Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#4801 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Laertes »

GandalfSivi wrote: 10/07/2023 12:50
mirota wrote: 04/07/2023 11:00 USA viza mi istice uskoro, imao sam je na 10 god sa vise ulazaka, nazalost samo 1 bio...ono sto je dobro, sljedeci put samo uplatim novac za visu i nema vise intervjua, to nisam znao
Jako koristan info.
Kakva im je procedure kad pasoš ističe, a viza još uvijek važi?
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4802 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shalla »

Dope_Man wrote: 10/07/2023 12:47
shalla wrote: 04/07/2023 14:33 Ne znam kako jbg. Napravio sam nedavno jednu web stranicu sa plaćenim hostingom i domenom, to mi je jasno kako ali ne znam na koji način misliš da ovo objavim kao jedan tekst, na kojoj domeni, šta?

Nema veze, skontam nešto :thumbup:
Ma jednostavno ti je to npr. na blogger.com. Prije je to bilo jako popularno, danas slabo, al uglavnom mozes kroz par klikova da kreiras svoju stranicu i onda postove, a u svakom postu da pises sta ti voljda i ubacujes slike i slicno.
Ma eto mislio sam više ako bi nekome bilo od koristi, da ovaj moj osvrt popratim i slikama...
Ja volim čitati o putovanjima pa kontam svima to interesantno hahahah
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#4803 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konoplja »

Laertes wrote: 10/07/2023 13:14
GandalfSivi wrote: 10/07/2023 12:50

Jako koristan info.
Kakva im je procedure kad pasoš ističe, a viza još uvijek važi?
Zadrzis stari pasos u kojem je viza i sa oba preko bare.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#4804 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Sid the sloth »

shalla wrote: 10/07/2023 13:14
Dope_Man wrote: 10/07/2023 12:47

Ma jednostavno ti je to npr. na blogger.com. Prije je to bilo jako popularno, danas slabo, al uglavnom mozes kroz par klikova da kreiras svoju stranicu i onda postove, a u svakom postu da pises sta ti voljda i ubacujes slike i slicno.
Ma eto mislio sam više ako bi nekome bilo od koristi, da ovaj moj osvrt popratim i slikama...
Ja volim čitati o putovanjima pa kontam svima to interesantno hahahah
Kako kolega rece blogger.com nije los za to. Mislim da je to nekada bio blogspot, znam da Slobodan Vaskovic koristi to za one svoje objave :D
https://www.blogger.com/about/?bpli=1
garankich
Posts: 125
Joined: 03/05/2013 20:10

#4805 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by garankich »

shalla wrote: 04/07/2023 14:33 Ne znam kako jbg. Napravio sam nedavno jednu web stranicu sa plaćenim hostingom i domenom, to mi je jasno kako ali ne znam na koji način misliš da ovo objavim kao jedan tekst, na kojoj domeni, šta?

Nema veze, skontam nešto :thumbup:
Znaš li nekog ko je skoro aplicirao za Kanadsku turisticku vizu?
User avatar
Javier Pena
Posts: 558
Joined: 09/11/2020 21:50

#4806 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Javier Pena »

Ventura, Ardtravel, m97, kakva su vam iskustva s ovim agencijama, je li ko putovao?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4807 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bodkin »

Laertes wrote: 10/07/2023 13:14
GandalfSivi wrote: 10/07/2023 12:50

Jako koristan info.
Kakva im je procedure kad pasoš ističe, a viza još uvijek važi?
Poneses stari pasos sa vizom. Obicno kad ti buse rupe u starom pasosu ne izbuse stranicu sa vizom
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#4808 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by cccccc »

Je li neko isao u skorije vrijeme u hurghadu? kakva su iskustva? Ima li ajkula ? :D
U kojem mjesecu je najbolje tamo ici? Po vremenskoj prognozi za august uvijek nesto vjetrovito.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#4809 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Quaresma »

Ima li koja agencija preko koje se moze otici u italiju?

Nasao sam preko centrotours, Toskana, ali sve rasprodano. Iskreno ne znam gdje drugo gledati jer svi nude ili Turska ili Egipat.
User avatar
Rootboi
Posts: 20606
Joined: 07/06/2011 17:14

#4810 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rootboi »

Quaresma wrote: 14/08/2023 12:37 Ima li koja agencija preko koje se moze otici u italiju?

Nasao sam preko centrotours, Toskana, ali sve rasprodano. Iskreno ne znam gdje drugo gledati jer svi nude ili Turska ili Egipat.
Ako ti se ne gadi pogledaj u srbiji agencije.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#4811 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Quaresma »

Rootboi wrote: 14/08/2023 17:42
Quaresma wrote: 14/08/2023 12:37 Ima li koja agencija preko koje se moze otici u italiju?

Nasao sam preko centrotours, Toskana, ali sve rasprodano. Iskreno ne znam gdje drugo gledati jer svi nude ili Turska ili Egipat.
Ako ti se ne gadi pogledaj u srbiji agencije.
Bice da ima mjesa za Italiju preko Centre srecom ipak :D
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#4812 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

mufa1 wrote: 16/05/2023 07:10 Jucer se vratili iz Andaluzije, majko mila sta je ono?? Raj na zemlji.. Obisli Sevillu, Cordobu, Rondu, ono selo pod stijenama i Malagu. Granadu nismo stigli, a i nisam na vrijeme kupio karte za Alhambru, ali razlog vise da se ponovo vratimo.. Odusevljen sam jednostavno... :sinbad: :sinbad:
Mi smo isto išli u martu. Stvarno preporuka svima koji budu imali priliku bilo kada u životu. Ljeti ne ići jer je pakao tamo 45+ stepeni.
Pisao sam ovdje još (davne) 2020 smo imali rezervisano u aprilu 7 dana, i zbog Covida je sve bilo otkazano i tada mi je to bio smak svijeta jer mi je to bila velika želja.
Hvala Bogu 3 godine poslije smo ostali 12 dana i posjetili još više mjesta koje nismo ni planirali za 2020. :)

Pored tih mjesta koje si naveo, Alhambra i čitava Granada su na nas ostavile baš jak utisak, imaju dušu jednostavno. Obavezno za posjetiti sljedeći put, minimalno 2 noći.
User avatar
ElRe
Posts: 10841
Joined: 12/12/2011 11:28

#4813 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ElRe »

Malaga - grad gdje bih rado proveo ostatak svog života :)
Prekrasna regija, a i Španija u kompletu.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#4814 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mufa1 »

Mene je Cordoba nekako najvise osvojila, valjda zato sto smo najmanje od nje ocekivali.. A vjeruujem da i Granada nije nista manje fascinantna od ostatka Al-Andalusa.. Kao sto kolega iznad rece, definitivno podrucje gdje bi mogao provesti ostatak zivota..Sledece godine Italija u planu, ali ce se definitivno izdvojiti jedan produzeni vikend za Andaluziju opet, tj za ono sto nismo posjetili ..
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#4815 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Karikaturist »

Kojim putem od BL do nacionalnog parka Una!? Preko Prijedora do Bihaca pa dole, Sanski Most, Mrkonjic ili nesto peto?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#4816 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by banjaluka078 »

Karikaturist wrote: 21/08/2023 10:45 Kojim putem od BL do nacionalnog parka Una!? Preko Prijedora do Bihaca pa dole, Sanski Most, Mrkonjic ili nesto peto?
Ako voliš malo stati i razgledati usput, Prijedor-Bosanska Krupa (tu protegneš noge do tvrđave ili se osvježiš na Zelenim otocima), možeš usput vidjeti i Ostrožac, pa Bihaći dalje kud si naumio, ako si više za direktan put, možeš i preko Manjače, Ključa, Bosanskog Petrovca, pa ti volja ili prema Bihaću ili prema Martin Brodu, pa da odatle kreneš đir.
Ako ćeš preko Sanskog Mosta, nemoj ni slučajno putem preko Bronzanog Majdana. Horor od puta, u jako lošem stanju.
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#4817 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Karikaturist »

banjaluka078 wrote: 21/08/2023 14:22
Karikaturist wrote: 21/08/2023 10:45 Kojim putem od BL do nacionalnog parka Una!? Preko Prijedora do Bihaca pa dole, Sanski Most, Mrkonjic ili nesto peto?
Ako voliš malo stati i razgledati usput, Prijedor-Bosanska Krupa (tu protegneš noge do tvrđave ili se osvježiš na Zelenim otocima), možeš usput vidjeti i Ostrožac, pa Bihaći dalje kud si naumio, ako si više za direktan put, možeš i preko Manjače, Ključa, Bosanskog Petrovca, pa ti volja ili prema Bihaću ili prema Martin Brodu, pa da odatle kreneš đir.
Ako ćeš preko Sanskog Mosta, nemoj ni slučajno putem preko Bronzanog Majdana. Horor od puta, u jako lošem stanju.
Bitnije od svega je da imam solidan put ispod sebe i naravno sto manje vremena u autu, za ostalo manje vise.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#4818 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by banjaluka078 »

Karikaturist wrote: 21/08/2023 14:26
Bitnije od svega je da imam solidan put ispod sebe i naravno sto manje vremena u autu, za ostalo manje vise.
Na koliko dana ideš?
Ako je samo na dan i zanima te samo Štrbački buk, onda na Manjaču, Ključ, asfalt, široko...pa šta ti vremena ostane, možeš do Japodskih otoka, Lohova i preko Bihaća nazad za Krupu, da napraviš krug. Ako ideš na duže, ja bih ti preporučila da vidiš i Martin Brod i Kulen Vakuf, dvoslap, troslap...ima tamo toliko toga.
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#4819 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by super_bayern »

Neko da uputi vezano za aerodromsku tranzit vizu, kako i gdje se pribavlja, ako je već to moguće?
Pitam za prijatelja. Agencije totalno nezainteresovane da daju bilo kakve informacije.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10589
Joined: 10/03/2022 22:16

#4820 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ZoomZoomKiwi »

super_bayern wrote: 21/08/2023 22:33 Neko da uputi vezano za aerodromsku tranzit vizu, kako i gdje se pribavlja, ako je već to moguće?
Pitam za prijatelja. Agencije totalno nezainteresovane da daju bilo kakve informacije.
Na kojem aerodromu se obavlja tranzit? Koja je krajnja destinacija, a koje polazište?
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#4821 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by kuli1961 »

Htio bih obavijestiti upozoriti potencijalne putnike na ponudu ljetovanja u Grčkoj, koju je nudio i nudi Kontiki Travel Banja Luka.
Riječ je o mjestu Loutraki, hotel MANTAS.
Na web stranici Kontiki Banja Luka, i Kontiki Beograd, ovaj hotel je i dalje u ponudi i klasifikovan je kao da ima 4 zvjezdice.
Istine radi- banjalučki sajt sada nudi samo polazak iz Beograda, ali je ljetos bila ponuda i sa letom iz BL na 6 noćenja/7 dana.
Takodje, istine radi, ja sam odabrao let iz Beograda- na 10 noćenja/11 dana, opcija- HB- polupansion.
Dakle, razlika izmedju BL i BG ponude je broj noćenja i polazno dolazni aerodrom, ništa više(naravno, u skladu sa tim i cijena).
Kontiki BG je tačno znao u kakvom je stanju taj hotel- opšte smeće od hotela (nešto detaljniji opis, naknadno),ali ga je ipak klasifikovao kao 4 zvjezdice, a vjerujem da Kontiki BL NEMA POJMA kakav je hotel, samo su preuzeli opis iz BG i riješili prevoz iz/u BL.
Kratki opis:
Hotel je zaista smeće- u našim sobama (3 sobe, 2. i 4. sprat), odmah po ulasku osjeti se intenzivni smrad memle, budji. Namještaj u sobi- izgleda da je kupovan na buvljoj pijaci. 2 stola u restoranu su neki polovni okrugli kockarski stolovi- povišeni rub i stara izlizana zelena šoha na ploči stola, vrlo nezgodno za obrok. Taj hotel služi i večeru za obližnji hotel Mantas Sea SIde, pa je guzva u vrijeme večere- pravilo.
Kupatilo- plač majke božje- stara emajlirana kada sa protukliznom plastičnom prostirkom vrlo sumnjive čistoće; poklopac WC školjke/daska prilično pomjeren u stranu, pa je moja intervencija bila trenutno neophodna. Klima uredjaj udara direktno na krevet, vanjska jedinica nije na zidu, vec na podu balkona, pa vreli zrak iz nje vas direkno udara, ako sjedite na balkonu.
Obroci. doručak- svih 10 dana- klasika- neki zuti sir, dječiji slatki program, šunakrica, jaja- kuhana, na oko, tu i tamo neko lisnato tijesto- pecivo- ili kao neka uljevusa od jaja i komadica povrca, jako loša filter kava, mora se popraviti mlijekom, kojeg je na svu srecu bilo.
Doručak- ajd, ok, neka prolazna ocjena 2/3.
Vecera- svih 10 dana- mesni program- ili fasirana ćufta ili mesna štruca, jednom pohovana piletina i 2-3 puta neka junetina sa teznjom da se nazove teletina. Variva/prilozi uz glavno jelo-tjestenina (kao za gulaš), neka boranija/mahuna (dugačka tanka- prilično kiselkasta i krompir, krompir, krompir...nema ribe, kao da je sva izumrla u Jonskom moru, a Norveska obustavila izvoz svog morskog programa. Salata- sjeckani kupus i neka salata(paradajz/krastavac) koja bi htjela da se zove grcka, ali joj fali barem jos 5-6 sastojaka...
Desert- zelena(nezrela) dinja, i neki kolac- zvali smo ga drhtulja, zuta ili crvena, nema lubenice,niti bilo kakvog drugog voća.
Na balkonu moje sobe, odvod u podu je zacepljen, pa se kondenz iz komsijske AC vanjske jednice tu skupljao i stvarao poveliku baru. Ni nakon moje dvije intervencije, nisu odčepili odvod, vec samo jednom pokupili vodu..
Osoblje,- ljubazno, mada su neki poprilino namršteni, ručnike mijenjaju svaki dan.. Espreso- odličan!
I to je to.
Premda nisam zahtjevan gost, ovakvo smece od hotela mi se u zadnjih 25 godina nije desilo- da hotel ima jednu povisoku kategorizaciju, a u stvarnosti, čak i kada sam najraspoloženiji, teško da može dobiti 2.
Moja je greška sto nisam pažljivo citao recenzije gostiju na Tripadvisor, Booking itd...
Zato, ako razmišljate da negdje putujete u organizaciji Kontiki BL/BG, prethodno se dooobro raspitajte o hotelu, ocito je da KONTIKI BG (pa i BL) jednostavno LAZU!
Za sve opisano, imam obimnu fotodokumentaciju, slijedi oštro pismo Kontiki BG sa zahtjevom za smanjenje cijene (od cega vec sad znam da nece biti nista, ali nema veze), te nista drugo do ocrnjivanje/pluvanje Kontiki-ja na svim mogucim društvenim mrezama.
Hakiz
Posts: 40540
Joined: 30/07/2015 20:01

#4822 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Hakiz »

Meni je interesantno da, što se tiče turizma, iako ima loših stvari, o Turskoj nema tako negativnih pisanja koliko ih ima o Grčkoj. Ni u količini ni u težini ocjena.

Sestra moje drugarice se u petak vratila sa nekog grčkog ostrva. Isto nije bila zadovoljna, iako nije sve bilo strašno.

Ja sam u 3 boravka u Turskoj imao samo dobra, štaviše odlična, iskustva.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4823 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by BarbaDue »

Poznaje li neko plažu St. Jakob u Dubrovniku?

Jel slobodan ulaz na plažu?

Ima li blizu kakav free parking?
User avatar
mirota
Posts: 2349
Joined: 11/01/2018 11:42

#4824 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mirota »

BarbaDue wrote: 30/09/2023 22:20 Poznaje li neko plažu St. Jakob u Dubrovniku?

Jel slobodan ulaz na plažu?

Ima li blizu kakav free parking?
jako dobra plaza, ima solidan parking iznad, free je, samo imas prilicno stepenica od parkinga do plaze, Lokrum preko puta plaze, neces pozaliti da odes, sad nema guzve, more toplo...
acuupo
Posts: 213
Joined: 12/02/2014 15:39

#4825 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by acuupo »

Trenutno u Afrosiyab bullet voz od Tashkent za Samarkand Uzbekistan 😃
Post Reply