Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#1301 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by malaplavooka »

Rješenje ti je www.proactiv. com
Imaš za sve vrste akni od onih blagih do ekstremnih...;)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1302 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by male_okice »

malaplavooka wrote:Rješenje ti je http://www.proactiv. com
Imaš za sve vrste akni od onih blagih do ekstremnih...;)
pitanje je iskreno da ti kazem, posto sam pokusavala vec svasta nesto i samo dzabe pare dala...ako bi pomoglo ne bih stvarno zalila i dati 100 KM za kremu, ali najcesce platim nesto pravo fino i na kraju niti pomogne niti ista i onda ne znam ni sama sta cu, niti mogu nekome prodati opet niti mogu ja koristiti. Evo rekoh gore uzela Avene i ne odgovara mi a ni njihovi proizvodi nisu bas bas jeftini (ista stvar bila i sa Vichy).
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1303 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

lol od proaktiva sam se ja strasno osula...
i od vichyja.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1304 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by nikimostar »

Ako ti nista ne pomaze onda kupi Roaccutane tablete,trazi recept od dermatologa,proizvodi ih Roche,to ti mora pomoci,ako imas akne,to svakome pomogne
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1305 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

nikimostar wrote:Ako ti nista ne pomaze onda kupi Roaccutane tablete,trazi recept od dermatologa,proizvodi ih Roche,to ti mora pomoci,ako imas akne,to svakome pomogne
nemoj bogati tako dolazit ovdje i prepisivat na svoju ruku ljudima roakutan...postoji razlog zasto je potreban recept za taj lijek, a ni dermatolozi nisu prehepi kad ga prepisuju zbog nuspojava.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#1306 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by tinchy »

male_okice wrote:
tinchy wrote:Zna li neko šta je najbolje koristi kada iskoči ječmičak na oku ?
Većina ječmenaca će se isušiti sami od sebe. Međutim, taj se proces može ubrzati stavljanjem toplih obloga. Može se koristiti i antibiotička mast za oči. Uz liječenje hordeolum će se povući u roku od sedam dana. Punkcija i incizija nisu preporučljive bez stručnog osoblja, zbog neposredne blizine oka. Ječmenac može također uzrokovati podljev (modricu) oko oka i tada u terapiji stavljamo tople gaze.

Topli oblog je najbolji način da se upala smiri; toplina i vlaga potiču ječmenac na pražnjenje (drenažu). Oblog se može napraviti tako da stavimo toplu (ne kipuću) vodu na mokru gazu ili koristimo vodu sobne temperature i plastičnu torbu koja sadrži posebne kemikalije koje sadržavaju toplinu. Također se može upotrijebiti toplo tvrdo kuhano jaje ili pečeni krumpir zamotan u vlažni papirnati ručnik ili mokru krpu. Svi ovi postupci povećavaju prokrvljenost tog područja, te se onda leukociti bore protiv infekcije.

Drugi način je isprati oko. Voda mora biti čista i hladna da spriječimo infekcije i još boli.

Ako je ječmenac jako perzistentan ili jako nadražujući, tada ga oftalmolozi trebaju punktirati sa iglom da bi se ubrzalo njegovo isušivanje. Širenje hordeoluma se može zaustaviti sa eritromicinskom oftalmičkom masti. Liječnici mogu također prepisati Amoxicilin kroz 7 dana.

Ako ječmenac prsne, rana se mora zbrinuti tako da se prevenira reinfekcija. Pacijenti sa ječmencem koji bi mogao prsnuti, trebali bi se pobrinuti da im je na ječmenac i okolinu uvijek nanesena antibiotička mast za oči.

Liječnici također preporučuju da oboljeli izostane sa posla ili iz škole dok se ječmenac ne povuče.

I haj sad reci da se ja ne brinem za svoje blogere:D
Kozmetika za oči se ne preporučuje, a strogo je zabranjeno dirati hordeolum.

Kao dodatna pomoć u cijeljenju ječmenca, ponekad se koristi ovaj kućni lijek: topla, mokra gaza na koju se stavi malo šampona za bebe. Utrlja se u krug preko oka. Ako postoji krasta, na ovaj način ju možemo odstraniti. Također tako pospješujemo isušivanje ječmenca.
Hvala.. A što se tiče bubuljica, ima jedan dobar sapun na bazi kozijeg mlijeka i meda, ja koristim iako nemam inače previše bubuljica, ali ih otkloni još mi koža bude mekana i glatka. Ne znam gdje se kod nas ima kupiti, ja sam dobila na poklon: http://sapuniecoproduct.com/
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1307 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by nikimostar »

Ja govorim iz iskustva pila sam ga prije 5 godina
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1308 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

nikimostar wrote:Ja govorim iz iskustva pila sam ga prije 5 godina
lijepo je to, drago mi je da ti je pomogao, ali ti si razumjela rizik i bila se spremna nositi sa nuspojavama...svejedno ne mozes ljudima govorit "ako nis ne pomogne, ma uzmi roakutan"

i jos, da odes kod dermatologa i kazes "dajte mi recept za roakutan" u najmanju ruku bi trebalo prvo pretrage napravit pa tek onda ga dobiti...
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1309 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by nikimostar »

Rizika ima,ali nista strasno,pa kada covjek procita,obicni aspirin ima mali milion nus pojava,pa ga svi piju
Ja sam pila skroz malu dozu samo jednu tabletu dnevno i za 2 mjeseca se lice nenormalno poboljsalo i kada nista ne pomaze nije lose probati,a poslije toga mi se lice nija nikada na staro vratilo.
Ja sam napisala svoje misljenje i svoje iskustvo,naravno treba se konsultovati sa dr,a ne vidim razloga za ovakav negativan ton
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1310 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

negativan ton zato sto je najgore kada neko uzme na svoju ruku preporucivati nesto za sta treba recept i sta se koristi kao zadnja nada kad nema druge pomoci (dobar dermatolog nikad odma ne preporucuje roakutan)...6 godina se medicina zavrsava da bi se moglo rec nekome "uzmi to i to".
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1311 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Cholina_Lokica »

Na obicnom aspirinu ti ne pise upozorenje da ne pravis i ne radjas djecu nekoliko mjeseci posliej uzimanja tablete :oops: Sasvim dovoljno receno
User avatar
_amy_
Posts: 239
Joined: 14/04/2007 16:23

#1312 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by _amy_ »

tinchy wrote:Zna li neko šta je najbolje koristi kada iskoči ječmičak na oku ?

Uh ja sam s tim jedno vrijeme imala strasnih problema, non-stop mi to iskakalo i znam da mi je bijeli lik najbolje pomogao (on je svakako prirodni antibiotik), uglavnom jecmir namazes tim bijelim lukom pred spavanje (ne smrdi obecavam) i da, brze prodje :)
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1313 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by nikimostar »

Ja sam poslije rodila 2 zdrave dijece Hvala Bogu,ali kako god vi ste najpametnije,i dalje kupujte neka smijesna ulja po 20 KM,a nikakve koristi i onda vi nekome nesto pametujete, :oops: 8-) :oops: 8-) :oops: 8-) pozdrav
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1314 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

nikimostar wrote:Ja sam poslije rodila 2 zdrave dijece Hvala Bogu,ali kako god vi ste najpametnije,i dalje kupujte neka smijesna ulja po 20 KM,a nikakve koristi i onda vi nekome nesto pametujete, :oops: 8-) :oops: 8-) :oops: 8-) pozdrav
u pravu si, naravno, ajmo svi opalit po roakutanu.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1315 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by male_okice »

alica.k wrote:
nikimostar wrote:Ja sam poslije rodila 2 zdrave dijece Hvala Bogu,ali kako god vi ste najpametnije,i dalje kupujte neka smijesna ulja po 20 KM,a nikakve koristi i onda vi nekome nesto pametujete, :oops: 8-) :oops: 8-) :oops: 8-) pozdrav
u pravu si, naravno, ajmo svi opalit po roakutanu.
citala sam malo i o njemu...razmisljala cak mozda da popricam sa doktorom o tome...ali opet kontam nemam ja tako grozno lice, niti imam toliko jake akne tako da mi je to nekako previse za moj problem...mozda da imam stvarno puno akni tipa da mi je lice svo ledja i sl...onda bi mozda i razmislala ovako mi je prevelik rizik od nuspojava imajuci u vidu da reagujem i na obicni aspirin lose (tj proradi mi odmah kiselina).
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1316 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

upravo tako, roakutan je samo za teske slucajeve ikad apsolutno nista drugo ne pomaze, a nekad ni ti ljudi nece da ga uzimaju.
najlakse bi bilo kad bi tako bile magicne tablete za rijesit te probleme, ali nista ne dolazi bez posljedica.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1317 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

Image

evo swirl kreme...stavlja se ujutro i navecer, kao za ciscenje lica al to je bas onako blagi piling...mirise na neku kombinaciju badema i...neceg medicinskog, ne znam ni ja, jak je miris al ja sam ga pravo volila :D
ispire se, nije krema bas, nego je ono, stavis je na lice dok se umivas, onda je umasiras kako oni preporucuju, i onda je speres sa lica.
ostavi ona blaaaago masnjikav osjecaj na licu, ali lice tako lijepo bljesne od nje...i kad obrises peskirom nije toliko strasno. ja jos poslije stavim i jojobe, upije se to sve lijepo za par minuta :)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1318 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by swirl »

alica.k wrote:Image

evo swirl kreme...stavlja se ujutro i navecer, kao za ciscenje lica al to je bas onako blagi piling...mirise na neku kombinaciju badema i...neceg medicinskog, ne znam ni ja, jak je miris al ja sam ga pravo volila :D
ispire se, nije krema bas, nego je ono, stavis je na lice dok se umivas, onda je umasiras kako oni preporucuju, i onda je speres sa lica.
ostavi ona blaaaago masnjikav osjecaj na licu, ali lice tako lijepo bljesne od nje...i kad obrises peskirom nije toliko strasno. ja jos poslije stavim i jojobe, upije se to sve lijepo za par minuta :)
Tebi je jelde masna koza lica?
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1319 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

jap, ali je "filozofija" dr hauschka da se na masnu kozu uljima djeluje da se izbalansira (ja se inace slazem, to mi je najbolje rezultate pokazalo).
al od svih njihovih stvari iz te linije za masnu kozu ja ovr kremu jedino kupujem redovno...mislim, nekad mi naidje da kupim jos nes i kupim, al ne kao ovu kremu :) nju redovno.
Last edited by alica.k on 03/10/2011 15:33, edited 2 times in total.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1320 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by swirl »

alica.k wrote:jap, ali je "filozofija" dr hauschka da se na masnu kozu uljima djeluje da se izbalansira (ja se inace slazem, to mi je najbolje rezultate pokazalo).
al od svih njihovih stvari iz te linije za masnu kozu ja ovr kremu jedino kupujem redovno...mislim, nekad mi naidje da kupim jos nes i kupim, al ne kao ovu kremu :) nju redovno.
God bless you, odoh je i ja sebi kupiti :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1321 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

swirl wrote:
alica.k wrote:jap, ali je "filozofija" dr hauschka da se na masnu kozu uljima djeluje da se izbalansira (ja se inace slazem, to mi je najbolje rezultate pokazalo).
al od svih njihovih stvari iz te linije za masnu kozu ja ovr kremu jedino kupujem redovno...mislim, nekad mi naidje da kupim jos nes i kupim, al ne kao ovu kremu :) nju redovno.
God bless you, odoh je i ja sebi kupiti :D
zato sto mi se ne stvaraju one ljuspice po kozi iako je masna...znas na koje mislim? ono ko da je suha pa se guli, a ustvari je masna a dehidrirana.

kosta ti krema 20tak KM il tak nesto. dodje 50ml. ja koristim malo manje nego sto je preporuceno al bude cist dovoljno :).
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1322 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by swirl »

alica.k wrote:zato sto mi se ne stvaraju one ljuspice po kozi iako je masna...znas na koje mislim? ono ko da je suha pa se guli, a ustvari je masna a dehidrirana.

kosta ti krema 20tak KM il tak nesto. dodje 50ml. ja koristim malo manje nego sto je preporuceno al bude cist dovoljno :).
Ma ja nisam u Sarajevu, sad cu vidjeti negdje ovdje kod sebe u apoteci ima li je, nadam se da ce je biti.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1323 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma kad ima kod nas :D ima svugdje
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#1324 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by boracha »

joj mislim da je kod mene takvo lice, masno a dehidrirano, swirl jel ima kod tebe :-D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1325 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by swirl »

boracha wrote:joj mislim da je kod mene takvo lice, masno a dehidrirano, swirl jel ima kod tebe :-D
Imaa :-D
Post Reply