trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#1 trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by saniiado »

Cao narode...

kao sto naslov rece, trebaju mi trakaste zavjese, zaluzine itd itd..

Koja su vasa iskustva? KOGA ODABRATI? ime firme? broj telefona?

Hvala unaprijed!!!
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#2 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by UnscarD »

Isti problem ... renoviram stan i dosao sam do zavjesa/zaluzina itd itd ... ne stavljaju mi se one neke klasicne bjele zavjese a opet nemam pojma sta je sada moderno a prakticno. U pitanju je naselje gdje zgrada gleda u zgradu i svakako mi treba privatnost.
Mislio sam da idem na neku kombinaciju unutrasnjih zaluzina i onih spageti zavjesa...
Ako ima neko neki savjet, feel free...
7jackals
Posts: 11
Joined: 25/10/2010 13:22

#3 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by 7jackals »

Pozdrav,ja sam prošle godine renovirao stan i imao isti problem. Prijatelj mi je preporučio firmu Mikado.Oni imaju
stvarno veliki izbor,a i veoma su ljubazni i ako nisi siguran šta želiš, posavjetovaće te. Zaboravio sam broj telefona
ali mislim da imaju web stranicu.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#4 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by addy_sa »

firma Mikado, iz ličnog iskustva..
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by Altsa »

i ja sam htio staviti te roletne medutim kada sam zovnuo par firmi koje to rade i kada su mi rekli kolko ce to kostati odmah sam se ohladio i zaboravio na njih...da je u pitanju jedan prozor i platio bih al kada je u pitanju 8 krila to je puuuno para :D ...otisao u OBI i Jysk i kupio roletne, postavio ih sam i ljepota...o razlici u cijeni necu ni da govorim...
Last edited by Altsa on 20/03/2012 15:25, edited 3 times in total.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#6 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by UnscarD »

2 x Mikado preporuka ... definitivno provjerim jer znam da nije lako dobiti preporuku na forumima :) Hvala.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#7 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by LieToMe »

Super, i meni dobro dodje info, meni trebaju zavjesa-roletne. Vec imam zaluzine ali je ljeti nemoguce ujutru spavati postoje istocna orjentacija.
Mi smo prosle godine gledali i u Ekskluzivu (Hiseta) pa smo mislili ovih dana ponovo do njih ali mogao bi se prosiriti repertoar i na ovaj Mikado :-D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#8 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by UnscarD »

Altsa wrote:i ja sam htio staviti te roletne medutim kada sam zovnuo par firmi koje to rade i kada su mi rekli kolko ce to kostati odmah sam se ohladio i zaboravio na njih...da je u pitanju jedan prozor i platio bih al kada je u pitanju 8 krila to je puuuno para :D ...otisao u OBI i Jysk i kupio roletne, postavio ih sam i ljepota...o razlici u cijeni necu ni da govorim...
Pa daj taj orijenir razlike u parama .. ovo je zavrsna faza mojih radova i kako to obicno biva, probio sam budzet negdje na 40% :) pa svaka usteda dobro dodje ...

I jeli komplikovano postaviti ?
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#9 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by Altsa »

UnscarD wrote:
Altsa wrote:i ja sam htio staviti te roletne medutim kada sam zovnuo par firmi koje to rade i kada su mi rekli kolko ce to kostati odmah sam se ohladio i zaboravio na njih...da je u pitanju jedan prozor i platio bih al kada je u pitanju 8 krila to je puuuno para :D ...otisao u OBI i Jysk i kupio roletne, postavio ih sam i ljepota...o razlici u cijeni necu ni da govorim...
Pa daj taj orijenir razlike u parama .. ovo je zavrsna faza mojih radova i kako to obicno biva, probio sam budzet negdje na 40% :) pa svaka usteda dobro dodje ...

I jeli komplikovano postaviti ?
dovoljno je da ti kazem da je kod muminovica i ostalih koji se time bave 1m2 oko 75 KM. nije komplikovano postaviti jer se dva nosaca na kojima su po dvije rupe postave na plafon...ove roletne se mogu stavljati i direktno na krilo od prozore bez busenja ali ja sam odustao od toga jer su mi zidovi blizu prozora pa se ne moze prozor otvoriti do kraja (smeta roletna)...takoder ove se roletne mogu prekrajati (smanjiti ukoliko su presiroke)....moras samo paziti da uzmes one koje su za zamracivanje a ne dnevne koje ne pomazu ujutro kad sunce probija kroz prozor...ove dnevne su ok ako imas jos store koje ne propustaju svjetlost

http://www.jysk.ba/140/445/ag/catalog/
Last edited by Altsa on 20/03/2012 15:39, edited 2 times in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by wewa »

od modernijih opcija najljepse su mi 'zebra' roletne
Image

a JYSKove roletne, obicne platnene su sasvim ok i povoljno rjesenje. dobre su i venecijanske roletne, one nam spasavaju stvar u spavacoj jer je ujutru sunce nemilosrdno...
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#11 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by LieToMe »

meni je ovako nesto odlicno kao moje rjesenje s obzirom da vec imam i bijele zaluzine pa sam ljeti u 5 sati uveliko budna
Image

samo naravno u ljubicastoj varijanti da mogu sta ljeti da odpajkim :D
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#12 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by mumy »

zgrada stometarka na malti
imaju roletne,zavjese,siju po mjeri,predlazu itd.
ne znam kako se radnja zove,al ne moze se masiti
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#13 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by UnscarD »

I kada smo vec kod renoviranja....gdje ima dobra radnja za lustere, plafonjere i generlno osvjetljenje ? I to mi fali :)
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#14 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by LieToMe »

UnscarD wrote:I kada smo vec kod renoviranja....gdje ima dobra radnja za lustere, plafonjere i generlno osvjetljenje ? I to mi fali :)
ja sam sve uzela u Eglu na Otoci. Cijenom su tu i tamo (recimo u obiju eglo lampe skuplje negu u eglu na otoci),ima povoljnih ali i skupih djidja sve stvar ukusa. Ali da ima izbora, ima :wink:

edit: zaboravih sve sto imas na njihovoj web stranici imas i ovdje ili ako nema mogu naruciti
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#15 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by wewa »

LieToMe wrote:
UnscarD wrote:I kada smo vec kod renoviranja....gdje ima dobra radnja za lustere, plafonjere i generlno osvjetljenje ? I to mi fali :)
ja sam sve uzela u Eglu na Otoci. Cijenom su tu i tamo (recimo u obiju eglo lampe skuplje negu u eglu na otoci),ima povoljnih ali i skupih djidja sve stvar ukusa. Ali da ima izbora, ima :wink:

edit: zaboravih sve sto imas na njihovoj web stranici imas i ovdje ili ako nema mogu naruciti
jos jedna preporuka za Eglo :thumbup:
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#16 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by saniiado »

wewa wrote:
LieToMe wrote:
UnscarD wrote:I kada smo vec kod renoviranja....gdje ima dobra radnja za lustere, plafonjere i generlno osvjetljenje ? I to mi fali :)
ja sam sve uzela u Eglu na Otoci. Cijenom su tu i tamo (recimo u obiju eglo lampe skuplje negu u eglu na otoci),ima povoljnih ali i skupih djidja sve stvar ukusa. Ali da ima izbora, ima :wink:

edit: zaboravih sve sto imas na njihovoj web stranici imas i ovdje ili ako nema mogu naruciti
jos jedna preporuka za Eglo :thumbup:

Hvala... a gdje je tacno taj Eglo??? broj telefona? adresa?

ne mogu da nadjem na webu...

hvala!!!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#17 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by wewa »

saniiado wrote:
Hvala... a gdje je tacno taj Eglo??? broj telefona? adresa?

ne mogu da nadjem na webu...

hvala!!!
Eglo je u onoj novoj zgradi na Otoci preko puta Merkura. dolje u nizu su poslovni prostori, ima i Denida apoteka i DM...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#18 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by male_okice »

LieToMe wrote:meni je ovako nesto odlicno kao moje rjesenje s obzirom da vec imam i bijele zaluzine pa sam ljeti u 5 sati uveliko budna
Image

samo naravno u ljubicastoj varijanti da mogu sta ljeti da odpajkim :D
mi smo kupili iste ovakve u JYSK-u, pravo jeftino nas izasle, a plus jako je bilo dobro sto smo ih mogli prekrojiti malo. Naime balkoni su kod nas malo veci od standarda pa stoga nismo nasli odgovarajuce zaluzine, ali sa ove je suprug otkinuo onom nekom zagom za metal a ovo platno smo makazama uredili, plus nije bilo potrebno poslije ni da sad nesto obrubljujemo okolo ni nista. I isto meni se pravo svidja taj klik sistem samo nakacis na prozore, ne moras busiti ne moras nista. Slicne imaju u fis-u i u obi-ju
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#19 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by LieToMe »

male_okice wrote:
LieToMe wrote:meni je ovako nesto odlicno kao moje rjesenje s obzirom da vec imam i bijele zaluzine pa sam ljeti u 5 sati uveliko budna
Image

samo naravno u ljubicastoj varijanti da mogu sta ljeti da odpajkim :D
mi smo kupili iste ovakve u JYSK-u, pravo jeftino nas izasle, a plus jako je bilo dobro sto smo ih mogli prekrojiti malo. Naime balkoni su kod nas malo veci od standarda pa stoga nismo nasli odgovarajuce zaluzine, ali sa ove je suprug otkinuo onom nekom zagom za metal a ovo platno smo makazama uredili, plus nije bilo potrebno poslije ni da sad nesto obrubljujemo okolo ni nista. I isto meni se pravo svidja taj klik sistem samo nakacis na prozore, ne moras busiti ne moras nista. Slicne imaju u fis-u i u obi-ju
problem je sto meni treba odredjena nijansa purpura ( ljubicaste) i sumnjam da cu tu boju naci u obiju ili jysku tako da cu prosetati ovih dana do ekskluziva i ovog mikada pa da vidim sta mi oni nude. meni je ovo idealno rjesenje, necu zavjese klasicnog tipa posto je cijeli stan moderno uredjen i opremljen a i necu da perem, peglam... imam na prozorima (tj u prozoru) zaluzine koje isto hvala Bogu ne moram da perem jer su izmedju stakala i one su mi dovoljne za ostatak stana samo je mali problem u spavacoj jer je sve bijelo a i namjestaj je svijetlo bez pa to sve bljesti kad je suncano.
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#20 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by hocunecu »

ja imam vanjske roletne,jesu skupe ali su savrsene

zastita od sunca maksimalna,ponekad otvorim prozor sirom i spustim roletnu kad podjem na posao, prostor se odlisno prozraci
ljeti kad su one strasne vrucine i nocu,tako spavam
jos je prednost zastita od komaraca :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#21 Re: trakaste ZAVJESE, zaluzine ... KOGA ODABRATI???

Post by male_okice »

LieToMe wrote:
male_okice wrote:
LieToMe wrote:meni je ovako nesto odlicno kao moje rjesenje s obzirom da vec imam i bijele zaluzine pa sam ljeti u 5 sati uveliko budna
Image

samo naravno u ljubicastoj varijanti da mogu sta ljeti da odpajkim :D
mi smo kupili iste ovakve u JYSK-u, pravo jeftino nas izasle, a plus jako je bilo dobro sto smo ih mogli prekrojiti malo. Naime balkoni su kod nas malo veci od standarda pa stoga nismo nasli odgovarajuce zaluzine, ali sa ove je suprug otkinuo onom nekom zagom za metal a ovo platno smo makazama uredili, plus nije bilo potrebno poslije ni da sad nesto obrubljujemo okolo ni nista. I isto meni se pravo svidja taj klik sistem samo nakacis na prozore, ne moras busiti ne moras nista. Slicne imaju u fis-u i u obi-ju
problem je sto meni treba odredjena nijansa purpura ( ljubicaste) i sumnjam da cu tu boju naci u obiju ili jysku tako da cu prosetati ovih dana do ekskluziva i ovog mikada pa da vidim sta mi oni nude. meni je ovo idealno rjesenje, necu zavjese klasicnog tipa posto je cijeli stan moderno uredjen i opremljen a i necu da perem, peglam... imam na prozorima (tj u prozoru) zaluzine koje isto hvala Bogu ne moram da perem jer su izmedju stakala i one su mi dovoljne za ostatak stana samo je mali problem u spavacoj jer je sve bijelo a i namjestaj je svijetlo bez pa to sve bljesti kad je suncano.
u banja luci u obi-ju imas boja svakakvih...u JYSK-u imas bijele, narandzaste i zelene. Ali obi barem ovaj banja luci ima stvarno dobru ponudu a i velik izbor boja. Svrati pogledaj ako vec nisi, pa onda odes i do voih firmi i vidis sta ti se isplati najvise
Post Reply