Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

fazzllaa

#1576 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by fazzllaa » 17/03/2015 17:33

Gandra_1 wrote:
DiA 2005 wrote:
fazzllaa wrote:1.) Lido di Jesolo
2.) Lido di Jesolo - Verona
3.) Lido di Jesolo - Rimini
4.) Rimini - San Marino
5.) Rimini - Rim
6.) Rimini - Palmanova

Krećem 18 aprila i 10 dana provodim na ovom prekrasnom mjestu, barem sudeđi po slikama, ako je netko bio baš na ovim mjestima, kakvi su utisci i gdje najbolje vrijeme provesti.
Ako sam dobro skontala, ovo je putovanje od 6 dana ?
Bila sam davno na istoj turi, Rimini i Lido su klasicna turisticka mjesta sa dugim pjescanim plazama. Vjerovatno se u ovom periodu u kojem ides neces ni okupati, ali nisi nista ni fulio/la jer je more nesto na fol Balaton jezera, znaci ides kilometar naprijed, a voda ti do koljena :-D
San Marino sam ja nekako u trenu obisla, o tome ti nemam dati neki poseban savjet. Dakle, sve u svemu, ovo ti je vise putovanje da pustis mozak na pasu i malo obidjes lokalne radnjice suvenira i sl. nego sto ces vidjeti neku znamenitost. Sretno :thumbup:
Ovo je lijepa ruta ako se ide autom... Licno ne bih preporucio veliko zadrzavanje usput, osim da se prenoci zbog odmora... Tu mozes izabrati gdje ti je najprakticnije, Lido, Rimini... u Rimu ne bih bio manje od 3 noci...

Ne idem autom, idemo busom nas 35, tj. idemo na maturalnu eskurziju! :-D

saiks

#1577 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by saiks » 17/03/2015 23:06

Imam zelju u Grcku otici ove godine,kakva su vam iskustva s nasim agencijama.

Plan mi je smjestaj all inclusiv jer kad vec placam,da se i provedem. Solazur sto nudi u svojoj ponudi za mlade,svi smjestaji 2*,i citam na tripadvisor svi imaju najvise ocjena "terrible".

Da li je bolje preko agencije ili u vlastitom aranzmanu.

EDIT:sad nesto kontam za ovo all inclusive,mozda je to i bacanje para. Jer ako cu citav dan biti odsutan od hotela zasto onda placati all inclusive. Svidja mi se samo sto je alkohol besplatan :D :D

Gandra_1

#1578 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 » 18/03/2015 08:14

saiks wrote:Imam zelju u Grcku otici ove godine,kakva su vam iskustva s nasim agencijama.

Plan mi je smjestaj all inclusiv jer kad vec placam,da se i provedem. Solazur sto nudi u svojoj ponudi za mlade,svi smjestaji 2*,i citam na tripadvisor svi imaju najvise ocjena "terrible".

Da li je bolje preko agencije ili u vlastitom aranzmanu.

EDIT:sad nesto kontam za ovo all inclusive,mozda je to i bacanje para. Jer ako cu citav dan biti odsutan od hotela zasto onda placati all inclusive. Svidja mi se samo sto je alkohol besplatan :D :D
U Grckoj rijetko da ima gdje all inclusive, ne praktikuju oni taj vid turizma... A i ako je negdje bio, novi premijer Grcke je rekao da ce to skroz ukinuti..

Ovo sto Sol Azur nudi su prosjecni smjestaji i uglavnom bazirani na mlade, da bi mogli ponuditi sto nizu cijenu...

saiks

#1579 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by saiks » 18/03/2015 09:25

Sad sam gledao u Hrvatskoj agencije,i na 4 odredista u grckoj se nudi all inclusive,ali da je rijedje to jeste. Najbolje da trazim polupansion. Slaba je jos ponuda kod nasih agencija

starii

#1580 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by starii » 21/03/2015 21:45

jel neko isao u milano? cijene smjestaj hrana?

vjesticanametli

#1581 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli » 24/03/2015 19:09

ima li neko da je bio na kipru.....trebam info za smjestaj za 4 osobe....hoteli, apartmani :-D karte za aviNJon cu kupiti i ide se u augustu.........ne bih divljinu vec da ima koja kafana i da se moze kupati preko dana i malo sportanja i taaaaaaako......ko je ono of forumasa otisao dole da radi....ne mogu da se sjetim.... :-) :) hvala narode i svaki savjet je veljkomen

sjetila sam se forumasa icerman ze :lol: :D
Last edited by vjesticanametli on 24/03/2015 20:43, edited 1 time in total.

amidzazeher

#1582 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by amidzazeher » 24/03/2015 19:42

starii wrote:jel neko isao u milano? cijene smjestaj hrana?
Ja sam isao u oktobru 2013 i bio kod ovog frajera

http://www.wimdu.com/offers/CC1IT2I4?te ... RSEmbcQ11s

Tada mu je bila noc 50€ za stan (spavaca na spratu, kuhinja sa dnevnim boravkom i naravno wc/tus) a vidim sada je 77€
Covjek zivi vrata do stana i nevjerovatno je prijatan i od pomoci. Prije dolaska pitao ga da mi kupi kartu za utakmicu kaze nema problema, a i inace tu je na usluzi ako nesto zatreba, npr, jedan dan kisa padala on kisobrane stavio pored vrata i sl.
Ja sam tamo bio sa dvoje djece i zenom, stan nije neka exkluziva ali svakako sam po citav dan bio u gradu, samo navece dodjem prespavam i ujutro razgulimo. Posluga, metro, najbolja pizza, pjeske do centra fakat dobra lokacija. Kad smo isli kaze covjek mozemo se dogovoriti i da ne ide preko agencije jer oni mu uzimaju neki procenat, znaci samo ga kontaktiras prije nego zakazes.

Mi smo udarali po pizzama i pasti, a kad smo skontali za pekaru Luini nisam vise nista osim toga ni jeo :D http://www.luini.it
Inace pizzu smo jeli iskljucivo u piceriji Mraruzzella :D http://www.pizzeriamaruzzellamilano.it

Eto pa pitaj ako te jos nesto interesuje.

vazi

#1583 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi » 24/03/2015 21:15

je li neko nekad rezervisao smjestaj preko ovog , kazu da ovo super fercera, ima naravno u svim zemljama

https://www.airbnb.it/

https://www.airbnb.de/

https://www.airbnb.fr/?af=1922719&c=A_T ... oCwRrw_wcB

anonimni clan

#1584 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan » 24/03/2015 21:50

Bio na produzenom vikendu na skijanju u Austriji ............Mölltaler Gletscher 3122m
Smjestaj bio u Flattach-u "Sporthotel Mölltal" nista posebno ali OK.
Dva dana vrijeme fantasticno, treci dan gusta magla pokusavali skijati pa odustali.
Treca godina zaredom ....ovaj put bilo najbolje.

Image
Image
Image
Image
Image

Astrix

#1585 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Astrix » 24/03/2015 22:45

vazi wrote:je li neko nekad rezervisao smjestaj preko ovog , kazu da ovo super fercera, ima naravno u svim zemljama

I ja sam cuo super stvari za to, ja nikad licno nisam koristio, ali moja prijateljica izdaje stan preko toga i prezadovoljna je, ima i app i sve funkcionira odlicno.

Gandra_1

#1586 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 » 25/03/2015 10:20

Astrix wrote:
vazi wrote:je li neko nekad rezervisao smjestaj preko ovog , kazu da ovo super fercera, ima naravno u svim zemljama

I ja sam cuo super stvari za to, ja nikad licno nisam koristio, ali moja prijateljica izdaje stan preko toga i prezadovoljna je, ima i app i sve funkcionira odlicno.
AirBnB je vrlo jednostavno za korištenje – upišete grad, pronađete smještaj po vlastitim preferencijama, rezervišete i putujete. Opis smještajnih jedinica je detaljan uz velik broj fotografija tako da možete vrlo dobro steći dojam o ponuđenom smještaju, a tu su i revizije korisnika koji su prije boravili u istom prostoru.
Plaćanje se vrši kreditnim karticama (Visa, MasterCard, AMEX, Discover, and JCB). Sredstva Vam odmah budu rezervisana na kartici od strane AirBnb-a, vlasniku ništa ne plaćate, već on dobije na svoj račun novac od airbnb-a 24 sata nakon što vi se smjestite u apartman..

Savjetovao bih prije rezervacije dobro pročitati “reviews” odabranog smještaja i poslati poruku vlasniku o raspoloživosti željenog termina. Prilikom registracije ostvarite 25$ popusta prilikom prvog putovanja, što je vrlo korisno.. Ja sam koristio i zadovoljan sam i mogu se naći dosta jeftiniji stanovi širom svijeta, nego npr putem booking-a.

HAVANA

#1587 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by HAVANA » 25/03/2015 10:26

E hajd neko,nesta...?
Planiram za 1 maj turu po italiji,spavao bi negdje oko venecije ili portogruara,zavisi dokle dobacim a da mi nije mrsko voziti,prespavao negdje,gdje je najbolje ako ko zna? Sutra do la spezie i onda se ide na nekakav vozic za cinqe terra...Gdje parkirati,kako,sta,samo vozom se moze doci tamo???Sutra prema piombinu,livornu...
Je li neko bio u cinqe terra?

vjesticanametli

#1589 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli » 25/03/2015 11:01

vjesticanametli wrote:ima li neko da je bio na kipru.....trebam info za smjestaj za 4 osobe....hoteli, apartmani :-D karte za aviNJon cu kupiti i ide se u augustu.........ne bih divljinu vec da ima koja kafana i da se moze kupati preko dana i malo sportanja i taaaaaaako......ko je ono of forumasa otisao dole da radi....ne mogu da se sjetim.... :-) :) hvala narode i svaki savjet je veljkomen

alo alo trebam info
:D

vazi

#1590 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi » 25/03/2015 20:50

HAVANA wrote:E hajd neko,nesta...?
Planiram za 1 maj turu po italiji,spavao bi negdje oko venecije ili portogruara,zavisi dokle dobacim a da mi nije mrsko voziti,prespavao negdje,gdje je najbolje ako ko zna? Sutra do la spezie i onda se ide na nekakav vozic za cinqe terra...Gdje parkirati,kako,sta,samo vozom se moze doci tamo???Sutra prema piombinu,livornu...
Je li neko bio u cinqe terra?
moja je kcerka posjetila cinque terra , oni su isli kolima ali su ipak morali u nekom selu ostaviti kola i cini mi se dalje pjeske. Njima se svidjelo

vjerovatno si ovo vec pregledo

http://www.parconazionale5terre.it/sentieri_parco.asp

vazi

#1591 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi » 25/03/2015 20:52

anonimni clan wrote:Bio na produzenom vikendu na skijanju u Austriji ............Mölltaler Gletscher 3122m
Smjestaj bio u Flattach-u "Sporthotel Mölltal" nista posebno ali OK.
Dva dana vrijeme fantasticno, treci dan gusta magla pokusavali skijati pa odustali.
Treca godina zaredom ....ovaj put bilo najbolje.
super slike, koja kristalna cistoca i ljepota , mogu misliti kako je odmor bio ugodan u toj ljepoti

selmicaaa_

#1592 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by selmicaaa_ » 21/04/2015 22:38

Planiram za Prvi maj u Split...ima li neko povoljan smjestaj da mi predlozi? Potrebna mi je dvokrevetna soba ;-) hvalaa

Gandra_1

#1593 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 » 22/04/2015 08:50

selmicaaa_ wrote:Planiram za Prvi maj u Split...ima li neko povoljan smjestaj da mi predlozi? Potrebna mi je dvokrevetna soba ;-) hvalaa
booking.com i airbnb.com naci ces nesto sigurno..

Ja mogu predloziti http://www.splitbackpackers.com/ imaju i dvokrevetne sobe sa kupatilom i u centru su grada...

Racunajte da cete tesko naci smjestaj ispod 20 eur po osobi/noć

[email protected]

#1594 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by [email protected] » 22/04/2015 09:04

vjesticanametli wrote:
vjesticanametli wrote:ima li neko da je bio na kipru.....trebam info za smjestaj za 4 osobe....hoteli, apartmani :-D karte za aviNJon cu kupiti i ide se u augustu.........ne bih divljinu vec da ima koja kafana i da se moze kupati preko dana i malo sportanja i taaaaaaako......ko je ono of forumasa otisao dole da radi....ne mogu da se sjetim.... :-) :) hvala narode i svaki savjet je veljkomen

alo alo trebam info
:D
ja idem za 1. maj (6 dana) u Larnaku (plan je navratiti i u Nikoziju i Kireniju).. letimo iz Bg..nasli smo divan stan.. ali vise o svemu nakon povratka :)

vjesticanametli

#1595 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli » 22/04/2015 09:52

super i sretno....cekam izvjestaj jer je to jedna od mojih planiranih destinacija :D
ovi moji su ipak okrenuli pa idu na kretu :lol:

immuno

#1596 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno » 24/04/2015 02:56

Sicilija- Catania,Messina,Taormina,Etna ....bilo prelijepo.Smjestaj smo imali u Taormini to je mala uvala sa luxusnim hotelima a do starog grada se ide zicarom prelijepo.Izleti u Messinu i Cataniu dozivljaj za sebe od katedrala,parkova,muzeja,trgova pa i pijace ribe sve je na svoj nacin privlacno i interesantno.O hrani picu netrebam govoriti jer neznam nikoga da je ostao gladan i zedan bilo gdje u Italiji a na Siciliji je hrana jos uvijek jeftina.Etnu sam gledala na tv citala o njoj puno i mislila sam hm nece biti nesto posebno al nevjerovatno fascinantno kako vrlo malo prave prirode moze covjeka ocarati.Inace cijela Sicilija je pod planinama cak 75% .Etna je zaista ljepotica ili kako je oni zovu balerina, kraj mora smo se kupali a ona je bila prekrivena jos debelim snijegom i stalno izlazi bijeli dim iz najveceg kratera.Put do "vrha" koji je dostupan turistima je dozivljaj za sebe od promjene klime ,vegetacije,tla koje je na kraju crno od lave sve je zaista vrijedno za vidjeti.Na kraju sto se tice mora nije kao na sjeveru Italije da moras "odpjesaciti" kroz more da bi mogao zaplivati,plaza je krupniji pijesak a na granici sa morem skoro pa sljunak...preporucujem kao super destinaciju. :)

mad mike

#1597 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mad mike » 24/04/2015 19:12

Nisam mogao naci prikladniju temu za ovo pitanje. Dakle,treba mi prevoz do Minhena 29.4, za dvije osobe. Najvise bi nam odgovaralo da se krece iz Sa. ili Ze. ali to i nije toliko bitno.Pa ako neko ima,ili zna nekoga da ce tada putovati u tom pravcu,neka se javi :) :sax:

MJAU - da

#1598 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MJAU - da » 24/04/2015 19:18

immuno wrote:Sicilija- Catania,Messina,Taormina,Etna ....bilo prelijepo.Smjestaj smo imali u Taormini to je mala uvala sa luxusnim hotelima a do starog grada se ide zicarom prelijepo.Izleti u Messinu i Cataniu dozivljaj za sebe od katedrala,parkova,muzeja,trgova pa i pijace ribe sve je na svoj nacin privlacno i interesantno.O hrani picu netrebam govoriti jer neznam nikoga da je ostao gladan i zedan bilo gdje u Italiji a na Siciliji je hrana jos uvijek jeftina.Etnu sam gledala na tv citala o njoj puno i mislila sam hm nece biti nesto posebno al nevjerovatno fascinantno kako vrlo malo prave prirode moze covjeka ocarati.Inace cijela Sicilija je pod planinama cak 75% .Etna je zaista ljepotica ili kako je oni zovu balerina, kraj mora smo se kupali a ona je bila prekrivena jos debelim snijegom i stalno izlazi bijeli dim iz najveceg kratera.Put do "vrha" koji je dostupan turistima je dozivljaj za sebe od promjene klime ,vegetacije,tla koje je na kraju crno od lave sve je zaista vrijedno za vidjeti.Na kraju sto se tice mora nije kao na sjeveru Italije da moras "odpjesaciti" kroz more da bi mogao zaplivati,plaza je krupniji pijesak a na granici sa morem skoro pa sljunak...preporucujem kao super destinaciju. :)

Joj, zabalih opet. Ja sam bila isto, prelijepo, a Taormina sa svim svojim silnim vratima. propustila si Siracusu, Agrigento i selo Enna?

Dosadno mii

#1599 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dosadno mii » 24/04/2015 23:18

Gandalf me baca u depresiju.

anjusha
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#1600 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anjusha » 28/04/2015 22:35

Da li je ko putovao u Jordan, Akabu? Nesto gledamo ljetovanje, i hotele i izlete, i iako je kazu u julu do +40, nesto mi se bas cini interesantnim. Ima li ko kakvo iskustvo, preporuku, savjet?
Hvala :)

Post Reply