Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Soul_Sista

#501 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

Ono su slike Skandinavije a Grønland i Tøyen (gdje sam i sama zivjela :D ) su slike svijeta :D :-) ...zato ja volEm svoje Oslo :)
ljubav_aha

#502 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ljubav_aha »

Soul_Sista wrote:Ono su slike Skandinavije a Grønland i Tøyen (gdje sam i sama zivjela :D ) su slike svijeta :D :-) ...zato ja volEm svoje Oslo :)
zato sam se nakezila, razumijem te :-D
vedomedo

#503 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vedomedo »

u holandiji sam bio vise puta u delftu poslom i par puta u amsterdamu. za posjetiti je lijepo za zivjeti hm, cini mi se voda samo
ceka da navali sa svih strana. sve to imas slicno samo puno bolje u svici, njemackoj ili austriji. za francusku da i ne govorim.
Soul_Sista

#504 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

Ovo ljeto sam posjetila Bretagne i ostrvo Belle-Ile. Kako je bilo? Super osim sto je putovanje zavrsilo sa prekinutom vezom ali to je ona losa strana putovanja :D ...onu bolju cu da prikazem u slikama. Ma dobro, zapravo i nije ali je tad bilo dramaticno :D Ipak, najbolji nacin da upoznate nekoga i vidite ako stimate jeste jedno krace putovanje od dvije sedmice.

Prvo malo info. o tom ostrvu, naravno Wiki je zaduzena za to : http://en.wikipedia.org/wiki/Belle_%C3%8Ele

Inace, Francuska je poznata po siru ali meni je sjeo onaj dobro slani putar i bageta Tradicional, sreca da ne zivim tamo jer bi se sigurno udebljala :D Dobre su im crepes ali ta regija i jeste poznata po tome. Moram se pohvaliti i da sam naucila voziti auto na ostrvu i picila bez vozacke ali tamo nema puno kontroli i sve je islo bez problema , znaci proteklo je bez udesa :D Sad, nesto sto NE preporucujem a to im je piva iz te iste regije. Navodno ostane germa u pivi to nije dobro za probavu. Uvjerila sam se ali ne moramo u detalje. :D Poznati su po cideru ali nisam stigla probati jer je vino bio prioritet. Moram isto tako da istaknem u ovoj svojoj kratkoj prezentaciji :D da je hrana u marketima u Francuskoj daleko bolja od one u Njemackoj, Austriji, Balkanu i Skandinaviji. Sve mi nekako djeluje raznovrsnije, frisko i ne tako plasticno. Puno potenciraju BIO hranu. A sad slike...ako imate pitanja, ne ustrucavajte se :D

Image

Image

Image

..jako dobri surferi, inace bogati Parizani :D

Image

Image

..ovo je Soko, nas drug na putu, inace je dobio ime po psu iz romana Miroslava Popovica "Sudbine" :-)

Image

..i jedna za kraj od vase najdraze ja. :)

Image

Do iduceg odmora. ;-)
mig

#506 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mig »

.
Last edited by mig on 24/02/2012 22:41, edited 1 time in total.
Soul_Sista

#507 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

..sto se tice Francuske, najvise mi nedostaje hrana i pice :D on mi ne nedostaje :D ..cuko :(

Inace, zaboravi reci..ovo ostrvo nije za ove koji traze nocne klubove i partije...vise je za parove i penzionere :D :lol:
mig

#508 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mig »

.
Last edited by mig on 24/02/2012 22:41, edited 1 time in total.
Soul_Sista

#509 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

Naravno, ali nisam im mogla posvetiti puno vremena jer sam bila u "vezi" :D

Kazu da je ostrvo zivo kad je sezona tj. ljeto pa sve do septembra ali onda zamre jer odu svi turisti i nema se sta tamo posebno raditi. Sigurno bi uzivala. Prednost je ako znas francuski jer oni lose pricaju engleski. Jako su dobro plaze ali ja za dvije sedmice nisam pocrnila tamo kao za jedan dan na Jadranu :D ...inace, Johnny Depp ima vikendicu na tom ostrvu ali ga nisam upratila :D
vedomedo

#510 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vedomedo »

hvala soul_sista na ovim predivnim slikama i opisu. francuska je san snova. ja sam se nakon zivota u njemackoj i austriji
definitvno preselio na jug fancuske. prvo sam mislio izdrzacu samo neko vrijeme radi posla a onda se odusevio klimom, hranom, picem a prije svega ljudima i kolegama.
mig

#511 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mig »

.
Last edited by mig on 24/02/2012 22:39, edited 1 time in total.
Soul_Sista

#512 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

vedomedo wrote:hvala soul_sista na ovim predivnim slikama i opisu. francuska je san snova. ja sam se nakon zivota u njemackoj i austriji
definitvno preselio na jug fancuske. prvo sam mislio izdrzacu samo neko vrijeme radi posla a onda se odusevio klimom, hranom, picem a prije svega ljudima i kolegama.
Ljudi su strasno prisni i pricljjvi. Pravo mi zao sto nisam ucila taj jezik...jel znas francuski? Mislim tesko je tamo bez jezika njihovog...

Generalno, Francuskinje su ljepse od Njemica...vazi i za muskarce :D :lol:
Soul_Sista

#513 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

mig wrote:
Soul_Sista wrote:Naravno, ali nisam im mogla posvetiti puno vremena jer sam bila u "vezi" :D

Kazu da je ostrvo zivo kad je sezona tj. ljeto pa sve do septembra ali onda zamre jer odu svi turisti i nema se sta tamo posebno raditi. Sigurno bi uzivala. Prednost je ako znas francuski jer oni lose pricaju engleski. Jako su dobro plaze ali ja za dvije sedmice nisam pocrnila tamo kao za jedan dan na Jadranu :D ...inace, Johnny Depp ima vikendicu na tom ostrvu ali ga nisam upratila :D
Pa da, Johnny Depp, penzioneri i ja :lol:

A svidja mi se i to sto se ne tamni previse, ja se inace moram postepeno pripremati za sunce :roll:

Eto, sve mi odgovara - imaj me u vidi ako opet budes isla ;-)
:lol:

Valahu hocu :D cim uganjam novog Francuza :lol: :D
vedomedo

#514 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vedomedo »

Soul_Sista wrote:
vedomedo wrote:hvala soul_sista na ovim predivnim slikama i opisu. francuska je san snova. ja sam se nakon zivota u njemackoj i austriji
Ljudi su strasno prisni i pricljjvi. Pravo mi zao sto nisam ucila taj jezik...jel znas francuski? Mislim tesko je tamo bez jezika njihovog...

Generalno, Francuskinje su ljepse od Njemica...vazi i za muskarce :D :lol:
kada si u drustvu atmosfera je sigurno mnogo bolja nego sa austrijancima ili nijemcima. ljudi su spontani i mnogo se smiju.
engleski ili ne govore ili govore sa ekstremno jakim naglaskom tako da mislis da zapravo govore francuski. francuskim ucim
od maja na kursu od firme a imam i privatnu profesoricu ali pravo tesko ide. izgovor je uzas.

sto me iznenadilo je da ovde u grenoblu ima jako puno plavih zena, ocekivao sam nesto vise mediteranskih tipova.
dalje ti ne mogu nista napisati jer mi zena i dio njene familije cita forum. :D
Soul_Sista

#515 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

Razumno da ne mozes :D

Jest i meni djeluje tezak ali sam naucila par rijeci ...meeeerd i puta :D :D :D
vox-populi

#516 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vox-populi »

Soul_Sista wrote: Jest i meni djeluje tezak ali sam naucila par rijeci ...meeeerd i puta :D :D :D

Pa dobro si naucila :)
Soul_Sista

#517 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

vox-populi wrote:
Soul_Sista wrote: Jest i meni djeluje tezak ali sam naucila par rijeci ...meeeerd i puta :D :D :D

Pa dobro si naucila :)
Jezici su mi uvijek isli :D
ljubav_aha

#518 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ljubav_aha »

Soul_Sista wrote:..sto se tice Francuske, najvise mi nedostaje hrana i pice :D on mi ne nedostaje :D ..cuko :(

Inace, zaboravi reci..ovo ostrvo nije za ove koji traze nocne klubove i partije...vise je za parove i penzionere :D :lol:
i meni je odgovarala hrana u FRA :thumbup: a fotke su super :thumbup:
SinjaD

#519 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by SinjaD »

@Soul_Sista, prelijepe fotke!
Ja se sva naježih kad pročitah te magične riječi "jug Francuske" i "Johnny Depp " :-D
Dotapkat ću jednom valjda i ja do tog juga ... 8-)
vedomedo

#520 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vedomedo »

drago mi je da ovde ima mnogo france fans. evo nekoliko fotografija iz "naseg" grenobla

ovo je slika sa bastilje:
Image
Image
Image
ovo je nas sokak i nasa zgrada:
Image
mladji brat moje supruge(koji ima mnogo bolju kameru od moje i slika uglavnom - francuskinje :D )
Image
Soul_Sista

#521 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Soul_Sista »

Simpatican ti sokak u tebe. :) Ja volim te male sakrivene ulcice.
Vitezanin

#522 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Francuska. :music2: :music2: :music2: :music2:
Ali jug. Montpeliier i okolica. Kakvi ljudi čovječe...U odnosu na hladne Parižane. Odličan je jug Francuske. :thumbup:
vox-populi

#523 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vox-populi »

Vitezanin wrote:Francuska. :music2: :music2: :music2: :music2:
Ali jug. Montpeliier i okolica. Kakvi ljudi čovječe...U odnosu na hladne Parižane. Odličan je jug Francuske. :thumbup:
Nemoj mi Parizane dirat'. A tek Parizanke... Skup je grad i dosta stresan, ali top 5 na zemaljskoj kugli sigurno. Zivio tamo neko vrijeme i jos uvijek rado idem u posjetu.

A slazem se da jug Francuske ima poseban sarm, meni je Marseille jedan od najgenijalnijih gradova na svijetu.
vedomedo

#524 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vedomedo »

o francuskoj je sve lijepo dok ne pocnemo govoriti o ucenju jezika. :D

i jos jedne sa nama u cadizu u spaniji.

Image
Last edited by vedomedo on 30/07/2011 01:07, edited 1 time in total.
Vitezanin

#525 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

vox-populi wrote:
Vitezanin wrote:Francuska. :music2: :music2: :music2: :music2:
Nemoj mi Parizane dirat'. A tek Parizanke... Skup je grad i dosta stresan, ali top 5 na zemaljskoj kugli sigurno. Zivio tamo neko vrijeme i jos uvijek rado idem u posjetu.

A slazem se da jug Francuske ima poseban sarm, meni je Marseille jedan od najgenijalnijih gradova na svijetu.

Super je Pariz. Ali primjetio sam tu razliku u odnosu na Francuze s juga. Valjda ovima s juga more i sunce udarilo u glavu pa su onako cool. :D :D :D :D :D :D
Kad smo već kod cijena, Francuska je ubjedljivo najskuplja država u kojoj sam bio dosad. :-) :-) :-)
Post Reply