Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisati??

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#326 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Haettenschweiler »

kojeime wrote:"Kada na cesti primjetite sina lokalnog glavonje, onda se jednostavno sklonite sa puta. Nema tu puno filozofiranja."

Kada bi ga primijetili, sklonili bi se. Zena je stradala jer ga nije vidjela.
Ništa, onda jednostavno treba uvesti policijski sat od 20h - 06h za sve koji ne misle voziti makar 100km/h kroz naseljena mjesta.
User avatar
nidokralj
Posts: 319
Joined: 27/10/2008 14:01

#327 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by nidokralj »

mislim da je pojedincima veci problem sto je vozac Mercedesa sin cevabdzije, nego sto je djevojka tesko povrijedjena :(
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#328 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by amko76 »

O'zone wrote:Pritisak javnosti uvjek djeluje
OTVORENA ISTRAGA PROTIV 18-GODIŠNJEG SARAJLIJE: Zatražen pritvor za Tarika Aljevića, mlada doktorica i dalje u teškom stanju
Utorak | 26.06.2012.

Nadležni tužitelj Kantonalnog tužiteljstva Sarajevo danas je podnio prijedlog za određivanje pritvora Tariku Aljoviću (1994.), koji se sumnjiči za teško krivično djelo protiv sigurnosti javnog prometa, a u vezi sa saobraćajnom nesrećom u kojoj je sugrađanaka Ajla Hadžismajlović (1984.) zadobila teške ozljede.



Radi se o saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedjelju navečer kod Narodnog pozorišta Sarajevo kada je "mercedes" za čijim volanom se nalazio Aljović udario u "citroen" kojim je upravljala Hadžismajlović

Kako je Feni kazala glasnogovornica Kantonalnog tužiteljstva Jasmina Omičević, osumnjičeni Aljović je u ponedjeljak predan nadležnom kantonalnom tužitelju po čijoj je naredbi zadržan 24 sata, a danas je protiv njega zbog spomenutog krivičnog djela otvorena istraga.

"Osumnjičeni je ispitan od postupajućeg kantonalnog tužioca, koji je Općinskom sudu u Sarajevu podnio prijedlog za određivanje mjere pritvora zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke", navodi Omičević.

Kako su mediji ranije izvijestili, a po službeno nepotvrđenim informacijama, do sudara je, najvjerovatnije, došlo nakon što je vozač "mercedesa" prošao na crveno svjetlo na semaforu, te udario u citroen koji se uključivao s mosta Čobanija. Aljović je vozački ispit položio desetak dana prije nesreće.

Prema informacijama iz KCUS-a, zdravstveno stanje 28-godišnje Ajle Hadžismajlović i dalje je nepromijenjeno i veoma teško. Djevojka je u nesreći zadobila teške ozljede glave i karlice te je smještena na Intenzivnu njegu.
Doduše ne zadržavaju oni njega u pritvoru radi utjecaja na svjedoke nego se boje da ne ostane invalid u nekom prolazu
Aha jest kao i mnogi koji su ostali invalidi u nekom prolazu :lol:

U kojem to filmu? :D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#329 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Melami »

nidokralj wrote:mislim da je pojedincima veci problem sto je vozac Mercedesa sin cevabdzije, nego sto je djevojka tesko povrijedjena :(
Djovojci ne mozemo pomozi da se oporavi al mozemo vrsiti pritisak na vlast da se ovo manje dogadja, problem je jer je ovakvih na hiljade u SA, sinova cevabdjija i slicnih, koji ce sutra se zapucati u nekog tvog ili mog.
I naravno da je problem sto on sa 18 moze mercedesa a neki nakon 30 godina rada ne mogu da priuste auto ni u pola mercedesove vrijednosti, ili trecinu.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#330 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Melami »

Na zalost, samo se ceka dan kad ce podleci povedama, isto kao i Halilovic iz Vogosce.
A gdje je video, nemojte sad da se to prikrije id a dobije kaznu samo sto je na crveno prosao, ono s enije moglo desiti bez 120km/h
Hocemo video. :arrow:
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#331 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Oxygenn »

jazzer wrote:
zecko_kupuz wrote:Mene je već odavno strah prelaziti ulicu, osuđeni smo na takav horor od svakodnevnog života. Ne branim momka, još jednom ću reći, ali isto tako neću sebi dozvoliti luksuz da komentarišem nešto za šta nemam pravo. Ništa nisam rekao za nesreću, samo govorim da ta porodica nije tako "kabadahijska" kako je se ovdje predstavlja. Eh, šta će biti nakon istrage i sudskog postupka, to tek treba vidjeti.
Ne znam iz kakve je porodice, mogu samo nagadjati ali znam sta bi meni moj otac uradio
da sam mu sa 18 g. ovako nesto priredio.Ne bi mi trebao ni sud ni sudija, ni policija..on bi preuzeo ulogu
sviju njih. Ali sam mu zbog takvog stava jako zahvalan jer je napravio insana od mene. Njegov otac od
njega to ocito nije uspio.
:thumbup:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#332 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by starii »

kenzo wrote:vole sandze mercedese....

sandzaklije u ovom gradu prave samo belaje..dovoljno je citati crnu horniku u avazu i vidjeti odakle su problematicni...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#333 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by strong69 »

starii wrote:
kenzo wrote:vole sandze mercedese....

sandzaklije u ovom gradu prave samo belaje..dovoljno je citati crnu horniku u avazu i vidjeti odakle su problematicni...
Jesmo li onom Subasicu sto je ubio momka na semaforu prebrojali krvna zrnca i utvrdili porijeklo? Ili onome sto je ubio covjeka na kucnom pragu? Ili onoj sto je ubila fotografa?

Dok god ne shvatite da o covjeku govore djela a ne porijeklo i mjesto rodenja bicemo ovo sto jesmo. Kar´ne!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#334 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by JThomas »

nidokralj wrote:mislim da je pojedincima veci problem sto je vozac Mercedesa sin cevabdzije, nego sto je djevojka tesko povrijedjena :(
problem je strašna bahatost i kurčenje od strane onih koji još uvijek marke svojim radom nisu zaradili. a koja nije samo ružna za vidjeti i čuti, nego odnosi i živote. ovakve stvari su direktni produkt "ko sam pa ja" mentalnog sklopa, a koji je upravo karakterističan za našu "zlatnu mladež".
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#335 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by sorcerer »

mozda se neko i sjeca filma....ovakav nam treba jedan u sarajevu

ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#336 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by ActionWoman »

Odlicno si ovo rekao "Dok god ne shvatite da o covjeku govore djela, a ne porijeklo i mjesto rodenja, bicemo ovo sto jesmo."
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#337 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by VjecitiStudent »

Citroen C3, u kojem se nalazila nasa nastradala sugradjanka, je na testovima inace odlicno ocijenjen za ovakvu vrstu sudara.
Pri bocnom udaru od 50km/h putnik na prednjem sjedistu bi trebao ostati prakticno nepovrijedjen.

Rezultat testa bocnog udara za Citroen C3
In the side barrier impact, the car scored maximum points, good protection being provided to all vulnerable body areas.
http://www.euroncap.com/results/citroen ... 9/364.aspx
Ovako se izvodi test
Car to car side impact
The second most important crash configuration is car to car side impact. Euro NCAP simulates this type of crash by having a mobile deformable barrier (MDB) impact the driver’s door at 50 km/h. The injury protection is assessed by a side impact test dummy, in the driver’s seat..
http://www.euroncap.com/Content-Web-Pag ... mpact.aspx
Jasno je da je cevabdzija vozio nekom suludom brzinom.
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#338 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Haettenschweiler »

Zašto policija ignoriše ove nagelisane drkadžije koji pijani, nadrogirani i naturbofolkisani u autima od 300 konja ubijaju normalan narod po ulicama? Može li biti da lokalni drotikus debilikus ne smije ni pogledati ta bijesna auta jer dobro zna da mu posao, za koji nije kvalifikovan, zavisi od dobre volje komesara koji se svaki dan prežderava u bespravno izgrađenim vikendicama vlasnika tih automobila.
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#339 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by debeljko20 »

ljudi ova zemlja tone i ekonomski i moralno. umjesto da se dignu svi povodom ovog slučaja-niko ništa. mediji šute a znaju povodom nekih banalnih stvari da naprdjuju danima. zašto se niko ne oglasi od nadležnih? ministar kantonalne polcije, ministar federalne policije, bilo ko? ovo više nije incident nego postaje pravilo a djeca su sve bjesnija. ako ovaj klinjo ne dobije bar 20 godina robije onda pravni sistem u ovoj zemlji ne postoji. a anarhija će postati jedini oblik društvenih odnosa.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#340 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by black »

debeljko20 wrote:ljudi ova zemlja tone i ekonomski i moralno. umjesto da se dignu svi povodom ovog slučaja-niko ništa. mediji šute a znaju povodom nekih banalnih stvari da naprdjuju danima.
evo izgleda da je interesantnije ono janje na mostu, kako medijima tako i raji, koji eno pjene aman janje se jelo u sred grada
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#341 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by debeljko20 »

black wrote:
debeljko20 wrote:ljudi ova zemlja tone i ekonomski i moralno. umjesto da se dignu svi povodom ovog slučaja-niko ništa. mediji šute a znaju povodom nekih banalnih stvari da naprdjuju danima.
evo izgleda da je interesantnije ono janje na mostu, kako medijima tako i raji, koji eno pjene aman janje se jelo u sred grada
tužno je to. ne postoji nijedan medij, čak ni na netu, da se bavi ozbiljnim stvarima ali se svaki bavi janjetom na mostu, novim singlom tzv. grupe karne i sličnim glupostima.

gdje sad neki hrabri novinar da ode pred taj posrani "zmaj" i da pita gazdu jel zadovoljan kakvog je monstruma odgojio?
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#342 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by Revolver »

black wrote:
debeljko20 wrote:ljudi ova zemlja tone i ekonomski i moralno. umjesto da se dignu svi povodom ovog slučaja-niko ništa. mediji šute a znaju povodom nekih banalnih stvari da naprdjuju danima.
evo izgleda da je interesantnije ono janje na mostu, kako medijima tako i raji, koji eno pjene aman janje se jelo u sred grada
možete me napadati koliko hoćete, ali mentalitet kojem je u redu janje na mostu je doveo do toga da balava djeca čevabdžija gaze nedužne ljude u sred grada!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#343 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by quarterback »

ja se slazem sa tobom medjutim ako pogledas komentare na onaj clanak i koliko ko ima lajkova bice ti jasno da se treba seliti iz prcvarnice zvane sarajevo
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#344 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by debeljko20 »

Revolver wrote:
možete me napadati koliko hoćete, ali mentalitet kojem je u redu janje na mostu je doveo do toga da balava djeca čevabdžija gaze nedužne ljude u sred grada!
pa i ja to kažem!
i ne samo da im je u redu nego se oduševljavaju, nazivaju to nekim sarajevskim duhom... baš kao i ono "koju posluku porati", "a da me vidi babo" i slične gluposti. stvarno se ne sjećam kad se desilo nešto lijepo i pozitivno u sarajevu.
jale
Posts: 223
Joined: 11/06/2004 18:04

#345 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by jale »

debeljko20 wrote:
Revolver wrote:
možete me napadati koliko hoćete, ali mentalitet kojem je u redu janje na mostu je doveo do toga da balava djeca čevabdžija gaze nedužne ljude u sred grada!
pa i ja to kažem!
i ne samo da im je u redu nego se oduševljavaju, nazivaju to nekim sarajevskim duhom... baš kao i ono "koju posluku porati", "a da me vidi babo" i slične gluposti. stvarno se ne sjećam kad se desilo nešto lijepo i pozitivno u sarajevu.
Desava se i lijepih stvari, ali o njima se ne piše, a još manje čita, i ništa ne komentariše. Niko više ne čita lijepe vijesti, samo crnu hroniku.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#346 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by zateznistub »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /120626133

Profesor na fakultetu izjavi da ni jedna sobracajna nesreca nije namjerna i da kazne nisu male.
Mislim WTF :shock: :-)
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#347 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by nikimostar »

Ja nisam cula da je neko dobio 4 godine zatvora za saobracajku,ali ako dobije,to nije malo
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#348 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by mahalas505 »

zateznistub wrote:http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /120626133

Profesor na fakultetu izjavi da ni jedna sobracajna nesreca nije namjerna i da kazne nisu male.
Mislim WTF :shock: :-)
Ja vec jedan duzi period govorim da nasi "strucnjaci" kazu da je zakon dobar, u skladu s EU i zemljama okruzenja. I onda se cudimo kad su kazne "blage".
Ali kad govorimo o strucnosti ovaj sto rece nijedna nesreca nije namjerna, vjerovatno je tu stavio i ove sto su pod uticajem raznih sredstava. On je bio malo "high", nije to uradio namjerno :thumbup: :bih: , mislim kakav je to "strucnjak"(Osman Lindov), koji ce sutra praviti novi zakon, i jos ce spustiti kazne.
nikimostar wrote:Ja nisam cula da je neko dobio 4 godine zatvora za saobracajku,ali ako dobije,to nije malo
Zasto je to puno ako imamo saobracajnu nesrecu sa smrtnim/teskim posljedicama? A uzmemo da je onaj sto je izazvao sudar bio pod nekim od sredstava(alkohol, droga,....) i ako ima vise tezih prekrsaja u saobracaju prije toga?
User avatar
petunija
Posts: 3038
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#349 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by petunija »

Problem je što se te kazne ne primjenjuju
Mi ovdje tražimo da se počnu primjenjivati, jer ako svaki lokalni kabadahija bude pušten odmah ili eventualno nakon mjesec dana, kad većina zaboravi na sve, onda nam džaba zakoni i kazne, kolike god bile.
Last edited by petunija on 27/06/2012 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#350 Re: Zašto se članak o udesu kod Narodnog ne može komentarisa

Post by zateznistub »

nikimostar wrote:Ja nisam cula da je neko dobio 4 godine zatvora za saobracajku,ali ako dobije,to nije malo
Reci da se salis! Pa nije ubio ili osakatio kravu nego ljudsko bice koje je ni krivo ni duzno Proslo na zeleno ili stajalo i cekalo da se upali zeleno. Znaci po tebi 4 godine je sasvim okej i toliko u stvari kosta jedan zivot?
Locked