Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1551 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

vjesticanametli wrote:Ca. 1000 km 6 nocenja a trebao bi mi hotel s doruckom :|
KYRIAD I CAMPANILE su ti skroz ok hoteli sa 2 zvjezdice, gdje god ih nadjes mozes koMforno ici, imas ih u avgustu po 41 euro noce, ne znam je li s doruckom, nisam gledala ali pretpostavljam da jeste, ja cesto boravim u campanile i dorucak je sveCki sto, najedes se za citav dan :lol:

https://www.google.fr/hotels/?gl=FR&cu_ ... p;si=;av=r
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#1552 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by galamdzinica »

Da li je neko bio u Moskvi, preporuke? Vrijedi li ici na 4 dana?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1553 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by channel10 »

Samo da potvrdim ovo sto kaze @vazi za Campanile hotele. Uzeti sa doruckom i to je to.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1554 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

hvala za info oboma....samo jos jedno pitanje.....je li ovaj hotel daleko od "desavanja" joj kako da se izrazim :lol: ajflove kule :D i ĐŽiĐŽa ostalih :-D danke i diznilenda umal zaboravih qq :-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1555 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by channel10 »

Mislim da u Parizu ima vise Campanile hotela. Ja sam bio na kraju krajeva :D , zadnja stanica metroa. Okolo sve crnci, arapi, afrikanci :D :skoljka: . Davno sam bio ( prije 3,5-4 godine ), kad je bila ona tekma Francuska-BiH-a. A ne sekiraj se za Ajfelov toranj i ... Sad pa sad si sa jednog kraja Pariza na drugom. Metro je lako "savladati" (mislim na kartu). Samo je ne zaboravi uzeti u hotelu.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1556 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

vjesticanametli wrote:hvala za info oboma....samo jos jedno pitanje.....je li ovaj hotel daleko od "desavanja" joj kako da se izrazim :lol: ajflove kule :D i ĐŽiĐŽa ostalih :-D danke i diznilenda umal zaboravih qq :-)
https://www.google.fr/maps/place/Tour+E ... ee380ef7e0

metro ti je odlican i ne sekiraj se, samo kartu , kako neko vec rece;

welkom you to paris :)

http://www.campanile.com/en/france/pari ... tels-paris
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#1557 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by una_bo »

galamdzinica wrote:Da li je neko bio u Moskvi, preporuke? Vrijedi li ici na 4 dana?

Bila sam ja. Moskva je predivna, metro je nenormalno precizan i tačan, ali je naravno skupo.
Ja sam bila 2009. i bila je zima i bilo je kao u bajci :)
Red square i Crkva svetog Basila su u blizini, imaš lijepe parkove, zavisi šta te zanima, ja nisam nešto išla po klubovima pa ne bih znala preporučiti.
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#1558 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DiA 2005 »

vjesticanametli wrote:da li neko zna neki fin hotel ili hostel u Parizu i da nije previse skup za 2 osobe.....kakav je prevoz od aerodroma do grada i ako ima jos nekih informacija bilo bi super......plan je ici u augustu
hotel / hostel sa doruckom
hvala
Ja sam preko vrbo.com nasla studio/apartman i pokazalo se kao puno bolje od hotela. Ovo iz razloga sto sam vidjela da dosta tih jeftinijih hotela imaju samo jedno zajednicko kupatilo na spratu i sl., a nisam nesto imala zivaca detaljno traziti. :D Studio je bio na Place de la Republique, znaci neka granica treceg, desetog i jedanaestog arr. Lokacija je super, metro jako blizu, odmah ispod stana je bio supermarket i puno kafica. Placali smo 68 eura za noc, doduse to je bilo 2011. godine. Ako ti treba kontakt javi mi se na pp pa cu ti pokusati naci u mojim starim mailovima. Vlasnika smo vidjeli doslovno samo jednom kad nas je docekao u stanu, a na izlasku smo kljuc ostavili unutra i zatvorili za sobom, tako da s tim nema nikakvog smaranja.
Imala bih ti o Parizu pricati svasta nesto do sutra, pa pitaj ako te jos nesto zanima :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1559 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

super i hvala :-D posalji svakako na pp kontakt pa da pitam a poslacu ja tebi svoju mail adresu pa pisi pisi miiiiiiiiii :D :-D
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#1560 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by galamdzinica »

una_bo wrote:
galamdzinica wrote:Da li je neko bio u Moskvi, preporuke? Vrijedi li ici na 4 dana?

Bila sam ja. Moskva je predivna, metro je nenormalno precizan i tačan, ali je naravno skupo.
Ja sam bila 2009. i bila je zima i bilo je kao u bajci :)
Red square i Crkva svetog Basila su u blizini, imaš lijepe parkove, zavisi šta te zanima, ja nisam nešto išla po klubovima pa ne bih znala preporučiti.
Hvala ti puno! Mi smo mislili ići sredinom maja na 4 dana, našli smo dobre karte i hotel na Paveletskayi. Čini se da je i vrijeme u maju skroz ok, slično Sarajevu. Moja prijateljica je bila nedavno i kaže da je dosta pojeftinilo kako im je rublja pala. Nas noćni klubovi ne interesuju, kao ni skupi i luksuzni restorani. Ne znamo samo da li vrijedi 4 dana, a ne ide nam se u ove "tipične" evropske zemlje. U svakom slučaju hvala ti još jednom!
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#1561 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Maroko -Marakesh upravo se vratila bilo lijepo za meine sve novo prvi put sam u Africi...od zastrasujuce bijede do nezamislivog luxusuza.Priroda prelijepa u ovo doba godine Atlas jos pokriven debelim slojem snijega a mi se kupali u Marakeshu,narandje rastu ko korov ,najbolji caj od nane se pije u Maroku,saobracaj haos bez kraja jer u isto vrijeme svi voze u svim pravcima od autobusa,kocija, auta, mopeda, magraca,kamiona sve je u pokretu i svi vozeeee.Cuveni trg Djamaal el Fna je dozivljaj za sebe nocu caroban a po danu hm neznam sta kazem jer se ukaze sva bijeda i jad ljudi koji zive od trga sa trgom i na trgu..Kupovina je takodje prica za sebe ja Imam Problem jer se neznam cijenjkati a za sto god uhvatite i pitate posto je 200 dirhama ( 20 eura) za neke stvari kontam pa vrijede toliko al za neke je sega ni u snu za to nebih dala 20 eura.Hrana je ukusna raznovrsna od mesa, ribe,voca,povrca jedino njihove slatkise nevolim jer su skoro svi sa prelivom od meda ili preslatki da zubi trnee.Basta Jardin Majorelle je prekrasna gdje pociva i Yves Saint Laurent ,Koutoubia dzamija,El-badi palata muzeji i jos puno toga sto ovaj grad cine carobnim.Vrijedi vidjeti 100% pa makar samo jednom ....u turistickom vodicu koji sam imala pise da nakon prve posjete Maroku ili cete se stalno vracati tu ili nakon prve posjete necete vise nikad otici ( ovo je najvise zbog naroda koji je jako jako nametljiv da vrlo cesto prelaze granice ) ja sam bila a da li cu opet ici sumnjam...al nikad ne reci nikad :)
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#1562 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by galamdzinica »

Bukirali Moskvu, sredina maja, 4 dana. Ako je neko još bio osim una_bo, voljela bih čuti preporuke. Šta vidjeti? Kako najbolje vrijeme iskoristiti? Gdje jesti za normalne pare - ne moraju biti nikakvi restorani, mi i sa imbisima izlazimo na kraj :)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1563 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vazi »

immuno wrote:Maroko -Marakesh upravo se vratila bilo lijepo za meine sve novo prvi put sam u Africi...od zastrasujuce bijede do nezamislivog luxusuza.Priroda prelijepa u ovo doba godine Atlas jos pokriven debelim slojem snijega a mi se kupali u Marakeshu,narandje rastu ko korov ,najbolji caj od nane se pije u Maroku,saobracaj haos bez kraja jer u isto vrijeme svi voze u svim pravcima od autobusa,kocija, auta, mopeda, magraca,kamiona sve je u pokretu i svi vozeeee.Cuveni trg Djamaal el Fna je dozivljaj za sebe nocu caroban a po danu hm neznam sta kazem jer se ukaze sva bijeda i jad ljudi koji zive od trga sa trgom i na trgu..Kupovina je takodje prica za sebe ja Imam Problem jer se neznam cijenjkati a za sto god uhvatite i pitate posto je 200 dirhama ( 20 eura) za neke stvari kontam pa vrijede toliko al za neke je sega ni u snu za to nebih dala 20 eura.Hrana je ukusna raznovrsna od mesa, ribe,voca,povrca jedino njihove slatkise nevolim jer su skoro svi sa prelivom od meda ili preslatki da zubi trnee.Basta Jardin Majorelle je prekrasna gdje pociva i Yves Saint Laurent ,Koutoubia dzamija,El-badi palata muzeji i jos puno toga sto ovaj grad cine carobnim.Vrijedi vidjeti 100% pa makar samo jednom ....u turistickom vodicu koji sam imala pise da nakon prve posjete Maroku ili cete se stalno vracati tu ili nakon prve posjete necete vise nikad otici ( ovo je najvise zbog naroda koji je jako jako nametljiv da vrlo cesto prelaze granice ) ja sam bila a da li cu opet ici sumnjam...al nikad ne reci nikad :)

potpuno isti dozivljaj, ko da sam sama pisala ovaj tvoj post :thumbup:

samo je kraj drugaciji, ja sam se vratila i vracam :) , ima se tu sta obici osim marakesa...kasablanka, rabat, esauira....
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1564 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

galamdzinica wrote:Bukirali Moskvu, sredina maja, 4 dana. Ako je neko još bio osim una_bo, voljela bih čuti preporuke. Šta vidjeti? Kako najbolje vrijeme iskoristiti? Gdje jesti za normalne pare - ne moraju biti nikakvi restorani, mi i sa imbisima izlazimo na kraj :)

zanimljivo.....neka je sa srecom kod spasibe i cekamo izvjestaj :-D
fazzllaa
Posts: 23
Joined: 11/03/2015 18:17

#1565 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by fazzllaa »

1.) Lido di Jesolo
2.) Lido di Jesolo - Verona
3.) Lido di Jesolo - Rimini
4.) Rimini - San Marino
5.) Rimini - Rim
6.) Rimini - Palmanova

Krećem 18 aprila i 10 dana provodim na ovom prekrasnom mjestu, barem sudeđi po slikama, ako je netko bio baš na ovim mjestima, kakvi su utisci i gdje najbolje vrijeme provesti.
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#1566 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by DiA 2005 »

fazzllaa wrote:1.) Lido di Jesolo
2.) Lido di Jesolo - Verona
3.) Lido di Jesolo - Rimini
4.) Rimini - San Marino
5.) Rimini - Rim
6.) Rimini - Palmanova

Krećem 18 aprila i 10 dana provodim na ovom prekrasnom mjestu, barem sudeđi po slikama, ako je netko bio baš na ovim mjestima, kakvi su utisci i gdje najbolje vrijeme provesti.
Ako sam dobro skontala, ovo je putovanje od 6 dana ?
Bila sam davno na istoj turi, Rimini i Lido su klasicna turisticka mjesta sa dugim pjescanim plazama. Vjerovatno se u ovom periodu u kojem ides neces ni okupati, ali nisi nista ni fulio/la jer je more nesto na fol Balaton jezera, znaci ides kilometar naprijed, a voda ti do koljena :-D
San Marino sam ja nekako u trenu obisla, o tome ti nemam dati neki poseban savjet. Dakle, sve u svemu, ovo ti je vise putovanje da pustis mozak na pasu i malo obidjes lokalne radnjice suvenira i sl. nego sto ces vidjeti neku znamenitost. Sretno :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1567 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

dia poslala sam poruku onom francuzu i nije se jos javio......za onaj app. u parizu a vidim da je slobodan u augustu kad meni treba.....da saljem opet ili :-D danke
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1568 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

DiA 2005 wrote:
fazzllaa wrote:1.) Lido di Jesolo
2.) Lido di Jesolo - Verona
3.) Lido di Jesolo - Rimini
4.) Rimini - San Marino
5.) Rimini - Rim
6.) Rimini - Palmanova

Krećem 18 aprila i 10 dana provodim na ovom prekrasnom mjestu, barem sudeđi po slikama, ako je netko bio baš na ovim mjestima, kakvi su utisci i gdje najbolje vrijeme provesti.
Ako sam dobro skontala, ovo je putovanje od 6 dana ?
Bila sam davno na istoj turi, Rimini i Lido su klasicna turisticka mjesta sa dugim pjescanim plazama. Vjerovatno se u ovom periodu u kojem ides neces ni okupati, ali nisi nista ni fulio/la jer je more nesto na fol Balaton jezera, znaci ides kilometar naprijed, a voda ti do koljena :-D
San Marino sam ja nekako u trenu obisla, o tome ti nemam dati neki poseban savjet. Dakle, sve u svemu, ovo ti je vise putovanje da pustis mozak na pasu i malo obidjes lokalne radnjice suvenira i sl. nego sto ces vidjeti neku znamenitost. Sretno :thumbup:
lido-bila za 8 mart vrijeme zezalo.....mozda i nisam vidjela sta treba :?
verona OK mi bila
San Marino bio sin i kaze da je lijepo bilo
Palmanova bezveze :mrgreen: outlet onaj bezveze LM bezveze
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#1569 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 »

DiA 2005 wrote:
fazzllaa wrote:1.) Lido di Jesolo
2.) Lido di Jesolo - Verona
3.) Lido di Jesolo - Rimini
4.) Rimini - San Marino
5.) Rimini - Rim
6.) Rimini - Palmanova

Krećem 18 aprila i 10 dana provodim na ovom prekrasnom mjestu, barem sudeđi po slikama, ako je netko bio baš na ovim mjestima, kakvi su utisci i gdje najbolje vrijeme provesti.
Ako sam dobro skontala, ovo je putovanje od 6 dana ?
Bila sam davno na istoj turi, Rimini i Lido su klasicna turisticka mjesta sa dugim pjescanim plazama. Vjerovatno se u ovom periodu u kojem ides neces ni okupati, ali nisi nista ni fulio/la jer je more nesto na fol Balaton jezera, znaci ides kilometar naprijed, a voda ti do koljena :-D
San Marino sam ja nekako u trenu obisla, o tome ti nemam dati neki poseban savjet. Dakle, sve u svemu, ovo ti je vise putovanje da pustis mozak na pasu i malo obidjes lokalne radnjice suvenira i sl. nego sto ces vidjeti neku znamenitost. Sretno :thumbup:
Ovo je lijepa ruta ako se ide autom... Licno ne bih preporucio veliko zadrzavanje usput, osim da se prenoci zbog odmora... Tu mozes izabrati gdje ti je najprakticnije, Lido, Rimini... u Rimu ne bih bio manje od 3 noci...
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#1570 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 »

Proslo ljeto ljetovanje na Lefkadi u Grčkoj u vlastitom aranžmanu autom, oko 1000 kilometara, preko Albanije i Ohrida u jednom smjeru... Jedno avanturisticko putovanje, i uzivanje na mozda najljepsem Jonskom moru sa kristalanom tirkiznom bojom i kilometarskim plažama, od onih komercijalnih do onih divljih...

Nocenje u savrsenom apartmanu od 50 kvadrata za dvije osobe 35 eura krajem augusta... Cijene svega ostalog mozda i jeftinije nego npr u Hrvatskoj...

Ove godine plan je Lisabon, pa cemo da vidimo hoce li se realizovati :)
Spaken
Posts: 65
Joined: 13/09/2012 11:14

#1571 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Spaken »

Gandra_1 wrote:Proslo ljeto ljetovanje na Lefkadi u Grčkoj u vlastitom aranžmanu autom, oko 1000 kilometara, preko Albanije i Ohrida u jednom smjeru... Jedno avanturisticko putovanje, i uzivanje na mozda najljepsem Jonskom moru sa kristalanom tirkiznom bojom i kilometarskim plažama, od onih komercijalnih do onih divljih...

Nocenje u savrsenom apartmanu od 50 kvadrata za dvije osobe 35 eura krajem augusta... Cijene svega ostalog mozda i jeftinije nego npr u Hrvatskoj...

Ove godine plan je Lisabon, pa cemo da vidimo hoce li se realizovati :)
Ove godine planiram sa djevojkom prvi put za Grčku, takođe vlastiti aranžman. Može li link na apartman gdje ste bili, jel uz plažu?
Kako ste se snalazili za hranu, to me najviše brine, jeli bi u konobama/restoranima ali bi usput i nešto sami spremali, kakva je situacija sa marketima?
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#1572 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 »

Spaken wrote:
Gandra_1 wrote:Proslo ljeto ljetovanje na Lefkadi u Grčkoj u vlastitom aranžmanu autom, oko 1000 kilometara, preko Albanije i Ohrida u jednom smjeru... Jedno avanturisticko putovanje, i uzivanje na mozda najljepsem Jonskom moru sa kristalanom tirkiznom bojom i kilometarskim plažama, od onih komercijalnih do onih divljih...

Nocenje u savrsenom apartmanu od 50 kvadrata za dvije osobe 35 eura krajem augusta... Cijene svega ostalog mozda i jeftinije nego npr u Hrvatskoj...

Ove godine plan je Lisabon, pa cemo da vidimo hoce li se realizovati :)
Ove godine planiram sa djevojkom prvi put za Grčku, takođe vlastiti aranžman. Može li link na apartman gdje ste bili, jel uz plažu?
Kako ste se snalazili za hranu, to me najviše brine, jeli bi u konobama/restoranima ali bi usput i nešto sami spremali, kakva je situacija sa marketima?
Ako planirate na Lefkadu, do koje od jonskih ostrva jedino ne treba trajekt (ima pokretni most i podvodni tunel), racunajte da je to ostrvo za koje morate biti avanturisti i biti spremi svaki dan da se vozite do plaze autom, ali stvarno vrijedi jer svaka plaza oduzima dah..

Mi smo bili smjesteni na izlazu iz glavnog grada ostrva Lefkasa na putu koji vodi prema svim dobrim plazama koje se nalaze na zapadnoj strani, prema otvorenom moru... Zapadna strana ima samo jedno malo mjesto, ostalo su sve sela, tako da je Lefkas idealan iz razloga sto navecer se ima gdje izaci i prosetati... Do plaza nam je trebalo od 10 do 30 minuta (mozes pogledati na netu izgled plaza Egremni, Porto Katsiki, Milos, Kathzima itd..) Ovo je smjestaj http://www.villa-corina.com/info-en.html

Ja ne bih preporucio smjestaj na istocnoj strani, jer je more i plaze bezveze i u odnosu na zapadnu obalu su nebo i zemlja.. Nase i agencije iz Srbije uglavnom vode u mjesto Nidri, koje je klasicno turisticko mjesto sa losom plazom i podaleko je za voznju do zapadne strane...

Sto se tice hrane, snabdijevali smo se u Lidlu (a ima i SPAR i drugi grcki marketi), tako da smo za vrijeme boravka dva puta otisli i kupili sve sto nam treba, cijene u restoranima su skroz ok, recimo u rangu sa Hrvatskom, ima stvarno dosta izbora dobrih restorana i taverni, kod njih je specijalitet pileći giros i pileći suvlaki, koji uvijek mogu biti dobra alternativa jer kostaju od 2-5 eura..

Uglavnom jedna ekstra avantura, koja se pamti... u svakom slucaju ako se odlucite, dobro se informisite ok osvega na netu i nece biti problema.. Ja bih preporucio i forum na stranici putovanja.info gdje se sve mozete raspitati :)
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#1573 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 »

Spaken wrote:
Gandra_1 wrote:Proslo ljeto ljetovanje na Lefkadi u Grčkoj u vlastitom aranžmanu autom, oko 1000 kilometara, preko Albanije i Ohrida u jednom smjeru... Jedno avanturisticko putovanje, i uzivanje na mozda najljepsem Jonskom moru sa kristalanom tirkiznom bojom i kilometarskim plažama, od onih komercijalnih do onih divljih...

Nocenje u savrsenom apartmanu od 50 kvadrata za dvije osobe 35 eura krajem augusta... Cijene svega ostalog mozda i jeftinije nego npr u Hrvatskoj...

Ove godine plan je Lisabon, pa cemo da vidimo hoce li se realizovati :)
Ove godine planiram sa djevojkom prvi put za Grčku, takođe vlastiti aranžman. Može li link na apartman gdje ste bili, jel uz plažu?
Kako ste se snalazili za hranu, to me najviše brine, jeli bi u konobama/restoranima ali bi usput i nešto sami spremali, kakva je situacija sa marketima?
Ako planirate na Lefkadu, do koje od jonskih ostrva jedino ne treba trajekt (ima pokretni most i podvodni tunel), racunajte da je to ostrvo za koje morate biti avanturisti i biti spremi svaki dan da se vozite do plaze autom, ali stvarno vrijedi jer svaka plaza oduzima dah..

Mi smo bili smjesteni na izlazu iz glavnog grada ostrva Lefkasa na putu koji vodi prema svim dobrim plazama koje se nalaze na zapadnoj strani, prema otvorenom moru... Zapadna strana ima samo jedno malo mjesto, ostalo su sve sela, tako da je Lefkas idealan iz razloga sto navecer se ima gdje izaci i prosetati... Do plaza nam je trebalo od 10 do 30 minuta (mozes pogledati na netu izgled plaza Egremni, Porto Katsiki, Milos, Kathzima itd..) Ovo je smjestaj http://www.villa-corina.com/info-en.html

Ja ne bih preporucio smjestaj na istocnoj strani, jer je more i plaze bezveze i u odnosu na zapadnu obalu su nebo i zemlja.. Nase i agencije iz Srbije uglavnom vode u mjesto Nidri, koje je klasicno turisticko mjesto sa losom plazom i podaleko je za voznju do zapadne strane...

Sto se tice hrane, snabdijevali smo se u Lidlu (a ima i SPAR i drugi grcki marketi), tako da smo za vrijeme boravka dva puta otisli i kupili sve sto nam treba, cijene u restoranima su skroz ok, recimo u rangu sa Hrvatskom, ima stvarno dosta izbora dobrih restorana i taverni, kod njih je specijalitet pileći giros i pileći suvlaki, koji uvijek mogu biti dobra alternativa jer kostaju od 2-5 eura..

I usput gorivo sa svim putarinama, kojih nema puno, za moje auto koje je dizel trebalo je 200 eura u oba pravca

Uglavnom jedna ekstra avantura, koja se pamti... u svakom slucaju ako se odlucite, dobro se informisite ok osvega na netu i nece biti problema.. Ja bih preporucio i forum na stranici putovanja.info gdje se sve mozete raspitati :)
Spaken
Posts: 65
Joined: 13/09/2012 11:14

#1574 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Spaken »

Gandra_1 wrote:
Spaken wrote:
Gandra_1 wrote:Proslo ljeto ljetovanje na Lefkadi u Grčkoj u vlastitom aranžmanu autom, oko 1000 kilometara, preko Albanije i Ohrida u jednom smjeru... Jedno avanturisticko putovanje, i uzivanje na mozda najljepsem Jonskom moru sa kristalanom tirkiznom bojom i kilometarskim plažama, od onih komercijalnih do onih divljih...

Nocenje u savrsenom apartmanu od 50 kvadrata za dvije osobe 35 eura krajem augusta... Cijene svega ostalog mozda i jeftinije nego npr u Hrvatskoj...

Ove godine plan je Lisabon, pa cemo da vidimo hoce li se realizovati :)
Ove godine planiram sa djevojkom prvi put za Grčku, takođe vlastiti aranžman. Može li link na apartman gdje ste bili, jel uz plažu?
Kako ste se snalazili za hranu, to me najviše brine, jeli bi u konobama/restoranima ali bi usput i nešto sami spremali, kakva je situacija sa marketima?
Ako planirate na Lefkadu, do koje od jonskih ostrva jedino ne treba trajekt (ima pokretni most i podvodni tunel), racunajte da je to ostrvo za koje morate biti avanturisti i biti spremi svaki dan da se vozite do plaze autom, ali stvarno vrijedi jer svaka plaza oduzima dah..

Mi smo bili smjesteni na izlazu iz glavnog grada ostrva Lefkasa na putu koji vodi prema svim dobrim plazama koje se nalaze na zapadnoj strani, prema otvorenom moru... Zapadna strana ima samo jedno malo mjesto, ostalo su sve sela, tako da je Lefkas idealan iz razloga sto navecer se ima gdje izaci i prosetati... Do plaza nam je trebalo od 10 do 30 minuta (mozes pogledati na netu izgled plaza Egremni, Porto Katsiki, Milos, Kathzima itd..) Ovo je smjestaj http://www.villa-corina.com/info-en.html

Ja ne bih preporucio smjestaj na istocnoj strani, jer je more i plaze bezveze i u odnosu na zapadnu obalu su nebo i zemlja.. Nase i agencije iz Srbije uglavnom vode u mjesto Nidri, koje je klasicno turisticko mjesto sa losom plazom i podaleko je za voznju do zapadne strane...

Sto se tice hrane, snabdijevali smo se u Lidlu (a ima i SPAR i drugi grcki marketi), tako da smo za vrijeme boravka dva puta otisli i kupili sve sto nam treba, cijene u restoranima su skroz ok, recimo u rangu sa Hrvatskom, ima stvarno dosta izbora dobrih restorana i taverni, kod njih je specijalitet pileći giros i pileći suvlaki, koji uvijek mogu biti dobra alternativa jer kostaju od 2-5 eura..

I usput gorivo sa svim putarinama, kojih nema puno, za moje auto koje je dizel trebalo je 200 eura u oba pravca

Uglavnom jedna ekstra avantura, koja se pamti... u svakom slucaju ako se odlucite, dobro se informisite ok osvega na netu i nece biti problema.. Ja bih preporucio i forum na stranici putovanja.info gdje se sve mozete raspitati :)
Hvala puno na ovim informacijama, definitivno ce se uzet u razmatranje, odavno planiram ovakav vid ljetovanja ali nikako da realizujem, mislim da je doslo vrijeme :)
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#1575 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Gandra_1 »

U suštini nije to ništa tako strašno ko voli da vozi i istraži nešto novo... Uz navigaciju bez ikakvih problema, a mi smo isli bez navigacije pa smo samo imali malih problema da iz Tirane potrefimo pravi put... Ono sto je svakako obavezno za svaki slucaj je putnicko osiguranje i BIHAMK clanstvo za pomoc u inostranstvu, takodjer za Makedoniju i Grcku je obavezna međunarodna vozačka koja se vadi u Bihamku i kosta oko 40 KM, mada meni niko nije trazio, ali moze se desiti...

Svakako na toj ruti i u odlasku i povratku preporucujem nocenje na Ohridu, jer je jeftino a i lijepo za odmoriti od puta i malo prošetati...
Post Reply