Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2276 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da, a za nocno cisto nebo mi je potpuno logicna cinjenica :-D

ti si autenticni nomad-pustinjak :-D

Ma znam da sam pustinjak...jebiga ljudi mastaju kako posjetit gradove ja trazim vukojebine.... :D .....sad dali je sto sam stariji pa mi sad samoca vise prija ili nesto drugo...neznam....bas neki dan pricam sa gospojinim frizerom, slusao prosle godine kako smo isli na Iceland pa se i on sa svojom gospojom zaputio...pravo mu se svidjelo sad predlaze da idemo zajedno pa da uzmemo 4x4 pa da svrljamo oko vulkana, kapujemo u nedodjijama.. :D
A pustinja ..neki dan nadjem site za obilazak Maroka....gledam oaze, saharu, hotele kao da su u sultanovom palaci...ahhhh. Moram pocet planirat nema druge...
ma samo uzivaj, odmaraj , , sve je dobro ako te opusta :kiss: :thumbup:

uh meni je takodjer Maroko na listi :thumbup:

a za Iceleand, a ne znam, nesto je njah, to mi je na dnu liste :D :lol:
Kako ti lista izgleda gdje si bila i gdje jos ??

Meni na listi stoji jos
-tokio
-New York .. ako bogda zdravlja. sljedece godine sa zenom za njen okrugli rodjedan
-Marakesh
-Sidnej
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2277 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Pozdrav sa Jazz and Heritage Fest-a iz New Orleansa...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2278 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Festival nevjerovatan, bit ce fin izvjestaj...
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#2279 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rijeka_snova »

sherbett wrote:Pozz Gandalfe :mrgreen:

Nego.. dal netko zna sta o povezanosti Düsseldorfa i Amsterdama? Idem gore a htjela bi svratit u Amsterdam na dnevni izlet i sta ima tamonsve od muzeja? Sta da obidjem? Viele danke!
Ne znam kako od Dizeldorfa do Amsterdama, ali bila sam prosle godine u Amsterdamu i posjetila sam Rijksmuseum i wow :shock: Treba cijeli dan doslovice, ako zelis da obidjes sve a da ne zuris, ali isplati se totalno (Rembrant, Van Gog, Goja....). Kolegica je posjetila i Van Gogov muzej ali tada su mnoge slike bile na posudbama pa eto... Ima u blizini Amsterdama selo vjetrenjaca Zaanse Schans i predivno je zaista :-D To su moje preporuke :-D I naravno posjetiti coffesehop neki :mrgreen: Amsterdam mi je wow grad, mislim da bih mogla tamo zivjeti :D

Ja sam bila krajem aprilu u Dubaiju poslovno, i ove godine nisam imala nesto vremena za hodanje ali i dalje je bilo super. Prosle godine smo isli na safari, dhow cruise, city tour itd.. Sve je veliko, bljestavo, cisto i uglancano. :) Jedna slicica sa balkona u hotelu:

Image

Ovo je pogled sa ove strane hotel na Burj Khalifu i Sheikh Zayed Road, a s druge strane hotela je pogled na skoro pa pustinju, niske beige kuce i tako u nedogled :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2280 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DaffyDuck »

I mene interesuju preporuke za Amsterdam, iduce sedmice sam tamo
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2281 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DaffyDuck »

sherbett wrote:Pozz Gandalfe :mrgreen:

Nego.. dal netko zna sta o povezanosti Düsseldorfa i Amsterdama? Idem gore a htjela bi svratit u Amsterdam na dnevni izlet i sta ima tamonsve od muzeja? Sta da obidjem? Viele danke!
Evo opcija na linku
https://www.google.ba/search?rlz=1C1YBK ... AnkbZheKFk
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2282 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DaffyDuck »

hahahah nemoj zezati, ima i povoljnije
https://www.trainline.eu/results/dussel ... gers=adult

I hoteli su im skupi, iznenadila sam se. Da nisam ranije karte uzela, bilo bi kao i ti. Hajd cao :lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2283 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DaffyDuck »

Pise ti gore sta sam ukucala. Stavila sam povratna (round trip to Amsterdam) na datum 17.05., polazak od sest i povratk od 20 sati. I to mi izbacilo. I da, druga klasa. Proguglaj ti to jos malo, ne odustaj :lol:
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#2284 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan »

Malo se krstarilo Mediteranom ...7 dana ....Savona-Marseille-Barcelona-Palma de Mallorca -Palermo- Rim.
Nisam bio neki ljubitelj tih krstarenja al na nagovor supruge ...da vidim i to ....
Bilo vise nego dobro ...interesantno i intenzivno....... mislim da nije i posljednje krstarenje
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2285 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Planiram backpack turu po Ukrajini (i nadam se Moldaviji ovo ljeto). Bio neko? :D Je li iko išao iz Mađarske u Ukrajinu vozom?
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#2286 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pizarro »

sherbett wrote:Pozz Gandalfe :mrgreen:

Nego.. dal netko zna sta o povezanosti Düsseldorfa i Amsterdama? Idem gore a htjela bi svratit u Amsterdam na dnevni izlet i sta ima tamonsve od muzeja? Sta da obidjem? Viele danke!
ovo za povezanost, ima flixbus nekoliko puta dnevno direktnu vezu düsseldorf - amsterdam i nije skupo.
i nemoj se iznenaditi ako vas policija zaustavi pa malo pretrese :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2287 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

sherbett wrote:Al ti je odlicna ideja od Mađarske vlakom :thumbup:
Malo da dodamo avanturističkog duha. :-D
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#2288 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DiA 2005 »

Postavila sam slicno pitanje i na drugoj temi:

Ima li iko iskustva sa odlaskom u Sardiniju na ljetovanje? Gdje, kako, da li pokusati nesto u vlastitom aranzmanu ili preko agencija? Doduse nase agencije ove godine nemaju ponude, bar ovo sto sam dosad istrazila...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2289 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

DiA 2005 wrote:Postavila sam slicno pitanje i na drugoj temi:

Ima li iko iskustva sa odlaskom u Sardiniju na ljetovanje? Gdje, kako, da li pokusati nesto u vlastitom aranzmanu ili preko agencija? Doduse nase agencije ove godine nemaju ponude, bar ovo sto sam dosad istrazila...

Ja sam gledao/jos uvijek gledam Sardiniju i Koziku i primjetio sam da je Sardinija dosta skupa ali i da su mnogi hoteli vec rezervisani cak i za septembar....jos uvijek se dvoumim dali da idem u tom pravcu ili ne
I naravno sve sam rezervisem jer volim da svrljam dok sam na godisnjem,
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#2290 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mnjonja »

Pitanje za ove iz USA
Ima li kakva agencija kao preporuka, da bi imala paket za Orlando, hotel i karte za Universal, Seaworld, Disneyland?
Nesto sto bi se moglo odavde uplatiti, a ovdje samo avionsku kartu kupiti.
Nase agencije bi me odrale, a kontam tamo je veca konkurencija, ponuda, domaci su
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2291 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Fudo387 »

mnjonja wrote:Pitanje za ove iz USA
Ima li kakva agencija kao preporuka, da bi imala paket za Orlando, hotel i karte za Universal, Seaworld, Disneyland?
Nesto sto bi se moglo odavde uplatiti, a ovdje samo avionsku kartu kupiti.
Nase agencije bi me odrale, a kontam tamo je veca konkurencija, ponuda, domaci su
orlandovacation.com
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2292 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

http://www.orlandosentinel.com/business ... story.html

Karte su skupe, plus nije dozovljeno unijeti svoju hranu i pice. :-)

6 noci/ 7 dana -ukljucena hrana i ulaznice za sva 4 parka familija od / 4 ----$ 3 814

ili


https://disneyworld.disney.go.com/ trazi -plan
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2293 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by radiša »

sherbett wrote:E jel neko skoro bio u Gardalandu? Ja nisam bila od 90-ih.. kako je sad?
Bio ja bas juce tamo,pitaju za tebe đe si kazu nema te od 90-ih...
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2294 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by radiša »

sherbett wrote: Pa ja.. isla sam kad sam bila mala.. a stas ti u tim godinama u gardalandu?
Odrzavam ga :lol:

Neam pojma nisam bio ko mali a ni ko stari malo te zajebajem :P
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2295 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by radiša »

:lol: :lol:
neam ja vikendicu sta si ti obilazila boga pitaj
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2296 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:E jel neko skoro bio u Gardalandu? Ja nisam bila od 90-ih.. kako je sad?
najdosadnije lokacije za bacanje novca :-)
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#2297 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mnjonja »

moonca wrote:http://www.orlandosentinel.com/business ... story.html

Karte su skupe, plus nije dozovljeno unijeti svoju hranu i pice. :-)

6 noci/ 7 dana -ukljucena hrana i ulaznice za sva 4 parka familija od / 4 ----$ 3 814

ili


https://disneyworld.disney.go.com/ trazi -plan
:thumbup:
Bas skupo
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#2298 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mzungu »

sherbett wrote:E jel neko skoro bio u Gardalandu? Ja nisam bila od 90-ih.. kako je sad?
Bio sam s djecicom pocetkom maja. Sat vremena cekao na ulaz, 174 eura dnevna family karta za 5 osoba. Na tabli pise cekanje na voznju 30 minuta, cekas 45. Dva dana smo cekali u prosjeku po 25 minuta na svaku voznju. Zavrsis dan s odradjenih 5 voznji. Ako su djeca niza od 130 cm ne isplati se nikako ici, jer to sto nude mozes naci I u Sarajevu. Sve u svemu skupa zajebancija, ne bih preporucio maksuz ici tamo, sem ako neko nije na proputovanju.
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#2299 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mzungu »

sherbett wrote:
mzungu wrote:
sherbett wrote:E jel neko skoro bio u Gardalandu? Ja nisam bila od 90-ih.. kako je sad?
Bio sam s djecicom pocetkom maja. Sat vremena cekao na ulaz, 174 eura dnevna family karta za 5 osoba. Na tabli pise cekanje na voznju 30 minuta, cekas 45. Dva dana smo cekali u prosjeku po 25 minuta na svaku voznju. Zavrsis dan s odradjenih 5 voznji. Ako su djeca niza od 130 cm ne isplati se nikako ici, jer to sto nude mozes naci I u Sarajevu. Sve u svemu skupa zajebancija, ne bih preporucio maksuz ici tamo, sem ako neko nije na proputovanju.
A to sam cula da se dugo ceka na voznje.. standard..
Nas bi islo 5 braca i sestre.. ovi mladji nisu nikad bili pa da ih mi stariji odvedemo... tako da idemo maksuz :lol:
Cek ta karta vrijesi onda za dva dana? Jel se moze s tom kartom na sve ili se neke voznje dodatno placaju jos?
To je karta samo za jedan dan (sve voznje ukljucene), a kontam to ti je I dovoljno ako nema guzve. Recimo odradite po 5 voznji na 5 roller coaster-a.
Ali ne idi vikendom, praznicima, raspustima itd. Pogledaj na trip-u kad je najbolje.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2300 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Russki »

Gardalan skup, al' se isplati, moje misljenje. Bio, dobra je zajebancija. Čak stovise, nisam cekao dugo na ulaz, ustvari, sve je bilo instantno.

Ja sam zadovoljan i opet bih otišao.


Image

Image
Post Reply