Ne volim kuhanje...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Locked
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#51 Re: Ne volim kuhanje...

Post by hana_montana »

burek_in_space wrote:
Na maslinovom ulju. :oops:
A shto vama drhte ruke, gospodjo?! :razz: :lol:
:lol:

poletila na kajganu :x

znas vec :D
User avatar
Ateista
Posts: 46580
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#52 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Ateista »

Ja ne volim kuhati zato sto ne volim kuhana jela, ali zato volim da pecem i przim, ono sto volim naravno, i dobro mi ide, ne mogu se zaliti. :D

Osim supe, nikad nisam ni probao nesto skuhati, sta ce mi, nezdrava hrana je puno ukusnija od one zdrave. :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#53 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Cholina_Lokica »

seka wrote:Inache, jedno vrijeme je bilo in "neznati kuhati" :-) jer tobozhe zauzetost vishim ciljevima :-)
A haman pa je i sad
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#54 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Mistik_ »

Ne volite kuhati al zato volite jesti, poguzije lindohanske :lol:
Ujedam

#55 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Ujedam »

Ja volim kuhati, i isprobavati nova jela.. ali često nemam vremena. :-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#56 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#57 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Mistik_ »

wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
Ti si zena za sva vremena! :lol: :lol:

dobar ti avatar
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#58 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Gospoda Ministarka »

wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
Ja bih jedino u taj tvoj happy end dodala jednog muskarca s kojim se svadam koji zacin bolje nadopunjuje jelo :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#59 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

Gospoda Ministarka wrote:
wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bih ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
Ja bih jedino u taj tvoj happy end dodala jednog muskarca s kojim se svadam koji zacin bolje nadopunjuje jelo :D
muskarac se odavno dodao sam, on je glavni za guljenje krompira i cijedjenje voca za sokove :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#60 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Cholina_Lokica »

seka wrote:
Mistik_ wrote:Ne volite kuhati al zato volite jesti, poguzije lindohanske :lol:
Ochito nisi spoznao senzualost kuhinje :D

Cholina, bice da je tako.
Kao samac, mozhes progurat' jedno vrijeme. Medjutim dodije. Tko si mozhe priushtiti svakovdnevne posjete restoranima?

Zato, varjachu u ruke, ... i opichi :oops: :D
Ma ne znam, i ko moze da priusti to.. Nije to to, meni se zgadi s vremenom. Doduse ja sam jako gadljiva na hranu vani, pa i to ima uticaja. Ali bez obzira...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#61 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

Mistik_ wrote:
wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
Ti si zena za sva vremena! :lol: :lol:

dobar ti avatar
a i busilicom znam rukovati 8-)

sifra: ne trazim nista, samo se Falim :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#62 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

seka wrote:
wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:
:)
Pogotovu sad u predpraznichke dane :)

Da se pogreshno ne shvati :oops: al' imam/o prioritete.

p.s. sarmu, jadan od primjera, ne mogu napravit' za jednu osobu. Kao i kruh/hljeb uz istu.
ja sam zivjela sama i kuhala za jedno - ali nisam pravila nista zahmetli. corbice, tjesteninu s povrcem, uglavnom jela koja brzo budu gotova ili za vise dana.
ali sam u elementu kad mogu kuhati za druge, kad nekome mogu los dan uciniti ljepsim, kad mogu pocetak vikenda dodatno popraviti vrucim lokumima, friskim hljebom ili pogacom... pojam licne i porodicne srece za mene je gomila ljudi okupljena oko stola na kojem je hrana pripremljena s ljubavlju, ljudi koji pricaju i druze se i uzivaju u zajednistvu.
*mima*

#63 Re: Ne volim kuhanje...

Post by *mima* »

wewa wrote:

ja sam zivjela sama i kuhala za jedno - ali nisam pravila nista zahmetli. corbice, tjesteninu s povrcem, uglavnom jela koja brzo budu gotova ili za vise dana.
ali sam u elementu kad mogu kuhati za druge, kad nekome mogu los dan uciniti ljepsim, kad mogu pocetak vikenda dodatno popraviti vrucim lokumima, friskim hljebom ili pogacom... pojam licne i porodicne srece za mene je gomila ljudi okupljena oko stola na kojem je hrana pripremljena s ljubavlju, ljudi koji pricaju i druze se i uzivaju u zajednistvu.


Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

*mima* wrote:
wewa wrote:

ja sam zivjela sama i kuhala za jedno - ali nisam pravila nista zahmetli. corbice, tjesteninu s povrcem, uglavnom jela koja brzo budu gotova ili za vise dana.
ali sam u elementu kad mogu kuhati za druge, kad nekome mogu los dan uciniti ljepsim, kad mogu pocetak vikenda dodatno popraviti vrucim lokumima, friskim hljebom ili pogacom... pojam licne i porodicne srece za mene je gomila ljudi okupljena oko stola na kojem je hrana pripremljena s ljubavlju, ljudi koji pricaju i druze se i uzivaju u zajednistvu.


Image
hosh jos i pismenu pozivnicu? :lol:
User avatar
Brzopleta*
Posts: 44
Joined: 26/02/2011 13:59

#65 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Brzopleta* »

šime.sparina wrote:
*zena21 wrote:
šime.sparina wrote:`ta ce mi zena ako ne zna kuhati :oops: :D

kuhaj ti :oops: :D
onda mi nece trebati zena :mrgreen:

Upoznala sam, nazalost, par momaka koji zaista razmisljaju ovako :-)

Volim kuhati i stvarno uzivam u tome ali nemam cesto priliku nekome drugome jer sam jos u studentskim danima pa pretezno sebi kuham :) Eh da, jedino sto ne znam niti hocu da znam je pitu pravit :D To mi je bas mrsko, potkuhaj, razvuci, ovo ono.. Dobro je pa ima puno 'pitarnica' po carsiji :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#66 Re: Ne volim kuhanje...

Post by wewa »

od gotove jufke se mogu smotati savrseni zvrtjitji 8-) :D
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#67 Re: Ne volim kuhanje...

Post by saga »

Ja u biti ne znam kuhat slana jela. Tj. znam skuhat, al' da samo meni valja i eventualno mami. Krivac tome je vjerovatno sto uglavnom ne koristim nikakve zacine i volim sto jednostavnija jela.
Doduse, u kuci sam u manjini jer ono sto ja obozavam ostali ne vole i vice versa.
Tako da je meni najdraze kad sama sebi kuham. Doduse, u zadnje vrijeme cesto skuham i za ostatak porodice... potrefi se nesto i da valja, samo sto to nikad ne znam ponovit :D Mami je kuhinja mrska inace, pa joj lakse pojest moje sta god neg da sama kuha.
Ove nedostatke nadoknadjujem zezalicama koje mi idu od ruke... vazdan bih mogla pravit hljebove, pogace, kiflice, stapice i ostale tjestaste zezancije. Kao i kolače :|
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#68 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Nera_22 »

Volim kuhati, najsretniaj bih bila akd bih mogla otvoriti neki restorancic kao u filmovima :D , ali od toga nema zivota pa radi gdje ima posla i suti. Kuham svakodnevno, ali od kako imam dijete, a jos drugo na putu, na zalost momenti uzivanja u kuhinji su svedeni na minimum i kuhanje je doslo do tacke, bitno je da ima kuhan,domaci, zdravi rucak. Uzivam kuhati za druge i rado cu vam kuhati samo se vi povbrinite da mi dijete ne strada dok ja kuham, naravno, ne od mog kuhanaj nego da se ne povrijedi. :D
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#69 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Nera_22 »

wewa wrote:ako ne kuham i ne jedem, vecinu vremena provodim razmisljajuci o tome sta bih mogla kuhati i jesti :D
za mene bi scenarij happily ever after podrazumijevao i mali porodicni restoran gdje bih stalne goste docekivala uvijek novim jelima i slatkisima - a ultimativna perverzija za mene znaci imati ogromnu kuhinju s radnom povrsinom i kuhalom na sredini, da se imam gdje razbacati s filovima, sjeckanjem, pasiranjem, prljavim sudjem, i velikim trpezarijskim stolom gdje bih smjestila sve drage ljude i ne bi ih pustila dok im ne otpadnu dugmici na hlacama :lol:

Kako mi promace ovaj post?! Potpisujem!
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#70 Re: Ne volim kuhanje...

Post by saga »

E da, pite sa gotovim jufkama i ja savladah... samo što ja slažem, ne da mi se vala motat :D
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#71 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Romanija »

Ja sam naucio, a potom i zavolio kuvati kad sam poceo zivjeti sam, a burek, cevapi i ostala nezacinjena jela 'bosanske kuhinje' mi nisu bas najomiljenija hrana. Danas mi nema vece relaksacije do doci sa posla, i provesti u kuhinji 30-45 minuta uz muziku, narocito ako kuvam neki recept po prvi put.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#72 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Mistik_ »

Pa kad nesto covjek razmisli pa ljudi uglavnom ne kauhaju sto to vole nego sto su gladni.
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#73 Re: Ne volim kuhanje...

Post by *zena21 »

Mistik_ wrote:Pa kad nesto covjek razmisli pa ljudi uglavnom ne kauhaju sto to vole nego sto su gladni.

ma ima dosta onih koji vole.. koji uzivaju u tome.. eno ona tema o kuhanju.. posjetim je svaki dan i divim se umjecu kuharica :thumbup:

na zalost.. nisam one of them :oops:

ja bas, bas... al ono bas, bas ne volim kuhati :roll: (a volim jesti :oops: :D )
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#74 Re: Ne volim kuhanje...

Post by Mistik_ »

*zena21 wrote:
Mistik_ wrote:Pa kad nesto covjek razmisli pa ljudi uglavnom ne kauhaju sto to vole nego sto su gladni.

ma ima dosta onih koji vole.. koji uzivaju u tome.. eno ona tema o kuhanju.. posjetim je svaki dan i divim se umjecu kuharica :thumbup:

na zalost.. nisam one of them :oops:

ja bas, bas... al ono bas, bas ne volim kuhati :roll: (a volim jesti :oops: :D )
ma ne volim ni ja al eto kuham kad moram, bas sad odoh pravit nesto :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#75 Re: Ne volim kuhanje...

Post by bez_ideje »

Znam skuhat dovoljno da prezivim!
Ja cu pojest glavicu kupusa sirovu prije nego napravim ono kuhano u pretis loncu,ne znam kako se zove..........
Locked