Numizmatika

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#1 Numizmatika

Post by ismar2215 »

Nisam znao gdje da postavim temu, pa je postavih u razno :).

Jel ima neko na forumu da se bavi numizmatikom, i ono sto me najvise interesuje je gdje se mogu nabaviti albumi za drzanje novcanica i kovanica i u cemu ih vi drzite, cime ih odrzavate...
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#2 Re: Numizmatika

Post by armin_tz »

ja sam svoje albume nabavio iz njemacke :D
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#3 Re: Numizmatika

Post by ismar2215 »

Preko ebay-a ili...?
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#4 Re: Numizmatika

Post by armin_tz »

ismar2215 wrote:Preko ebay-a ili...?
ne, kupio sebi u robnoj kuci u minhenu tacnije. Inace Nijemci imaju najbolji izbor opreme za razne hobije.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#5 Re: Numizmatika

Post by Entropio »

Imam jednu kovanicu... Ima li neko ovdje ko se razumije da mi kaže nešto više? Poslao bih informacije na PP.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66220
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Numizmatika

Post by _BataZiv_0809 »

Ja sam svoju kolekciju novcanica uramio. Tj. kupio okvir u Jysku i fino ih slozio :thumbup: Mojim gostima (gošćama je nešto drugo :D )je to jedna od najzanimljivijih stvari u mom stanu :thumbup:
Last edited by _BataZiv_0809 on 06/08/2013 22:51, edited 1 time in total.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7 Re: Numizmatika

Post by manekenka u penziji »

_BataZiv_0809 wrote:Uglavnom sam za crno vino, i najbolje je domace koje moj ocuh u kanisterima dovlaci iz Hercegovine :D A ukoliko pijem kupovno, volim eksperimentirati. Najdraza vrsta crnog vina mi je cabernet sauvignon :thumbup: Ako bas moram ici na zicer-Vranac je siguran izbor, takodjer imaju francuska vina Chetenet u jako zanimljivim bocama, pravo su dobra, a nije mi mrska ni Vivapa, a ni nasi proizvodjaci iz Mostara i Citluka (naravno ne oni od 3 KM :D ). Jedno vrijeme sam se bio nafurao na neka australska i juznoamericka vina, ali ih vise nigdje nema kupiti. Jedino legendarni Casilliero del Diablo :D

Sto se tice bijelog, rijetko ga pijem. :thumbup:

bato, numizmatičaru, al' te je i uhvatilo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66220
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8 Re: Numizmatika

Post by _BataZiv_0809 »

manekenka u penziji wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Uglavnom sam za crno vino, i najbolje je domace koje moj ocuh u kanisterima dovlaci iz Hercegovine :D A ukoliko pijem kupovno, volim eksperimentirati. Najdraza vrsta crnog vina mi je cabernet sauvignon :thumbup: Ako bas moram ici na zicer-Vranac je siguran izbor, takodjer imaju francuska vina Chetenet u jako zanimljivim bocama, pravo su dobra, a nije mi mrska ni Vivapa, a ni nasi proizvodjaci iz Mostara i Citluka (naravno ne oni od 3 KM :D ). Jedno vrijeme sam se bio nafurao na neka australska i juznoamericka vina, ali ih vise nigdje nema kupiti. Jedino legendarni Casilliero del Diablo :D

Sto se tice bijelog, rijetko ga pijem. :thumbup:

bato, numizmatičaru, al' te je i uhvatilo :D
Hahahahahahahahahahahahahhahah :D :D jaoooo jaoo :lol: :lol: jutros kad sam postao ovo javilo je neku gresku cccc. sad kako je moj odgovor na temu o vinima dospio na temu o sakupljanju starih novcanica, stvarno je misterija :D :D :D
Post Reply