Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#4701 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by YouAreMyDestiny »

Sol Azur, Ventura travel
User avatar
Altsa
Posts: 7336
Joined: 19/03/2004 18:31

#4702 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Altsa »

mirota wrote: 17/07/2022 19:51 isao bi sredinom avgusta iz BiH u Firencu, kako je najlakse, avion najblizi ??? agencija neka ili solo rezija ? HVALA
Ja isao autom. Godisnji 10 dana i obilazak Italije. I Firenca je bila u planu.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#4703 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

mirota wrote: 17/07/2022 19:51 isao bi sredinom avgusta iz BiH u Firencu, kako je najlakse, avion najblizi ??? agencija neka ili solo rezija ? HVALA
Išao. Solo režija. Imaš opciju direktno u Firecu ili u Pisu. Išao direktno. To mi je bilo najlakše. Na nekoj tražilici letova vidi šta ti najviše odgovara i kupi kartu ili sam, ili otiđi u agenciju da ti naprave karte za let(ove) koje želiš.

Ja sam koristio edreams, našao letove, odabrao koji mi najviše odgovaraju (vrijeme polaska, presjedanja, trajanje sa presjedanjima, čekanje presjedanja na aerodromu i, naravno, cijena). Kada sam ih odabrao isprintao sam ih i u agenciji rekao da mi naprave karte za te letove, ne da mi oni traže let.

U Firenci ti je najbolje sa aerodroma u grad taksijem, vožnja je po fiksnoj cijeni, nije po taksimetru. Vidi: http://www.4390.it/en/

Druga opcija ti je avionom do Pise pa vozom u Firencu.
morelSeLezat
Posts: 276
Joined: 24/02/2021 23:51

#4704 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by morelSeLezat »

odoh za Italiju, treba mi mobilni internet, Xiaomi 11T Pro ne podrzava eSim izgleda bez neke fizicke dodatne kartice. koju opciju predlazete? gdje je najbolje kupiti, da li u HRV ima neka opcija da se kupi nesto na BP sto mogu koristiti i u IT po nekoj normalnoj tarifi, ili tek u IT mogu traziti neku karticu s mobilnim internetom?
immuno
Posts: 2022
Joined: 07/04/2010 11:05

#4705 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Vitezanin wrote: 04/07/2022 01:27 Kupljena karta za Iran, neka ide život. :D

Yeeee sretan put i boravak, jedva cekam tvoj izvjestaj. Bogami jeftiniju kartu nisi mogao naci, ovo poslije corone I sad zbog rata, klime avio-karte su bas zara. Uzivaaaaj, Isfahan o jeee, neznam koliko dana si tamo I koliko ces stici obuci jer Iran je ogromaaaan...
Sretan put i da te prati zdravlje I sreca ❤️
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4706 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

immuno wrote: 01/08/2022 13:47
Vitezanin wrote: 04/07/2022 01:27 Kupljena karta za Iran, neka ide život. :D

Yeeee sretan put i boravak, jedva cekam tvoj izvjestaj. Bogami jeftiniju kartu nisi mogao naci, ovo poslije corone I sad zbog rata, klime avio-karte su bas zara. Uzivaaaaj, Isfahan o jeee, neznam koliko dana si tamo I koliko ces stici obuci jer Iran je ogromaaaan...
Sretan put i da te prati zdravlje I sreca ❤️
Evo da pozdravim iz Irana 😁
Već sam šesnaesti dan ovdje i polako je vrijeme za kuću. Izvještaj stiže uskoro... :) karta me jeste spržila, ostalo je smiješno za nas koji imamo eure ili dolare, Iran je istinski prejeftin za turiste. Nisam ni 400 eura potrošio na smještaj, hranu i ostalo, a ne putujem na budžetu. No, o tome u blogu. :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4707 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

:sax:
morelSeLezat wrote: 01/08/2022 12:47 odoh za Italiju, treba mi mobilni internet, Xiaomi 11T Pro ne podrzava eSim izgleda bez neke fizicke dodatne kartice. koju opciju predlazete? gdje je najbolje kupiti, da li u HRV ima neka opcija da se kupi nesto na BP sto mogu koristiti i u IT po nekoj normalnoj tarifi, ili tek u IT mogu traziti neku karticu s mobilnim internetom?
Ma kupiš u HRV na benzinskoj bilo koju karticu (ako ti telefon podržava, ja kupio prije koju godinu karticu Bombon mreže za 40ak KN) i rokas tu karticu u cijeloj EU. :)
User avatar
saiks
Posts: 1016
Joined: 12/11/2013 13:06

#4708 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by saiks »

morelSeLezat wrote: 01/08/2022 12:47 odoh za Italiju, treba mi mobilni internet, Xiaomi 11T Pro ne podrzava eSim izgleda bez neke fizicke dodatne kartice. koju opciju predlazete? gdje je najbolje kupiti, da li u HRV ima neka opcija da se kupi nesto na BP sto mogu koristiti i u IT po nekoj normalnoj tarifi, ili tek u IT mogu traziti neku karticu s mobilnim internetom?
simpa,70kn 7 dana neogranicenog interneta u europskoj uniji
Ili 10kn dan neograniceno kako odaberes sebi
immuno
Posts: 2022
Joined: 07/04/2010 11:05

#4709 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Vitezanin wrote: 01/08/2022 20:04
immuno wrote: 01/08/2022 13:47


Yeeee sretan put i boravak, jedva cekam tvoj izvjestaj. Bogami jeftiniju kartu nisi mogao naci, ovo poslije corone I sad zbog rata, klime avio-karte su bas zara. Uzivaaaaj, Isfahan o jeee, neznam koliko dana si tamo I koliko ces stici obuci jer Iran je ogromaaaan...
Sretan put i da te prati zdravlje I sreca ❤️
Evo da pozdravim iz Irana 😁
Već sam šesnaesti dan ovdje i polako je vrijeme za kuću. Izvještaj stiže uskoro... :) karta me jeste spržila, ostalo je smiješno za nas koji imamo eure ili dolare, Iran je istinski prejeftin za turiste. Nisam ni 400 eura potrošio na smještaj, hranu i ostalo, a ne putujem na budžetu. No, o tome u blogu. :)



Prekrasno, sretno, da nam se sretan I zdrav vrati I podijelis iskustva.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4710 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by SmokingMan »

Lijep je Iran, volio bih nekada obići Tehran, i popeti se na Damevand. :bih:
ragib
Posts: 2327
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#4711 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ragib »

Vitezanin wrote: 01/08/2022 20:04
immuno wrote: 01/08/2022 13:47


Yeeee sretan put i boravak, jedva cekam tvoj izvjestaj. Bogami jeftiniju kartu nisi mogao naci, ovo poslije corone I sad zbog rata, klime avio-karte su bas zara. Uzivaaaaj, Isfahan o jeee, neznam koliko dana si tamo I koliko ces stici obuci jer Iran je ogromaaaan...
Sretan put i da te prati zdravlje I sreca ❤️
Evo da pozdravim iz Irana 😁
Već sam šesnaesti dan ovdje i polako je vrijeme za kuću. Izvještaj stiže uskoro... :) karta me jeste spržila, ostalo je smiješno za nas koji imamo eure ili dolare, Iran je istinski prejeftin za turiste. Nisam ni 400 eura potrošio na smještaj, hranu i ostalo, a ne putujem na budžetu. No, o tome u blogu. :)
svaka cast, sretno
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4712 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by parappa »

@Vitezanin sretno i nadamo se citanju bloga uskoro
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4713 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by TouringBiker »

SmokingMan wrote: 02/08/2022 10:56 Lijep je Iran, volio bih nekada obići Tehran, i popeti se na Damevand. :bih:
Moji su roditelji bili na naucnom kongresu u Shirazu, odusevljeni, kao i sa Isfahanom.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4714 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by SmokingMan »

TouringBiker wrote: 02/08/2022 15:18
SmokingMan wrote: 02/08/2022 10:56 Lijep je Iran, volio bih nekada obići Tehran, i popeti se na Damevand. :bih:
Moji su roditelji bili na naucnom kongresu u Shirazu, odusevljeni, kao i sa Isfahanom.
:thumbup: :bih:

Mada je nadasve skup put, avionske karte i tako to.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4715 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4716 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by TouringBiker »

Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)
zi
U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
"Iranski politički establishment je totalni promašaj, da budem jasan. Ovo nije misao s kojom sam otišao u Iran, ovo je zaključak nakon susreta s bezbroj mlađih i starijih isfrustriranih Iranaca, iz grada i sela, obrazovanih, inteligentnih i svjesnih okruženja u kojem žive. Ali, taj režim postoji 40ak godina."

Moji roditelji koji su bili u Iranu na naučnom kongresu u Širazu 2008., a i nekoliko drugih poznanika koji su bili kasnije, uopće se nisu vratili s takvim utiscima - o "bezbroj isfrustriranih Iranaca" i "establishmentu političkom promašaju", a to ne potvrđuju ni članci respektabilnih magazina kao DER SPIEGEL ili brojne reportaže sa kanala a la ARTE. Naprotiv, svjedoče da režim i dalje uživa podršku sigurno preko polovice stanovništva.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4717 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

TouringBiker wrote: 09/08/2022 19:24
Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)
zi
U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
"Iranski politički establishment je totalni promašaj, da budem jasan. Ovo nije misao s kojom sam otišao u Iran, ovo je zaključak nakon susreta s bezbroj mlađih i starijih isfrustriranih Iranaca, iz grada i sela, obrazovanih, inteligentnih i svjesnih okruženja u kojem žive. Ali, taj režim postoji 40ak godina."

Moji roditelji koji su bili u Iranu na naučnom kongresu u Širazu 2008., a i nekoliko drugih poznanika koji su bili kasnije, uopće se nisu vratili s takvim utiscima - o "bezbroj isfrustriranih Iranaca" i "establishmentu političkom promašaju", a to ne potvrđuju ni članci respektabilnih magazina kao DER SPIEGEL ili brojne reportaže sa kanala a la ARTE. Naprotiv, svjedoče da režim i dalje uživa podršku sigurno preko polovice stanovništva.
Ne znam kakva je podrška režimu, ali tamo smo sreli bezbroj ljudi. Nismo htjeli otvarati politička pitanja, ali Iranci su sami počeli pričati. Bijes koji imaju prema režimu je bio na početku iznenađujući, kasnije smo se navikli slušati. To je moj dojam, a 2008. je već davno bila. Ne znam ni šta kažu magazini, dovoljno mi je šta su mi rekli Iranci koje smo sreli. I apsolutno smatram da bilo koji režim koji guši ljudske slobode jeste promašaj pa makar ga podržavalo 99% ljudi.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4718 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shalla »

Mi smo sad bili u Parizu 7 dana i napisao sam, najviše zbog sebe da mi ostane u sjećanju sa slikama, jedan tekst. Imate li ideju gdje bih ga mogao uploadati ili objaviti, možda će nekome biti interesantno?
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#4719 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Tabijat »

Trappist wrote: 17/07/2022 09:48 Putnici kako ste? Da vidim ima li iko iskustva sa putovanjem na “egzoticne” daleke destinacije, tipa tajland i indonezija? Smjestaj je poprilicno jeftin, ima se svega za obici, ali karte do tamo…ne mogu nista da nadjem ispod 1000 eura po osobi :roll:
Jesam, Indonezija/Bali. I mene je karta na kraju došla 1250€, kupljena u junu za avgust. Da sam u februaru kupovala, došlo bi me 750-850. Jbg, nauk za ubuduće.
Nije Bali baš jeftin i moje iskustvo nije da je sve poslije karte dzaba. Naprotiv, i ulaznice i hrana i hoteli su dosta skupi ako želiš na sigurna i čista mjesta. Ako ćeš jesti na ulici, možeš skoro za džabe ali to je već hrabro
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4720 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

shalla wrote: 11/08/2022 15:18 Mi smo sad bili u Parizu 7 dana i napisao sam, najviše zbog sebe da mi ostane u sjećanju sa slikama, jedan tekst. Imate li ideju gdje bih ga mogao uploadati ili objaviti, možda će nekome biti interesantno?
Možeš ovdje :) Ako je veći staviš u dijelovima sa slikama :))

Možeš i Wordpress koristiti, ali ako pišeš redovno tamo onda moraš i platiti
last mohicans
Posts: 11947
Joined: 09/08/2012 23:19

#4721 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by last mohicans »

Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
Prije 24 godine bio i prelijepa iskustva i sjećanja imam. Veoma lijepa, egzotična i vrijedna posjete zemlja. Ja sam obišao Teheran i Isfahan, u Komu smo se kratko zadrzali. Iranci jako prijatni, drugačiji od Arapa, pa i Azijata. Volio bih nekad opet sa ljepsom polovicom. Ko ti je u pratnji, ima li zenskih osoba i je li im bilo zahmet imati šal na glavi?
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#4722 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Naslovnica »

Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
:thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4723 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shalla »

Vitezanin wrote: 11/08/2022 15:41
shalla wrote: 11/08/2022 15:18 Mi smo sad bili u Parizu 7 dana i napisao sam, najviše zbog sebe da mi ostane u sjećanju sa slikama, jedan tekst. Imate li ideju gdje bih ga mogao uploadati ili objaviti, možda će nekome biti interesantno?
Možeš ovdje :) Ako je veći staviš u dijelovima sa slikama :))

Možeš i Wordpress koristiti, ali ako pišeš redovno tamo onda moraš i platiti
Ma kakvi redovno, pisao zadnji put nešto prije 5 godina...
Ma vidi, čisto kontam možda će nekome biti zanimljivo da pokupi kakvu informaciju ili sl...

Hajde, dok odaberem slike pa ću vidjeti da ga kroz taj wordpress složim :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4724 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

last mohicans wrote: 11/08/2022 15:49
Vitezanin wrote: 09/08/2022 11:50 E, evo prvog dijela s malo sporijim uvodom jer sam rješavao logistiku 😆, ali za sve koji planiraju posjetiti Iran tu su informacije o trenutnom viznom režimu i kako najlakše dobiti sve na vrijeme.

Tehran mi se jako svidio, Tabriz je dosta provincijski, ali u okolini imate atrakcije vrijedne za posjetiti...

Kada imate problem ništa se ne brinite jer će vam srdačni Iranci pomoći. :)

U drugom dijelu idemo u najljepše iranske gradove, Esfahan i Širaz.

https://angotrips.com/2022/08/08/iran-c ... -prvi-dio/
Prije 24 godine bio i prelijepa iskustva i sjećanja imam. Veoma lijepa, egzotična i vrijedna posjete zemlja. Ja sam obišao Teheran i Isfahan, u Komu smo se kratko zadrzali. Iranci jako prijatni, drugačiji od Arapa, pa i Azijata. Volio bih nekad opet sa ljepsom polovicom. Ko ti je u pratnji, ima li zenskih osoba i je li im bilo zahmet imati šal na glavi?
Iran je prelijep, toliko toga ima za vidjeti. Istina, Iranci su dosta drukčiji i na pomen Arapa možeš imati problem 😄. Mi smo imali dojam da smo s ekipom iz južne Europe, Iran je zaista u nekom svome svijetu usred Azije.

Sve žene moraju imati maramu uključujući i turistkinje. Upoznao sam dosta žena u hostelima koje putuju same i nemaju nikakvih problema, naprotiv. Većina žena samo prebaci šal preko pola glave, a kasnije ga spuste. :) Ipak, policija koja ordinira u okolini nije za zajebanciju i opominju žene ako marama nije full na glavi. Viđali smo tu "moralnu " policiju u više navrata.

Ovo putovanje sam bio u društvu prijatelja i imali smo na par dana društvo u Iranu jer poznajem tamo neke ljude od prije.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4725 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by _Reds_ »

Vitežanin mislio sam da si stariji :D, a ono 30koja :)

Btw pročitao sam blog. LIje putpis, uz savjez ta pokušaš ostaviti čitaocu da sam prosuđuje o određenim "škakljivim temama. Vjerovatno pratiš Kritijana, pa si vidio kako je on to maestralno odradio u slučaju Afganistana.
Post Reply