja života će biti prisutna bar nelagoda.

Generalno gledajući problem je itekako prisutan i treba ga rješavati čim prije. Novca ima, volje skoro nikako i tako smo ušli u začarani krug.

Nisam za eutanaziju ili masovna ubijanja po ulicama, isto tako nisam za to da se desi situacija da neko djete iščerupaju.

Definitivno, sve sam više na strani građana koji ukazuju na ovaj sveprisutniji problem nego na strani vlasti, samih životinja, kao i av-vau-mjau organizacija.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#110 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by hladan.preminger »

VjecitiStudent wrote: 600 ugriza x 5000 km = 3 000 000km, vrlo konkretan iznos za bilo koju opstinu.

5555555555555555555555555 ugriza x 5000 km = ............................

Proizvoljno mnozis cifre i time nista ne dokazujes. Po tebi ispade da dva ugriza za koje je odgovorna opština ima dnevno. Malo mi je to čudno. I pitanje je kako ce to proci na 2setpenom sudu.

A mozes uzeti npr. 1000 pasa lutalica da ima u x općini.
Jedan kosta minimalno 5 KM dnevno: hrana, voda, njega, smještaj i sl.
5000 KM X 365 = 1.825.000,00 KM samo održavanje.
Na ovo dodaj plate minimalno 3 uposlena x 2000 brutto x 12 mjeseci= 72.000 KM
troškovi izgradnje azila minimalno 1.000.000 KM.
Neka ćuko košta 5 KM dnevno i zivi 5 godina u azilu (jer ga prema zakonu ne smijes nikako uspavati). Za zivota te kosta minimalno 9.125 KM.
Znaci početna ulaganja milion i 2 milinoa godišnje za kerove.
Koliko općina moze ovo finansirati i koliko je to u ovoj situaciji razumno i opravdano?

Ja se kao poreski obveznik protivim ovakovom načinu bacanja budzetskih sredstava.
Ne pravi se kuća od krova.

I još jedno pitanje, po čemu su psi vrijedniji od ostalih zivotinja pa da se pare samo na njih troše?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#111 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by uglavnomja »

valterbranisarajevo wrote:
Sve su ovo zakuhali hoštapleri iz međunarodnih organizacija koji i finasiraju preko naših NVO razne sulude projekte i eksperimetišu nad nama već 20 godina (isprobavali su na nama i Ikar konzerve i svakave lijekove, „demokratizovali“ policiju, „reformisali“ pravosuđe i zakone). Sada su se već počeli lično pojavljivati u Sarajevu da vide rezultate - kao oni Englezi koji „imaju plan“ da za 5 godina riješe problem sterilizacijom riješe problem pasa lutalica..ma sve se bojim da će ga riješiti.. :oops:

:
ti hohstapleri dolaze iz zemalja gdje ne postoje lutalice, niciji psi, gdje ne postoje necipirani psi, gdje nisu kastrirani - sterilizirani samo primjerci za razmnozavanje itd. i gdje debelo kosta imati psa.
u tim zemljama su eliminirane lutalice, nimalo njezno i humano. ostali su samo rasni psi (vecinom) i lako je njima palamuditi o psecim pravima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#112 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by drug_profi »

Ja sam siguran da necemo dugo cekati dan kad ce neko tesko nastradati, mozda cak i kakvo dijete.
I nema tu alibija "sigurno je provocirao". Pas je zivotinja koja ima kapacitet da usmrti covjeka i kao takva nema sta da radi slobodna po ulici. Imamo zakon koji obavezuje setace pasa da psi imaju brnjicu i da su na povodcu, da sakupljaju njihov izmet, dok istovremeno dozvoljavamo slobodno kretanje nevakcinisanih, nedresiranih, bolesnih, vasljivih, gladnih, poludivljih zivotinja oko nas.
Ali samo zato sto imaju tuzne okice.
I sto to psi imaju protekciju nad misevima, pacovima, vranama, kravama, ovcama....?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#113 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Vitezanin »

Mene i sestru je napao čopor u subotu ujutro poslije izlaska. Jedno 8 pasa. Preko puta Vijećnice, tu čopore viđam već mjesecima (očito je to neki njihov centar, ili šta već), ali tek sun zadnjih mjesec dana postali agresivni i počeli su se tući međusobno. Valjda im nestaje hrane.

Uglavnom, u subotu nekad ujutro oko 4 par njih je doletjelo do nas i onda im se pridužilo još 4-5. Samo što smo ostali pribrani i nismo glasa ispustili ostali smo u jednom komadu. :roll:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#114 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by valterbranisarajevo »

drugi profil wrote:Ja sam siguran da necemo dugo cekati dan kad ce neko tesko nastradati, mozda cak i kakvo dijete.
I nema tu alibija "sigurno je provocirao". Pas je zivotinja koja ima kapacitet da usmrti covjeka i kao takva nema sta da radi slobodna po ulici. Imamo zakon koji obavezuje setace pasa da psi imaju brnjicu i da su na povodcu, da sakupljaju njihov izmet, dok istovremeno dozvoljavamo slobodno kretanje nevakcinisanih, nedresiranih, bolesnih, vasljivih, gladnih, poludivljih zivotinja oko nas.
Ali samo zato sto imaju tuzne okice.
I sto to psi imaju protekciju nad misevima, pacovima, vranama, kravama, ovcama....?
ili mačkama.... Prisustvovao sam scenama kada čopor stjera negdje u kut mačku. Kasnije je užasno pogledati šta ostane od nje. Ako, kao u ratu, lutalice istrijebe mačke miševi će nam skakati po glavi, pogotovo ako se nastavi ovaj cirkus sa tenderima za deratizaciju...
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#115 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Ripicipi »

Nije copor, ali ovako se tjera pas koji te napadne :D
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#116 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Forsaken »

valterbranisarajevo wrote:I...šta su te NVO organizacije uopšte dobile sa „Zakonom o dobrobiti životinja“? Dobili su, samo u Sarajevu, 10.000 gladnih i preplašenih životinja, koje se muče i pate i žive baš „pasji život“..ako je to „dobrobit“, šta je onda tek „zlobit“..
Dobile su mogucnost da dignu dobru lovu na ime pasa lutalica i organizuju svakakve akcije gdje dizu dobru lovu za koju niko ne zna gdje ide, te dizanje love, doduse indirektno, na ime raznoraznih Azila za pse iz budzeta. Ukratko, odlican biznis :D
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#117 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by duboka_misao »

Religious Fantastic wrote:
drugi profil wrote:Meni je kcerku tinejdzerku prije par noci ujeo pas, poderao joj hlace i istrumirao je. Kozu nije probio, samo izgrebao, ali je strasna modrica na tom mjestu. Pretpostavljam da je sreca jer je imala cvrste i uske pantole i da je to povecalo otpor prema zubima.
Ispod tog mjesta je femoralna arterija na butini i taj je napad mogao biti letalan. Razlog sto je napadnuta vjerovatno je zato sto je imala mjesecnicu i psi su nasrnuli na nju cim je naisla. ne boji se pasa i zeli biti veterinar, i zato je prestravljena vristala, sto je malo prestrasilo pse, a privukla je i paznju prolaznika koji su nogama sutali kerove.

Sta uciniti? Nista. Ja znam sta bih ja, ali mi se ne ide na sud.

neko kaze - tuzite.
Tuzenje je skup sport. Ima li neko ko bi pro bono zastupao dokumentovane slucajeve napada, pa da se naknadno namiri iz odstete?
Tinedzejrka?! Jesmo li sigurni da je bio pas lutalica>?! :mrgreen:
jos ce biti da je izgubila nevinost od straha ...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#118 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by rudy81 »

VjecitiStudent wrote:
Udruzenja su lobirala zakon, nikakve oni odgovornosti i obaveza pred zakonom vise nemaju. Naravno, moguce je napraviti i anti-lutalica udruzenje i izlobirati potpuno drugaciji zakon, zar ne?

Zakon je na snazi vec pet godina. Da su nadlezni radili svoj posao, ovaj bi problem bi sada bio daleko manji, jer prosjecan zivotni vijek cuke-lutalice je svega tri godine.
http://www.piaberrend.org/stray-dog-issue/[/quote]

djelomicno se slazem. ta udruzenja su napola zavrsila posao (imali su i mogli da rade dalje, mogu i sad ali iz nekog razloga nece...lakse je pljuvati po vlasti, to jedino znamo). karikiram i ne zelim izjednacavati zivotinje i ljude, ali zamisli da su recimo udruzenja koja se bore za prava zlostavljanih osoba izlobirala neki zakon i onda te iste osobe ostavile na ulici, medjutim postoje kakve takve sigurne kuce, prihvatilista...poenta je da se i dalje bore. to sto kazes da njihova odgovornost prestaje time sto izlobiraju zakon necu ni da komentarisem, kakva je svrha njihovog rada onda?
jos jedna stvar koja mi smeta je to sto se cini da ova udruzenja staju u zastitu samo i jedino pasa (primjer: slucaj rastrgani kenguri), cemu takva selektivnost?
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#119 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by drug_profi »

duboka_misao wrote:
Religious Fantastic wrote:
drugi profil wrote:Meni je kcerku tinejdzerku prije par noci ujeo pas, poderao joj hlace i istrumirao je. Kozu nije probio, samo izgrebao, ali je strasna modrica na tom mjestu. Pretpostavljam da je sreca jer je imala cvrste i uske pantole i da je to povecalo otpor prema zubima.
Ispod tog mjesta je femoralna arterija na butini i taj je napad mogao biti letalan. Razlog sto je napadnuta vjerovatno je zato sto je imala mjesecnicu i psi su nasrnuli na nju cim je naisla. ne boji se pasa i zeli biti veterinar, i zato je prestravljena vristala, sto je malo prestrasilo pse, a privukla je i paznju prolaznika koji su nogama sutali kerove.

Sta uciniti? Nista. Ja znam sta bih ja, ali mi se ne ide na sud.

neko kaze - tuzite.
Tuzenje je skup sport. Ima li neko ko bi pro bono zastupao dokumentovane slucajeve napada, pa da se naknadno namiri iz odstete?
Tinedzejrka?! Jesmo li sigurni da je bio pas lutalica>?! :mrgreen:
jos ce biti da je izgubila nevinost od straha ...
e pubertetlije, smanjite dozivljaj. Nije smjesno. Dijete je moglo teski invalid ostati a vama je zajebancija...
Nota
Posts: 175
Joined: 19/11/2012 20:57

#120 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Nota »

Najbolje sto mozes uraditi ako vidis da ide na tebe uzmi paliju kakvu i po glavi ga opali.
Naravno ne treba muciti zivotinje ali ako je pitanje ja ili pas svakako biram sebe
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#121 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by DaysleepeR »

problem pasa se toliko oteo kontroli rade one naše "imamo mi i većih problema" da će ga biti teško staviti pod kontrolu da se sad počne, a znamo da se ni ne misli planirati da se počne.

ako odete na Trebević u planinski dom i želite da uživate u tišini planine nećete moći jer su trebevićke šume prepune pasa koji laju non stop. stotine ih ima u šumama, i ko će ih istjerati odatle? toliko ih ima da su više podivljali gore.

a o gradu da ni ne pričam.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#122 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by valterbranisarajevo »

Forsaken wrote:
valterbranisarajevo wrote:I...šta su te NVO organizacije uopšte dobile sa „Zakonom o dobrobiti životinja“? Dobili su, samo u Sarajevu, 10.000 gladnih i preplašenih životinja, koje se muče i pate i žive baš „pasji život“..ako je to „dobrobit“, šta je onda tek „zlobit“..
Dobile su mogucnost da dignu dobru lovu na ime pasa lutalica i organizuju svakakve akcije gdje dizu dobru lovu za koju niko ne zna gdje ide, te dizanje love, doduse indirektno, na ime raznoraznih Azila za pse iz budzeta. Ukratko, odlican biznis :D
Tačno. Očigledno je da azile neće otvarati "država" odnosno komunalna preduzeća npr. Rad nego povlašteni pojedinci i organizacije koji će preko njih "pelješiti" budžet, a vlast će u strahu da ih ne optuže da ne provode zakon to maksimalno tolerisati i izdvajati veliki novac svake godine..Bitno je de je vuk sit i da su ovce na broju..a životinje koje pate i gladuju i građani koji strahuju će biti kolateralna šteta....kao i obično...
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#123 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by Bolonjac »

preksinoc psi lutalice na Ilidzi raskidali psa :| , jos malo pa ce ljude. Vise je njihovo lajanje po noci postalo teror stalno me bude, macaka vise nema u susjedstvu ko za njih odgovara ?

Trebamo napraviti tradeoff između VAU I MAJU ... stradali su pitomi i domaci VAU i sve MJAU iz moje ulice al koga briga važno da je neko sharovao na fejzbuku sliku cuke i link na vau i maju i sa time obavio svoju građansku dužnost kao i za ostale humanitarne akcije.

Najgora situacija je kod pijace na Ilidzi 7-10 DŽUKELA svaku vecer terorisu prolaznike na prelazu sa pijace prema pejtonu, valjda ih hrana iz kontejnera privlaci.

Podržajem Vau i Maju, sam imam psa ali ne nauštrb ljudi a ova situacija se izmakla kontroli !

Vjerujem da ima jako puno veterinara koji nemaju posla i koji bi samo za radni staž besplatno kastrirali VAU i liječili ako im date opremu i prostorije.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#124 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by VjecitiStudent »

rudy81 wrote: djelomicno se slazem. ta udruzenja su napola zavrsila posao (imali su i mogli da rade dalje, mogu i sad ali iz nekog razloga nece...lakse je pljuvati po vlasti, to jedino znamo). karikiram i ne zelim izjednacavati zivotinje i ljude, ali zamisli da su recimo udruzenja koja se bore za prava zlostavljanih osoba izlobirala neki zakon i onda te iste osobe ostavile na ulici, medjutim postoje kakve takve sigurne kuce, prihvatilista...poenta je da se i dalje bore. to sto kazes da njihova odgovornost prestaje time sto izlobiraju zakon necu ni da komentarisem, kakva je svrha njihovog rada onda?
jos jedna stvar koja mi smeta je to sto se cini da ova udruzenja staju u zastitu samo i jedino pasa (primjer: slucaj rastrgani kenguri), cemu takva selektivnost?
Pitanje svih pitanja jeste, za sta ce nama vlast, kad nije u stanju da sprovodi zakone koje SAMA donese?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#125 Re: Napad čopora pasa lutalica: Horor iskustvo iz prve ruke

Post by valterbranisarajevo »

Jedan od azila je otvoren i na Hreši. Kada su ljudi nedavno otišli gore da vide pse koji su bili tamo smješteni (bili su članci u novinama) šokirali su se..Azil je bio napušten - ni pasa, ni onih koji bi se trebali brinuti o njima. Neko je očigledno skontao biznis, pokupio lovu i "razgulio".
Locked