Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#4901 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by AhmetShabo »

Neko da je bio u rimu?
Smjestaj mi treba za tri osobe povoljan neki?
U skladu sa nasim primanjima i slicno..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18248
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4902 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

AhmetShabo wrote: 21/03/2023 13:40 Neko da je bio u rimu?
Smjestaj mi treba za tri osobe povoljan neki?
U skladu sa nasim primanjima i slicno..
Odes na airB&B, Rim je relativno jeftin i mozes naci kakav mali stancic blizu Coloseuma…
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#4903 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Ariel »

...
Last edited by Ariel on 27/03/2023 12:36, edited 1 time in total.
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#4904 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zebih62 »

AhmetShabo wrote: 21/03/2023 13:40 Neko da je bio u rimu?
Smjestaj mi treba za tri osobe povoljan neki?
U skladu sa nasim primanjima i slicno..
Bio u ovom proslo ljeto. Termini Kolodvor. Sipma hotelcic za ne velike pare. Nas doslo 3 noci za dvije osobe oko 270 -280 eura sa doruckom u hotelu
https://www.booking.com/hotel/it/milo.h ... type=total&
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4905 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by cassius »

Kakva je situacija sa Turskom ove godine nakon svih ovih desavanja ? Imam u planu ici u septembru ali sam nesto sumnjicav.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4906 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

cassius wrote: 25/03/2023 19:54 Kakva je situacija sa Turskom ove godine nakon svih ovih desavanja ? Imam u planu ici u septembru ali sam nesto sumnjicav.
Slobodno idi... bio sam prije 2 sedmice u Istanbulu... manje raje ali sve ok. Septembar će biti još bolji... nas vrijeme nije baš poslužilo
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4907 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by cassius »

parappa wrote: 25/03/2023 22:19
cassius wrote: 25/03/2023 19:54 Kakva je situacija sa Turskom ove godine nakon svih ovih desavanja ? Imam u planu ici u septembru ali sam nesto sumnjicav.
Slobodno idi... bio sam prije 2 sedmice u Istanbulu... manje raje ali sve ok. Septembar će biti još bolji... nas vrijeme nije baš poslužilo
Aha, znaci dzaba mi ove kolege dizu paniku da je situacija tamo ove godine kriticna.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4908 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

cassius wrote: 26/03/2023 19:02
parappa wrote: 25/03/2023 22:19
Slobodno idi... bio sam prije 2 sedmice u Istanbulu... manje raje ali sve ok. Septembar će biti još bolji... nas vrijeme nije baš poslužilo
Aha, znaci dzaba mi ove kolege dizu paniku da je situacija tamo ove godine kriticna.
ma nikakvih problema nisam imao.
Idem opet u maju... neki dan vidim da dolazim na dan izbora :-)
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4909 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rugafet »

Pozdrav iz Floride, došao do rezidencije na kafu pa reko da malo slikam. Inače, uživam mako je reći 8-) sad opet malo na white sand beach, večeras u obilazak lokalnih restauranata i tako

Image
Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4910 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rockefeller »

Cuvaj se ajkula.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#4911 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Trappist »

Rugafet wrote: 02/04/2023 21:55 Pozdrav iz Floride, došao do rezidencije na kafu pa reko da malo slikam. Inače, uživam mako je reći 8-) sad opet malo na white sand beach, večeras u obilazak lokalnih restauranata i tako

Image
Image
Ma plaze su prelijepe ali za kupanje tegoba :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4912 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rugafet »

@Rockefeller Userem se na svaki zvuk iza ledja s kad znam da nema nikoga iza mene. Malo i zbog filmova a neki dan je uočena bijela i to povelika nedaleko odavde.

@Trappist Jeste realno valovi izuvaju, mada jučer je skoro cijeli dan bilo neobično mirno samo poneki dobro odere preko ledja, danas se već ne šale 8)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#4913 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by alica.k »

Neko bio u Parizu ove sedmice? Gledam prognozu i tacno ne znam sta da spakujem...
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4914 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Lisabon/Portugal, bio neki dan. Jako fin grad, hrana im je za 10, vina isto tako. Nije uopste skupo, cak stavise, stavio bih Lisabon na jeftiniju stranu od ovih glavnih gradova.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#4915 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

Raja,
Kontam odraditi road trip od Sarajeva do Une/Bihaca i Plitvicki jezera. Pa onda do Dubrovnika i usput Trebinje i ako se jos sta nadje na putu.
Kontam jel bolje poslije Bihaca nazad u Sa, pa onda kasnije dole za Dubrovnik ili opaliti od Plitvickih duz morske obale do Dubrovnika, gdje god me konak zadesi tu i prenociti?

Jos nesto, preko cega (aplikacije/stranice) trazite smjestaj kad je upitanju BiH i Hrvatska?
elq
Posts: 386
Joined: 25/06/2017 08:26

#4916 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by elq »

Airbnb i booking
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#4917 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dope_Man »

detroit-mercy wrote: 08/05/2023 20:31 Lisabon/Portugal, bio neki dan. Jako fin grad, hrana im je za 10, vina isto tako. Nije uopste skupo, cak stavise, stavio bih Lisabon na jeftiniju stranu od ovih glavnih gradova.
Bio podavno (15te il 16te).. iznenadio se kako su jeftini, haman cijene bile kao u Sarajevu tad.. i kolicinom trave na sve strane (kasnije procitam o dekriminalizaciji).
Static-X wrote: 09/05/2023 15:19 Raja,
Kontam odraditi road trip od Sarajeva do Une/Bihaca i Plitvicki jezera. Pa onda do Dubrovnika i usput Trebinje i ako se jos sta nadje na putu.
Kontam jel bolje poslije Bihaca nazad u Sa, pa onda kasnije dole za Dubrovnik ili opaliti od Plitvickih duz morske obale do Dubrovnika, gdje god me konak zadesi tu i prenociti?

Jos nesto, preko cega (aplikacije/stranice) trazite smjestaj kad je upitanju BiH i Hrvatska?
Idi na Bihac i onda lijepo magistralom uz more prema Dubrovniku. Vracanje u Sa ti je gubljenje i vremena, i uzitka. E sad zavisi kakav si s vremenom sta sve posjetiti, moja preporuka bi bila otprilike: Jajce i Plivsko, Martin Brod - Strbacki Buk pa Bihac, onda na Plitvicka. E onda kad krenes juzno obici Pag, pa Trogir i popit kafu u Splitu. Preko novog mosta na Peljesac, suncat se na plazi Prapratno, pa lagano do Dubrovnika. E onda u Trebinje, pa preko Bilece i oko Bileckog jezera nastavis prema Stocu. Ima se i u njemu sta vidjeti, pa lagano u Mostar i nazad.

Smjestaj airbnb/booking najlakse, mada mozes i lokalno traziti ako volis tu avanturu.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#4918 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

Dope_Man wrote: 09/05/2023 17:26
Idi na Bihac i onda lijepo magistralom uz more prema Dubrovniku. Vracanje u Sa ti je gubljenje i vremena, i uzitka. E sad zavisi kakav si s vremenom sta sve posjetiti, moja preporuka bi bila otprilike: Jajce i Plivsko, Martin Brod - Strbacki Buk pa Bihac, onda na Plitvicka. E onda kad krenes juzno obici Pag, pa Trogir i popit kafu u Splitu. Preko novog mosta na Peljesac, suncat se na plazi Prapratno, pa lagano do Dubrovnika. E onda u Trebinje, pa preko Bilece i oko Bileckog jezera nastavis prema Stocu. Ima se i u njemu sta vidjeti, pa lagano u Mostar i nazad.

Smjestaj airbnb/booking najlakse, mada mozes i lokalno traziti ako volis tu avanturu.
Sta mislis koliko bi mi dana bilo potrebno za sve ovo (putovanje sa zenom, kcerkicom i mozda jos neko od rodbine)?
Ovako gledam:
Sarajevo - Jajce - Strbacki Buk - Bihac i tu prenociti
Plitvicka jezera - Zadar ili Sibenik? - tu prenociti (da ne idem do Paga, da malo skratim na vremenu)
Trogir - Prapratno (ova plaza izgleda fino, nadam se ima prilaz i parking?) - Dubrovnik - tu negdje prenociti
Trebinje - Bileca jezero - Stolac - jeli put dobar ili da idem direktno Trebinje Stolac? - Mostar - pa kad god stignem u Sarajevo.

Sto se tice smjestaja, mislio sam gdje me noc zadesi tu i traziti konak, valjda me nece puno oderati bez unapred rezervacije.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4919 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hajvan »

Iz Praprtnog ide trajekt za Mljet, ima cesta s tri trake, pa onda uzi asfaltirani put do uvale
parking ima I nije se placao
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#4920 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

Hajvan wrote: 09/05/2023 18:13 Iz Praprtnog ide trajekt za Mljet, ima cesta s tri trake, pa onda uzi asfaltirani put do uvale
parking ima I nije se placao
:thumbup:

Jel sami pocetak Juna rano za kupanja?
Xeox2
Posts: 298
Joined: 21/02/2016 22:14

#4921 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Xeox2 »

Spletom okolnosti pocetkom jula idem na 1 noc/2 dana do Zlatibora.
Ima li neko savjet/iskustva, kakav je/koji je put od ZE do tamo, koji dobar hotel izabrati, sta i gdje jesti, gdje prosetati...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#4922 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dope_Man »

Static-X wrote: 09/05/2023 17:50
Dope_Man wrote: 09/05/2023 17:26
Idi na Bihac i onda lijepo magistralom uz more prema Dubrovniku. Vracanje u Sa ti je gubljenje i vremena, i uzitka. E sad zavisi kakav si s vremenom sta sve posjetiti, moja preporuka bi bila otprilike: Jajce i Plivsko, Martin Brod - Strbacki Buk pa Bihac, onda na Plitvicka. E onda kad krenes juzno obici Pag, pa Trogir i popit kafu u Splitu. Preko novog mosta na Peljesac, suncat se na plazi Prapratno, pa lagano do Dubrovnika. E onda u Trebinje, pa preko Bilece i oko Bileckog jezera nastavis prema Stocu. Ima se i u njemu sta vidjeti, pa lagano u Mostar i nazad.

Smjestaj airbnb/booking najlakse, mada mozes i lokalno traziti ako volis tu avanturu.
Sta mislis koliko bi mi dana bilo potrebno za sve ovo (putovanje sa zenom, kcerkicom i mozda jos neko od rodbine)?
Ovako gledam:
Sarajevo - Jajce - Strbacki Buk - Bihac i tu prenociti
Plitvicka jezera - Zadar ili Sibenik? - tu prenociti (da ne idem do Paga, da malo skratim na vremenu)
Trogir - Prapratno (ova plaza izgleda fino, nadam se ima prilaz i parking?) - Dubrovnik - tu negdje prenociti
Trebinje - Bileca jezero - Stolac - jeli put dobar ili da idem direktno Trebinje Stolac? - Mostar - pa kad god stignem u Sarajevo.

Sto se tice smjestaja, mislio sam gdje me noc zadesi tu i traziti konak, valjda me nece puno oderati bez unapred rezervacije.
Pa zavisi, realno samo da dodjes Sarajevo-Bihac ti ode jedan dan (5-6 sati voznje plus stajanje, rucak, posjeta bilo cemu). Ako bas zelis lijepo posjetiti stvari mozes vec u Jajcu provesti prvi dan i prenociti, pa sljedeci do Bihaca. Ima se gdje provesti vrijeme i sta vidjeti usput. Tako da mozes ti napraviti krug za tri dana i uglavnom se voziti, il 7 dana cjepkati i posjetiti sve usput, to je do tebe.

Plaza ima asfalt sve do plaze i parking na njoj, placa se u sezoni. Trenutne cijene nakon korone ne znam, al vjerovatno google zna. I da, moze se okupati pocetkom Juna. Ja sam prije oar godina bio krajem Maja. Nije bas bilo najugodnije, al moze se :mrgreen:

Put Trebinje-Bileca-Stolac je dobar, vozis se dugo kraj Bileckog jezera, a onda na dionici Bileca-Stolac nigdje zive duse. Ta cesta ima 1-2 km gdje je malo losija i suzena, al kako nema nikog tu nije nista bitno i neugodno za voznju.
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#4923 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by HelaS »

Static-X wrote: 09/05/2023 19:19
Hajvan wrote: 09/05/2023 18:13 Iz Praprtnog ide trajekt za Mljet, ima cesta s tri trake, pa onda uzi asfaltirani put do uvale
parking ima I nije se placao
:thumbup:

Jel sami pocetak Juna rano za kupanja?
Taman
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#4924 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dope_Man »

Xeox2 wrote: 09/05/2023 19:35 Spletom okolnosti pocetkom jula idem na 1 noc/2 dana do Zlatibora.
Ima li neko savjet/iskustva, kakav je/koji je put od ZE do tamo, koji dobar hotel izabrati, sta i gdje jesti, gdje prosetati...
Nema tu nekog izbora puteva, Zenica-Sarajevo-Visegrad-Zlatibor je jedina logicna ruta. Ostalo nisam pametan, ja stanem kad ogladnim i tu jedem, gdje god to bilo :D Na Zlatiboru sam neki rostilj jeo, bilo OK.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#4925 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Static-X »

Dope_Man wrote: 09/05/2023 23:41

Pa zavisi, realno samo da dodjes Sarajevo-Bihac ti ode jedan dan (5-6 sati voznje plus stajanje, rucak, posjeta bilo cemu). Ako bas zelis lijepo posjetiti stvari mozes vec u Jajcu provesti prvi dan i prenociti, pa sljedeci do Bihaca. Ima se gdje provesti vrijeme i sta vidjeti usput. Tako da mozes ti napraviti krug za tri dana i uglavnom se voziti, il 7 dana cjepkati i posjetiti sve usput, to je do tebe.

Plaza ima asfalt sve do plaze i parking na njoj, placa se u sezoni. Trenutne cijene nakon korone ne znam, al vjerovatno google zna. I da, moze se okupati pocetkom Juna. Ja sam prije oar godina bio krajem Maja. Nije bas bilo najugodnije, al moze se :mrgreen:

Put Trebinje-Bileca-Stolac je dobar, vozis se dugo kraj Bileckog jezera, a onda na dionici Bileca-Stolac nigdje zive duse. Ta cesta ima 1-2 km gdje je malo losija i suzena, al kako nema nikog tu nije nista bitno i neugodno za voznju.
Da svakako, poenta je stati, obici i vidjeti sta. Al opel ne dangubiti gjde nema potrebe. Recimo Jajce mi je vise pauza na po puta, sjesti, odmoriti malo, pojesti sta i posjetiti vodopad s doljnje strane, ono novo sto su napravili. Jer inace sam bio u Jajcu prije i fino ga obisao osim ovog navedenog.

Ne znam koliko poznajes obalu od Zadra do Dubrovnika, ako bi stao na dva tri mjesta, koje gradove preporucujes? Ja nisam upoznat uopste, ali malo googlam, Skradinski Buk (Krka park) izgleda fino pa kontam nebi lose bilo svratiti tu a samim tim i u Sibenik.
Pomenuo si Trogir, jel ima nesto specificno za vidjeti. (Split bi zaobisao, nebi da ulazim u guzvu posto je veci grad a nekad davno kao klinac sam bio tu).
Post Reply