Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#576 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by HomeSweetHome »

tnx :)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#577 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Not My Idea »

sure, that's why we're here ;-)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#578 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

A jel iko isao putem preko Scepan polja - Niksic - Podgorica? Kazu da je taj put dosta blizi, nema trajekta, nema nista, samo pravac...
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#579 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by HomeSweetHome »

isla sam ja kad je bio makadam jedan dio puta prije granice, ali sada su to asfaltirali. put jeste malo potezak, pouzak, cijelo vrijeme visis nad kanjonom Tare, ali za solidnog vozaca nije strasno... Taj put je jedno 100 km kraci od onog preko Trebinja i Dubrovnika. Opet imam namjeru ici tim putem aBda :)
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#580 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by zilla_ »

Astrix wrote:A jel iko isao putem preko Scepan polja - Niksic - Podgorica? Kazu da je taj put dosta blizi, nema trajekta, nema nista, samo pravac...
ma dobar put i jedini koji bi ti preporučio... nije to ni usko i strašno koliko se priča... vozimo mi ovdje po gorim cestama... samo bez karte ne idi jer možeš fulit neko skretanje i onda si najee... prije foče imaš skretanje i na tabli ti piše Nikšić nemoj tu skretat već produži još prema foči... ja sam se tu zezno pa otišo dole prema trebinju... većina puta loše skroz... na povratku malo svratiš do dubrovnika i kući preko mostara...
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#581 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

Pa da, vidim da je blizi za nekih mozda 70 km, ma radije bi isao tim putem, a vala nisam ni los vozac, vozim vec vise od 5 god i po svakakvim putevima po bosni pa mi to ne predstavlja neki veliki problem, samo pamet u glavu. Sto se tice tih skretanja vec sam to prostudirao preko neta, mora se obratiti paznja na to skretanje i koliko mi se cini na jos jedno na sami ulaz u niksic, ostalo je sve pravac do mora.
Svakako hvala na savjetima, mislim da cu ici tim putem :)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#582 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

Ako neko ne zna za ovu stranicu, preporucujem... puno pomaze :D

http://www.viamichelin.com/web/Routes
argeta i hljeb
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 15:23

#583 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by argeta i hljeb »

imam par dana slobodnih na poslu, pa sam mislio poslije Bajrama na more...2-3 dan max.
ako neko ima neki prijedlog neka kaze, ili zauvijek suti :run:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#584 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

Ja ti preporucujem CG, i ja kontam sljedece sedmice koji dan uzeti slobodno i odletiti tamo. Da izvidim situaciju i da onda sa sigurnoscu mogu mahnuti Hrvatskoj, najblize ti je Sutomore, Bar, Petrovac, Dobra Voda, nista skupo a lijepa mjesta.
argeta i hljeb
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 15:23

#585 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by argeta i hljeb »

Astrix wrote:Ja ti preporucujem CG, i ja kontam sljedece sedmice koji dan uzeti slobodno i odletiti tamo. Da izvidim situaciju i da onda sa sigurnoscu mogu mahnuti Hrvatskoj, najblize ti je Sutomore, Bar, Petrovac, Dobra Voda, nista skupo a lijepa mjesta.

nije losa opcija definitivno. i ja cu dobiti koji dan slobodno, i kontam da je steta ne iskoristiti ovo lijepo vrijeme.Gdje si ti mislio tacno?znas li kakve su cijene dole??
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#586 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

Dobra Voda mi nekako prelijepo izgleda, stvarno fantasticne plaze, ako ne tamo onda vjerovatno do sutomora ili bara. Jedna kolegica s posla kaze da je bilo u jednom malo mjestascu kod Herceg-Novog ne znam tacno, smjestaj bio 5 eu, a po samoposlugama skoro pa identicne cijene, dodje te isto ko da si u sarajevu samo sto placas smjestaj.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#587 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Seyfo »

Zna li neko kako je na Bolu?
Kao novopečeni bračni par, idemo za 2 dana na Bol, u sept je jeftinije prilično....
Nisam nikad tamo bio, pa me zanima gdje izaći i to, mada nam i nije do izlaska :-)
Nakon 4 dana planirali smo otići u Baško polje, ili tamo negdje još tri dana, ali nismo još odlučili... Šta predlažete?
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#588 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Astrix »

zilla_ wrote:
Astrix wrote:A jel iko isao putem preko Scepan polja - Niksic - Podgorica? Kazu da je taj put dosta blizi, nema trajekta, nema nista, samo pravac...
ma dobar put i jedini koji bi ti preporučio... nije to ni usko i strašno koliko se priča... vozimo mi ovdje po gorim cestama... samo bez karte ne idi jer možeš fulit neko skretanje i onda si najee... prije foče imaš skretanje i na tabli ti piše Nikšić nemoj tu skretat već produži još prema foči... ja sam se tu zezno pa otišo dole prema trebinju... većina puta loše skroz... na povratku malo svratiš do dubrovnika i kući preko mostara...
koliko sam ja skontao, ima neko raskrsce lijevo foca a desno trebinje, ja treba da produzim prema foci pa predpostavljam da treba biti neko skretanje desno prema scepan polju, tako nesto sam ja mislim... :?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#589 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by KatarinaKosaca »

Seyfo wrote:Zna li neko kako je na Bolu?
Kao novopečeni bračni par, idemo za 2 dana na Bol, u sept je jeftinije prilično....
Nisam nikad tamo bio, pa me zanima gdje izaći i to, mada nam i nije do izlaska :-)
Nakon 4 dana planirali smo otići u Baško polje, ili tamo negdje još tri dana, ali nismo još odlučili... Šta predlažete?
Na Bolu je prelijepo. Najljepša plaža koju sam vidjela , a vidjela sam europske zemlje. Ne znam šta ćete u Baškom polju poslije BOla?
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#590 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Seyfo »

Nekako mi je predugo biti 7 noći na istom mjestu...znam sebe, nakon 4-og dana mi bude dosta. Zato smo rezervisali 4 noći na Bolu, a poslije toga smo negdje planirali još 3 na Makarsku rivijeru.
Baško polje je otpalo jer neko reče da su kamenite plaže (grozim ih se) a i ljudi iz hotela Alem, koje sam kontaktirao, su nudili povoljno samo ako se bude 7 noći, što je meni previše. Zato je izbor bio Tučepi !
Yeeeeeeehaaaaaaaaaaww !!!

BTW, šta je vrijedno vidjeti i obići na Braču osim Bola? Rezervirao sam na Bolu, ali biće oblačnih dana pa bi se mogao obići čitav otok, jer idemo autom. Gdje su najljepše plaže i ostale zanimljive stvari?
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#591 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by cico x »

ima li kakvih "last minute" ponuda u hrvatskoj,zna li ko kakavih hotela sa jeftinijim cijenama ?
taichi
Posts: 11
Joined: 16/09/2011 11:39

#592 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by taichi »

imas Dubrovnik hotel Grand park po 65 KM polupansion po osobi
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#593 Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by adi2012 »

Pozdrav svima,

Planiram uskoro u julu na godišnji odmor jedno 10ak dana najmanje (prva polovina jula), ako neko ima kakav savjet-preporuku za neku od specijalnih ponuda naših turističkih agencija (da je cijena iole prihvatljiva ili neka promotivna) i samo da ponuda nije vezana za Hrvatsku/Crnu Goru, biće dosta od pomoći ;-)

Ono što mi je najprivlačnije je Španija, Egipat, možda Turska mada sam bio itd.

Hvala unaprijed :)
Adi
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#594 Re: Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by gidora »

Zna li neko dugoročnu vremensku prognozu za mjesec jul 2012 godine
Unaprijed hvala,omladino :razz:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#595 Re: Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by Ambrozija »

gidora wrote:Zna li neko dugoročnu vremensku prognozu za mjesec jul 2012 godine
Unaprijed hvala,omladino :razz:
Ne znam za juli, ali sam cula da ce do 15.06. biti ovakvo vrijeme :(
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#596 Re: Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by kadinica »

Prvo, zakasnio si na rani booking, do kraja maja bude dobrih popusta do 20%.
Drugo, ideš u naskupljem dijelu sezone
Treće, taj period su previsoke temperature i gužve

Mislim da je septembar jeftiji i bolji za ove destinacije, to je samo moje mišljenje, nadam se da će se javiti neko ko će ti biti više od pomoći...
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#597 Re: Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by gidora »

Ambrozija wrote:
gidora wrote:Zna li neko dugoročnu vremensku prognozu za mjesec jul 2012 godine
Unaprijed hvala,omladino :razz:
Ne znam za juli, ali sam cula da ce do 15.06. biti ovakvo vrijeme :(
Nisi mi puno pomogla ali hvala za trud ;-)
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#598 Re: Ljetni odmor, specijalne ponude..

Post by zippoo87 »

nadji turisticke agencije,svaka ima svoj sajt i tamo pogledaj ponude
uglavnom je to to,sto nude agencije,nece niko voditi ljude onako samoorganizaciono

btw,do 15.6.nisu najvece cijene,nego najnize,kao i pocetkom septembra a najskuplje je juli i avgust,tada su cijene paprene,gdje god da odes :)
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#599 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by zippoo87 »

sta je ovo,teme za ljetovanje za 2012. nema nigdje,to niko nece ljetovati,makar se raspitivati :-)

ja ove godine ne znam ni hocu li ici,ne znam kad mi je godisnji odmor,hoce li se gdje ici,sa kim a volio bi skoknuti gdje 4-5 dana,vise mi je smor na jednom mjestu a treba i lijepih para za duze

hrvatsku bi rado obisao ove godine,trenutno mi je crna gora interesantna,cujem mladja raja je pravo fali,posebno nocni zivot

ps.s je li nastavljamo na ovoj temi ili da moderator otvori novu i premjesti ovaj post u nju :D
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#600 Re: Ljetovanje 2011 all about

Post by Smile :) »

Pratim :) :-D
Post Reply