Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#726 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

jap, vec sam pisala da je moja derma odustala od mene :)

kjava :(

sad sam upeglala mamu da mi naruci neke super kul nove 100% prirodne kreme :) sa mikrosrebrom za osjetljivu kozu. srebro mi dobro djeluje na kozu al me nervirao miris one koloidne vode.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#727 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

Nadinka wrote:Meni je zasad ovaj vichy super sto sam probala.
nego ljudi gdje ima kupiti etericnih ulja, htjela bih da ih kapam ono za prostoriju :) u dm-u mi neki bezveze mirisi,da mi ej lavandu ili nesto lijepo
jucer sam vidjela puno ulja za prostor u kozmu. cijela stalaza u cosku lijepo mirise. ne mogu se zakleti ali kao da sam i lavandu vidjela.
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#728 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by surajaa »

Kupila sam ovaj Vichy-ev dezodorans u spreju i nisam pretjerano odusevljena, ne sadrzi alkohol, niti parabene, ali svakako u saastavu ima onaj aluminium chlorohydrate, jos pise da zaustavlja prekomjerno znojenje, ali nije bas da djeluje tako...

Image
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#729 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

Pa ja sam ga imala, i nije baš da prestaneš da se znojiš, samo se manje znojiš, i nema neugodnih mirisa duži period nego inače
Meni je ljeti on super, ali možda ipak kao što Alica kaže uzeti nešto prirodnije.....na prirodnoj bazi, nego se igrati sa hemijom :)
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#730 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by surajaa »

zamzija wrote:Pa ja sam ga imala, i nije baš da prestaneš da se znojiš, samo se manje znojiš, i nema neugodnih mirisa duži period nego inače
Meni je ljeti on super, ali možda ipak kao što Alica kaže uzeti nešto prirodnije.....na prirodnoj bazi, nego se igrati sa hemijom :)
Mama mi ga je kupila, tako da nisam imala puno udjela u odlucivanju...ja sam uvijek za sto manje hemije u preparatima, ali ne znam sta uzeti, Aleverde kozmetiku sam probala i ne odgovara mi, (roll on, samponi, balzami, kreme) cak sam narucila jedan deo stick od one cuvene Aloe vera kozmetike, masno ga platila i znojila se od njega ko prasica...nastavit cu testirati, nema mi druge, a svakako prihvatam sve sugestije i tudja iskustva...

Apotekarka je mami nahvalila Uriage kozmetiku i njihov dezodorans, ali ga nije imala u prodaji, on je u rangu skupljih, negdje oko 30 KM, je li neko koristio njihove dezodoranse??
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#731 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Kanis »

debela wrote:
alica.k wrote:eh, imam problemcic neki...koza mi reaguje na nesto, a ne znam sta :S

izasle su mi sve one maleeee bubuljicice, tzv pristici :) ne znam od cega. to nisam NIKAD imala, kod mene ako se ospe to su one velike potkozne akne koje znam sanirat brzo, a ne ova cuda. ne znam kako da ih lijecim :S:S:S
isusi ih cinkovom pastom.
I ja imam problem sa tim sitnim malim osipom i to samo oko usta :shock: .
U subotu sam bila na tretmanu kod kozmetičarke,kaže super lice...osim ovog osipa...samo ako taknem prljavom rukom odmah se ospem....
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#732 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

stigao sudooocrem :)
ljepo mirise, lijepo se razmazuje (nije onako tesko kao penaten).

efekat cemo vidjeti nakon jedno dvije-tri sedmice.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#733 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#734 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by VenomousV »

bez_ideje wrote:Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?

hahaha goss cuda cini, i ja sam kontala istrazivat' :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#735 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

VenomousV wrote:
bez_ideje wrote:Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?

hahaha goss cuda cini, i ja sam kontala istrazivat' :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

OOOOOOOOOOO ALICAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#736 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by ladyada »

kiki-miki wrote:
ladyada wrote:i ja kupujem nekakve preparate da kao drze 24 sata , ali se nenormalno znojim u zadnje vrijeme , ma nijedan ne drzi duze od 10 sati , tad sam presretna .........neku vece stavim neki ultra strong 48 sati i podjem na festu nakon 2 sata vidim tragove na majici od znoja , :x :x :x navucem jaknu sta cu ........

Ovo pomaže,ne stavlja se svaki dan.Staviš jednom,pa onda tek za 7 dana opet.Mada meni ni ovo više ne spriječava
znojenje,ali ga je itekako smanjilo.Jedini peh je što ga moraš nabaviti iz Švedske.

http://www.apoteket.se/privatpersoner/r ... uid=100001
hvala kiki ....... budem se raspitala , moze biti nesto da ima i u njemackoj ............sad cekam nalaze od krvi i hormona da vidimo sta je na tom polju jer to mi se od jeseni pojavilo i par kg sam nabacila uz to ...........
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#737 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by ladyada »

bez_ideje wrote:Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?
http://forum.divastique.com/index.php?topic=1873.0
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#738 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

bez_ideje wrote:
VenomousV wrote:
bez_ideje wrote:Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?

hahaha goss cuda cini, i ja sam kontala istrazivat' :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

OOOOOOOOOOO ALICAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
koristila sam ja benzaknen dugo vremena, al sad da sam vidjela neki ubi boze pomak nisam. ako ces probati, trazi tu kremu, mislim da je bila neka 10% il tako nesto.
prejako mi je u smislu, nisam mogla namazat na cijelo lice jer uuuuuzasno isusuje, haman pa spali lice...vec samo na bubuljice, tak da mi nije djelovalo preventivno. i jos nesto, meni je to derma preporucila.

probavala sam i neku kremu (nevezano za ovo) protiv gljivica il bakterija, ne znam ni sama...sa T se nesto zvala. nista.

kakvo lice imate vas dvije?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#739 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

Ja imam neko mjesovito lice....celo se sjaji i brada....obrazi normalni,dio oko usta suh,a nos se stalno peruta :twisted:
Imam vise fleka nego bubuljica,i sve je stacionirano na obrazima prema kosi....dosta se ocistilo u posljednje vrijeme,ali i dalje izbije tu i tamo neka bubuljica ("srecom" sad su one "normalne",prije su sve bile potkozne) a kako ja nastojim da uklonim oziljke od tih prijasnjih,ove sad mi rumete koncepciju :-)
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#740 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by saga »

Ja mazem benzaknen (prije tusiranja, 2 min stoji) i naizmjenicno skinoren i diferin (poslije) svaki dan na cijela ledja, vec oko mjesec ipo... pomaka nekog ima, da je sjajno nije... Al' napretka ima... Da to sve isusuje kozu i svasta nesto cini, sam citala po raznim forumima... ali meni nista... malo je isusi, al se preko noci ona vrati u normalu :s
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#741 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

ladyada wrote:
bez_ideje wrote:Benziol Peroksid ?
Jel ima u obliku kreme,rastvora u nasim apotekama ?
http://forum.divastique.com/index.php?topic=1873.0
Hvala....citam,uglavnom se svodi,nanosit samo na zahvacene dijelove,puno isusuje
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#742 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

bez_ideje wrote:Ja imam neko mjesovito lice....celo se sjaji i brada....obrazi normalni,dio oko usta suh,a nos se stalno peruta :twisted:
Imam vise fleka nego bubuljica,i sve je stacionirano na obrazima prema kosi....dosta se ocistilo u posljednje vrijeme,ali i dalje izbije tu i tamo neka bubuljica ("srecom" sad su one "normalne",prije su sve bile potkozne) a kako ja nastojim da uklonim oziljke od tih prijasnjih,ove sad mi rumete koncepciju :-)
ma joj, pa sta ces onda stavljat to tako jako na lice?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#743 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by bez_ideje »

a ne znam vise ni ja sta cu :roll: :roll:
Trackam cajevca ko blesava,svukud me onaj miiris prati....mescini da su postale imune na njega ......a u pocetku je radio pravo
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#744 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by because_of_you »

alica.k wrote:stigao sudooocrem :)
ljepo mirise, lijepo se razmazuje (nije onako tesko kao penaten).

efekat cemo vidjeti nakon jedno dvije-tri sedmice.

Bit će efekat puuuuno brže, aBd ;-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#745 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

bez ideje, stvarno probaj ovaj dermapip (il bilo kakav drugi propolis) :) ja sam sestru natjerala da stavlja zadnjih par dana, i haman joj se ocistilo lice :)

cajevac bi trebao djelovati, ali samo ako je 100% ako je razrijedjen icim, odma nije to to.

btw cure, muckam neki fazon poslje depilacije/epilacije/svakakve druge pilacije, javicu vam kako djeluje dok isprobam :)

because of you, jedva se suzdrzavam da ga citav dan ne mackam!
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#746 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by VenomousV »

alice i kod mene je cudno lice, celo i brada nisu maaasni nego eto masni, obrazi normalni. nekad mi se zna malo isusiti mrivica koze tik ispod podocnjaka (znaci ne podocnjaci nego ispod :D) i nos tj nozdrve sa strane ponekad al nis posebno.

na jednom obrazu imam flekice od bubuljica/akni i ponekad se i tu pojavi koja (mada se to stanje sa flekicama mescini popravilo otkako koristim onaj puzzle a mozda mi se i cini), pojavi mi se neka potkozna na jaw line. nervira me samo celo koje mi se u januaru od ucenja osulo... tj nije cijelo nego krajevi valjda kako sam malo malo pa tu nasloni ruku, nes se ceskaj.
trenutno imam samo jednu bubuljicu ali se sve svodi na te neke flekice koje dobro prekrivam (rece mi prijateljica jednom kad sam spavala kod nje pa nisam imala sminke da nije ni znala da imam te flekice :D)

ja se opet bojim, posto sam inace frik, da mi se nije smirilo lice jer treba da dobijem. tokom mjesecnice nemam nikakvih problema sa bubuljicama i onda poslije buknem.

i eto tako ispisah se ja :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#747 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

venomous, te na jaw line, to su ti tipicne hormonalne akne. tu jedino sta mozes je uraditi hormone, i onda ici kod gyn ili endokrinologa da ti da kontracepciju il nesto drugo, al sta ce ti to...ja sam evo bila haman 4-5 godina na kontracepciji i na kraju su mi opet pocele iskakati te hormonalne, i skinula se s toga :). i sad moram cekat 3 mjeseca novu analizu da radim.

ako ih imas STALNO onda je to problem, ako se pojavi s vremena na vrijeme, onda je to normalno :)

a te po celu...a sve sto mogu da ti kazem je ostavi to na miru i povuci ce se. u najvise slucajeva sami mi prljavstinom uzrokujemo da se ospe koza, i nema to veze sa kozom samom od sebe. nekad je dovoljno samo malo pustiti da se odmori koza od tih tretmana i svega toga, i ona se sama ocisti. btw, i stres moze doprinjeti da se ospes, zato ne se stresirati :)

mislim da je BP za bas onako ekstremne slucajeve, korak do roakutana...nema potrebe isusivati lice time ako nije toliki problem.

btw, kupila mi mama onaj garnier invisimineral novi dezodorans, zeleni (iako sam joj rekla da mi ne kupuje). ljepo mirise i ne ostaje po odjeci. al necu ga ponovo kupovati.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#748 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by VenomousV »

alica.k wrote:venomous, te na jaw line, to su ti tipicne hormonalne akne. tu jedino sta mozes je uraditi hormone, i onda ici kod gyn ili endokrinologa da ti da kontracepciju il nesto drugo, al sta ce ti to...ja sam evo bila haman 4-5 godina na kontracepciji i na kraju su mi opet pocele iskakati te hormonalne, i skinula se s toga :). i sad moram cekat 3 mjeseca novu analizu da radim.

ako ih imas STALNO onda je to problem, ako se pojavi s vremena na vrijeme, onda je to normalno :)

a te po celu...a sve sto mogu da ti kazem je ostavi to na miru i povuci ce se. u najvise slucajeva sami mi prljavstinom uzrokujemo da se ospe koza, i nema to veze sa kozom samom od sebe. nekad je dovoljno samo malo pustiti da se odmori koza od tih tretmana i svega toga, i ona se sama ocisti. btw, i stres moze doprinjeti da se ospes, zato ne se stresirati :)

mislim da je BP za bas onako ekstremne slucajeve, korak do roakutana...nema potrebe isusivati lice time ako nije toliki problem.

btw, kupila mi mama onaj garnier invisimineral novi dezodorans, zeleni (iako sam joj rekla da mi ne kupuje). ljepo mirise i ne ostaje po odjeci. al necu ga ponovo kupovati.

vec sam negdje pisala da kad god sam kontala da uzmem pilule nesto me od toga odgovori :D

nisu stalno, nego su se pojavile pocetkom godine, ne diram ih al ostanu flekice, sad ih nejma al ima flekica -.-

ja se sve nesto nadam da ce mi se nekad odjednom lice ocistiti... slavila bih taj dan k'o rodjendan :D :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#749 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

pa to ti je i pametno, sinteticki hormoni su bespotrebni jer mozes i sama rijesiti te probleme. ja sam bila mlada i luda kad sam otisla to kod gyn, i jos je bila fula totalna od zene. a ne smijes se sam na svoju ruku stavljat i skidat s toga.

a sanse su velike da ti se hoce sama ocistiti koza :) radi se o tome da je danas hormonalni disbalans sve cesci i zbog hrane koju jedemo (kolko god se mi ubjedjivali da nije, npr u kravljem mlijeku ima hormona, u mesu ima hormona itd itd, voce i povrce je gmo, pesticidi, herbicidi (to su sve xeno-estrogeni) i tako...), a kod zena se malo veci nivo androgena i nizak nivo progesterona i estrogena odmah primjeti.

i stres utice na progesteron, i to se odmah primjeti na kozi.

znaci, pazi sta jedes a i pijes (ja ne jedem inace meso osim pilecih fileta i ribe, a pilece filete jedem iz domacih pilica :)) mlijeko OBOZAVAM i jednostavno ne mogu da se s toga skinem :( al sam smanjila drasticno, znala sam prije popiti litar mlijeka odjednom, sad popijem casu dnevno ili s pahuljicama, ostatak sojino mlijeko (bljak) pijem il ne pijem uopste.
i nemoj se nervirat previse oko gluposti :)

i na sve to, nemoj stavljat na lice previse hemije. i trebalo bi se samo ocistiti.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#750 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by VenomousV »

ja ti meso ni ne jedem :D

evo danas me mama nagovorila da za rucak pravi pilece filete koje nisam Bog zna koliko dugo jela :D
povrce jedem al i tu sam izbirljiva
mlijeko slabo u odnosu na to koliko sam ga prije kao mladja krkala...

kad smo vec kod te hemije, imas preporucit neku hidratantnu kremu da nije puna hemije? :D
Post Reply