Problemi sa komšijama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#326 Re: Problemi sa komšijama

Post by Guadalajara »

amar1994 wrote:
channel10 wrote:
amar1994 wrote:Pa ovako je najbolje,bez pitanja pocet busit u 18 i postavit iznad prozora :thumbup: :bih:
Sve je dobro dok jednom ne dodje i postavi svoju klimu na tvoj balkon, zbog radi buke (da njemu ne smeta) :mrgreen:
takoe :mrgreen: ,ma najbolje meni na glavu,ima prostora dovoljno..mobilna klima
Skontaj nesto...pa napraviti i ti njemu neku suhvu...nista inspekcije...policije...tuzbe...i ostale zajebancije...To dok se rijesi sluzbeno...nista od toga...Da se svadjas...tuces...ne ide ni to...jos ces belaj napravit...

Instaliraj...postavi i ti neki k....da njemu ide na zivce...i zdra'o ;-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#327 Re: Problemi sa komšijama

Post by Guadalajara »

moonca wrote:
MehmedPasaMoric wrote:
Ti iz elitnog naselja mogu biti samo gori od ovih iz neelitnog :lol:

Ne mogu biti -samo- a mogu biti --gori, no, manje su sanse.... :)
Gdje si moonca elito... :P
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#328 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

Guadalajara wrote:
moonca wrote:
MehmedPasaMoric wrote:
Ti iz elitnog naselja mogu biti samo gori od ovih iz neelitnog :lol:

Ne mogu biti -samo- a mogu biti --gori, no, manje su sanse.... :)
Gdje si moonca elito... :P
:lol: .````````````````````````.Image
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#329 Re: Problemi sa komšijama

Post by mali_balon »

Kad upali klimu ti prsni malo peper spreja odozdo prema ventilatoru onom sa strane
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#330 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

Guadalajara wrote:
Skontaj nesto...pa napraviti i ti njemu neku suhvu...nista inspekcije...policije...tuzbe...i ostale zajebancije...To dok se rijesi sluzbeno...nista od toga...Da se svadjas...tuces...ne ide ni to...jos ces belaj napravit...

Instaliraj...postavi i ti neki k....da njemu ide na zivce...i zdra'o ;-)
ah.. to vodi na svadju, zategnute odnose...
Prije svega , trebao je da reaguje - predstavnik etaznih vlasnika- jer, izgled zgrade je u interesu svih stanara i oni bi trebali odlucivati o zahvatima na fasadi .. jer je, fasada - zajednicko vlasnistvo..
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#331 Re: Problemi sa komšijama

Post by Guadalajara »

moonca wrote: ah.. to vodi na svadju, zategnute odnose...
Prije svega , trebao je da reaguje - predstavnik etaznih vlasnika- jer, izgled zgrade je u interesu svih stanara i oni bi trebali odlucivati o zahvatima na fasadi .. jer je, fasada - zajednicko vlasnistvo..
znam da vodi...neka se pokusa fino...ako moze...ako ne moze....ko mu jbmtr...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#332 Re: Problemi sa komšijama

Post by i agree »

ja da sam na njegovom mjestu bi postavio fontanu na prozor pa da vidimo ko ce bit mokriji kad izadje na njega..
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#333 Re: Problemi sa komšijama

Post by zlo zlo »

mali_balon wrote:Kad upali klimu ti prsni malo peper spreja odozdo prema ventilatoru onom sa strane
burazeru prosipaš se :lol: :lol:

klima nije ventilator, ti paprom možeš samo sebi napaprit :lol: klima hladi isključivo zrak iz sobe jedino freoni putuju između unutrašnje i vanjske jedinice :lol: :lol:





i btw. što vam smeta sto sam stavila klimu ispod svog prozora, da se može servisirati? :mrgreen: ako bude kapalo na prozor, ćeš fino reći susjedu da mu majstori nisu dobro prikačili cijev za kondenz da ide sastrane, sto je platio u instalaciji, i nek mu srede i to je to. problem je tu samo ako je stavio na tuđi vanjski, ako je na svoj dio, neka je, i ti ćeš na svoj dok skontaš kako je klima dobra stvar :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#334 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

moonca wrote:
Guadalajara wrote:
Skontaj nesto...pa napraviti i ti njemu neku suhvu...nista inspekcije...policije...tuzbe...i ostale zajebancije...To dok se rijesi sluzbeno...nista od toga...Da se svadjas...tuces...ne ide ni to...jos ces belaj napravit...

Instaliraj...postavi i ti neki k....da njemu ide na zivce...i zdra'o ;-)
ah.. to vodi na svadju, zategnute odnose...
Prije svega , trebao je da reaguje - predstavnik etaznih vlasnika- jer, izgled zgrade je u interesu svih stanara i oni bi trebali odlucivati o zahvatima na fasadi .. jer je, fasada - zajednicko vlasnistvo..
ovaj i jest predstavnik :lol: :lol: :run:

sluzbeno ja kako,pa cekao i godinu ako treba..
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#335 Re: Problemi sa komšijama

Post by Guadalajara »

amar1994 wrote:
moonca wrote:
Guadalajara wrote:
Skontaj nesto...pa napraviti i ti njemu neku suhvu...nista inspekcije...policije...tuzbe...i ostale zajebancije...To dok se rijesi sluzbeno...nista od toga...Da se svadjas...tuces...ne ide ni to...jos ces belaj napravit...

Instaliraj...postavi i ti neki k....da njemu ide na zivce...i zdra'o ;-)
ah.. to vodi na svadju, zategnute odnose...
Prije svega , trebao je da reaguje - predstavnik etaznih vlasnika- jer, izgled zgrade je u interesu svih stanara i oni bi trebali odlucivati o zahvatima na fasadi .. jer je, fasada - zajednicko vlasnistvo..
ovaj i jest predstavnik :lol: :lol: :run:

sluzbeno ja kako,pa cekao i godinu ako treba..
:thumbup:
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#336 Re: Problemi sa komšijama

Post by mali_balon »

zlo zlo wrote:
mali_balon wrote:Kad upali klimu ti prsni malo peper spreja odozdo prema ventilatoru onom sa strane
burazeru prosipaš se :lol: :lol:

klima nije ventilator, ti paprom možeš samo sebi napaprit :lol: klima hladi isključivo zrak iz sobe jedino freoni putuju između unutrašnje i vanjske jedinice :lol: :lol:





i btw. što vam smeta sto sam stavila klimu ispod svog prozora, da se može servisirati? :mrgreen: ako bude kapalo na prozor, ćeš fino reći susjedu da mu majstori nisu dobro prikačili cijev za kondenz da ide sastrane, sto je platio u instalaciji, i nek mu srede i to je to. problem je tu samo ako je stavio na tuđi vanjski, ako je na svoj dio, neka je, i ti ćeš na svoj dok skontaš kako je klima dobra stvar :mrgreen:
Pa eto onda slobodno probaj kod sebe pa nam javi sta je bilo
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#337 Re: Problemi sa komšijama

Post by konektovan »

Ja bi fino pur pjenu uzeo, dugo crijevo i gurnuo kroz one otvore, i samo malo dozirao... :mrgreen:
Amare to uopšte nije tesko, a ni daleko od tvog prozora .. :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#338 Re: Problemi sa komšijama

Post by zlo zlo »

svakakve gluposti čitam, nije najbolja slika ona gore, ne vidi se kuda vodi cijev za odvod kondenza, ali se vidi da je ima, tako dajte ne fantazirajte neke rupe, ovo ono, jebote ko da klime pišaju na sve strane :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#339 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

Nije voda problem , mislim da je buka, koju proizvodi ...no..kada dobije prvi racun za struju -- :-D mozda bude samo ukras na fasadi..

konektovan -- moze i to, ali to je opet svadja .... sukob... :-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#340 Re: Problemi sa komšijama

Post by zlo zlo »

moonca wrote:Nije voda problem , mislim da je buka, koju proizvodi ...no..kada dobije prvi racun za struju -- :-D mozda bude samo ukras na fasadi..

konektovan -- moze i to, ali to je opet svadja .... sukob... :-)
kad dobije racun za struju, neće je nikad gasit :P
zato jer klima inverter, skoro da ništa ne troši, ja cijeli stan hladim na par njih , dan i noć, nikad ne gasim za 10km mjesečno, grijem za 50km :)

monika ti si bar ono made in amerika, barem bi se od tebe očekivalo da znaš malo oko tehnologije :P :lol:


btw. meni je klima s druge strane zida od uzglavlja kreveta, odmah iza zida, spavam ko beba i ljeti i zimi :mrgreen: koja buka :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#341 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

zlo zlo wrote:
moonca wrote:Nije voda problem , mislim da je buka, koju proizvodi ...no..kada dobije prvi racun za struju -- :-D mozda bude samo ukras na fasadi..

konektovan -- moze i to, ali to je opet svadja .... sukob... :-)
kad dobije racun za struju, neće je nikad gasit :P
zato jer klima inverter, skoro da ništa ne troši, ja cijeli stan hladim na par njih , dan i noć, nikad ne gasim za 10km mjesečno, grijem za 50km :)

monika ti si bar ono made in amerika, barem bi se od tebe očekivalo da znaš malo oko tehnologije :P :lol:


btw. meni je klima s druge strane zida od uzglavlja kreveta, odmah iza zida, spavam ko beba i ljeti i zimi :mrgreen: koja buka :lol:
hm ... ne znam kako kod vas - kod mene to nije jeftino i centralni je sistem -za sve prostorije --... . hladjenje jeste nesto jeftinije u odnosu na grijanje... mjesecno ..

.a da Vam skoro nista ne trosi .. hm .ne znam ...mislim super je onda .. :thumbup:

..ne znam kakve veze ima gdje zivim sa tehnologijom ako me tako sto ne interesira...nije moje opredjeljenje.. ... :-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#342 Re: Problemi sa komšijama

Post by zlo zlo »

ovo ništa ne troši :) evo da ti usporedim, grijalica 1kw struje ti daje 1 kw topline, bilo koja električna, konvektori itd...

invertar 1kw struje ti daje 3-4 kw topline, kod hlađenja je to 6-7 pa i 8kw :)

da ti pojasnim prije sam grijanje zimi plaćala 200+ maraka, sada platim 50 i hodam kratkih rukava:)

pa kakve veze ima što nije tvoje područje, nije ni moje 8-) Mora se znati ako se komentira :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#343 Re: Problemi sa komšijama

Post by moonca »

zlo zlo wrote:ovo ništa ne troši :) evo da ti usporedim, grijalica 1kw struje ti daje 1 kw topline, bilo koja električna, konvektori itd...

invertar 1kw struje ti daje 3-4 kw topline, kod hlađenja je to 6-7 pa i 8kw :)

da ti pojasnim prije sam grijanje zimi plaćala 200+ maraka, sada platim 50 i hodam kratkih rukava:)

pa kakve veze ima što nije tvoje područje, nije ni moje 8-) Mora se znati ako se komentira :lol:
hm .. de, ne zezaj , bila sam tamo.. nije da se narod tako rasipa sa novcem ... no ,haj . opet cu ja kometarisat a ti -strucno obrazlozi .. :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#344 Re: Problemi sa komšijama

Post by zlo zlo »

moonca wrote:
zlo zlo wrote:ovo ništa ne troši :) evo da ti usporedim, grijalica 1kw struje ti daje 1 kw topline, bilo koja električna, konvektori itd...

invertar 1kw struje ti daje 3-4 kw topline, kod hlađenja je to 6-7 pa i 8kw :)

da ti pojasnim prije sam grijanje zimi plaćala 200+ maraka, sada platim 50 i hodam kratkih rukava:)

pa kakve veze ima što nije tvoje područje, nije ni moje 8-) Mora se znati ako se komentira :lol:
hm .. de, ne zezaj , bila sam tamo.. nije da se narod tako rasipa sa novcem ... no ,haj . opet cu ja kometarisat a ti -strucno obrazlozi .. :lol:
uglavnom ja manje struje cijeli mj. potrošim na hlađenje, nego ti kad ti onaj jedan krumpir pečeš 10 dana, svaki dan šnitu :lol: :kiss:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#345 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ja bi fino pur pjenu uzeo, dugo crijevo i gurnuo kroz one otvore, i samo malo dozirao... :mrgreen:
Amare to uopšte nije tesko, a ni daleko od tvog prozora .. :mrgreen:
:lol:

Ma samo legala maca braca :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#346 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

Ovo je rjeseno,komsija sam premjestio :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#347 Re: Problemi sa komšijama

Post by Bloo »

zlo zlo wrote: uglavnom ja manje struje cijeli mj. potrošim na hlađenje, nego ti kad ti onaj jedan krumpir pečeš 10 dana, svaki dan šnitu :lol: :kiss:
sjo :lol: :lol:
Ova mora ići u hall of fame izjava... :lol: :lol: :lol:

sorry moonca
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#348 Re: Problemi sa komšijama

Post by amko761 »

amar1994 wrote:Ovo je rjeseno,komsija sam premjestio :D
Gdje je sad stavio? Da ti nije iznad drugog prozora sad? :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#349 Re: Problemi sa komšijama

Post by Dori »

Bloo wrote:
zlo zlo wrote: uglavnom ja manje struje cijeli mj. potrošim na hlađenje, nego ti kad ti onaj jedan krumpir pečeš 10 dana, svaki dan šnitu :lol: :kiss:
sjo :lol: :lol:
Ova mora ići u hall of fame izjava... :lol: :lol: :lol:

sorry moonca
Fakat :pisnula:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#350 Re: Problemi sa komšijama

Post by amar1994 »

amko761 wrote:
amar1994 wrote:Ovo je rjeseno,komsija sam premjestio :D
Gdje je sad stavio? Da ti nije iznad drugog prozora sad? :D
u balkon :-D
Post Reply