Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2026 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by nera18 »

Eh, prosle godine mi se pocela a ove godine je jako napredovala pojava da na licu, na celu, vrhu nosa i dijelu oko nosa nastaje depigmentacija tj tamne mrlje... prosle godine od sunca i solarija i evo sad za ovih par dana lijepog vremena dobila sam te ruzne pjegice na celu... ima li neko slicaj probloem, rjesavate ga faktorom 50? ili ?
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#2027 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Rimljanka »

swirl wrote:
nav_girl wrote:
radenska wrote:Samo da zahvalim ko preporuci ono arganovo ulje, valjda se tako zove :D :D :D skroz su mi se povukle bore od smijanja a bas su bil izrazene i miteseri po nosu. Nema ni jednog, a nisam ih se mogla kotarisati. :mrgreen: :mrgreen:
Kako se koristi arganovo ulje?
Isto kao i krema za lice, namazes na lice navece, ja stavljam i ujutro na lice prije pudera.
pa je li premasno????

Zalijepi li se kosa, tj umasti li se?

Ako stavljas prije pudera,sjajis li se???
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2028 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by swirl »

Rimljanka wrote:
pa je li premasno????

Zalijepi li se kosa, tj umasti li se?

Ako stavljas prije pudera,sjajis li se???
Ne, znam da je za nepovjerovati, ali inace mi je masno lice, ali kad stavim arganovo ulje uopce mi se ne sjaji lice. Bilo koju kremu da stavim sjaji se, ali sa ovim uljem ne. Ne kontam ovo za kosu, sto ce mi se zalijepiti kosa? Inace stavljam arganovo ulje i na kosu, i vise sam nego zadovoljna.
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2029 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by frfi. »

eh zene :D , na nekom portalu sam procitala clanak kako se moze uraditi piling lica sodom bikarbonom i bila sam :shock: jer meni se soda cini nekako prejaka za lice... uglavnom tu pise kako ce lice biti blistavo i bla bla bla :D sta vi mislite o tome?? alica bi mogla znati odakle im ideja za sodu :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8772
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2030 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

radila sam ja piling sodom
ma ja radim piling cime god mi dodje pod ruku, al fakat :D

soda je fina, sitna...a posto je odmah speres s lica, nema te sta biti strah da je prejaka. cak stavise, nema nikakav efekat na lice, barem ja ne vjerujem u to. posto je ph neutralna nece poremetiti ph vrijednost koze, a obzirom da je jako sitna nece izazvati iritaciju.
fino, polako je utrljavas pastu od sode na cisto lice, onako kruznim pokretima.
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2031 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by frfi. »

ja sam kontala da je sitna i da bi dobro dosla na lice al sam se nekako bojala da se necu pojaviti sva crvena ili suha ili nesto :-D ok, onda sljedeci piling ide sodom, dosad je malo namirnica ostalo u kuci kojima se nisam pilingovala :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2032 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

Vidis,ja bas danas hocu da napravim piling........sad mi je period kad mi se ljuste ove upale i malo lice vraca u normalu.
Inace,cistila sam avene-om,stavljala masku od meda ,pa poslije 2 kapi jojobe na mokro lice ( hvala alica),3-4 dana i vec je lice neuporedivo bolje.....
Sad mi je suho dosta....pa kontam da malo ovu jojobu vise stavim,jer se sve osim brade guli
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#2033 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by saga »

Ih, meni soda i kafa za lice najdraze :)
Znala sam sodom i glavu (tjeme) ispilingovat :D
Iskafenisem nekad i cijelo tijelo, a nekad se palentom ispilingujem.
Ja skroz prestala kupovat razno razne pilinge, sad samo ono sto nadjem u kuci :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8772
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2034 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma bez ideje, to je dehidrirana koza, treba ti kakva dobra hidratantna krema.

meni se vec u par navrata stvara jedan rog, uvijek na istom mjestu, cak sam mu i ime dala, melani se zove :D jutros se budim, kad melani se vratila.

bas tako saga, sta god kupis 90% je hemija, ovako kad je iz kuce barem znas da nije to.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2035 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sad mi na pamet pade ona dm-ova reklama,kad onaj momak za stolom uzme casu i krene jest ,a ona ono ,pa na lice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fkt ,nema cime se zene u kuci ne posluze
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2036 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

alica.k wrote:ma bez ideje, to je dehidrirana koza, treba ti kakva dobra hidratantna krema.

meni se vec u par navrata stvara jedan rog, uvijek na istom mjestu, cak sam mu i ime dala, melani se zove :D jutros se budim, kad melani se vratila.

bas tako saga, sta god kupis 90% je hemija, ovako kad je iz kuce barem znas da nije to.
vjeruj mi da me je strah sad se kremom namazati po licu.....koristila sam do sad onaj olay fluid i kremu ,mislim da mi nisu smetali,ali kako mi je ova havarija naletila,sve sam to u cosak zgurala
User avatar
alica.k
Posts: 8772
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2037 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma razumjem ja to, ista sam ti. evo sve cekam da se ospem od ove oil control al so far so good, ako nista, jos mi se i cisti lice.
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2038 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by frfi. »

meni je kafa predobra sto se tice mirisa i zato sto je sitna, medjutim moja koza je uzasno reagovala kad sam radila piling pomijesan secer i kafa sto mi je bilo :? :shock:
uglavnom to sam prestala...
palentu sam koristila sa maslinovim, to mi je premasno i smori me :)
limun i secer, sam secer, morska so(mada i na nju mi koza nema bas najljepsu reakciju pa to malo rjedje)-na to se otprilike svode moji pilinzi, i isto tako sam se rijesila kupovanja raznih gelova fazona, samo sapun sa kozijim mlijekom i ovi kucne radinosti pilinzi :D ali za sodu nisam znala i nikad se ne bih sama sjetila, uglavnom sada sam je probala i suuuper mi je, pravo je sitna i bas je lijep piling, pravi za lica :)

@bezidejna, jesil probala uljima nekim-osim jojobe vratiti vlaznost kozi? ja sam nakon raznih eksperimenata se vratila na maslinovo i ono mi najvise odgovara. doduse kontam da se izvalim i za ono arganovo al fkt nisam u mogucnosti, kraj mjeseca i to :)
User avatar
alica.k
Posts: 8772
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2039 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

na secer-kafa ti je reagovala koza jer ti je secer iziritirao, nije zbog kafe. secer je preostar, mada ga ja koristim s vremena na vrijeme, ali onaj fini, sitni.

sto se tice maslinovog ulja, ja ga izbjegavam jer zacepljuje pore, pa mi samo kontraefekat bude.
zapravo, meni sto se pilinga tice stavim nesto od ovoga, soda, kafa, secer, palenta i voda ILI mlijeko s vremena na vrijeme...
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2040 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by frfi. »

ali ne reaguje mi na sam secer :? i da, koristim onaj krupni ali kad se pilingujem skroz polako to idem pa nije strasno.. ako stavim i kafu, sve su mi se neke potkozne bile pojavile uzas zivi i prestala sam, vise se ne usudjujem
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2041 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

zene ja kupila avene riche kremu za lice ... i fino mi je lice nije masna nego bas onako fina koza bude
inace me ujutro nakon umivanja ili tusiranja lice zateze i svrbi

medjutim od kada koristim tu kremu nekako mi je lice i cudno
inace mi je lice cisto i normala nema nista (osim pms-a onda malo nesto bude)
ali sada sam recimo primjetila mitesere na podrucju oko ociju, po bradi cak sam nasla nekoliko...

nije to nista woooow jadna ja kriza i sl
ali ipak ... jel moze biti od kreme???
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2042 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Michun »

Mitiser na podrucju oko ociju! Nepoznanica, nikad cula.
I zasto ne mazes podrucje oko ociju kremom za to podrucje?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2043 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

ma nije oko ociju bas direktno ispod ociju ... na jagodicama, tu gdje bih stavljala rumenilo tako nekako

nisam ti ja michun tipicno zensko da svako podrucje lica mazem drugom kremom :)
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2044 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by BJB »

Partizzanka wrote:ma nije oko ociju bas direktno ispod ociju ... na jagodicama, tu gdje bih stavljala rumenilo tako nekako

nisam ti ja michun tipicno zensko da svako podrucje lica mazem drugom kremom :)
Ja sam, jucer u Mo, kupila svasta od Avene preparative..
Anti redness relief kremu, jer mi se od onog snijega na ovamo nos, obrazi i brada crvene vise nego obicno..Nos narocito-toliko da kad stavim onu Bourjois ttecnu podlogu, ja u ogledalu primjetim da je nos crvenkast.
Akerat kremu-to je protiv ekcema/dermatitisa/seboreje, zbog seboreje, sinoc mazala i osjetila olaksanje-i opet cu vecears, imam dobar osjecaj u vezi ove kreme=mozda mi rijesi dugogodisnji problem.
Avene hydrance- ja apotekarki rekla legere, ona pristala i dala mi rich, al' hajde ionako mi je nos vanserijski suh, koristicu je minimalisticki pa ce mi duze trajati :lol: :lol: :lol: :lol: ..Uz kremu mi je dosla minijaturna micelarna od 25ml..Mogli su makar 40ml, ako hoce vec da reklamiraju proizvod.
i Cleanance gel, trazila sam roza Avene gel za osjetljivo lice koji nemaju, pa pristala na ovaj jer nije preskup, a kooza mi je k'o djecija, mada dijete nisam, nego s vremena na vrijeme poludi..
Kako me sta bude slusalo, prijavljivacu..
ONa anti redness krema mi se vec svidja, mackala sam je dvaput i fina mi koza nekako od nje, a i cini mi se da je malo blijedja..Znacu vise za mjesec dana.
User avatar
Artemida84
Posts: 83
Joined: 23/12/2011 23:54

#2045 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Artemida84 »

Drage moje, napokon sam dobila svoj The Body Shop butter i fantastican je ma savrsen, tako dobra tekstura, koza je mekana a miris traje jaaaaaako dugo. Uglavnom, narucila sam jos svasta pa podijelim sa vama i to.
Kupila sam ovaj Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4400
Joined: 01/05/2010 19:03

#2046 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Digla_da_kreci »

Artemida84, uhhhh slazem se :thumbup: sve im je prekrasno :thumbup:
Ja sam zadnje kupila one japanske i marokanske mazalice, body scrub od kokosa, masku za lice, cokoladne srcolike sapuncice i svasta jos nesto :lol:
Sta si ti jos narucila? :mrgreen:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2047 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

U mom selu ima taj body shop ja nikad nista njihovo ni kupila ni koristila nisam
sve nesto puterasto i kokosasto ... barem meni :)
User avatar
Artemida84
Posts: 83
Joined: 23/12/2011 23:54

#2048 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Artemida84 »

Digla_da_kreci wrote:Artemida84, uhhhh slazem se :thumbup: sve im je prekrasno :thumbup:
Ja sam zadnje kupila one japanske i marokanske mazalice, body scrub od kokosa, masku za lice, cokoladne srcolike sapuncice i svasta jos nesto :lol:
Sta si ti jos narucila? :mrgreen:
Ma svi su ga bas hvalili ali preeeeeeeeeeeedivan je, zelim sve od njih :D :D :D . A kakva im je maska? Narucila sam jos 2 buttera, kremasti gel za tusiranje-za suhu kozu, piling, za usne neko labelo i kao melem za usne, i dezic (to me bas zanima kakav je). Jedva cekam da mi prijateljica donese :-D :-)
User avatar
Artemida84
Posts: 83
Joined: 23/12/2011 23:54

#2049 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Artemida84 »

Partizzanka wrote:U mom selu ima taj body shop ja nikad nista njihovo ni kupila ni koristila nisam
sve nesto puterasto i kokosasto ... barem meni :)
Primi me u svoje selo, bit cu dobra .... :D :D :D :D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4400
Joined: 01/05/2010 19:03

#2050 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Digla_da_kreci »

Maskica (sa vitaminom E) je odlicna meni, bas mi nahrani lice i hidratizira ga, poslije koza bude kao kod bebice :mrgreen:
Namazem na cisto lice, poslije desetak minuta se upije ili odstranis visak i onda je lice mekano, elasticno, glatko. :thumbup: :)
Javi kad dobijes i isprobas te stvarcice :-D
Post Reply