Gdje ljetujete?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 21/06/2006 09:31

Santos wrote:Ti mene jos malo nagovori za Tunis.Jedino ova cifra 550 gdje je nadje.Ja gledam sve cifre 700,800 pa sad neznam jeli za jednu personu ili soba kolko je za djecu ako znas gdje je to 550 sarni mi zivotati.
U svim agencijama u peridou maj-juni mjesec...juli je vec druga prica :D

bezzeze

Post by bezzeze » 21/06/2006 09:32

forbes.com neki dan kaze za hvar,

Smothered in heather and with a Mediterranean summer climate, the island of Hvar, in the Adriatic Sea off the coast of Croatia, is idyllic. There are pristine beaches and a thriving fishing industry, and locals grow olives, figs, lavender and rosemary. Formal luxury hotels don't really exist on Hvar; your best bet is to book yourself into a private villa like Villa Floriana, which comes with staff, a car and a boat, and costs between $11,000 and $18,000 per week.

to cu morati obavezno obici kad bude peneza :-D .
brach sam prospartao i prepoznajm dosta toga sto forbes prica za hvar.
vis bi isto tako trebalo obici.

Mahalac

Post by Mahalac » 21/06/2006 09:38

Najljepse je ujutro oko 6 :shock: postavljati peskire

Image

Neki dan je u Havazu Sulejman Kupusovic napisao odlicnu kolumnu o bosancima i ljetovanju, bilo bi dobro kad bi ko mogao skenirati i postaviti text, vrijedilo bi.

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 21/06/2006 09:40

neupucena wrote:
Santos wrote:Ma i ja kontam sve malo promjene ali sto kazes sve agencije folovi a mora ni na mapi.Jebo bazen pa mogu se i u Sarajvu na bazenu kupat.Zavisi mozda i kakve si srece mislim gdje te bace.Ipak ja odo na neko ostrvo.Kako je na Hvaru ono Jelsa i to.
Mene niko nigdje nije bacio. Gledala sam prospekte, radila sam s nekim turistickim agencijama iz Sarajeva i otisla sam po preporuci. To je to. Takva je njihova ponuda. Nekome je to raj, nekome odgovara. Mislim, cula sam bezbroj ljudi iz BiH kako navode hotel Karavan u tom istom Soussu kao nesto carobno. Vidjela sam taj hotel. Izgleda kao neka kasarna a ne hotel. Nema ni bazen i nije uz more. Mislim nije daleko od mora ali nije ni uz more.
Sto se tice hrvatskih otoka to je za mene barem raj. Bila sam u nekoliko mjesta na otoku Hvaru. More je nestvarno cisto i bistro. U Jelsi nemas neki izbor plaza, uglavnom su stijene i pokoja manja uvala ali meni je to ok. Grad Hvar je super za nocni zivot. Na otocima je naravno sve puno skuplje ali uklopim se. Puno mi vise znaci da se odmorim u pravom smislu rijeci "odmor" nego da za manje pare trpim seljakluk, buku i guzvu.
Hotel Karawan ima 3 bazena:dva su vani a jedna je unutra!
P.S. Za koju hrvatsku agenciju sad radis pa tako pises ruzno o Tunisu recimo....?Ma ako smo bili budale u staroj Jugi i ako smo tada trosili lovu na Jadran.......sad smo konacno progledali!

SAVJET SVIMA:ne idite na jadran! :-D

mr2

Post by mr2 » 21/06/2006 09:48

evo 9 dana dominikanska republika za 2 osobe polu pansijon...700 eura....jamajka...800 eura... :D :D :D :D .....polazak 29.06 :D :D :D

http://www.lastminute.nl/arrangement?ar ... lement=1_1

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 09:48

@kriticarka

Draga moja vec duze vrijeme citam tvoje postove i vidim kako brzo regujes, najcesce bez puno razmisljanja i kako pises vodjenja logikom "bitno je da se samo nesto napise". Nemam namjeru raspredati s tobom. Da si procitala sta sam napisala, procitala bi da sam radila "sa nekim turistickim agencijama" a ne "za neku turisticku agenciju".
Ne bavim se poslom vezanim za turizam. To je bio samo dio jednog projekta.
Ne radim ni za kakvu agenciju iz Hrvatske i vec sam navela kako mi se ne dopada bezbroj stvari kod nasih susjeda.
Za razliku od tebe, putovala sam dovoljno da imam na osnovu cega porediti sta je kvalitet a sta nije. Ovim zavrsava svaka moja komunikacija s tobom.
Last edited by neupucena on 21/06/2006 09:48, edited 1 time in total.

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 21/06/2006 09:48

Pa nije Tunis za osobe tipa tebe koje su NJA NJA.
Kao prvo trebas da znas uzivati u odmoru ,…ne razmisljati o zelenim keramickim plocicama u hotelu I o casi vode koja se placa…..zatim o bazenu………
Draga moja sta ce ti bazen pored predivnog mora…

Ako znas da uzivas sama sa sobom ,mislim ako nisi peckava ,svakako da ces ma gdje da odes imati fantastican provod…pa bio to Tunis ili Neum sasvim je svejedno.

Dalje…more u Tunisu jeste puno meduza ali u julu I avgustu,zato ako imas u planu da se kupas u moru onda idi u maju ili u junu u Tunis………..

Sto se tice fakultativnih izleta,ja ne znam koji su te turisticki vodici vodili,ali meni je bilo pravo zanimljivo I svasta sam cula od svojih turistickih vodica.Inace lijepo je vijdeti nesto novo ,znas to ti dodje kao osvjezenje ocima….poslije tolikih godina posjete jadranu……..i ubjedjenja da imamo najljepse more na svijetu…..vise me niko nece moci ubijediti u suprotno

karanana

Post by karanana » 21/06/2006 09:49

tunis je karanana. raja poleti jer vidi one prospekte i reklame sol azura. u biti je precjenjen i kad sletitite sve je to drugacije. nema se gdje ni izaci, muskarci su toliko napaljeni da su poceli i frajere da napadaju, more je prljavo i kao da ga nema, provescete dane kupajuci se na bazenu.

jebes ga, bio sam na mnogim mjestima od sredozemnog mora preko floride i atlantika, ali nema nista bolje i pitomije od jadrana.

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 09:54

karanana wrote:tunis je karanana. raja poleti jer vidi one prospekte i reklame sol azura. u biti je precjenjen i kad sletitite sve je to drugacije. nema se gdje ni izaci, muskarci su toliko napaljeni da su poceli i frajere da napadaju, more je prljavo i kao da ga nema, provescete dane kupajuci se na bazenu.

jebes ga, bio sam na mnogim mjestima od sredozemnog mora preko floride i atlantika, ali nema nista bolje i pitomije od jadrana.
Upravo o tome i govorim. Kada ti jedina mjera poredjenja nije Neum ili Makarska, onda mozes iznositi zakljucke o kvaliteti ili nekvaliteti Jadrana.

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 21/06/2006 10:06

neupucena wrote:
karanana wrote:tunis je karanana. raja poleti jer vidi one prospekte i reklame sol azura. u biti je precjenjen i kad sletitite sve je to drugacije. nema se gdje ni izaci, muskarci su toliko napaljeni da su poceli i frajere da napadaju, more je prljavo i kao da ga nema, provescete dane kupajuci se na bazenu.

Upravo o tome i govorim. Kada ti jedina mjera poredjenja nije Neum ili Makarska, onda mozes iznositi zakljucke o kvaliteti ili nekvaliteti Jadrana.
Doduse SAMO SI TI prosla Jadran pa si kopetentna da nesto kazes za Jadran,a ja sam samo vidjela Neum i Makarsku (jer je bilo ne moguce da vidim druge krajeve Dalmacije).... :D
p.s.pricas o tudjim zakljuccima a pogledaj kako su tvoji glupavi :)

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 21/06/2006 10:10

Jednom sam se zadesio na aerodromu kad je sletio carter iz Tunisa u povratku.

Sve mi je bilo jasno kad sam vidio koja seljadija tamo ljetuje.

Nemoze valjat za onako nisku cijenu nema sanse.

bezzeze

Post by bezzeze » 21/06/2006 10:11

cuj bili budale u staroj jugi. trosili pare na jadran. :shock: :shock:
ko te tjera da uopce trosis pare?, ko te tjera da ides na jadran?
fino ga ti nama zatalahnu za budale.

vidi sta avaz kaze
http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... =12&isasp=

sve same budale....

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 10:13

@kriticarka
brzo, ishitreno, nepismeno...

negacija "ne" se u nasem jeziku uglavnom pise odvojeno od glagola a zajedno sa imenicama i pridjevima, tako da imamo:

ne znam, neznanje, neznatan

procitaj sta na svom jeziku, nece ti skoditi

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 21/06/2006 10:17

neupucena wrote:@kriticarka
brzo, ishitreno, nepismeno...

negacija "ne" se u nasem jeziku uglavnom pise odvojeno od glagola a zajedno sa imenicama i pridjevima, tako da imamo:

ne znam, neznanje, neznatan

procitaj sta na svom jeziku, nece ti skoditi
Ne ,ne,ne trosim vrijeme na gluposti.....vise mi ne trebaju petice iz srpskohrvatskog,hrvatskosrpskog ili bosanskog jezika ...... :D
a jos manje mi treba neko ko nema elementarnog obrazovanja da mi prica o tome....... :D

karanana

Post by karanana » 21/06/2006 10:19

hahaha...kad je moj avion iz tunisa sletio na butmir, od pozada u avionu je pocelo da se bubnja u ritmu ciganske pjesme a onda se bogami i zapjevalo. i cim je avion sletio a jos se kretao neka raja se ustala i pocela vaditi stvari. hahahaha, onda je pilot namjerno naglo zakocio i svi su popadali hahahaha. ustvari i nije bio los put ali samo zbog ovakvih scena a ni govora zbog samog ugodjaja u tunisu.

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 10:22

:D

onaa

Post by onaa » 21/06/2006 10:41

Prince wrote:Image

Evo jedna sličica iz Žuljane, ako nađem i tu pješčanu plažu, staviću...

perfektno!!!! mmmm...

Santos

Post by Santos » 21/06/2006 10:44

Evo naso.Primosten.Jebo Tunis jaran mi rece u nekom klubu frajer se nacugo i htjeo malo zaplesat sa nekakvom plesacicom ovi ga drmnuli nekakvim stapom na struju.Primosten.Vidimo se tamo.

hepok

Post by hepok » 21/06/2006 12:03

A sto se svi lozite na more, ne kontam.
Meni je puno draze uzeti sator i otici na Neretvu, ljepse, tishe, cistije.

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 12:08

hepok wrote:A sto se svi lozite na more, ne kontam.
Meni je puno draze uzeti sator i otici na Neretvu, ljepse, tishe, cistije.
Slazem se da je super otici negdje pored Neretve i licno idem sa prijateljima koji imaju vikendicu u Glavaticevu iznad Konjica. Cist zrak, mir, stvarno bude super. Doduse tu mi smeta par stvari. Previse zmija i prehladna voda. Buduci da sam zena kojoj je jako stalo do reproduktivnog zdravlja a strasno volim plivati i roniti za mene je to nemoguce u Neretvi jer je za moj pojam prehladna.

car-x

Post by car-x » 21/06/2006 12:23

pocetkom maja s mrkom bio na majorci i bilo je fenomenalno (ipak, mislim da ne bi tamo otiso u julu ili avgustu, jer mogu mislit navale).. more bi malo hladno (18 stepeni) ali je sve ostalo bilo kul.. ima se i sta vidjeti, i gdje izac, i ljudi su skroz ok..

ove godine planiramo u zadnjoj hefti jula ili prvoj avgusta negdje na jadran.. zapeo nam je trogir i okolina (prije svega otok ciovo) i vjerovatno cemo svrnut tamo..

jel bio neko skoro u tom kraju?

Lace

Post by Lace » 21/06/2006 12:36

ove godine?

mozda nigdje

bamboocha :D

hepok

Post by hepok » 21/06/2006 12:58

Pa nije ti bilo problem skoknut do borackog gdje je voda puno toplija.
Ne kontam sto ljudi ljetovanje automatski povezuju s morem, ne kontam jer to par dana odmora iskoristiti za umor na moru mi je nekako glupo.
Ovako se stopis s prirodom, tisinom, zvijezdama po noci, iako treba par noci, posebno ako si sam, da se naviknes na puhove :).

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 13:34

pa nije problem skoknuti do borackog mada je i boracko prepuno zmija. jednostavno ja najvise volim more i plivati i roniti u moru. volim slanu vodu, miris.
ne razumijem sta tu ne kontas. jedno je umor koji ljudi sebi prave od odmora kad odu na more. ja sebi stvorim uslove pravog odmora u tisini, miru i s ljudima koji meni odgovaraju.

Post Reply