Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4551 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

shalla wrote: 11/08/2022 15:18 Mi smo sad bili u Parizu 7 dana i napisao sam, najviše zbog sebe da mi ostane u sjećanju sa slikama, jedan tekst. Imate li ideju gdje bih ga mogao uploadati ili objaviti, možda će nekome biti interesantno?
Možeš ovdje :) Ako je veći staviš u dijelovima sa slikama :))

Možeš i Wordpress koristiti, ali ako pišeš redovno tamo onda moraš i platiti
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#4552 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by last mohicans »

Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
Prije 24 godine bio i prelijepa iskustva i sjećanja imam. Veoma lijepa, egzotična i vrijedna posjete zemlja. Ja sam obišao Teheran i Isfahan, u Komu smo se kratko zadrzali. Iranci jako prijatni, drugačiji od Arapa, pa i Azijata. Volio bih nekad opet sa ljepsom polovicom. Ko ti je u pratnji, ima li zenskih osoba i je li im bilo zahmet imati šal na glavi?
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#4553 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Naslovnica »

Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
:thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4554 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shalla »

Vitezanin wrote: 11/08/2022 15:41
shalla wrote: 11/08/2022 15:18 Mi smo sad bili u Parizu 7 dana i napisao sam, najviše zbog sebe da mi ostane u sjećanju sa slikama, jedan tekst. Imate li ideju gdje bih ga mogao uploadati ili objaviti, možda će nekome biti interesantno?
Možeš ovdje :) Ako je veći staviš u dijelovima sa slikama :))

Možeš i Wordpress koristiti, ali ako pišeš redovno tamo onda moraš i platiti
Ma kakvi redovno, pisao zadnji put nešto prije 5 godina...
Ma vidi, čisto kontam možda će nekome biti zanimljivo da pokupi kakvu informaciju ili sl...

Hajde, dok odaberem slike pa ću vidjeti da ga kroz taj wordpress složim :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4555 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

last mohicans wrote: 11/08/2022 15:49
Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
Prije 24 godine bio i prelijepa iskustva i sjećanja imam. Veoma lijepa, egzotična i vrijedna posjete zemlja. Ja sam obišao Teheran i Isfahan, u Komu smo se kratko zadrzali. Iranci jako prijatni, drugačiji od Arapa, pa i Azijata. Volio bih nekad opet sa ljepsom polovicom. Ko ti je u pratnji, ima li zenskih osoba i je li im bilo zahmet imati šal na glavi?
Iran je prelijep, toliko toga ima za vidjeti. Istina, Iranci su dosta drukčiji i na pomen Arapa možeš imati problem 😄. Mi smo imali dojam da smo s ekipom iz južne Europe, Iran je zaista u nekom svome svijetu usred Azije.

Sve žene moraju imati maramu uključujući i turistkinje. Upoznao sam dosta žena u hostelima koje putuju same i nemaju nikakvih problema, naprotiv. Većina žena samo prebaci šal preko pola glave, a kasnije ga spuste. :) Ipak, policija koja ordinira u okolini nije za zajebanciju i opominju žene ako marama nije full na glavi. Viđali smo tu "moralnu " policiju u više navrata.

Ovo putovanje sam bio u društvu prijatelja i imali smo na par dana društvo u Iranu jer poznajem tamo neke ljude od prije.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4556 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by _Reds_ »

Vitežanin mislio sam da si stariji :D, a ono 30koja :)

Btw pročitao sam blog. LIje putpis, uz savjez ta pokušaš ostaviti čitaocu da sam prosuđuje o određenim "škakljivim temama. Vjerovatno pratiš Kritijana, pa si vidio kako je on to maestralno odradio u slučaju Afganistana.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4557 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

_Reds_ wrote: 11/08/2022 20:00 Vitežanin mislio sam da si stariji :D, a ono 30koja :)

Btw pročitao sam blog. LIje putpis, uz savjez ta pokušaš ostaviti čitaocu da sam prosuđuje o određenim "škakljivim temama. Vjerovatno pratiš Kritijana, pa si vidio kako je on to maestralno odradio u slučaju Afganistana.
33, rođendan sam proslavio u Esfahanu :))
Vidi nešto, ja sam tamo zaista otišao bez ikakvih zaključaka o zemlji. Međutim, ja zaista ne mogu ostati imun na ono što smo čuli tamo od ogromnog broja ljudi koji su istinski bijesni i psuju dok se spomene bilo šta vezano za politiku te zemlje, vjerske lidere i društvena pravila. Iranci su inače jako društveni pa je lako razgovarati. Tako da, ukoliko je nešto u blogu zaključeno ili sugerirano, to je isključivo zaključak s terena . Svakako preporučujem svakome da ode.
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#4558 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Dobro dosao kuci 👍
Hej fantazija, tako si dobro opisao da su mi na moment prolazile slike kroz glavu ljudi I gradova koje nisam vidjela 👏 respect.
Hvala ti sto sa nama dijelis svoja putovanja, dozivljaje, slike.... Nemam nista ni oduzet ni dodat osim jos jednom hvala I cekam drugi dio ❤️


Ah ja I sretan rodjendan jos puno da ih docekas I puno putujes 🎂
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4559 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

immuno wrote: 15/08/2022 13:03 Dobro dosao kuci 👍
Hej fantazija, tako si dobro opisao da su mi na moment prolazile slike kroz glavu ljudi I gradova koje nisam vidjela 👏 respect.
Hvala ti sto sa nama dijelis svoja putovanja, dozivljaje, slike.... Nemam nista ni oduzet ni dodat osim jos jednom hvala I cekam drugi dio ❤️


Ah ja I sretan rodjendan jos puno da ih docekas I puno putujes 🎂
Hvala, evo drugi dio upravo pišem. :ljulja:
zigzag
Posts: 5766
Joined: 18/04/2014 11:26

#4560 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zigzag »

je li bolje ići sad ili u nekom jesenskom-zimskom periodu?
elq
Posts: 387
Joined: 25/06/2017 08:26

#4561 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by elq »

Jel znate neku stranicu koja izlistava SVA nacionalna jela neke drzave? Na wiki jedno il 2 jela po drzavi, npr za bih samo cevapi i b lonac a ima ih vise
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4562 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

zigzag wrote: 15/08/2022 14:16 je li bolje ići sad ili u nekom jesenskom-zimskom periodu?
Definitivno jesen ili proljeće, ljeto je naporan period (ali je cjenovno bolji) za posjet Iranu i tada čak Iranci putuju malo unutar države jer je vruće.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4563 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Evo stigoh napisati drugi dio u kojem ima par detalja iz lijepog grada Širaza s prikazom atrakcija mada i tu nismo stigli sve vidjeti. Mislio sam imati samo dva dijela, ali nemoguće je, toliko toga ima pa će Esfahan ići posebno. :)

https://angotrips.com/2022/08/18/iran-c ... drugi-dio/
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#4564 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Vitezanin wrote: 19/08/2022 09:01 Evo stigoh napisati drugi dio u kojem ima par detalja iz lijepog grada Širaza s prikazom atrakcija mada i tu nismo stigli sve vidjeti. Mislio sam imati samo dva dijela, ali nemoguće je, toliko toga ima pa će Esfahan ići posebno. :)

https://angotrips.com/2022/08/18/iran-c ... drugi-dio/
Procitah u jednom dahu. Hvala ti puno za ovu ljepotu. Vrlo lijepo pises, svidja mi se tvoj stil, bez beskrajnih opisa a ipak sve vazne info nam das.
Hvala i cekam 3 dio ☺️
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4565 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

immuno wrote: 19/08/2022 09:17
Vitezanin wrote: 19/08/2022 09:01 Evo stigoh napisati drugi dio u kojem ima par detalja iz lijepog grada Širaza s prikazom atrakcija mada i tu nismo stigli sve vidjeti. Mislio sam imati samo dva dijela, ali nemoguće je, toliko toga ima pa će Esfahan ići posebno. :)

https://angotrips.com/2022/08/18/iran-c ... drugi-dio/
Procitah u jednom dahu. Hvala ti puno za ovu ljepotu. Vrlo lijepo pises, svidja mi se tvoj stil, bez beskrajnih opisa a ipak sve vazne info nam das.
Hvala i cekam 3 dio ☺️

Hvala hvala, evo Isfahan stiže uskoro :ljulja: :ljulja:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#4566 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by van Basten »

Hvala za ove putopise, Iran mi je uvijek bio fascinantan, sad jos vise. Jedva cekam treci dio.
P.s. kazu da je Xavi kasnio u USA na pripreme Barcelone jer je ranije bio u Iranu. Navodno ko bude u Iran ne smkmije iducih 5 godina uci u USA, osim ako ne opravda taj odlazak debelo valjanim razlogom
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18329
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4567 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

van Basten wrote: 22/08/2022 13:48 Hvala za ove putopise, Iran mi je uvijek bio fascinantan, sad jos vise. Jedva cekam treci dio.
P.s. kazu da je Xavi kasnio u USA na pripreme Barcelone jer je ranije bio u Iranu. Navodno ko bude u Iran ne smkmije iducih 5 godina uci u USA, osim ako ne opravda taj odlazak debelo valjanim razlogom
Nije navodno nego je istina. Mada se to uvijek moze rijesiti vadjenjem novog pasosa…
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#4568 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by van Basten »

GandalfSivi wrote: 22/08/2022 13:49
van Basten wrote: 22/08/2022 13:48 Hvala za ove putopise, Iran mi je uvijek bio fascinantan, sad jos vise. Jedva cekam treci dio.
P.s. kazu da je Xavi kasnio u USA na pripreme Barcelone jer je ranije bio u Iranu. Navodno ko bude u Iran ne smkmije iducih 5 godina uci u USA, osim ako ne opravda taj odlazak debelo valjanim razlogom
Nije navodno nego je istina. Mada se to uvijek moze rijesiti vadjenjem novog pasosa…
Hvala na potvrdi. A znaju Ameri kad si gdje isao i bez pasosa... prije par mjeseci aplicirali rodjaci za vizu i razgo vor u ambasadi... pita ih gdje ste putovali u zadnje vrijeme... nabrajaju Hrvatska, Srbija, Turska... a Spanija ide upit? Pa to je bilo pocetkom vijeka, prije 20 godina, vele. :wink:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4569 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Andaluzija, interesantna regija sa svojim mixom arapskog i spanjolskog smeka. Nekako mi je zatvorial ta jedan krug Sjeverne Afrike odnosno Maroka. Dosta slicni a tako razliciti.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4570 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

GandalfSivi wrote: 22/08/2022 13:49
van Basten wrote: 22/08/2022 13:48 Hvala za ove putopise, Iran mi je uvijek bio fascinantan, sad jos vise. Jedva cekam treci dio.
P.s. kazu da je Xavi kasnio u USA na pripreme Barcelone jer je ranije bio u Iranu. Navodno ko bude u Iran ne smkmije iducih 5 godina uci u USA, osim ako ne opravda taj odlazak debelo valjanim razlogom
Nije navodno nego je istina. Mada se to uvijek moze rijesiti vadjenjem novog pasosa…
Nisu mi Iranci nikakav pečat dali tako da u pasošu nema tragova posjete. E sada, ima li n tragova egdje u sistemu gdje tome ima pristup SAD...ne znam. :D Ako u dogledno vrijeme i posjetim SAD pokazat ću im blog ako misle da sam opasan. :)
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4571 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

Vitezanin wrote: 23/08/2022 08:35
GandalfSivi wrote: 22/08/2022 13:49

Nije navodno nego je istina. Mada se to uvijek moze rijesiti vadjenjem novog pasosa…
Nisu mi Iranci nikakav pečat dali tako da u pasošu nema tragova posjete. E sada, ima li n tragova egdje u sistemu gdje tome ima pristup SAD...ne znam. :D Ako u dogledno vrijeme i posjetim SAD pokazat ću im blog ako misle da sam opasan. :)
Kolega je 2017 putovao za Iran pa kasnije zajedno sa mnom u USA... usao bez problema. Ako nisu promijenili do sada
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4572 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

parappa wrote: 23/08/2022 08:40
Vitezanin wrote: 23/08/2022 08:35

Nisu mi Iranci nikakav pečat dali tako da u pasošu nema tragova posjete. E sada, ima li n tragova egdje u sistemu gdje tome ima pristup SAD...ne znam. :D Ako u dogledno vrijeme i posjetim SAD pokazat ću im blog ako misle da sam opasan. :)
Kolega je 2017 putovao za Iran pa kasnije zajedno sa mnom u USA... usao bez problema. Ako nisu promijenili do sada
Jesu nakon što je Trump izabran, promijenjen je vizni režim za one koji su posjetili određene zemlje plus Iran (Sudan, Irak, ima još nekoliko) mada sam i ja našao više iskustava na netu da ljudi jesu ulazili u SAD poslije, neki su dobili više pitanja, a neki su aplicirali kroz neke druge opcije tako da ko će ga znati.
amer86
Posts: 26
Joined: 25/09/2005 12:58
Location: Sarajevo

#4573 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by amer86 »

Trappist wrote: 18/07/2022 10:39
TouringBiker wrote: 18/07/2022 09:13

To jedino se isplati gdje dobijes vizu na aerodromu, kao za Egipat
Poslao upit nekoj agenciji da odrade vizu za mene, 380 km po osobi (a inace 35 eura kad ti ides tamo da predas) :run:
Mozes li podjeliti koja je agencija u pitanju?
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#4574 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Trappist »

amer86 wrote: 24/08/2022 12:44
Trappist wrote: 18/07/2022 10:39

Poslao upit nekoj agenciji da odrade vizu za mene, 380 km po osobi (a inace 35 eura kad ti ides tamo da predas) :run:
Mozes li podjeliti koja je agencija u pitanju?
Green travel i jungletribe
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#4575 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rijeka_snova »

Trappist wrote: 24/08/2022 12:58
amer86 wrote: 24/08/2022 12:44
Mozes li podjeliti koja je agencija u pitanju?
Green travel i jungletribe
Moji prijatelji su uzeli vizu za Tajland preko Green travela i katastrofa, dobili su je dan prije putovanja i to samo zato sto su ih pritisli i prijetili. Da nisu, propalo bi im putovanje. Samo stres
Post Reply