SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

hypko_nurko

#1301 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hypko_nurko » 22/01/2013 16:43

Urban B. wrote:
respo wrote:e jbg sada
ja sam gore skoro inventar pa nikad nisam imao problema
bilo je normalno tuca al je to sve zbog nekog kurcenja fazona ja kao ja
i onda kad nalete na neku budalu dobiju batina onda kazu nevin sam vidi sta su mi napravili
e jbg nemoj se kurciti pa neces ni dobiti batine
i niko da kaze kriv sam
:thumbup: :thumbup:

Svaki put kad neko dobije batine i pojavi se u novinama uvijek ista prica,nisam kriv,neka grupa mladica se svadjala ja se pravio heroj i slucajno me zastitari prebise!
Zastitari u Slogi su takvi kakvi jesu,nece sigurno nekog magistra tamo postaviti pa da fino moli raju da se ne tuku!
Na kraju krajeva kad se pravis mangup onda budi spreman i da dobijes batine!
steta to tebe nisu onako malo prebili magistri iz sloge. da vidis kako je

BHF_Manijak

#1302 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by BHF_Manijak » 22/01/2013 18:47

respo wrote:
BHF_Manijak wrote:A kao u ovakvom Sarajevu nemoguce je da popijes batine ni kriv ni duzan? Daj ba optuzujes momka a nisu tu bio, ne izvodi!
a kako boga ti tvog ti poveza moj post sa ovim dogadjajem?
procitaj fino sta pise pa onda nesto pisi meni
Pa pises u fazonu "niko nece dobiti batine ako ih ne trazi" sto automatski aludira na to da je ovaj frajer trazio batine i da nije bezze pretucen! Daj ba ne pravi se blesav, pa znamo svi citati i na osnovu toga izvuci zakljucak... Jok eto ti slucajno prico o tome kako niko ne dobije batine ako ih ne zasluzi... Prica ti se apsolutno poklapa kontra ovog momka, procitaj ti jos jednom svoj post pa vidi na sta aludiras.

respo

#1303 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo » 22/01/2013 19:33

ajde procitaj ponovo pismeni
kazem za ono sto sm ja vidjao a gore sam kao sto rekoh skoro inventar
i niko nije dobio ko nije trazio
ko je dobio bilo je ja ko ja pa kad dobiju prebili nas nevine
jesu malo sutra
a ti aludiraj na koga hoces
ja i dalje tvrdim da je malo ko neduzan dobio batine ne samo u slogi nego i u gradu uopste u iole normalnim mjestima za izlazak

ps
isto tako da dodam da ne vjerujem da bi ga ovako bilo ko prebio da bar nije kasnije bilo
evo i u samom tekstu pise kako je i on uzvracao udarce sto znaci da nije bas nevin

sgunited

#1304 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sgunited » 22/01/2013 20:06

slazem se, to neduzni uvjek nastradaju je prica za djecu, u 95% slucajeva nastradaju oni koji sami traze

da se razumijemo daleko od toga da podrzavam ovo u normalnim situacijama ali ak ose neko pravi mangup (ne mora biti u ovom konkretnom slucaju vec generalno) da ga izbacivaci samo izbace i predaju policiji ovi ce mu napsati mozda neku kaznu za ometanje reda i mira ili sta vec i belaji bi sigurno postali cesti, kako u slogi tako i bilo gdje drugo...zato ako se vec neko glumi neku facu neka bude spreman i na ovakve stvari, ja se jedino bojim da jednoga dana nece doci neka budala sa kalasom pa samo poceti pucati po izbacivacima pa da tom prilikom neko ne nastrada, ovako ne trazi belaj i neces ga ni dobiti

respo

#1305 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo » 22/01/2013 20:33

eto vec imas i tamo na komentarima da nije bas cvjecka i da je onako kako pise al eto ti i dalje manijak budi u zabludi i vjeruj sve sta god ko kaze

jedan komentira da zna njega i njegovu bagru
drugi kaze da nisu odmah dosli zastitari a da je vec bilo krvi treci kazu da je krv bila i od zastitara i svasta nesto
pa ti sada izvodi

BHF_Manijak

#1306 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by BHF_Manijak » 22/01/2013 20:44

Pa evo imamo i vodje komentar momka koji kaze da je tacno ono sto prica, bio tamo, sta cemo sad?
Vidi, zivo mi puca neka stvar za likom, i ne znam ga niti izlazim po Slogi i ostlaim mjestima, vec ti samo kazem da si indirektno optuzio frajera da laze jer kako ti kazes izlazis po tim mjestima i nikad niko nije bezze batine pokupio, sto znaci da nije ni on garant.
Ako jeste posrem se na usta kompletnoj toj security firmi koja je tu noc bila u Slogi, ako nije, ako je i on nesto srao i qrcio se, trebali su ga jos nalupati - da se smiri jedno godinu dana...

Toliko od mene.

respo

#1307 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo » 22/01/2013 20:50

bio prije 3 godine ili koliko vec bio belaj
onda rijesio da dodje i opet belaj sto li?

medjutim

#1308 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by medjutim » 22/01/2013 21:16

respo wrote:eto vec imas i tamo na komentarima da nije bas cvjecka i da je onako kako pise al eto ti i dalje manijak budi u zabludi i vjeruj sve sta god ko kaze

drugi kaze da nisu odmah dosli zastitari a da je vec bilo krvi treci kazu da je krv bila i od zastitara i svasta nesto
pa ti sada izvodi
Moguce je da je izazivao, bit ce neka istraga sigurno pa ce se razjasniti stvari, niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno.
Izlazio sam u Slogu do prije 4-5 godina, nakon toga jednom ili dva puta usao do dana danasnjeg i iskreno nisam bas bio odusevljen. Jednog cetvrtka prijatelj me je pozvao da dodjem jer je proslavljao rodjendan tamo, ja dosao umoran nakon treninga, popio kolu, zadrzao se mozda 40 minuta i otisao, u vremenu dok sam bio tamo neki pijani magarac je jedno 7 puta prosao iza mojih ledja i svaki put udarivsi me ramenom vjerovatno ocekivao neku moju reakciju. Naravno nisam se okrenuo iako sam osjetio da me cilja pogledom, jer da jesam bilo bi: " Sta gledas pasa?" ili "Jes' to mangup sviju ti?" i eto ti belaja. To je onaj slucaj ni kriv ni duzan. Ispostovao sam prijatelja, a tada se moja teza potvrdila da je Sloga mjesto puno negativne energije, mnogo pijanih isfrustriranih momaka koji nisu tu da bi se dobro zabavili i opustili, nego eventualno da prebiju nekoga i da bi promovisali svoje opasne frizurice, namrgodjene poglede i uske body majice sa okacenim torbicama. Ne generalizujem, sigurno ima jos fine raje u Slogi. Po mom skromnom misljenju, u gradu ima puno boljih mjesta gdje ima jos dobre i opustene raje koja izlazi radi provoda i finog ambijenta, a kojoj uspjesan izlazak ne predstavlja to da se pobije ili zavrsi u policiji ili da zavrsi na ispumpavanju.

JThomas

#1309 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by JThomas » 22/01/2013 21:22

sloga već odavno nije baš mjesto fine raje, tu se iza 2 šljegne SVE živo, pa tako i hejbet klošara.

a to da nećeš dobiti ako ne tražiš, to vrijedi ako imaš leđa, bukvalno ili figurativno. a ako si malecan i nisi "ničiji", e onda bogam' to ne vrijedi i itekako možeš dobiti po labrnji što nekome žena nije dala, što ga na poslu zajebavaju ili ga uopšte nema, ili jednostavno zato što mu se diglo da zakuha...

ChataDodajStaHoces

#1310 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by ChataDodajStaHoces » 22/01/2013 22:32

medjutim wrote:...u vremenu dok sam bio tamo neki pijani magarac je jedno 7 puta prosao iza mojih ledja i svaki put udarivsi me ramenom vjerovatno ocekivao neku moju reakciju. Naravno nisam se okrenuo iako sam osjetio da me cilja pogledom, jer da jesam bilo bi: " Sta gledas pasa?" ili "Jes' to mangup sviju ti?" i eto ti belaja. To je onaj slucaj ni kriv ni duzan. Ispostovao sam prijatelja, a tada se moja teza potvrdila da je Sloga mjesto puno negativne energije, mnogo pijanih isfrustriranih momaka koji nisu tu da bi se dobro zabavili i opustili, nego eventualno da prebiju nekoga i da bi promovisali svoje opasne frizurice, namrgodjene poglede i uske body majice sa okacenim torbicama. Ne generalizujem, sigurno ima jos fine raje u Slogi. Po mom skromnom misljenju, u gradu ima puno boljih mjesta gdje ima jos dobre i opustene raje koja izlazi radi provoda i finog ambijenta, a kojoj uspjesan izlazak ne predstavlja to da se pobije ili zavrsi u policiji ili da zavrsi na ispumpavanju.
:thumbup: tipicno

respo

#1311 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo » 22/01/2013 22:53

medjutim wrote:
respo wrote:eto vec imas i tamo na komentarima da nije bas cvjecka i da je onako kako pise al eto ti i dalje manijak budi u zabludi i vjeruj sve sta god ko kaze

pa ti sada izvodi
Moguce je da je izazivao, bit ce neka istraga sigurno pa ce se razjasniti stvari, niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno.
Izlazio sam u Slogu do prije 4-5 godina, nakon toga jednom ili dva puta usao do dana danasnjeg i iskreno nisam bas bio odusevljen. Jednog cetvrtka prijatelj me je pozvao da dodjem jer je proslavljao rodjendan tamo, ja dosao umoran nakon treninga, popio kolu, zadrzao se mozda 40 minuta i otisao, u vremenu dok sam bio tamo neki pijani magarac je jedno 7 puta prosao iza mojih ledja i svaki put udarivsi me ramenom vjerovatno ocekivao neku moju reakciju. Naravno nisam se okrenuo iako sam osjetio da me cilja pogledom, jer da jesam bilo bi: " Sta gledas pasa?" ili "Jes' to mangup sviju ti?" i eto ti belaja. To je onaj slucaj ni kriv ni duzan. Ispostovao sam prijatelja, a tada se moja teza potvrdila da je Sloga mjesto puno negativne energije, mnogo pijanih isfrustriranih momaka koji nisu tu da bi se dobro zabavili i opustili, nego eventualno da prebiju nekoga i da bi promovisali svoje opasne frizurice, namrgodjene poglede i uske body majice sa okacenim torbicama. Ne generalizujem, sigurno ima jos fine raje u Slogi. Po mom skromnom misljenju, u gradu ima puno boljih mjesta gdje ima jos dobre i opustene raje koja izlazi radi provoda i finog ambijenta, a kojoj uspjesan izlazak ne predstavlja to da se pobije ili zavrsi u policiji ili da zavrsi na ispumpavanju.
i da si prebio tog bi li bilo bez razloga?

Urban B.

#1312 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Urban B. » 23/01/2013 12:42

hypko_nurko wrote:
Urban B. wrote:
respo wrote:e jbg sada
ja sam gore skoro inventar pa nikad nisam imao problema
bilo je normalno tuca al je to sve zbog nekog kurcenja fazona ja kao ja
i onda kad nalete na neku budalu dobiju batina onda kazu nevin sam vidi sta su mi napravili
e jbg nemoj se kurciti pa neces ni dobiti batine
i niko da kaze kriv sam

Svaki put kad neko dobije batine i pojavi se u novinama uvijek ista prica,nisam kriv,neka grupa mladica se svadjala ja se pravio heroj i slucajno me zastitari prebise!
Zastitari u Slogi su takvi kakvi jesu,nece sigurno nekog magistra tamo postaviti pa da fino moli raju da se ne tuku!
Na kraju krajeva kad se pravis mangup onda budi spreman i da dobijes batine!
steta to tebe nisu onako malo prebili magistri iz sloge. da vidis kako je
sta ti je,sto si se to unervozio? :lol:

@medjutim

medjutim

#1313 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by medjutim » 23/01/2013 13:35

@respo
Zavisi kako ko gleda na te stvari, meni recimo nije dovoljan razlog da me pijana budala na taj nacin izaziva i da me dovede do toga da ga prebijem. Bez lazne skromnosti nisam bas povucen tip koji se boji batina, jer borilackim sportom se bavim 12 godina i vrlo dobro znam sta znaci primiti stoc, nogu i sl. S druge strane sama crna hronika nam pokazuje da se skoro nijedan sukob vise ne moze zavrsiti samo sakama, pa shodno tome mozda bih ja u toj situaciji fasovao noz u pluca ili u najboljem slucaju kakvu flasu u glavu. Lose je sto vecina momaka lijece svoje frustracije i nezadovoljstva na pogresnim mjestima, na mjestima gdje ima fine raje zeljne provoda, na mjestima gdje ima djevojaka, u gradu ima puno bokserskih, kik boks, mma klubova, pa ako si faca i mangup odes fino tamo pa se pokazes kakav si fajter, momci koji treniraju dobro znaju kako prolaze takvi tipovi u klubovima.
Izadjem (sigurno kao i ti) da bih uzivao u dobroj muzici, sa svojim drugovima, da se smijem, jednostavno da mi bude lijepo, a ne da me sutradan boli glava od saketanja ili od toga sto sam ja nekoga tesko povrijedio, svoj visak energije praznim na sparingu ili na vreci.
Misljenja sam da pijance koji izazivaju treba ignorisati bukvalno do krajnje granice, gdje vec ocigledno i direktno zeli uci u fizicki obracun, e u tom slucaju udari prvi pa sta bude :D.
Da se vratimo na temu ipak http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /130122054
Ponovo lazni bombasi...

Black swan

#1314 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Black swan » 23/01/2013 13:54

kokoške sa svojih mobitela zovu???
fakat ne razumijem te umove...

respo

#1315 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by respo » 23/01/2013 14:08

medjutim wrote:@respo
Zavisi kako ko gleda na te stvari, meni recimo nije dovoljan razlog da me pijana budala na taj nacin izaziva i da me dovede do toga da ga prebijem. Bez lazne skromnosti nisam bas povucen tip koji se boji batina, jer borilackim sportom se bavim 12 godina i vrlo dobro znam sta znaci primiti stoc, nogu i sl. S druge strane sama crna hronika nam pokazuje da se skoro nijedan sukob vise ne moze zavrsiti samo sakama, pa shodno tome mozda bih ja u toj situaciji fasovao noz u pluca ili u najboljem slucaju kakvu flasu u glavu. Lose je sto vecina momaka lijece svoje frustracije i nezadovoljstva na pogresnim mjestima, na mjestima gdje ima fine raje zeljne provoda, na mjestima gdje ima djevojaka, u gradu ima puno bokserskih, kik boks, mma klubova, pa ako si faca i mangup odes fino tamo pa se pokazes kakav si fajter, momci koji treniraju dobro znaju kako prolaze takvi tipovi u klubovima.
Izadjem (sigurno kao i ti) da bih uzivao u dobroj muzici, sa svojim drugovima, da se smijem, jednostavno da mi bude lijepo, a ne da me sutradan boli glava od saketanja ili od toga sto sam ja nekoga tesko povrijedio, svoj visak energije praznim na sparingu ili na vreci.
Misljenja sam da pijance koji izazivaju treba ignorisati bukvalno do krajnje granice, gdje vec ocigledno i direktno zeli uci u fizicki obracun, e u tom slucaju udari prvi pa sta bude :D.
Da se vratimo na temu ipak http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /130122054
Ponovo lazni bombasi...
pa nisam ni rekao da ga odmah prebijes ili da se kacis
i ja ih ignorisem al ako dodje do toga onda udaram
i recimo i ja u svom i ti u svom slucaju prebijemo te sta bi bilo na portalima? bez ikakvih razloga slomili mi rebra nos ili sta vec a ne napisu svaki put ramenom zakaci kad prodje ili nesto slicno
u tome je sva prica

Black swan

#1316 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Black swan » 23/01/2013 16:24

vidim da smo treći najsigurniji :D

fino :D

shbc

#1317 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by shbc » 23/01/2013 16:39

cisto sumnjam da su ga slucajno prebili... barem po licnom iskustvu...

imao sam jedan incident (poodavno) u koji su se ukljucili i zastitari... nije im dugo trebalo da shvate da smo se prijatelj i ja branili... ove druge su izbacili napolje, a nas ostavili na miru

Alfa159

#1318 Pucanje u Sarajevu 15h

Post by Alfa159 » 23/01/2013 17:04

E ljudi zna li ko sta je danas bilo oko 15h
pucnjevi su odjekivali gradom, zna li ko sta je to bilo.
Posto sam bio u ratu malo sam se zabrinuo.

aduka11

#1319 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by aduka11 » 23/01/2013 17:09

Alfa159 wrote:E ljudi zna li ko sta je danas bilo oko 15h
Ma bezveze, nije frajer im'o sitno za vožnju. :lol:

black

#1320 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by black » 23/01/2013 17:17

Not My Idea

#1321 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by Not My Idea » 23/01/2013 17:22

black wrote:ma nista se vi ne brinite :oops: :mrgreen:

MUP KS: Sarajevo je treći najsigurniji grad u Evropi
:mrgreen:

Alfa159

#1322 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by Alfa159 » 23/01/2013 17:45

E jebi ga nije valjda da sam samo ja cuo rafalanje?:)
Statistika je neumoljiva :-D

Krone

#1323 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by Krone » 23/01/2013 17:47

Alfa159 wrote:E ljudi zna li ko sta je danas bilo oko 15h
Ženio babo sina :D

Logovan

#1324 Re: Pucanje u Sarajevu 15h

Post by Logovan » 23/01/2013 17:48

Alfa159 wrote:E jebi ga nije valjda da sam samo ja cuo rafalanje?:)
Statistika je neumoljiva :-D
Pa izgleda da si samo ti čuo. Možda je neko bacao petarde pa si mislio da je rafalanje. :mrgreen:

Hemera

#1325 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Hemera » 23/01/2013 18:18

medjutim wrote:@respo

Ponovo lazni bombasi...
Belma Šorlija (27) i 44-godišnji Dino Ljumanović uhapšeni su preksinoć, sat iza ponoći, zbog upućivanja lažne dojave da je u restoranu MCDonald's u sarajevskoj Ulici Džemala Bijedića postavljena eksplozivna naprava.

Ugrožavanje sigurnosti

Naime, Šorlija je u utorak, pola sata iza ponoći putem telefona nazvala Operativno-komunikacijski centar MUP-a KS-a i rekla da je MCDonald'su postavljena bomba. Objekat je odmah zatvoren, osoblje evakuisano i izvršen kontradiverzioni pregled, kojim je utvrđeno da se radilo o lažnoj dojavi.

Radeći na rasvjetljavanju ovog krivičnog djela, pola sata nakon upućene dojave, službenici IV PU su nedaleko MCDonald'sa pronašli i zbog ugrožavanja sigurnosti uhapsili Ljumanovića i Šorliju, koja je, kako saznajemo, u drugom stanju.

Prilikom pretresa kod Šorlije su pronađena dva mobilna telefona. Aparati su oduzeti kako bi se vještačenjem utvrdilo sa kojeg od njih je upućena lažna dojava. Po nalogu tužioca Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, Šorlija i Ljumanović su predati u Odsjek za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo.

Nezvanično se moglo saznati da su se njih dvoje u Ljumanovićevoj lančiji dovezli do MCDonald'sa, te narudžbu pokušali platiti eurima. Došlo je do nesporazuma, jer radnici ovog restorana, navodno, nisu željeli da prime eure. Da bi im se osvetila, Šorlija je uputila lažnu dojavu o bombi u ovom objektu.

Tuča sa prijateljicom

Dodajmo da je Belma Šorlija od prije poznata policiji. U oktobru 2006. se zbog bivšeg mladića potukla sa bivšom prijateljicom, pjevačicom Amirom Mujačić, koja koristi umjetničko ime Mia Ar. Potom je privođena u oktobru 2011. jer je bila u društvu Mirele Mašanović, koja je iz butika Nerc Bešlagić u Gajevoj ulici u Banjoj Luci ukrala žensku kožnu jaknu vrijednu 4.625 maraka.

Podsjetimo, ovo je druga lažna dojava u posljednjih pet dana zbog koje je policija morala obaviti KDZ preglede. Kao što smo već pisali, u petak je 23-godišnji Mevludin S. uputio lažnu dojavu zbog koje je ispražnjen BBI centar u centru Sarajeva, a otkriven je i priveden nekoliko sati kasnije.
http://www.oslobodjenje.ba/crna-hronika ... -iz-osvete

Locked