Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#4176 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 22:02 Aaaa nznm odake ides....ja sam iz DE pa nema zatvora
Isto DE, Bayern. Lisabon je Risikogebiet, znači test + karantin dok ne dođe negativan rez.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4177 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 22:02 Aaaa nznm odake ides....ja sam iz DE pa nema zatvora

Dangubicu :thumbup: divno
Pisacu i slikachu sve :-D
Samo slikaj ja samo mogu stare slike postavljati😁
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4178 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 22:18
exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:16 a ovo je moj omiljeni klip....nekad davno...

Gdje je ovo.
Wadi Rum, Jordan....na pola puta izmedju Akabe i Petre
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4179 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:10
Dangubic wrote: 07/10/2020 22:18
exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:16 a ovo je moj omiljeni klip....nekad davno...

Gdje je ovo.
Wadi Rum, Jordan....na pola puta izmedju Akabe i Petre
Nisam bio dobra fora, hajmo malo o starim stvarima kad se ne dešava ništa novo, šta je bilo najbolje putovanje do sad?
Last edited by Dangubic on 07/10/2020 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4180 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

slobodno.....tu sam
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4181 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:15 slobodno.....tu sam
Šta je bilo najbolje do sad i preporučiti za obavezno
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4182 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Dangubic wrote: 07/10/2020 23:16
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:15 slobodno.....tu sam
Šta je bilo najbolje do sad i preporučiti za obavezno
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4183 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 22:52
vjesticanametli wrote: 07/10/2020 22:02 Aaaa nznm odake ides....ja sam iz DE pa nema zatvora
Isto DE, Bayern. Lisabon je Risikogebiet, znači test + karantin dok ne dođe negativan rez.
Znam.... ma suti ja sam sad u spaniji a nisam nikom govorila ..... iz malage letim za hh..... test na aerodromu ti bicu svakako kuci.....ti mislis zatvor u povratku u de
Svi nose maske ulice dezinfikuju drzi abstand maska i udri😂
Bila lisabon 2 danai onda lagos i faro....malaga je tzv transfer😂 sta moraju sve znat
Vozim obalom pa doklegod#
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4184 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 23:16
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:15 slobodno.....tu sam
Šta je bilo najbolje do sad i preporučiti za obavezno
uh tesko pitanje...moram ti priznat jer obicno ganjam neke zanimljive lokacije i predjele

gdje sam sve bio....ovo su duza putovanja u vecini 3 sedmice ili duze

Italija od Rima /Tuscany/ Genova/Chamonih/Zurich
drugi put-Rim/Amalfi/ Paola -kalabrija/Syracuze-sicilija/Malta pa nazad do Rima
Jerusalem/cijeli Izrael prosao od kibuca mas'ada na golan visoravni do Eliata pa presao u Jordan-Akaba-Wadi Rum-Petra nazad do Tel aviv i na kraju Paris 5 dana.
Iceland/London/Amsterdam
Barcelona/Sevilla/Gilbraltar/Granada/Madrid/ Marakesh-Maroco/Madrid
Chile- vozio od Santiaga preko La serena i Antifogasta do Sa Pedro de Atacama-presao u Argentinu-Salta-Mendoza nazad u Chile-Valpariso-Santiago ( 5000km presao za 3 sedmice)
Las Vegas- Grand Canyon, Death Valley...pa do Malibu onda prema sjeveru Santa Barbara/Carmel ( gdje je Clint Eastwood bio gradonacelnik) do San Franciso

kraci izleti..do 7 dana
Cuba/Varadero/Holguin/Caya Coco
Bahamas-Paradise Island, Great exuma
Dominican Republic-Samana
Barbados
Jamaica
Curasaio
Mexico- Playa de Carmen na istocnoj strani/ Puerto Vallata na Pacifiku
Florida
Boston
NY-4 puta.....

ja mislim da je to ...mozda sam nesto zaboravio


slobodno pitaj sta te interesuje
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4185 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:39
Dangubic wrote: 07/10/2020 23:16
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 23:15 slobodno.....tu sam
Šta je bilo najbolje do sad i preporučiti za obavezno
uh tesko pitanje...moram ti priznat jer obicno ganjam neke zanimljive lokacije i predjele

gdje sam sve bio....ovo su duza putovanja u vecini 3 sedmice ili duze

Italija od Rima /Tuscany/ Genova/Chamonih/Zurich
drugi put-Rim/Amalfi/ Paola -kalabrija/Syracuze-sicilija/Malta pa nazad do Rima
Jerusalem/cijeli Izrael prosao od kibuca mas'ada na golan visoravni do Eliata pa presao u Jordan-Akaba-Wadi Rum-Petra nazad do Tel aviv i na kraju Paris 5 dana.
Iceland/London/Amsterdam
Barcelona/Sevilla/Gilbraltar/Granada/Madrid/ Marakesh-Maroco/Madrid
Chile- vozio od Santiaga preko La serena i Antifogasta do Sa Pedro de Atacama-presao u Argentinu-Salta-Mendoza nazad u Chile-Valpariso-Santiago ( 5000km presao za 3 sedmice)
Las Vegas- Grand Canyon, Death Valley...pa do Malibu onda prema sjeveru Santa Barbara/Carmel ( gdje je Clint Eastwood bio gradonacelnik) do San Franciso

kraci izleti..do 7 dana
Cuba/Varadero/Holguin/Caya Coco
Bahamas-Paradise Island, Great exuma
Dominican Republic-Samana
Barbados
Jamaica
Curasaio
Mexico- Playa de Carmen na istocnoj strani/ Puerto Vallata na Pacifiku
Florida
Boston
NY-4 puta.....

ja mislim da je to ...mozda sam nesto zaboravio
Uh čitava lista neke stvari sam iste prošao Evropu ću preskočiti nisam u Svajcarskoj i Skandinaviji bio i neke zemlje u istočnoj Evropi.
USA utah Nevada Kalifornija arizona
Meksiko
Dominikanska republika
Kuba
Venecuela
Brazil
Peru
Bolivija
Paragvaj
Urugvaj
Agrentina
Egipat
Gana
Kenija
Juz afrička republika
Namibija
Botcvana
Zimbabdve
Sri lanka
Maladivi
Kina 2puta
Bali Indonezija 2 puta
Indija
Tajland
Australija
Vjerovatno sam neke zaboravio ali najbolja mjesta u Južnoj Americi Salar de Uyuni u Bolivi Iquazu vodopadi i Ciken itza u Peru. Grad Buenos Aires
Sjeverna Amerika Antylope Canon i Grand Canyon
Grad San Francisco
Afrika Namibija I Južna Afrika grad Cape Town
Australija painted desert i sav taj put dio gdje je isto mad max sniman moraš sa 4wd i grad Sidney.
Azija Maladivi i Indija
To je to zadnjih 5 godina sam puno manje aktivan ostario u Španiji sam često. Bio sam 3 puta po 3 mjeseca to je najduže što sam bio na godišnjem
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4186 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Namibija....jesi isao kroz njihovu pustinju i obilazio onu zabranjenu plazu?

ja sam gledao prije par mjeseci reportazu o putovanju kroz namibiju i ostalo mi je u sjecanju kao destinacija na bucket listi...pogotovo pustinja, nesto sam opcinjen pustinjama

Afrika mi nekako nije na radaru, neznam zasto ali....isto kao i Australija,kad pomislim da moram da letim 24 sata... :skoljka:

Moj neki duzi plan je u slijedecih 5 godina ukljucivao voznju kroz Patagoniju do Ushuaia ( prijateljica mi je bila na Antarticu i nagovara me ako budem isao da "skoknem preko kanala ), Peru, Equador i Galapagos iz Juzne Amerike...Japan sa skokom do Singapura, Indija tj Nepal ....Svedska , Norveska/Finska....Svabald i Iceland ponovo samo bi ovaj put napravio turu oko ostrva.

ove godine je Sardinija i Korzika bila na listi....ah sad samo mogu da mastam :twisted:
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4187 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 08/10/2020 00:46 Namibija....jesi isao kroz njihovu pustinju i obilazio onu zabranjenu plazu?

ja sam gledao prije par mjeseci reportazu o putovanju kroz namibiju i ostalo mi je u sjecanju kao destinacija na bucket listi...pogotovo pustinja, nesto sam opcinjen pustinjama

Afrika mi nekako nije na radaru, neznam zasto ali....isto kao i Australija,kad pomislim da moram da letim 24 sata... :skoljka:

Moj neki duzi plan je u slijedecih 5 godina ukljucivao voznju kroz Patagoniju do Ushuaia ( prijateljica mi je bila na Antarticu i nagovara me ako budem isao da "skoknem preko kanala ), Peru, Equador i Galapagos iz Juzne Amerike...Japan sa skokom do Singapura, Indija tj Nepal ....Svedska , Norveska/Finska....Svabald i Iceland ponovo samo bi ovaj put napravio turu oko ostrva.

ove godine je Sardinija i Korzika bila na listi....ah sad samo mogu da mastam :twisted:
Namibija je fantastična mislim da ću još jedan otići ne samo Etosha i crvene pustinje su nevjerovatne svakih 60 kilometara se mjenja sve kompletno. Želim još da idem na Filipine ne znam zašto i Norveška mada i jednom ona karta oko svijeta bi mogla. Putujem još ali puno manje 5 puta godišnje u Španiju i 2 pita u Bosnu ali svake druge godine odem negdje dalje. Poslacu koju sliku Namibije
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4188 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Image
Last edited by Dangubic on 08/10/2020 01:13, edited 2 times in total.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4189 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Image[img]
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4190 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Grand Canyon



Death Valley from Dantes peak
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4191 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Image

Dead vlei
Last edited by Dangubic on 08/10/2020 01:09, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4192 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Image
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4193 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Image
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4194 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Dangubic wrote: 08/10/2020 01:07 Image
To je malo od Namibije pozdrav
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4195 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

za laku noc


Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4196 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 08/10/2020 01:23 za laku noc


Las Vegas je interesantan ali ne duže od 3 dana. San Francisco mi je fantastičan a Los Angeles ništa posebno mogao sam ga i preskočiti.
Anthylope canyon mnogi preskacu kad putuju u tom dijelu oko Grand Canyon a nestvaran je.evo jedna od Anthylope canyon.

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4197 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 08/10/2020 09:43

Las Vegas je interesantan ali ne duže od 3 dana. San Francisco mi je fantastičan a Los Angeles ništa posebno mogao sam ga i preskočiti.
Anthylope canyon mnogi preskacu kad putuju u tom dijelu oko Grand Canyon a nestvaran je.evo jedna od Anthylope canyon.

Image
Ma ja nisam ni htjeo da odem u LV nego mi je bio spavaonica dok sam obilazio okolinu.
Ja mislim da smo 4 dana bili tu..prvi dan otisli na Hoover Dam, drugi dan Death Valley, poslije toga Grand canyon i jedan dan odmora( jer do Grand canyon da vozis ima vise od 500 km u jednom pravcu).
meni je bilo fascinantno otic navece ispred hotela i promatrat narod, cudna vrsta ljudi dolazi tamo .....nekontam kako se mozes odusevit laznim ajfelovim tornjem ili piramidom :)....na coskovima ti nude slike prostitutki, a van grada kad vozis vidis legitimne bordele a pored njih shooting range..dodjite kod nas ..ako nemozete da j*** mozete da pucate iz M16 :lol:

SF mi nije bas nesto ostavio utisak, ok fin je grad ali sto sam vidio klosara u SF nisam nigdje...standardno smo obisli Alcatraz..presli preko golden bridge...pier 51 itd..gledali American cup trku jahti..nisam nista skontao a oni navijaju kad da gledaju footbal.....mislim ok je grad, malo me nerviralal klima, ujutro magla od oceana, osjetis kako se lijepi za tebe a popodne sunce izadje i vruce....kako god da izadjes moras nosit duplu garderobu .
Meni je vise u sjecanju ostala Santa Barbara i put uz obalu ( hyw 1), Herst castle , big sur...
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#4198 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 08/10/2020 15:06
Dangubic wrote: 08/10/2020 09:43

Las Vegas je interesantan ali ne duže od 3 dana. San Francisco mi je fantastičan a Los Angeles ništa posebno mogao sam ga i preskočiti.
Anthylope canyon mnogi preskacu kad putuju u tom dijelu oko Grand Canyon a nestvaran je.evo jedna od Anthylope canyon.

Image
Ma ja nisam ni htjeo da odem u LV nego mi je bio spavaonica dok sam obilazio okolinu.
Ja mislim da smo 4 dana bili tu..prvi dan otisli na Hoover Dam, drugi dan Death Valley, poslije toga Grand canyon i jedan dan odmora( jer do Grand canyon da vozis ima vise od 500 km u jednom pravcu).
meni je bilo fascinantno otic navece ispred hotela i promatrat narod, cudna vrsta ljudi dolazi tamo .....nekontam kako se mozes odusevit laznim ajfelovim tornjem ili piramidom :)....na coskovima ti nude slike prostitutki, a van grada kad vozis vidis legitimne bordele a pored njih shooting range..dodjite kod nas ..ako nemozete da j*** mozete da pucate iz M16 :lol:

SF mi nije bas nesto ostavio utisak, ok fin je grad ali sto sam vidio klosara u SF nisam nigdje...standardno smo obisli Alcatraz..presli preko golden bridge...pier 51 itd..gledali American cup trku jahti..nisam nista skontao a oni navijaju kad da gledaju footbal.....mislim ok je grad, malo me nerviralal klima, ujutro magla od oceana, osjetis kako se lijepi za tebe a popodne sunce izadje i vruce....kako god da izadjes moras nosit duplu garderobu .
Meni je vise u sjecanju ostala Santa Barbara i put uz obalu ( hyw 1), Herst castle , big sur...
Haight street mi je fantastična u San Franciscu. Ulica koja je još uvijek kao iz 60tih godina. Prošao sam i hyw1 i krug sam napravio iz LA Route66, Grand Canyon i onda svi ostali parkovi i nazad preko Death valley i onda yosemithe i nazad za San Francisco. Bruka kilometara u 5 sedmica sa Ford Mustang kabriolet. 😁
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4199 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 08/10/2020 18:07

Haight street mi je fantastična u San Franciscu. Ulica koja je još uvijek kao iz 60tih godina. Prošao sam i hyw1 i krug sam napravio iz LA Route66, Grand Canyon i onda svi ostali parkovi i nazad preko Death valley i onda yosemithe i nazad za San Francisco. Bruka kilometara u 5 sedmica sa Ford Mustang kabriolet. 😁
vidis radili smo skro istu rutu, ja nisam mogao da odem u Yosemitte jer je te godine bio jako veliki pozar pa su zatvorili prolaz ..a mislio sam i do Tahoe jezera otic.

sto se tice auta tu moram priznat da sam se momacki zajebao..kad sam rentao uzeo sam malo auto , dobio neku mazdu..jest da je bila dobra na gorivu ali je po udobnosti bila zak*** od tad samo veca auta uzimam
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4200 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image

Image

Image
😀
Post Reply