Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4151 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Vitezanin wrote: 06/10/2020 12:26

www.couchsurfing.com koji jeste malo oslabio u zadnje vrijeme, ali je super opcija za upoznavanje ljudi. Mnogi koriste Couchsurfing i za besplatan smještaj mada sam to ranije koristio, sad uglavnom to koristim (tj prije korone) da se nađem s putnicima i lokalcima, odemo na piće, pokažu mi grad, izađemo u grad i sl.

A smještaj skoro uvijek rezerviram preko www.booking.com. Jednom sam koristio i airbnb koji funkcionira na sličnim principima. Ukoliko namjeravaš putovati, a ipak voliš sve imati isplanirano od početka do kraja, onda preporučujem da naručiš Lonely Planet vodič za destinaciju u koju ideš s obzirom da tu često ima dobrih opcija, a i možeš vidjeti sve isplanirane rute koje ti predlože (gdje ići, koliko dana treba, gdje spavati itd.). Ja ovaj vodič koristim isključivo kada idem na neke lijeve destiancije (većina mojih :lol: ) gdje je turistička infrastruktura i ponuda dosta skromna pa mi trebaju direktniji kontakti za prijevoz, smještaj i sl. Ali, ja uglavnom stavim stvari na papir, tj imam nekim okvir, a onda kako me ponese, mijenjam rute i destinacije kad sam već na putu.
Couchsurfing je za kokuznu mladjariju... ja to nisam koristio, isto kao sto nisam nikad koristio hostele koji su prema meni bolja opcija.
Ja obicno koristim expadia.com, booking.com i hotels.com...dva puta sam koristio i airbnb , moze proci ako nema nista drugo
Hotels.com mi je dobra jer poslije 10 nocenja koje si rezervisao i ispunio sa njima dobijes noc djaba po prosjecoj cijeni koji si placao za tih 10 nocenja...i nemoj mislit da samo mozes hotele rezervisat, mogu se i privatni smjestaji isto tako .
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4152 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:59 i jos malo...prvo Sevilla



pa vece u Grenadi


The rock....gilbraltar...

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4153 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Melo15 wrote: 04/10/2020 16:39 Ima li ko kakvih iskustava za Ameriku, je li bolje sam planirati ili preko agencije, ova istocna obala, Miami recimo.. Ako otvore uopste do naredne godine..
Amerika je veoma laka za putovati sve sam je puno bolje i ništa unaprijed. Auto možes samo unaprijed jer je skuplje tamo.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4154 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

soha96 wrote: 02/10/2020 16:39 Putuje li neko od vas sam/sama, kakva su iskustva? Najteze naci nekoga za putovanje, barem u mom okruzenju.
Zavisi kakva si osoba, nije za mene
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4155 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 31/08/2020 01:42
immuno wrote: 30/08/2020 22:31
vjesticanametli wrote: 30/08/2020 21:57 :thumbup: odlicna slika ova donja :thumbup: ja bome hodam .....nema nix od sjecanja :P
Fantasticno izgleda al jazuk nejma kupanja 😂 al zato dusu i srce napuniiiiis uhuuuu😍
to je jedina lokacija gdje sam se smrzao ....
ImageImageImage

fascinantno mjesto, toliko kontrasta....sad bi opet
ImageImageImage
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4156 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image
Lagos danas
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4157 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image

Image

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4158 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 15:15
Vitezanin wrote: 06/10/2020 12:26

www.couchsurfing.com koji jeste malo oslabio u zadnje vrijeme, ali je super opcija za upoznavanje ljudi. Mnogi koriste Couchsurfing i za besplatan smještaj mada sam to ranije koristio, sad uglavnom to koristim (tj prije korone) da se nađem s putnicima i lokalcima, odemo na piće, pokažu mi grad, izađemo u grad i sl.

A smještaj skoro uvijek rezerviram preko www.booking.com. Jednom sam koristio i airbnb koji funkcionira na sličnim principima. Ukoliko namjeravaš putovati, a ipak voliš sve imati isplanirano od početka do kraja, onda preporučujem da naručiš Lonely Planet vodič za destinaciju u koju ideš s obzirom da tu često ima dobrih opcija, a i možeš vidjeti sve isplanirane rute koje ti predlože (gdje ići, koliko dana treba, gdje spavati itd.). Ja ovaj vodič koristim isključivo kada idem na neke lijeve destiancije (većina mojih :lol: ) gdje je turistička infrastruktura i ponuda dosta skromna pa mi trebaju direktniji kontakti za prijevoz, smještaj i sl. Ali, ja uglavnom stavim stvari na papir, tj imam nekim okvir, a onda kako me ponese, mijenjam rute i destinacije kad sam već na putu.
Couchsurfing je za kokuznu mladjariju... ja to nisam koristio, isto kao sto nisam nikad koristio hostele koji su prema meni bolja opcija.
Ja obicno koristim expadia.com, booking.com i hotels.com...dva puta sam koristio i airbnb , moze proci ako nema nista drugo
Hotels.com mi je dobra jer poslije 10 nocenja koje si rezervisao i ispunio sa njima dobijes noc djaba po prosjecoj cijeni koji si placao za tih 10 nocenja...i nemoj mislit da samo mozes hotele rezervisat, mogu se i privatni smjestaji isto tako .
Pa CS jeste za kokuze ako ti je jeidni cilj uvaliti se nekome za džaba :), ali ako želiš upoznati neke normalne ljude koji poznaju teren koji posjećuješ onda može biti super. I dobra je opcija za budget putovanje, ali i dalje ako ti nije samo cilj naći mjesto za spavanje već stvoriti neke konekcije.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4159 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 06/10/2020 20:38
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
Kako ces preskocit fakticki jedino vece mjesto?
Mali jeste lagano za setnje od opere do ribarske luke pa uzbrdo do crkve....moj hotel je bio na lokalnom.aerodromu...mozes.pjeske.do grada...20...25 min lagane setnje ili 5 sa autom
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4160 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4161 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:00
Dangubic wrote: 06/10/2020 20:38
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
Kako ces preskocit fakticki jedino vece mjesto?
Mali jeste lagano za setnje od opere do ribarske luke pa uzbrdo do crkve....moj hotel je bio na lokalnom.aerodromu...mozes.pjeske.do grada...20...25 min lagane setnje ili 5 sa autom
Ja sam spavao blizu crkve, zašto ne možeš preskočiti, ništa posebno.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4162 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04
Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4163 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33
exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04
Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4164 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15
Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33
exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04

Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4165 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 10:12
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15
Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33

Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
Slusaj ja jednu stvar mrzim a to je stajanje u redu medjutim kad hoces da obidjes svjetski poznata mjesta nemozes ocekivat da neces cekat.
Obilazak Regal Alcatraz-a ili Alhambre nije nesto sto se radi non stop, ako dolazis prvi put u taj grad onda ces otic i obic ove turisticke lokacije, drugi put kad se vratis /ako se vratis onda pocinjes da obilazis djelove koji nisu tako poznati....u medju vremenu da se podsjetimo dok vjestica sad svrlja tuda

ImageImageImage
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#4166 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

@Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4167 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 15:44
Dangubic wrote: 07/10/2020 10:12
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15

pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
Slusaj ja jednu stvar mrzim a to je stajanje u redu medjutim kad hoces da obidjes svjetski poznata mjesta nemozes ocekivat da neces cekat.
Obilazak Regal Alcatraz-a ili Alhambre nije nesto sto se radi non stop, ako dolazis prvi put u taj grad onda ces otic i obic ove turisticke lokacije, drugi put kad se vratis /ako se vratis onda pocinjes da obilazis djelove koji nisu tako poznati....u medju vremenu da se podsjetimo dok vjestica sad svrlja tuda

ImageImageImage
Super fotke idem na skijanje svake godine blizu Granade i Sevilju sam posjetio dva puta a za koju godinu ću otići ponovo.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4168 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 17:23 @Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Sve 5 bogam....nose u zatvorenom maske al sve 5 ....nije puno ko prije...ne pomjeraj ba

U sevili vecina zatvorena ....nose maske i na otvorenom....hodali smo bas crkli...i sutra dalje 😂
Onda ide gibraltar pa konacno 3 dana estepona chili lili 🤗
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4169 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 20:23
sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 17:23 @Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Sve 5 bogam....nose u zatvorenom maske al sve 5 ....nije puno ko prije...ne pomjeraj ba

U sevili vecina zatvorena ....nose maske i na otvorenom....hodali smo bas crkli...i sutra dalje 😂
Onda ide gibraltar pa konacno 3 dana estepona chili lili 🤗
Estepona me interesuje vrijedi li navratiti imam besplatan smještaj tamo 😊
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4170 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Javiciu ti i bice slika.....kod koga se smjestas🤣🤣
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4171 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 21:46 Javiciu ti i bice slika.....kod koga se smjestas🤣🤣
Ima mi dug kuću u Estaponi, drugi red kuca do plaže, nije prvi ali izdržao je Mujo i gore. 😊
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#4172 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 20:23
sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 17:23 @Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Sve 5 bogam....nose u zatvorenom maske al sve 5 ....nije puno ko prije...ne pomjeraj ba

U sevili vecina zatvorena ....nose maske i na otvorenom....hodali smo bas crkli...i sutra dalje 😂
Onda ide gibraltar pa konacno 3 dana estepona chili lili 🤗
Vidjet ćemo još hoće li pooštriti mjere u narednim danima vezano za rizična područja. Na aerodromu stoji da ideš u karantin dok ne dobijes negativan rezultat, ako je tako onda je OK...
Hvala i fin provod :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4173 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Aaaa nznm odake ides....ja sam iz DE pa nema zatvora

Dangubicu :thumbup: divno
Pisacu i slikachu sve :-D
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4174 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 22:02 Aaaa nznm odake ides....ja sam iz DE pa nema zatvora

Dangubicu :thumbup: divno
Pisacu i slikachu sve :-D
Hvala
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4175 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:16 a ovo je moj omiljeni klip....nekad davno...

Gdje je ovo.
Post Reply