SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#4951 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by matematicar_teski »

Jokericious wrote:
ultima_palabra wrote:Preskupo.
Imas drugo rjesenje?
Image
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#4952 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Oligarh »

ultima_palabra wrote:
Jokericious wrote:
ultima_palabra wrote:Preskupo.
Imas drugo rjesenje?
Imam ali ne bih da rizikujem ban.
Priznaj da bi uzeo 30k KM bar od jedne opštine i riješio problem na mehanički način :D

I sit vuk i ovce su na broju, a "tužne okice" u Valhalli
User avatar
Truba
Posts: 81640
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4953 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Truba »

ako kliknete na sa-x-u na reklamu zašto ubijaju pse u rumunjskoj dobit ćete ovaj link

http://setimes.com/cocoon/setimes/xhtml ... 3god0nIAug

na tom linku ima vijest o ubistvu neke djevojčice by divlji pas

prvi komentar

It is not the dogs what is the problem but those bad people who do not take care of their pets but let them in the streets. The solution is not to eliminate the dogs but to try to educate these criminals not to take over responsibilities they are not able to carry out and if they take an animal into their house, they should treat them well as if it were their child.


odgovara lik

dude; those dogs are WILD. Born in the city, raised in the city, like wild animals. There are not ppl to care abt them, cause they are wild and dangerous.

dakle svugdje je isto
za i protiv... samo nije mi jasno zašto nema divljih pasa u zapadnoj europi :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#4954 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Comrad »

Ja volim zivotinje, posebno pse, ali ovo vise nema smisla.

Ne mogu da vjerujem da kanton / opstina ne moze da rijesi ovakav jedan problemcic, hebe bi se av mau ko su oni ba? Donesi zakon i sprovedi ga. Donesi zakon da se svi psi zatvore na 5 dana, ako ih niko ne pokupi, uspavat ih i kraj price. Pa cemo onda vidjeti ove iz av mau ili kako se vec zovu...

Ovo je samo jos jedan dokaz da imamo aljkave i nesposobne, lijene politicare. Ovo nije problem sejdic i finci, nije problem na drzavnom, ni na entitetskom, nego opstinskom ili eto kantonalnom nivou i ne znamo ga rijesiti. E kako onda od nehljebovica ocekivati da rijese nezaposlenost, investicije itd. :roll:
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#4955 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by felichi »

da li je neko pokusao koristiti petarde? ili ce ih to vise razbjesniti.
stanujem u dijelu grada, a svi su slicni, gdje se nakon prvog mraka ne moze proci od pasa.
Zaposjeli su parkove, ljudi su u strahu.
hitna pomoc dnevno broji vise od deset ugrizenih a djeca ostaju sa trajnim fizickim i psihickim posljedicama!
ima li ludilu kraja?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#4956 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by dadoka84 »

peper sprej... ja nemam problema sa njima, mada je moja zena imala traume radi pasa.
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#4957 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by felichi »

molim te, opisi kako to radi sa peper sprejom. nanisanis u oci i pritisnes. ima li efekta? koliko daleko moze dobaciti spray. ne bih pokusavao na metar se junaciti.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#4958 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Jokericious »

Jedino da gradjani uzmu stvari u svoje ruke. Drugog rjesenja nema.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4959 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hajlac »

Jokericious wrote:Jedino da gradjani uzmu stvari u svoje ruke. Drugog rjesenja nema.

To bi ovim ublehašima ala DogTrust & sateliti bio kec na desetku za novi val kampanja za pranje para kroz 'utočišta' po nedođijama.

Pritisak svim metodama sto na ove gore spomenute što na korumpiranu moronsku Vlast!
User avatar
Truba
Posts: 81640
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4960 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Truba »

dok zapališ petardu... prođe voz
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#4961 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by made_in_sarajevo »

felichi wrote:molim te, opisi kako to radi sa peper sprejom. nanisanis u oci i pritisnes. ima li efekta? koliko daleko moze dobaciti spray. ne bih pokusavao na metar se junaciti.
uperis u pujdu i samo pritisnes. njima je peper sprej ili ti ga narodski receno suzavac toliko jak da ako bas pretjeras sa prskanjem mogu njusku poderati od asfalt. policija ako ovo nadje kod muskih moze biti problem jer muskarci po zakonu ne smiju ga nositi,dok zene smiju ali opet ako se fino na ljudski nacin objasni radi cega ce ti suzavac mislim da ne bi trebalo biti problema. inace taj peper sprej je velicine da ga skoro kao privjesak mozes nositi :mrgreen: . naravno cuo sam pricu da peper sprej koji se kod nas prodaje kao dog sprej nije bas za pujde nego je to onaj klasicni za ljude ali ga ovi nasi preljepe. kako god od ljudi skloniti osim ako te ko napadne :D ,a u pujde okrenes i prskas, njima to bas smeta i neces imati problema jer se razbjeze,samo prskaj oko sebe ali drzi sto dalje od sebe kad prskas da i ti ne bi nastrado :mrgreen: . cini mi se 2-5m da moze baciti ali ovo nisam siguran nego iz sjecanja :mrgreen:
mali_balon
Posts: 11364
Joined: 12/09/2012 09:57

#4962 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali_balon »

U Visokom se za vrijeme rata takodje nakotilo pujda koliko hoces i sad kako da vlasti rijese problem, neko je nadosao na ideju da se plati rep 5DEM, ko biva ako donese rep garant je pujdo ubiven.
I faka nema pujda, dok se za nekih mjesec dana pojavise pujde bez repova :D . Navodno su to odradili romi, pofatli pudje odjescali repove i odveli pujde i negjde kod kaknja ih izbacilivali iz kombija, ovi se naravno vratili, znamo svi film lesi se vraca kuci.
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#4963 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by pathyeshme »

Ma danas su ljudi previše strašljivi. Neće pujdo ništa ako ga ne raraš.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#4964 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by made_in_sarajevo »

pathyeshme wrote:Ma danas su ljudi previše strašljivi. Neće pujdo ništa ako ga ne raraš.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
oni samo hoce da se igraju
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#4965 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zipoo »

"Ovo je čisto spašavanje načelnika općina, a ne briga za građane. Kako bi provodili izmijenjeni zakon, kada ga ni do sada nisu mogli provesti, a sada su mu povrh svega dodali i eutanaziju, koja također košta. Više od sterilizacija i kastracija. Izmjena zakona ne donosi ništa dobro. Ni za građane ni za općine. Ohrabreni smo brojem poslanika koji su shvatili političku prevaru i glasali protiv", naveli su za Klix.ba predstavnici Saveza udruženja za zaštitu i spašavanje životinja.

Ko su predstavnici ?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4966 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Muhamed Đakmić »

zipoo wrote:"Ovo je čisto spašavanje načelnika općina, a ne briga za građane. Kako bi provodili izmijenjeni zakon, kada ga ni do sada nisu mogli provesti, a sada su mu povrh svega dodali i eutanaziju, koja također košta. Više od sterilizacija i kastracija. Izmjena zakona ne donosi ništa dobro. Ni za građane ni za općine. Ohrabreni smo brojem poslanika koji su shvatili političku prevaru i glasali protiv", naveli su za Klix.ba predstavnici Saveza udruženja za zaštitu i spašavanje životinja.

Ko su predstavnici ?
Sam zdrav rezon kaže da su ovi debilani zlonamjerni. Eutanazija košta, bravo. A ne košta doživotno hranjenje? :thumbup:

NE JEBITE NAS U ZDRAV MOZAK MARVO!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4967 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by uglavnomja »

zipoo wrote:"Ovo je čisto spašavanje načelnika općina, a ne briga za građane. Kako bi provodili izmijenjeni zakon, kada ga ni do sada nisu mogli provesti, a sada su mu povrh svega dodali i eutanaziju, koja također košta. Više od sterilizacija i kastracija. Izmjena zakona ne donosi ništa dobro. Ni za građane ni za općine. Ohrabreni smo brojem poslanika koji su shvatili političku prevaru i glasali protiv", naveli su za Klix.ba predstavnici Saveza udruženja za zaštitu i spašavanje životinja.

Ko su predstavnici ?

halo, savez udruzenja ... :D za klepanje para od stranih donacija za pascad, na celu sa dog trustom. i par klinki koje su na tatinim jaslama i koje fakat misle da rade za dobro cukica, a ne kontaju koliko su naivne i da su samo orudje kojim ovi uzimaju pare.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4968 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hajlac »

Muhamed Đakmić wrote:
zipoo wrote:"Ovo je čisto spašavanje načelnika općina, a ne briga za građane. Kako bi provodili izmijenjeni zakon, kada ga ni do sada nisu mogli provesti, a sada su mu povrh svega dodali i eutanaziju, koja također košta. Više od sterilizacija i kastracija. Izmjena zakona ne donosi ništa dobro. Ni za građane ni za općine. Ohrabreni smo brojem poslanika koji su shvatili političku prevaru i glasali protiv", naveli su za Klix.ba predstavnici Saveza udruženja za zaštitu i spašavanje životinja.

Ko su predstavnici ?
Sam zdrav rezon kaže da su ovi debilani zlonamjerni. Eutanazija košta, bravo. A ne košta doživotno hranjenje? :thumbup:

NE JEBITE NAS U ZDRAV MOZAK MARVO!
Upravo tako. To mudro prešućuju u svojim djetinjastim usporedbama.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4969 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Velkoski »

I onda se vratim 2 godine unazad kada sam pisao da su ovi av-mau obične ublehe i kada je 95% foruma pljuvalo po meni i istomišljenicima.

Iskali ste, eto vam ga. :)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4970 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Muhamed Đakmić »

leet wrote:I onda se vratim 2 godine unazad kada sam pisao da su ovi av-mau obične ublehe i kada je 95% foruma pljuvalo po meni i istomišljenicima.

Iskali ste, eto vam ga. :)
Ja sam i tad bio na istoj strani kao i ti :kiss:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#4971 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hodža »

Muhamed Đakmić wrote: Ja sam i tad bio na istoj strani kao i ti :kiss:
ti si u to vrijeme jeo cuke po Koreji moj Muha :lol: :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4972 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Muhamed Đakmić »

hodža wrote:
Muhamed Đakmić wrote: Ja sam i tad bio na istoj strani kao i ti :kiss:
ti si u to vrijeme jeo cuke po Koreji moj Muha :lol: :D
:lol: :lol:

Dovedem vam stotinu mojih jarana iz te predivne zemlje, i garantujem rješenje problema u kratkom roku, mogućnost enormne zarade za najsnalažljivije, i vječito prijateljstvo jedne velike zemlje :D :D
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#4973 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by SundanceKid »

pathyeshme wrote:Ma danas su ljudi previše strašljivi. Neće pujdo ništa ako ga ne raraš.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Nacelno si u pravu. Osim u onih nekolicinu slucajeva kad je pujdo odvojen od (pseceg) razuma, pa napadne neko malo dijete, i ujede ga, ili napadne nekoga na ulici, i slicno. U razumu normalnog covjeka i tih par slucajeva opravdava radikalne mjere i eutanaziju.

Zdravlje samo jednog djeteta koje neki "pujdo" moze ugrist mi je bitnije od svih tih pasa na kamari. Ja bi ih radije sve potamanio, nego da vidim da samo jedno dijete neki od lutalica ugrize. Volim zivotinje stvarno, sve je to lijepo, al ko ima razlicito misljenje od ovog, stvarno treba da preispita svoje mentalno zdravlje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18619
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4974 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by SmokingMan »

dadoka84 wrote:peper sprej... ja nemam problema sa njima, mada je moja zena imala traume radi pasa.
Idem neku veče ulicom,prolazi naka,onako povelika kerčuga pored mene,i onako iz čista mira zalaja,okrenem mu se pa zalajem i ja na njega,ušuti se džukela.

Fakat ujede li me kakav džukac iz čista mira,ja ću ga preklat,dosta mi je ovih p***ravanja "djece cvijeća" sa p*sranim pravima,eno beskučnika,a i oni su ljudska bića,i preća da im se pomogne,za razliku od kojekakvog beskorisnog i raspuštenog džukele koje ništa ne doprinosi društvu,a po čitav dan zjevaju okolo kontejnera,i kuća gdje raja odlaže kese sa smećem... :oops:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4975 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kokuz_sa »

Kako bi volio da ovi sto stalno govore nece cuke nista.. dodju u famos navece pa da probaju proci pjeske..
Ima copor od 7 komada koji su do sad ugrizli bar 5 radnika iz okolnih fabrika..
Locked