Njega tijela (zenska tema)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#651 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by debela »

ja bih da probam neki dove pa me interesuje koji ostavlja najmanje bijelih tragova na majicama?
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#652 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

Nadinka wrote:sad kad vas 'cujem' drago mi je sto ga kupih, napisem svoje utiske cim ih steknem :D

zamzija, probavala sma naci usknju kakvu imas, nije mi bas uspjelo, moze li kombinacija sa bijelom ili sivom pa ti odatle izvuci ideju
ma nađi bilo kakvu šarenu ili dvobojnu / trobojnu, ne mora biti niti duga, samo da skontam kako da je nosim pa ću ja ukomponovati boje :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#653 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

eh, evo mene :D

kupila neki predobar dezodorans alverde kao roll-on, mirise na morsku so i statijaznam - ugl. lijepo mirise, sastav je dobar jako. i svoju vjernu lideru koja mirise na bebinu guzu (meni).

jel ko probo one nove garnierove mineralne? ja nikad to ne probavam u prodavnici vec dok donesem kuci skontam da je fula (i tako sam bacila mali milion dezodoransa(jel ova rijec dobro napisaTa?)).

ako niste vidjeli moj post na make up temi :) stigla mi je missha perfect cover BB krema. to je kao i krema za njegu i puder u jednom, pa nisam znala gdje da stavim. ugl, u sastavu pored i stetnih ima i nekih dobrih stvari - kolagen, hijaluron, ekstrakti milion biljaka (jojoba! makadamija!).
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#654 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

alica.k wrote:eh, evo mene :D

kupila neki predobar dezodorans alverde kao roll-on, mirise na morsku so i statijaznam - ugl. lijepo mirise, sastav je dobar jako. i svoju vjernu lideru koja mirise na bebinu guzu (meni).
jel ko probo one nove garnierove mineralne? ja nikad to ne probavam u prodavnici vec dok donesem kuci skontam da je fula (i tako sam bacila mali milion dezodoransa(jel ova rijec dobro napisaTa?)).
Gdje si kupila taj alverde roll on, hoću da ga probam ?
A ja sam probala garnierove mineralne, nisu loše, onako ništa posebno, ali mi je dosad bio najbolji taj vichy
i probala sam i tu lideru, ali mi ona ništa ne pomaže ...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#655 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ne ne, ovi novi mineralni, bas bas su novi sad. za njih pitam. vichy sam koristila...bacene pare.

alverde ti je dm marka, znaci u dm-u :) ima i od nevena neki, prvo cu ovaj pa cu taj, da probam :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#656 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

Hej, hvala, baš ću da probam pa da napišem svoje utiske :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#657 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

ja koristim onaj garnierov mineral sa ljubicastim po poklopcu ... meni je super i mirisom i svim!
ima godina kako ga koristim
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#658 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

Image

evo ovi :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#659 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

eeeee, te nisam probala, nisam ni znala da su došli u DM :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#660 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

eee to su bas novi

ja imam ovaj
http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/our_pr ... ode=P74018

ovaj tamno ljubicasti
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#661 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

pa ja ja vam kazem SKROOOOZ novi. kao, ne ostavljaju bijele fleke po odjeci i to...al posto ne mogu nijedan pomirisat...
sljedeci put cu kupit sva tri, potrosice se.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#662 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Partizzanka »

meni ni ovaj ne ostavlja
mislim ostavlja ali se opere sve
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#663 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

alica.k wrote:pa ja ja vam kazem SKROOOOZ novi. kao, ne ostavljaju bijele fleke po odjeci i to...al posto ne mogu nijedan pomirisat...
sljedeci put cu kupit sva tri, potrosice se.
Joj ja kad tako vidim nove dezodoranse, roll on-ove, hoću da ih probam, ali kad vidim da ih ima nekoliko vrsta ( istih ), nešto fresh, pa active, pa nešto treće, četvrto - meni su svi oni isti. I okrenem pakovanje da vidim po čemu se razlikuju ali na našem uopšte nema objašnjenja i to me pravo nervira... I onda odaberem nasumice.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#664 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma znam, i meni, koristim onaj action control otkad su ga izbacili. bukvalno ako sta i ostane skine se odma vodom.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#665 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

zamzija wrote:
alica.k wrote:pa ja ja vam kazem SKROOOOZ novi. kao, ne ostavljaju bijele fleke po odjeci i to...al posto ne mogu nijedan pomirisat...
sljedeci put cu kupit sva tri, potrosice se.
Joj ja kad tako vidim nove dezodoranse, roll on-ove, hoću da ih probam, ali kad vidim da ih ima nekoliko vrsta ( istih ), nešto fresh, pa active, pa nešto treće, četvrto - meni su svi oni isti. I okrenem pakovanje da vidim po čemu se razlikuju ali na našem uopšte nema objašnjenja i to me pravo nervira... I onda odaberem nasumice.
ma meni je samo glupo sto ne stave kakav tester, jer evo, ja sam 100% ubjedjena da je svaki taj otvoren i isproban i to me uzasno nervira jer ja sama ne bi nikad probavala kako mirise dezodorans kad ga necu kupiti...jer ce kupiti neko drugi i dobice 0.001% manje proizvoda za svoje pare jer je meni bio cejf da ga isprobavam.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#666 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

alica.k wrote:
zamzija wrote:
alica.k wrote:pa ja ja vam kazem SKROOOOZ novi. kao, ne ostavljaju bijele fleke po odjeci i to...al posto ne mogu nijedan pomirisat...
sljedeci put cu kupit sva tri, potrosice se.
Joj ja kad tako vidim nove dezodoranse, roll on-ove, hoću da ih probam, ali kad vidim da ih ima nekoliko vrsta ( istih ), nešto fresh, pa active, pa nešto treće, četvrto - meni su svi oni isti. I okrenem pakovanje da vidim po čemu se razlikuju ali na našem uopšte nema objašnjenja i to me pravo nervira... I onda odaberem nasumice.
ma meni je samo glupo sto ne stave kakav tester, jer evo, ja sam 100% ubjedjena da je svaki taj otvoren i isproban i to me uzasno nervira jer ja sama ne bi nikad probavala kako mirise dezodorans kad ga necu kupiti...jer ce kupiti neko drugi i dobice 0.001% manje proizvoda za svoje pare jer je meni bio cejf da ga isprobavam.
Ma nisam mislila na to bukvalno da ih "probam" na licu mjesta nego da ih isprobam, ali bih htjela da znam po čemu se razlikuju svi ti raznorazni dezodoransi istog proizvodzaca, kao naprimjer taj novi garnijer ima tri cetiri podvrste., npr pa fresh, pa active mislim meni to ništa ne znači kao kupcu. Jedino razaznajem kad je npr sensitive i onda skontam da je za osjetljivu kožu. I onda kupim. Ili ja ne znam da ih raspoznajem kao šampone npr imaju za suhu, masnu, perutavu kosu i fino piše i onda odaberem za svoj tip kose.
Isto bi trebalo da piše i za dezodoranse, jer neko se od nas slabije, neko jače znoji neko intenzivnije miriše...meni je sve to nepoznanica, svi su isti...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#667 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

razlika je u mirisu :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#668 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by zamzija »

stvarno ?!?
Onda ja bezveze lupam glavu kako sam glupa i ne kontam razlike između fresh i active :D
Ali kako onda mi različito reaguje tijelo na različite antiperspirante - na dove, niveu se znojim kao i obično, dok na recimo vichy se ne znojim toliko i ne mirišem, kao i na neke rexonine ?
E baš me zanima :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#669 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

pa sad, mislim da po nekom pravilu imaju pravo da ne nabroje 1 ili 2 sastojka na ambalazi (s tim da stetne MORAJU da nabroje).

znam, i meni je to bilo cudno, ali, u srednjoj smo pokusali napraviti na hemiji kremu s cije ambalaze smo imali sve nabrojano u sastavu....na kraju je falilo nesto da bi nam profesorica rekla da kao...na vecini proizvoda imaju pravo da izostave neek svoje "tajne" sastojke.

tako i kad uzmes i pravis milku po sastavu s ambalaze, neces dobiti istu stvar.

btw, nedavno je discovery channel objavio taj tajni sastojak coca-cole :) koji joj daje onaj originalni ukus.
ETERICNA ULJA!!!

tako je jedan momak uzeo spravljati to sam, taj tajni sastojak i kaze da i ukusom i mirisom...to je to-coca cola.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#670 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

A meni su nekom logikom po tim nazivima, npr. fresh i active, da je fresh malo vise mirisljavi, a da taj active je za aktivnije ljude koji se vise znoje,trce, hodaju pa ih vise od toga stiti :mrgreen: :mrgreen:

Ima li kakvog smisla :lol:

A ustvari, mozda je to sve jedna velika navlakusa, fol razliciti u ovome onome, a to je na kraju sve isto :D Najprije da je to :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#671 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

ma iskreno ja mislim da oni samo parfem i koncentraciju istog promjene.

meni bitno da nema alkohola :)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#672 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

Da prijavim da sam kupila danas dermapip, ulazila sam u nekoliko apoteka i na kraju nadjem u onoj u BBI za 8 KM. Stavila sam, pa cu javiti rezultate :) Kad sam rekla sta cu bas govori "prodavacica", je li to uzimas za akne, cula sam da je dobro :D

Kontam u sebi, jel to ocito da je zbog toga :lol:

I dali su mi neki letak za "novi brend pripodnih kozmetickih proizvoda - DELAROM"

Evo jedna od stvari koje pisu da ima - delarom aromaticna balansirajuca njega su balzami i koncentrati bazirani na 100% cistim i prirodnim biljnim i esencijalnim uljima bla bla bla.

Ako neko proba (najprije alica.k da ce :D ) nek javi valja li :)

p.s. alica hvala na preporuci :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#673 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by alica.k »

np mariella.

a za delarom...davali su i meni taj letak, imam osjecaj da je to skupo obzirom da mos sam smuckat :)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#674 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by Mariella »

Ma pretpostavljam i ja, al eto :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#675 Re: Njega tijela (zenska tema)

Post by BJB »

alica.k wrote:np mariella.

a za delarom...davali su i meni taj letak, imam osjecaj da je to skupo obzirom da mos sam smuckat :)
Ja sam smotana k'o sajla.. :D Moze li onaj recept za onu "kremu" od glicerina, vitamina C...Kopala sam unazad a ne znam naci..

I zene, izmedju nas, mene u zadnje vrijeme uzasno svrbe grudi, samo bih se cesala...Jedva cekam kad cu kuci oda se isceskam..Cime da ih namackam..Probala sam neutrogenom, djeluje malo i ope' pocne..
Umijem ja njih ledenom vodom for obvious reasons poslije tushiranja, al' ovo je neizdrzljivo..Naidje mi period...

HElp :roll:
Post Reply