Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1651 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Ljudi, imate li neke kontakte za jeftin smještaj u Neumu na 3-4 dana? Ove godine na more nisam išao ni kod nas ni vani pa mislim za nekih 7 dana otići, valjda će vrijeme biti ok.

:D
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#1652 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by hana_montana »

Sarajevo zove Berlin, imal ko :-D

jel ovaj Mitte okej lokacija za traziti smjestaj? treba mi neki pristojan hotel,apartman,stan,nesto.ima li neko iskustva sa ovim A&O hotelima,na sta to lici?vidim imaju sobe sa vlastitom kupaonicom,cjena je okej. sta je sa Spandau,jel to puno daleko od nekog centra? i dal da kupim ovu kartu za prevoz sto mi nude onlajn? hilfe :mrgreen:
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1653 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan »

Bio na Rab-u ove godine bilo super .
Image
Image
Image
Image
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#1654 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by kurty »

ljudi upomoc....

planiram do beca na 4-5 noci... Autom...
imal ko kakve preporuke, savjete i slicno...

Soba sa bracnim krevetom... po mogucnosti parking... Eventualno dorucak... I da je koliko toliko tu negdje "u Beču"...da ne budem na 10km od centra...

Isto tako, imal ko sta preporuciti, sta vidjeti, gdje otici, i tako dalje i tako dalje


p.s. posto nemam bas iskustva sa bookinzima i slicno... jedno smjesno pitanje... ako preko bookinga trazim hotel i odaberem soba sa bracnim krevetom, dvije osobe, toliko i toliko dana... i ako mi izbaci cifru od 600KM, jel to cijena za sobu ili po osobi???
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#1655 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by paladinka »

kurty wrote:ljudi upomoc....

planiram do beca na 4-5 noci... Autom...
imal ko kakve preporuke, savjete i slicno...

Soba sa bracnim krevetom... po mogucnosti parking... Eventualno dorucak... I da je koliko toliko tu negdje "u Beču"...da ne budem na 10km od centra...

Isto tako, imal ko sta preporuciti, sta vidjeti, gdje otici, i tako dalje i tako dalje


p.s. posto nemam bas iskustva sa bookinzima i slicno... jedno smjesno pitanje... ako preko bookinga trazim hotel i odaberem soba sa bracnim krevetom, dvije osobe, toliko i toliko dana... i ako mi izbaci cifru od 600KM, jel to cijena za sobu ili po osobi???
Izaberes sebi datum i za dvije osobe , i onda vidis u onom prozoru gdje je soba pise po sobi ili po nocenju . To ti je ta cijena za oboje :-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1656 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

kurty wrote:ljudi upomoc....

planiram do beca na 4-5 noci... Autom...
imal ko kakve preporuke, savjete i slicno...

Soba sa bracnim krevetom... po mogucnosti parking... Eventualno dorucak... I da je koliko toliko tu negdje "u Beču"...da ne budem na 10km od centra...

Isto tako, imal ko sta preporuciti, sta vidjeti, gdje otici, i tako dalje i tako dalje


p.s. posto nemam bas iskustva sa bookinzima i slicno... jedno smjesno pitanje... ako preko bookinga trazim hotel i odaberem soba sa bracnim krevetom, dvije osobe, toliko i toliko dana... i ako mi izbaci cifru od 600KM, jel to cijena za sobu ili po osobi???
Nadji na netu par opcija pa da vidimo sta bi ti najbolje odgovaralo.
Nije problem biti 10 km od centra, sve je odlicno povezano javnim prevozom ali je sigurno prednost ako nadjes nesto blizu neke od U-Bahn stanica.
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#1657 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by kurty »

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1658 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

Lokacija je sasvim ok samo ne vidim da imaju vlastiti parking a to ti u tom Bezirku (2) obavezno treba jer bez plakete ne mozes parkirati. Odnosno mozes ali max 1.5h i to bi te kostalo 3 €.
Najmladji feedback pise da je hotel u losem stanju, jedino je personal za pohvaliti.
Ako si autom gledaj da izbjegnes Bezirke(okruge) 1-9, 12, 14-17 i 20. Ne ostaje ih puno :) gdje slobodno mozes parkirati.
Ili dodjite busom. Auto nije prijeko potreban u Becu.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1659 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by cassius »

Ja sam skoro bio u becu u ovom :)
imas parking njihov.

http://www.booking.com/hotel/at/hotelge ... al;ucfs=1&
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1660 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

evo opet malo frankfurta od sinoc :D
Image
Nokian808
Posts: 935
Joined: 13/05/2013 20:50

#1661 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Nokian808 »

Za Beč preporuka za hotel Caroline. 50 eura nocenje za doručkom a blizu (100 metara) metro stanica.
Odličan doručak, sef u sobi, frižider, ljubazno osoblje.
Jedino nemaju klimu tako nemojte ljeti ali je grijanje OK.
Danval
Posts: 8
Joined: 03/11/2015 10:01

#1662 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Danval »

Osobno obožavam putovati i sve novce bi potrošio samo na putovanja.. Jednom ili dva puta godišnje obavezno odem na putovanje, u Europu ili neku dalju destinsciju i moje preporuke za posjetit su: Sicilija, Budimpešta, Irska, Barcelona i Crna Gora. Sve navedene destinacije imaju redovne jeftine avionske linije iz svih većih europskih gradova, što uvelike smanjuje ukupne troškove odlaska na neku od navedenih destinacija. Povratna krata do Sicilije je bila 15 €, a do Barcelone 12 €, a za smještaj sam odabirao jeftinije opcije smještaja hostela tako da sam maksimalmo uštedio di sam mogao.. Samo treba dobro istražit sve mogućnosti na interentu jer nikad nije bilo moguće putovati za niže troškova kao danas :)
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#1663 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by dosada_ziva »

gdje parkirati u ljubljani, u centru ?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1664 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bullet Tooth Tony »

Ove godine Briž, Hag, Antwerpen, Amsterdam, Ševeningen, Brisel ( vozom ) :) baza Amsterdam

Pogled na Belfort

Image

Stanica u Antwerpenu

Image

Ševeningen i sjeverno more

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1665 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Je li iko išao u Bukurešt i kako? :D

Opcije koje sam pronašao uključuju bezbroj premještanja, ima li iko iskustva?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1666 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Russki »

Vratio se iz Finske prije par dana.

Jako lijepa zemlja. Finci kao narod jako druzeljubivi, hladni na prvi pogled ali kasnije jako jako otvoreni i zanimljivi. Piju kao stoka vikendom no nismo ni mi bosančerosi daleko odmakli :D Financijski jako dobro stoje, dobri poslovi i sl. ali se ne razbacuju parama. Kupuje se u second hand shopovima, na snizenjima i sl. Jezik jako tezak no ako govorite svedski mozete proci, engleski takodjer, svi znaju.

Dok se sjetim jos detalja pa budem napisao..Toliko toga se izdesavalo...:D
User avatar
Norman
Posts: 643
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#1667 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Norman »

Russki wrote:Vratio se iz Finske prije par dana.

Jako lijepa zemlja. Finci kao narod jako druzeljubivi, hladni na prvi pogled ali kasnije jako jako otvoreni i zanimljivi. Piju kao stoka vikendom no nismo ni mi bosančerosi daleko odmakli :D Financijski jako dobro stoje, dobri poslovi i sl. ali se ne razbacuju parama. Kupuje se u second hand shopovima, na snizenjima i sl. Jezik jako tezak no ako govorite svedski mozete proci, engleski takodjer, svi znaju.

Dok se sjetim jos detalja pa budem napisao..Toliko toga se izdesavalo...:D
Je li bio kakav heavy metal koncert? :)
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#1668 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MMM1977 »

Vitezanin wrote:Je li iko išao u Bukurešt i kako? :D

Opcije koje sam pronašao uključuju bezbroj premještanja, ima li iko iskustva?
Isao sam dosta puta ali uvijek automobilom. Koliko skontah ti trazis druge opcije.

Iz onoga sto sam cuo, trebas se prebaciti do Beograda, otuda ima bus za Temišvar cesto. Dalje mozes vozom ili busom. Pogledaj na sajtovima iz Srbije, oni dosta putuju po Rumuniji.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1669 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Russki »

Norman wrote:
Russki wrote:Vratio se iz Finske prije par dana.

Jako lijepa zemlja. Finci kao narod jako druzeljubivi, hladni na prvi pogled ali kasnije jako jako otvoreni i zanimljivi. Piju kao stoka vikendom no nismo ni mi bosančerosi daleko odmakli :D Financijski jako dobro stoje, dobri poslovi i sl. ali se ne razbacuju parama. Kupuje se u second hand shopovima, na snizenjima i sl. Jezik jako tezak no ako govorite svedski mozete proci, engleski takodjer, svi znaju.

Dok se sjetim jos detalja pa budem napisao..Toliko toga se izdesavalo...:D
Je li bio kakav heavy metal koncert? :)
je, je :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1670 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

MMM1977 wrote:
Vitezanin wrote:Je li iko išao u Bukurešt i kako? :D

Opcije koje sam pronašao uključuju bezbroj premještanja, ima li iko iskustva?
Isao sam dosta puta ali uvijek automobilom. Koliko skontah ti trazis druge opcije.

Iz onoga sto sam cuo, trebas se prebaciti do Beograda, otuda ima bus za Temišvar cesto. Dalje mozes vozom ili busom. Pogledaj na sajtovima iz Srbije, oni dosta putuju po Rumuniji.
E hvala ti puno, tako sam nešto i ja našao.

Ne vozim tako da moram tražiti druge opcije.

:thumbup:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1671 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by azurna_obala »

Bullet Tooth Tony wrote:Ove godine Briž, Hag, Antwerpen, Amsterdam, Ševeningen, Brisel ( vozom ) :) baza Amsterdam

Pogled na Belfort

Image

Stanica u Antwerpenu

Image

Ševeningen i sjeverno more

Image
Odakle vozom?
Planiramo Amsterdam posjetiti ove godine, pa nam je svaka informacija dobrodošla.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1672 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bullet Tooth Tony »

azurna_obala wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ove godine Briž, Hag, Antwerpen, Amsterdam, Ševeningen, Brisel ( vozom ) :) baza Amsterdam

Pogled na Belfort


Odakle vozom?
Planiramo Amsterdam posjetiti ove godine, pa nam je svaka informacija dobrodošla.

Vozom iz Amsterdama ( za Belgiju ), sa centralne stanice ... Prvo smo mislili ici sa autom (renta a car ) ali ja nisam imao kod sebe kreditnu karticu pa nismo mogli , voz je skuplji ali je meni drago sto nisam sa autom isao .... Karta za voz je skupa ... 100 eura , po osobi a put du ... Sigurno je proslo 5 sati voznje. Ugodjaj je vrhunski , prolaze se super krajolici i meni je super sto mozes uci i izaci iz voza kad god hoces ... Recimo krenes iz Amsterdama , stanes u neki grad budes sat i opet uhvatis iduci voz za Briz ....

Ono sto ce te spasiti u Amstedamu je topla odjeca i kreditne kartice .... Kupovali kape u avgustu a mnoge radnje ne primaju kes :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1673 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by azurna_obala »

Bullet Tooth Tony wrote:
azurna_obala wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ove godine Briž, Hag, Antwerpen, Amsterdam, Ševeningen, Brisel ( vozom ) :) baza Amsterdam

Pogled na Belfort


Odakle vozom?
Planiramo Amsterdam posjetiti ove godine, pa nam je svaka informacija dobrodošla.

Vozom iz Amsterdama ( za Belgiju ), sa centralne stanice ... Prvo smo mislili ici sa autom (renta a car ) ali ja nisam imao kod sebe kreditnu karticu pa nismo mogli , voz je skuplji ali je meni drago sto nisam sa autom isao .... Karta za voz je skupa ... 100 eura , po osobi a put du ... Sigurno je proslo 5 sati voznje. Ugodjaj je vrhunski , prolaze se super krajolici i meni je super sto mozes uci i izaci iz voza kad god hoces ... Recimo krenes iz Amsterdama , stanes u neki grad budes sat i opet uhvatis iduci voz za Briz ....

Ono sto ce te spasiti u Amstedamu je topla odjeca i kreditne kartice .... Kupovali kape u avgustu a mnoge radnje ne primaju kes :)
Hvala puno, korisna saznanja.
A jeste li putovali iz Sarajeva ili?

Mi nismo sigurno kako da idemo do Amsterdama iz Sarajeva.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1674 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bullet Tooth Tony »

Hvala puno, korisna saznanja.
A jeste li putovali iz Sarajeva ili?

Mi nismo sigurno kako da idemo do Amsterdama iz Sarajeva.
Uletiti na vikend akciju Croatia Air..-a , karta nam bila 150 KM ( tako nesto , mozda i manja ) iz Sarajeva , preko Zagreba :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1675 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by azurna_obala »

Bullet Tooth Tony wrote:
Uletiti na vikend akciju Croatia Air..-a , karta nam bila 150 KM ( tako nesto , mozda i manja ) iz Sarajeva , preko Zagreba :D
super, hvala puno!
Post Reply