Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#476 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Zagonetna wrote:Nisrin ja samo slusam tvoje savjete, treba mi ime onog cike (muzicara) PLS hellp :)
Uzela sam til za auto i gledala sam ti slike maloprije, da skontam kako si spontirala na autu, jesi li kacila ispod haube, lijepila ili?

Kacili ispod haube, a til zakacili za ikebanu sa vakuumom :D Muzicar je Dzeno, uzet cu od oca broj pa ti saljem :)
hamra
Posts: 44
Joined: 30/11/2010 17:15

#477 Re: Vjencanja - all about

Post by hamra »

lara b. wrote:jel ima neko neku ideju kako napraviti mini-svadbu i gdje...
mi ne bi pravili to za 100+ljudi, nego za mali krug 30tak :)
cisto da se obiljezi...
mada ne znam kako bi to ispalo hmmm
ako imate neka iskustva pls podijelite :thumbup: :thumbup:
ja sam imala vjencanje za cca 20ak ljudi..i bilo je i vise nego perfekt. dovoljno da se obiljezi, a ne previse da postoji srklet.malo je reci da je bilo kao u bajci (ne samo meni, nego su i drugi to rekli).

Mi smo vjencanje napravili u Parku princeva. Sam sebi biras meni,sto znaci da ti cijena varira od tvojih zelja i prohtjeva.
Nas meni je bio 42 KM + ostalo pice koje se popije. Imas ti meni i za manje novca, ali opet napominjem mi smo prvo trazili njihov prijedlog , te smo isti korigovali. U taj meni dobijes begovu corbu, predjelo smo stavili suho m eso, sudzuk, sir, ustipke i zeljanicu. Kao glavno jelo bira sizemdju: mjesanog mesa, teletine i piletine. Toplo predjelo smo stavili jedna vrsta teletine sa raznim povrcem sto je jako ukusno bilo.SVe je super bilo samo su nam pieltinu egzoticnu stavili sa visnjama, sto prvoj meni niej odgovaralo, ali kasno je vec bilo :) takodjer deser smo izbacili ejr smo mi imali svoju tortu iz vatre. ljudi su napravili najbolju tortu ikad sto sam jela, nema je u slobodnoj prodaji, ali ko voli cokoaldno uvijek bih preporucila :)
U restoran je dosao maticar, napravili smo tako romanticnu atmosferu. Na donjoj terasi je bio psotavljen luk do cvijeca sa stalcima sa strane, te poredane klupe gdje ce gosti sjediti (mrzim akd je necije vjencanje i svako se gura da vidi i napravi se opst apometnja, ovako su svi kulturno liejpo sjedili i svkao sve vidi).Ispred luka smo stavili viseci mali sto dovoljno da stane knjiga maticara. Poslije su gosti bili smjesteni u sami restoran, gdje smo prethodno sa menadzerom dogovorili raspored stolova, ko ce gdje sjediti isl detalje.

Tamburasi sviraju gore svaku noc, pocastis ih ipjevaju ti cijelo vrijeme koliko oni pjevaju.
Mi smo bili jako zadovoljni cjelokupnim osobljem Parka princeva i da ponvoo radim vjencanje gore bih ga uradila, iz razloga sto ni u jednom trenu nesto NIJE MOGLO, nego sve s emoze samo je stavr dogovra prakticnih razloga.

Sretno
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#478 Re: Vjencanja - all about

Post by BABOcool »

Zna li neko gdje se moze jeftino uraditi dekoracija od balona iznad mladenaca?

Takodje bi mi trebala dekoracija za automobile...
chi13
Posts: 5
Joined: 15/08/2013 14:15

#479 Re: Vjencanja - all about

Post by chi13 »

Mi smo imali svadbu u restoranu Velika Bašta u Sarajevu i razočarana sam. HRANA JE BILA GROZNA nikom nebi preporučila zato ovo i pišem, dobili smo predjelo koje je bilo najbolje od svega a bilo je malo sira ( a rečeno da će biti 4 vrste sira), pa malo suđuka i malo suhog mesa otprilike 70-tak g po osobi , onda smo dobili pitu koja je bila u komadićima po 1 cm a stavljena su tri komadića bureka tri zeljanice i sira ( to bez neke slike ne mogu ni objasniti) e potom prozirna supa a za glavno jelo 2 krompira i kao teletina ispod sača ( gdje samo mi mladenci dobili dvije kosti sa možda 50 g mesa onda ne želim da zamislim šta su gosti dobili)... znači hrana je bila odvratna i koštala nas je 20 km po osobi, mada po meni prava vrijednost joj je možda 7 km, piće smo odvojeno platili,dodatnih 900 km gdje je pilo alkohol najviše 10 ljudi. Svadba je trebala biti u bašti međutim vrijeme nas nije poslužilo pa smo morali biti unutar objekta gdje smo platili i dekoraciju salona. Uglavnom osramotili su se, jedno nam je rečeno a drugo urađeno, unaprijed smo dali novac jer je tako tražano. Atmosfera je nama bila dobra jer je sve bila mlađa raja,i zahvaljujući prijatelju koji savršeno pjeva ( za razliku od muzičara kojeg samo iznajmili na prepreporuku gazde restorana). Tako budući mladenci, izdvojite dovoljno vremena i tražite pravu uslugu.
User avatar
Shmizzla
Posts: 10
Joined: 31/08/2009 22:20

#480 Re: Vjencanja - all about

Post by Shmizzla »

Nisrin hvala puno na idejama,nasla sam istu kitnju za auto i predivna je :thumbup:
Obisli smo i sve prostore,hotele i restorane,cijene su skoro svuda jednake,standardni meni bez pica je oko 35km po osobi,full paket oko 50km,a sam prostor je oko 10km po stolici..i nasli smo jedan prikladan,tako da smo sve zavrsili. Ostala jos samo muzika,pa molim za prijedloge.. :)
Nisrin ako moze da mi proslijedis broj tog dobrog cika-muzicara :)
User avatar
Converse
Posts: 287
Joined: 09/04/2010 12:44
Location: ...

#481 Re: Vjencanja - all about

Post by Converse »

Molim vas, da li u Sarajevu ima igdje onih "ludih mladenaca", ukrasa sto idu na vrh torte:)?
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#482 Re: Vjencanja - all about

Post by damirc_sa »

Converse wrote:Molim vas, da li u Sarajevu ima igdje onih "ludih mladenaca", ukrasa sto idu na vrh torte:)?

Imas u slasticarni palma, e ja sam kod njih narucivao svadbenu tortu i tu sam i kupio taj ukras, a isto tako mislim da se moze i posebno kupiti. Najbolje je da odes do Palme pa da vidis
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#483 Re: Vjencanja - all about

Post by cico x »

Last edited by cico x on 22/09/2013 18:45, edited 1 time in total.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#484 Re: Vjencanja - all about

Post by nera18 »

djevojke, neka preporuka za haljinu? iznajmljivanje? sivanje? kupovina?
nisam jos posla u obilazak, al ne daje mi se stvarno 700 KM za par sati nosenja vjencanice
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#485 Re: Vjencanja - all about

Post by cico x »

to nero,traži ,traži trebaće ti :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#486 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

nera18 wrote:djevojke, neka preporuka za haljinu? iznajmljivanje? sivanje? kupovina?
nisam jos posla u obilazak, al ne daje mi se stvarno 700 KM za par sati nosenja vjencanice

Meni sve sto se svidjalo, bilo je 700KM+ sto mi je bilo previse, pa sam ja moju sila kod jedne krojacice na Grbavici, prezadovoljna sam bila...Uglavnom, zajedno sa materijalom me izasla oko 300 KM, a "originalna" takva kostala je 1000 KM :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#487 Re: Vjencanja - all about

Post by nera18 »

Nisrin wrote:
nera18 wrote:djevojke, neka preporuka za haljinu? iznajmljivanje? sivanje? kupovina?
nisam jos posla u obilazak, al ne daje mi se stvarno 700 KM za par sati nosenja vjencanice

Meni sve sto se svidjalo, bilo je 700KM+ sto mi je bilo previse, pa sam ja moju sila kod jedne krojacice na Grbavici, prezadovoljna sam bila...Uglavnom, zajedno sa materijalom me izasla oko 300 KM, a "originalna" takva kostala je 1000 KM :)
Cico :* - pocetak 11. mjeseca, al tvoja mlada me moze uputiti isto :)
Ja shvatam djevojke kojima je do toga, meni zaista nije... i sve vise idem u varijantu da cu istu siti, tako da bi mi dobrodošla i preporuka za krojacicu, Nisrin jel moze pp :)
curicaizsume
Posts: 22
Joined: 18/11/2010 22:44

#488 Re: Vjencanja - all about

Post by curicaizsume »

Ja bih vam samo predlozila da se ne udajete u Hotelu Austria na Ilidzi. Ima jedan kreten zvani Mujo, koji je odgovoran za vjencanja i kojeg samo interesuju pare. Boli njega za stvari kao: kako ce to da ispadne, da ti da ideju, samo daj pare i to je to. A da im vidite hotel, onaj tepih, imam osjecaj da su ga zadnji put promijenili prije 20 godina, ne d'o Bog da uloze malo. Fuuuuj!
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#489 Re: Vjencanja - all about

Post by nera18 »

figurice na tortama sem palme jer su preskupe?
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#490 Re: Vjencanja - all about

Post by Kosato »

curicaizsume wrote:Ja bih vam samo predlozila da se ne udajete u Hotelu Austria na Ilidzi. Ima jedan kreten zvani Mujo, koji je odgovoran za vjencanja i kojeg samo interesuju pare. Boli njega za stvari kao: kako ce to da ispadne, da ti da ideju, samo daj pare i to je to. A da im vidite hotel, onaj tepih, imam osjecaj da su ga zadnji put promijenili prije 20 godina, ne d'o Bog da uloze malo. Fuuuuj!

ma sta znam kolko sam mogao vidjet na slikama jedne mi drugarice sto se udavala prije mozda slagat cu ti 15-20 dana lijepo izgleda crveni tepih do fontane stolice ukrasene ovo ono sta znam nisam bio licno pa ne bih znao ali po slikama izgleda lijepo.... :?: :?: :?:
curicaizsume
Posts: 22
Joined: 18/11/2010 22:44

#491 Re: Vjencanja - all about

Post by curicaizsume »

Kosato wrote:
curicaizsume wrote:Ja bih vam samo predlozila da se ne udajete u Hotelu Austria na Ilidzi. Ima jedan kreten zvani Mujo, koji je odgovoran za vjencanja i kojeg samo interesuju pare. Boli njega za stvari kao: kako ce to da ispadne, da ti da ideju, samo daj pare i to je to. A da im vidite hotel, onaj tepih, imam osjecaj da su ga zadnji put promijenili prije 20 godina, ne d'o Bog da uloze malo. Fuuuuj!

ma sta znam kolko sam mogao vidjet na slikama jedne mi drugarice sto se udavala prije mozda slagat cu ti 15-20 dana lijepo izgleda crveni tepih do fontane stolice ukrasene ovo ono sta znam nisam bio licno pa ne bih znao ali po slikama izgleda lijepo.... :?: :?: :?:
Ma to mozda izgleda na prvi pogled ok ali im je nekako sve staro, cak i onaj luk svadbeni samo su ga od armature sfuserili, stavili bijelu providnu traku i gotova prica. Nimalo ukusa, a posteno te oderu.
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#492 Re: Vjencanja - all about

Post by Kosato »

curicaizsume wrote:
Kosato wrote:
curicaizsume wrote:Ja bih vam samo predlozila da se ne udajete u Hotelu Austria na Ilidzi. Ima jedan kreten zvani Mujo, koji je odgovoran za vjencanja i kojeg samo interesuju pare. Boli njega za stvari kao: kako ce to da ispadne, da ti da ideju, samo daj pare i to je to. A da im vidite hotel, onaj tepih, imam osjecaj da su ga zadnji put promijenili prije 20 godina, ne d'o Bog da uloze malo. Fuuuuj!

ma sta znam kolko sam mogao vidjet na slikama jedne mi drugarice sto se udavala prije mozda slagat cu ti 15-20 dana lijepo izgleda crveni tepih do fontane stolice ukrasene ovo ono sta znam nisam bio licno pa ne bih znao ali po slikama izgleda lijepo.... :?: :?: :?:
Ma to mozda izgleda na prvi pogled ok ali im je nekako sve staro, cak i onaj luk svadbeni samo su ga od armature sfuserili, stavili bijelu providnu traku i gotova prica. Nimalo ukusa, a posteno te oderu.
bas taj luk sam i ja vidio na slici bas amaterski uradjeno ali boze moj...kad se vjencavaju samo nek se trosi u nadi da ce zaraditi :)
antic
Posts: 16
Joined: 13/04/2011 13:30

#493 Re: Vjencanja - all about

Post by antic »

Da vas iskusne pitam gdje mogu da kupim sam jastucic za prstenove i balone u obliku srca ako iko zna neka mi pomogne :-D
User avatar
dalalala
Posts: 214
Joined: 23/10/2013 23:36

#494 Re: Vjencanja - all about

Post by dalalala »

Gdje u Tz kupiti pozivnice za vjenčanje?
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#495 Re: Vjencanja - all about

Post by Mutivoda »

nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#496 Re: Vjencanja - all about

Post by nera18 »

antic wrote:Da vas iskusne pitam gdje mogu da kupim sam jastucic za prstenove i balone u obliku srca ako iko zna neka mi pomogne :-D
baloni tus
jastucic agava 10 tak KM
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#497 Re: Vjencanja - all about

Post by kurty »

antic wrote:Da vas iskusne pitam gdje mogu da kupim sam jastucic za prstenove i balone u obliku srca ako iko zna neka mi pomogne :-D
balona imas svagdje, ali trazi kvalitetne balone... sa njima si sigurna 100% i njih imas u balon dekoru i u harlequinu...
ako budes imala potrebu sa balonskom dekoraciom, tu ti mogu biti od koristi...

http://www.balondekor.ba/baloni/lateks-baloni.html
http://www.harlequin.ba/ba/baloni.php?id=23&vrstnired=6

prvi su u Sarajevu
drugi su u Zenici...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#498 Re: Vjencanja - all about

Post by Not My Idea »

vala kurti, kad se budem udavala-ima da mi napuses balona... :mrgreen:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#499 Re: Vjencanja - all about

Post by kurty »

Not My Idea wrote:vala kurti, kad se budem udavala-ima da mi napuses balona... :mrgreen:
insala...
vidjela si onaj prvi luk koji sam radio... od tada sam uradio jos 28 lukova... 15tak stubova, kosih stubova i izvitoperenih stubova... nekoliko srca ovog tipa i na ovaj fazon...
Image

a ono modeliranje sam prilicno isavrsio, pa bude i zanimacija za djecu, da ne placu za ovim balonima... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#500 Re: Vjencanja - all about

Post by x0z0y0 »

ima li iko kontakt tamburasa koji bi mogli svirati na vjencanju u Sarajevu?
Post Reply