Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#4451 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by banjaluka078 »

Vitezanin wrote: 26/08/2021 13:06 Ekipa, kako doći do bunkera u Konjicu? Ono na Google maps ne može biti prava lokacija (skoro u gradu). Je li ko bio?
POTREBNO REZERVISATI - RESERVATION NEEDED

U cijenu je uključena posjeta Titovom bunkeru u trajanju od cca 90 min u određenim terminima. Grupe od 15+ osoba mogu odabrati bilo koji termin u periodu od 09:00 do 17:00. U objektu je sobna temperatura 22°C, te dodatna odjeća nije potreba. Fotografisanje je dozvoljeno. Ispred objekta imate obezbjeđen besplatan parking ukoliko dolazite vašim vozilom. Ukoliko dolazite autobusom ili vozom za vas organizujemo prevoz iz grada do bunkera.

CIJENA PO OSOBI : 20 KM

https://bunker.ba/
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#4452 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by baja »

Vitezanin wrote: 26/08/2021 13:06 Ekipa, kako doći do bunkera u Konjicu? Ono na Google maps ne može biti prava lokacija (skoro u gradu). Je li ko bio?
u Konjicu imaš table turističke (smeđe), čitav grad obilježen , ideš prema Boračkom i na mostu (iza garden city hotela) lijevo prema Ljutoj i Džajićima. Ne možeš fulit.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3778
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4453 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Hvala, uspio sam naći, super tura :)

Malo s kartama kompliciraju, piše da moraš kupiti kod ćuprije, a onda ići u bunker, ali u principu može se i na ulazu u bunker karta kupiti.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#4454 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Samprotivsviju »

Ljudi sta je potrebno za prelazak HR granice, obzirom da sam primio samo prvu dozu vakcine?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4455 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bullet Tooth Tony »

Samprotivsviju wrote: 30/08/2021 11:24 Ljudi sta je potrebno za prelazak HR granice, obzirom da sam primio samo prvu dozu vakcine?
https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211


negativnog nalaza PCR testa ili brzog antigenskog testa - BAT na SARS-CoV-2, pri čemu BAT test mora biti sa Zajedničke liste brzih antigenskih testova koje međusobno priznaju države članice Europske Unije, koju objavljuje Europska komisija. Kod nalaza BAT testa napravljenog u inozemstvu mora biti vidljiv proizvođač testa i/ili komercijalni naziv testa. U protivnom test se neće prihvatiti kao vjerodostojan za ulazak u Republiku Hrvatsku. Nalaz PCR testa ne smije biti stariji od 72 sata, a BAT testa od 48 sati od trenutka testiranja do dolaska na granični prijelaz;

Potvrde ne starije od 270 dana po primitku dvije doze cjepiva koja se koriste u EU, ako je prošlo 14 dana od primitka druge doze ili potvrde ne starije od 270 dana po primitku jedne doze cjepiva koje se prima u jednoj dozi (Janssen/Johnson&Johnson);

Potvrde o preboljenju COVID-19 i primitku jedne doze cjepiva unutar osam mjeseci od početka bolesti, s tim da cijepljenje mora biti provedeno prije manje od 270 dana;

+

Osobe koje putuju iz turističkih razloga te imaju potvrdu o uplaćenom smještaju u hotelu, kampu, kod privatnog iznajmljivača ili unajmljenom plovilu te drugom obliku turističkog smještaja ili su vlasnici kuća ili plovila u Republici Hrvatskoj.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4456 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

Par slika iz juzne Francuske. Odmor uglavnom iskoristen za boravak na plazi, a jedan dan sam koristio za obilazak Marseillea. :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by mousstapha on 31/08/2021 17:57, edited 1 time in total.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4457 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

Image

Image

Image

Image
Last edited by mousstapha on 31/08/2021 17:59, edited 2 times in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4458 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

nevalja ti link Mustafa....de popravi to
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4459 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

Prilicno me izvozase ovi servisi, a fotografije na telefonu prevelike za imgur. :-)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4460 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

mousstapha wrote: 31/08/2021 18:01 Prilicno me izvozase ovi servisi, a fotografije na telefonu prevelike za imgur. :-)
ma nek je tebi bilo dobro,bit ce slika
zavidim ljudima koji su putovali ove godine, meni evo druga da nisam presao granicu...kao da sam u zatvoru :evil:
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4461 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

exliberal-ex wrote: 31/08/2021 18:08
mousstapha wrote: 31/08/2021 18:01 Prilicno me izvozase ovi servisi, a fotografije na telefonu prevelike za imgur. :-)
ma nek je tebi bilo dobro,bit ce slika
zavidim ljudima koji su putovali ove godine, meni evo druga da nisam presao granicu...kao da sam u zatvoru :evil:
I ja sam se bojao nekog otkazivanja, planirao i neke druge varijante i na kraju se odlucio za Francusku i putovanje autom. Odlicna stvar je sto nije bilo nigdje kontrola na granici, iako sam vozio kroz Svicarsku. U Francuskoj se osjeti da je manje stvari dostupno zbog korone, ali je generalno dosta opusteno sve.
Piko18
Posts: 221
Joined: 20/10/2013 14:46

#4462 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Piko18 »

Provodim zadnji dan na Mallorci. Plaze fine pješčane, valovi bas veliki pa je izazov uci u more 😁. U sustini jako fino, plaza kakvih god hoces. Prirodnih ljepota isto tako. Mana def cijene, hrana je skupa za ono sto dobijes ali podnosljivo je.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4463 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Izmedju ostalog 10-11 dana bio u Maroku, interesantna zemlja, mene je u mnogo cemu iznenadila, i u cijenama naravno :skoljka:.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4464 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

detroit-mercy wrote: 02/09/2021 16:37 Izmedju ostalog 10-11 dana bio u Maroku, interesantna zemlja, mene je u mnogo cemu iznenadila, i u cijenama naravno :skoljka:.
Jeftino ili skupo? :D
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4465 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

mousstapha wrote: 03/09/2021 10:42
detroit-mercy wrote: 02/09/2021 16:37 Izmedju ostalog 10-11 dana bio u Maroku, interesantna zemlja, mene je u mnogo cemu iznenadila, i u cijenama naravno :skoljka:.
Jeftino ili skupo? :D
Skupo, mozda jedan od skupljih odmora koji smo imali a bili smo od dalekog istoka do Hawaii. Ali smo obisli cijelu zemlju sa privatnim vozacem i odsjedali smo u rijadima koji su ono boli glava. Neke od njih smo dobijali za prilicno dobru cijenu, sve zbog COVIDA, nas vodic bi se cudio kad bi mu rekli koliko smo placali noc, u neke od njih ne mozes zaviriti bez $1,000 noc :mrgreen:. a mi smo dobijali za trecinu ili polovinu cijene.
Nisam znao da Maroko ima jedne od najskupljih hotela u svijetu i da cak imaju i skijalista :skoljka:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4466 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by SaraFina »

detroit-mercy wrote: 03/09/2021 14:04
mousstapha wrote: 03/09/2021 10:42

Jeftino ili skupo? :D
Skupo, mozda jedan od skupljih odmora koji smo imali a bili smo od dalekog istoka do Hawaii. Ali smo obisli cijelu zemlju sa privatnim vozacem i odsjedali smo u rijadima koji su ono boli glava. Neke od njih smo dobijali za prilicno dobru cijenu, sve zbog COVIDA, nas vodic bi se cudio kad bi mu rekli koliko smo placali noc, u neke od njih ne mozes zaviriti bez $1,000 noc :mrgreen:. a mi smo dobijali za trecinu ili polovinu cijene.
Nisam znao da Maroko ima jedne od najskupljih hotela u svijetu i da cak imaju i skijalista :skoljka:
Postavi koju sliku. Ne mislim privatnu, nego onako. Obilazaka.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4467 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

detroit-mercy wrote: 03/09/2021 14:04
mousstapha wrote: 03/09/2021 10:42

Jeftino ili skupo? :D
Skupo, mozda jedan od skupljih odmora koji smo imali a bili smo od dalekog istoka do Hawaii. Ali smo obisli cijelu zemlju sa privatnim vozacem i odsjedali smo u rijadima koji su ono boli glava. Neke od njih smo dobijali za prilicno dobru cijenu, sve zbog COVIDA, nas vodic bi se cudio kad bi mu rekli koliko smo placali noc, u neke od njih ne mozes zaviriti bez $1,000 noc :mrgreen:. a mi smo dobijali za trecinu ili polovinu cijene.
Nisam znao da Maroko ima jedne od najskupljih hotela u svijetu i da cak imaju i skijalista :skoljka:
Vidjeo sam i ja to, dali sto su popularni za britance i europljane ali su neke cijene bile kao da su u Parizu.
Mada vrijedi , sutra bi se vratio.
Nisam prebolio sto nisam odradio slucnu turu ( Fes/Marrakech ) koja je 10 dana al nikako nisma mogao ukomponovat letove.....kao sto rece Sara slike...

ps
meni jutros iskacu na facebook uspomene...na danasni dan 2012 Jerusalem, 2013 krenuo na odmor, 2014 amalfi, 2015 iceland, 2018 Barcelona...ubit cu se od muke dvije godine nisam nigdje otisao. :(
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4468 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

exliberal-ex wrote: 03/09/2021 15:06
detroit-mercy wrote: 03/09/2021 14:04
Skupo, mozda jedan od skupljih odmora koji smo imali a bili smo od dalekog istoka do Hawaii. Ali smo obisli cijelu zemlju sa privatnim vozacem i odsjedali smo u rijadima koji su ono boli glava. Neke od njih smo dobijali za prilicno dobru cijenu, sve zbog COVIDA, nas vodic bi se cudio kad bi mu rekli koliko smo placali noc, u neke od njih ne mozes zaviriti bez $1,000 noc :mrgreen:. a mi smo dobijali za trecinu ili polovinu cijene.
Nisam znao da Maroko ima jedne od najskupljih hotela u svijetu i da cak imaju i skijalista :skoljka:
Vidjeo sam i ja to, dali sto su popularni za britance i europljane ali su neke cijene bile kao da su u Parizu.
Mada vrijedi , sutra bi se vratio.
Nisam prebolio sto nisam odradio slucnu turu ( Fes/Marrakech ) koja je 10 dana al nikako nisma mogao ukomponovat letove.....kao sto rece Sara slike...

ps
meni jutros iskacu na facebook uspomene...na danasni dan 2012 Jerusalem, 2013 krenuo na odmor, 2014 amalfi, 2015 iceland, 2018 Barcelona...ubit cu se od muke dvije godine nisam nigdje otisao. :(
Stavit cu koju dok ih malo sortiram. Ovaj koncept rijada (kuca/vila/hotela) je boli glava, svaki je tako jedinstven i za sebe da je za nepovjerovati. Udjes u Fesu ili Marrakesh-u u medinu (stari grad opasan zidovima) i u onom labirinutu u kojem se mozes izgubiti za sekunudu :skoljka: i koji ne izgleda nimalo obecavajuce, stane pred neka mala, neugledna vrata, covjek bi pomislio gdje me ovo dovedose a onda iza njih, totalno drugi svijet :P.
Rijadi su jako popularni medju Evoropljanima, Japancima i naravno Amerima. Ali sto je najinteresantnije vlasnici su uglavnom Frnacuzi ili Spanjolci :(, jako je malo Marokanaca vlasnika, posebno kada se radi o ovim malo boljim. Svaku noc koju smo proveli sa u Rijadima smo imali veceru sa vlasnicima, upoznas zaista interesantne raje. Nekako smo imali specijalni status jer smo bukvalno bili medju prvim turistima (zapadnjacima) koji su se pojavili nakno sto je Marocco otvorio granice, ljudi su bili tako sretni da nas vide. Btw, nikad nisam vise baksisa ostavio nego u Maroccu, ono zao ti vidis da ljudi tesko zive i da im turizma znaci zaista mnogo. Zao ti ovog, zao ti onog :skoljka:. Mi smo bili i u Cassablanci, Fesu, Rabatu, Marrakeshu, Merzouga, sjzapadno Essaoura-i, prosli kroz Atlas planine, bili u onoj njihvoj Svicarskoj :mrgreen: Ifrane, Chefchaouen i mnoga druga mjesta. Jeli smo uglavnom u malo boljim restoranima, neki od njih su boli glava :mrgreen: po izgledu ali i po cijenama :-). Nesto bas nisam imao povjerenja u njihov street food, zbog higjenskih navika lokalnog stanovnistva :mrgreen: ali smo imali dobrog vodica koji bi nam rekao ako je nesto u redu ili ne. S'
tim sto smo mu naveli da ne zelimo samo da probamo onu stranu sto zapadnjaci probavaju nego isto tako i onu sto Marokanci zive. Napravili puni krugu, poceli u Cassablanci i zavrsili u Cassablanci. Jako lijepo iskustvo. Btw, za ljubitelje Game of Thrones, toliko toga je snimano u Maroccu da sjednes na guzici. Jedan velika prednost nase ranog dolaska ili COVIDa :shock: je da mnoga mjesta koja smo posjetili i za koja kada je normalna sezona ti trebaju sati da ih vidis ili dodjes na red, mi smo ulazili ko u supermarket odnosno bili medju rijetkim gostima.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4469 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Znam o cemu pricas, mi kad smo dosli cekao nas je vozac iz rijada i onda nas odvezao do starog grada gdje nas je cekao drugi sa trokolicom za prtljag i kao sto ti rece u neku sporednu ulicu rekao bi covjek opljackat ce te tu..otvori vrata u skroz drugaciji svijet udjes.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4470 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Mislim da je sljedeci na list Peru, da malo promijesamo karte :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4471 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Ono sto je mene u neku ruku iznenadilo, jer sam imao malo drugaciju viziju, su oaze. Ono, tebi je u glavi u sredini pustinje, malo jezerce i okolo palme :D i to je oaza ili barem tako nesto. Oaze, neke se protezu stotinama kilometara su u stvari u dolinama rijeka, okolo rijeke (koju ne moras ni vidjeti iznad zemlje/posebno u ljeti) je pojas mozda 100m-1km, i vegetacija buja, ljudi se bave poljoprivredom, sela su na stranama litica i tako ide desetinama i stotinama kilometara. Popnes se iznad, nidgje travke :mrgreen:. Tek u Maroccu sam nekako postao svjestan sta klmatske promjene mogu uraditi lokalnom stanovnistvu i koje posljedice mogu ostaviti, ti ljudi zavise od kolicine snijega u Atlas planinama, zadnje 2-3 godine nije ga bilo nesto bas previse i vec sad oni osjecaju posljedice toga, ako se nastavi ovako jos 2-3 godine, biti ce tu dosta problema :sad:.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#4472 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mousstapha »

detroit-mercy wrote: 03/09/2021 16:00 Mislim da je sljedeci na list Peru, da malo promijesamo karte :mrgreen:
Joj i ja bih ponovo u Peru :D

Nadam se da se turizam vratio u Juznu Ameriku, dole bas jako mnogo ljudi zivi od toga.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4473 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

mousstapha wrote: 03/09/2021 21:06
detroit-mercy wrote: 03/09/2021 16:00 Mislim da je sljedeci na list Peru, da malo promijesamo karte :mrgreen:
Joj i ja bih ponovo u Peru :D

Nadam se da se turizam vratio u Juznu Ameriku, dole bas jako mnogo ljudi zivi od toga.
Otvorili su zemlju ali je broj ulazaka limitiran, mada mislim da ce ici na bolje sa ovom vakcinacijom. Bumo videli.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#4474 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by hadzinicasa »

idem u Prag pocetkom oktobra.
Na kratko doduse, ali svejedno. sta pod mus da obidjem? :D

nemojte mi sad spakovati deset dana obilazaka u 2, pliz. hvala.
immuno
Posts: 2014
Joined: 07/04/2010 11:05

#4475 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

hadzinicasa wrote: 06/09/2021 14:13 idem u Prag pocetkom oktobra.
Na kratko doduse, ali svejedno. sta pod mus da obidjem? :D

nemojte mi sad spakovati deset dana obilazaka u 2, pliz. hvala.
Lijepo, stare namjesty (stari grad) vaclavske namjesty, sve ti je to blizu jedno drugog, obavezno na Karlov most, Vltava je predivna, tu u centru ti je I divadlo ( pozoriste)
Muzeji, biblioteka. Knedle probaj obavezno, neznam pijes li pivo kazu najbolje. Ako stignes da se popnes na Hradcane odatle je lijep pogled... Eto nesmijem vise 😊
Post Reply