SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5051 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo »

Muhamed Đakmić wrote:Samo malo, ako su zakazale tračnice, ako nije u pitanju greška vozača/ice, onda valjda ne mogu tužiti Gras jer su šine u vlasništvu grada? Odnosno, tužit će grad, kanton, koga već?
a ko odrzava te tracnice?
mislim ko je zaduzen za njih?

ja kad god sam vidio kamion na njemu je pisalo gras a ne neka druga firma
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#5052 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by crnoplavo »

radnici grasa su prvi pritekli upomoc unesrecenim
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#5053 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by ladyblue18 »

Troll_Happens wrote:Bosna i debili u vlasti su pojam nesposobnosti i retarditeta zbog cega nas svijet sa pravom ismijava. mi hocemo da upravljamo nasim vazdusnim prostorom :lol:
Nismo u stanju ni ove tramvaje obuzdat kad se propnu na sve diskove haha :lol:
Treba nam neki cunami da nas odnese sve ovakve... :oops:
Jeste, inace se ovakve nesrece nikad nigdje ne desavaju u svijetu.
Samo daj da se pljuje po nama :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5054 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mk ultra »

respo wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Samo malo, ako su zakazale tračnice, ako nije u pitanju greška vozača/ice, onda valjda ne mogu tužiti Gras jer su šine u vlasništvu grada? Odnosno, tužit će grad, kanton, koga već?
a ko odrzava te tracnice?
mislim ko je zaduzen za njih?

ja kad god sam vidio kamion na njemu je pisalo gras a ne neka druga firma
ima jedan vehabija vari šine :mrgreen:

sigurno odgovara i inženjer koji je potpisao popravak ... samo misliš da on ne bi išao na kompletnu promjenu, da Vlada KS dozvoli?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#5055 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Muhamed Đakmić »

respo wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Samo malo, ako su zakazale tračnice, ako nije u pitanju greška vozača/ice, onda valjda ne mogu tužiti Gras jer su šine u vlasništvu grada? Odnosno, tužit će grad, kanton, koga već?
a ko odrzava te tracnice?
mislim ko je zaduzen za njih?

ja kad god sam vidio kamion na njemu je pisalo gras a ne neka druga firma
Gras održava, to je tačno.

Sad se umiješah u pravna pitanja bezveze :-) :D

Vjerovatno onda tužba na adresu Grasa, ako su oni zaduženi za održavanje.

I lady je sto posto u pravu, ovo se svugdje dešava.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5056 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

S obzirom da se tramvajima voze samo djeca, studenti i fukara, udes i njegove posljedice do Poljina sigurno dobaciti neće.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5057 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo »

Hemera wrote:
respo wrote:ne nego treba tuziti gras a ne vladu
neka tuže vlasnika koji evidentno propušta svoje obaveze :wink:
ne tuzi se vlasnik nego onaj ko je odgovoran
a odgovoran je gras jer je to preduzece te prevozilo a ne vlada
a onda nek gras ili radnici grasa tuze vladu za propustanje obaveza prema njima ili kako to vec ide

ne zanima mene ko je vlasnik "prodavnice" ako mi ona napravi stetu nego tuzim tu "prodavnicu"
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#5058 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hemera »

respo wrote:
Hemera wrote:
respo wrote:ne nego treba tuziti gras a ne vladu
neka tuže vlasnika koji evidentno propušta svoje obaveze :wink:
ne tuzi se vlasnik nego onaj ko je odgovoran
a odgovoran je gras jer je to preduzece te prevozilo a ne vlada
a onda nek gras ili radnici grasa tuze vladu za propustanje obaveza prema njima ili kako to vec ide

ne zanima mene ko je vlasnik "prodavnice" ako mi ona napravi stetu nego tuzim tu "prodavnicu"
a ko prodavnicu predstavlja u sporu?
prodavacica? hahahah
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5059 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

UPUĆEN NA KLINIKU ZA NEUROHIRURGIJU: Nakon stravičnog sudara tramvaja u Sarajevu, dječak dobio povrede opasne po život!
Petak | 01.11.2013.

Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš"

Nakon sudara dvaju tramvaja u Sarajevu, danas je u 14 sati u Opću bolnicu "Prim. dr. Abdulah Nakaš" primljeno 25 pacijenta od čega 24 s lakšim i jedan pacijent s težim povredama.

- Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš".

To je bio prvi pacijent nakon čega je u 60 minuta zbrinuto 24 pacijenta što je, po riječima Mandilovića, respektabilan rezultat za Opću bolnicu.

- Njihove povrede odnose se na povrede ligamenta, mišića i u nekoliko slučajeva frakture kostiju, koje nisu opasne po život - kazao je Mandilović.

Uskoro se očekuje dolazak premijera Kantona Sarajevo Suada Zeljkovića koji će obići zbrinute pacijente.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#5060 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hemera »

O'zone wrote:
UPUĆEN NA KLINIKU ZA NEUROHIRURGIJU: Nakon stravičnog sudara tramvaja u Sarajevu, dječak dobio povrede opasne po život!
Petak | 01.11.2013.

Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš"

Nakon sudara dvaju tramvaja u Sarajevu, danas je u 14 sati u Opću bolnicu "Prim. dr. Abdulah Nakaš" primljeno 25 pacijenta od čega 24 s lakšim i jedan pacijent s težim povredama.

- Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš".

To je bio prvi pacijent nakon čega je u 60 minuta zbrinuto 24 pacijenta što je, po riječima Mandilovića, respektabilan rezultat za Opću bolnicu.

- Njihove povrede odnose se na povrede ligamenta, mišića i u nekoliko slučajeva frakture kostiju, koje nisu opasne po život - kazao je Mandilović.

Uskoro se očekuje dolazak premijera Kantona Sarajevo Suada Zeljkovića koji će obići zbrinute pacijente.

pa je li ili nije???
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5061 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo »

Hemera wrote: a ko prodavnicu predstavlja u sporu?
prodavacica? hahahah
pa ni ovdje nece tuziti vozacicu nego preduzece
zastupa je direktor al tuzis tu prodavnicu a ne licno njega ili vlasnika koji ne mora biti direktor
(jbt ne mogu vjerovati sta objasnjavam i koje si pitanje postavila)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#5062 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hemera »

respo wrote:
Hemera wrote: a ko prodavnicu predstavlja u sporu?
prodavacica? hahahah
pa ni ovdje nece tuziti vozacicu nego preduzece
zastupa je direktor al tuzis tu prodavnicu a ne licno njega ili vlasnika koji ne mora biti direktor
(jbt ne mogu vjerovati sta objasnjavam i koje si pitanje postavila)

zna se ko je vlasnik osnivac i titular
gras vrlo lako moze rijesiti problem neke tuzbe,tako sto ce reci da je vlasnik propustio da vodi brigu o njoj preko upravljackih struktura koje upravo i imenuje :wink:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#5063 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Troll_Happens »

ladyblue18 wrote:
Troll_Happens wrote:Bosna i debili u vlasti su pojam nesposobnosti i retarditeta zbog cega nas svijet sa pravom ismijava. mi hocemo da upravljamo nasim vazdusnim prostorom :lol:
Nismo u stanju ni ove tramvaje obuzdat kad se propnu na sve diskove haha :lol:
Treba nam neki cunami da nas odnese sve ovakve... :oops:
Jeste, inace se ovakve nesrece nikad nigdje ne desavaju u svijetu.
Samo daj da se pljuje po nama :-)
desavaju se ali mnogo rjedje jer je stepen tehnologije i sigurnosti puno bolji nego u zemljama africkih plemena gdje i nasu zemlju jos malo mozemo svrstati., kod nas je svaki dan sreca kad dan prodje bez zrtava...

Pljuje se sa pravom.... da nije tako ne bi niko pljuvo lady ali treba biti realan a ne shutit i gutat i pravit se da imamo najmoderniji saobracaj na svijetu i vrhunske autoputeve gdje bi nam i njemci pozavidili.. :lol: :lol: mosh mislit :nasolji1:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#5064 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kamen spoticanja »

Hemera wrote:
O'zone wrote:
UPUĆEN NA KLINIKU ZA NEUROHIRURGIJU: Nakon stravičnog sudara tramvaja u Sarajevu, dječak dobio povrede opasne po život!
Petak | 01.11.2013.

Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš"

Nakon sudara dvaju tramvaja u Sarajevu, danas je u 14 sati u Opću bolnicu "Prim. dr. Abdulah Nakaš" primljeno 25 pacijenta od čega 24 s lakšim i jedan pacijent s težim povredama.

- Dječaku N.N. konstatovali smo teške tjelesne povrede opasne po život, te ga uputili na Kliniku za neurohirurgiju Klinčkog centra Univerziteta u Sarajevu - rekao je prim. dr. Milan Mandilović na vanrednoj konferenciji za medije u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš".

To je bio prvi pacijent nakon čega je u 60 minuta zbrinuto 24 pacijenta što je, po riječima Mandilovića, respektabilan rezultat za Opću bolnicu.

- Njihove povrede odnose se na povrede ligamenta, mišića i u nekoliko slučajeva frakture kostiju, koje nisu opasne po život - kazao je Mandilović.

Uskoro se očekuje dolazak premijera Kantona Sarajevo Suada Zeljkovića koji će obići zbrinute pacijente.

pa je li ili nije???
Djecak je na kosevu na neurohirurgiji. .. takve povrede obično se tretiraju kao potencijalno zivotno opasne...
U zadnjem pasusu govori o ostalim obradjenim pacijentima koji imaji povrede koje nisu opasne po zivot
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5065 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#5066 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by KPNCTNJAH »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/uzrok-su ... /131101120

Sreca pa kod nas raja ne voli biti u prednjem dijelu vozila, zbog revizora...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5067 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by perfect_guy »

KPNCTNJAH wrote:
Sreca pa kod nas raja ne voli biti u prednjem dijelu vozila, zbog revizora...
ja se čak i namjenski držim prednjeg dijela da njih držim na oku


a nema se šta puno razmišljati ovdje, skretnica ostala u poziciji u kojoj ne treba, i rezultat vidimo
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5068 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by drndalo »

Putnici u GRASovim vozilima bi trebali biti osigurani putem osiguranja tih vozila...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#5069 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali Ninja »

hocel dobiti odstetu samo oni koji su bili vezani?
Hendrix
Posts: 4083
Joined: 27/02/2004 00:00

#5070 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hendrix »

Pa nije se ovo jednom desilo dok sam se vozao tramvajima, odjednom skrene ili vozac mora izaci pa onom motkom rucno mijenjati smjer. Ovo je bilo samo.pitanje vremena kada ce se desiti, nazalost GRAS nece nista promjeniti svi to znamo.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5071 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

Jel' se našao iko među ovih pedeset dvoje povrijeđenih da pljune ovog lika?
Zeljković posjetio povrijeđene u KCUS-u i Općoj bolnici
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... oj-bolnici
salter071
Posts: 728
Joined: 11/09/2008 06:16

#5072 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by salter071 »

VjecitiStudent wrote:Jel' se našao iko među ovih pedeset dvoje povrijeđenih da pljune ovog lika?
Zeljković posjetio povrijeđene u KCUS-u i Općoj bolnici
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... oj-bolnici

Jeste, svi, ali iza ledja,po zavrsetku vizite.
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#5073 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by registrovana onako »

...............................
Last edited by registrovana onako on 25/06/2014 21:27, edited 1 time in total.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#5074 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by crnoplavo »

ljudi imaju mjesecne, godisnje, mozda je neko kupio kartu a nije se mogao probit do prednjeg dijela tramvaja, jer ponistavac u zadnjem dijelu mozebitno nije radio (kao sto je to cesto slucaj)

kazu da su radnici grasa prvi pritekli u pomoc unesrecenim (sinoc na vijestima tv hayat), mozda ce ipaka ta cinjenica dovesti do toga da mnogi odustanu od tuzbe, jer u suprotnom pitanje je da li bi ovaj nemio dogadaj prosao ovako...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#5075 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insaneinthebrain »

mali Ninja wrote:hocel dobiti odstetu samo oni koji su bili vezani?
ne. odstetu ce dobiti samo oni koji su imali kartu. a oni koji su se svercali ce dobtiti sipak
Locked