Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#1451 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Graf_Spee »

Ma joj komi.. kad vidim gdje su sve forumasi bili dodje mi da placem :lol: :D

Uglavnom svaka cast ... valjda i ja za zivota posjetim neke Azijske drzave 8-)
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1452 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by idic »

Molim ako je neko od forumaša išao preko Centrotransa u Gardeland da prenese svoje utiske. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1453 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Truba »

da se i ja pohvalim ja sam bio tamo
ali samo na tornadu 2001. kad sam išao u lijon i teze :D u francuskoj

:D
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1454 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#1455 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by blugirl »

immuno wrote:evo mene opet sa putovanja... bila sam u Lisabonu prelijep grad pun spomenika,zelenila,cvijeca,setalista.....Poznato je da je Lisabon grad na 7 brezuljaka sto znaci da se valja uzbrdo penjati al meni sarajki to nije bio problem jer imam iskustva :lol: Bistrik,Vratnik,Sirokac,Hrid,Sirokaca......ljudi jako jako ljubazni,hrana fantasticna ( naravno ko voli morsku ribu) klima ugodna.Ovo je prvi put da sam bila u Lisabonu ni sanjala nisam da ce mi se ovoliko svidjeti i ovo sigurno nije jedini put da sam tamo bila.Zemlja i grad koji imaju duboku istoriju iza sebe i to se vidi na svakom koraku.Ono sto bih svakako preporucila je otici do poznate plaze Cascai ( neki pisu Qasqai ) i do malog gradica Sintra to se mora vidjeti ....neko je vec postavio slike ( par starnica prije) pa da neponavljam u svakom slucaju jedna destinacija koja se mora vidjeti i obici. :)
Pozdrav immuno, moze li pls jos koja informacija o Lisabonu? Idem krajem mjeseca i imacu samo 4 dana na raspolaganju. Jos mi je smjestaj u Estorilu, od kojeg mi navodno treba 25-30 min do centra Lisabona, pa sam malo knap s vremenom. Zanima me, pored ovih top znamenitosti i ove plaze sto si navela, jos neko evtl.dobro mjesto za osjetiti puls grada. Jesi li isla hopp on- hop off busom? Gdje se moze fino jesti, tj.jel u centru tipicna turisticka ponuda ili je svugdje dobro? Takodje bih isla slusati fado uzivo, pa imas li kakav tip?

Zahvaljujem puno na svakoj informaciji :)
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#1456 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by touch brain »

Googlerica wrote:Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
jap 8-)
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1457 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

touch brain wrote:
Googlerica wrote:Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
jap 8-)
super,koje lokacije, i kakvi su tvoji utisci,hvala :-D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1458 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by pirmin »

Image

Bilo je fino. 8-)
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#1459 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by touch brain »

Googlerica wrote:
touch brain wrote:
Googlerica wrote:Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
jap 8-)
super,koje lokacije, i kakvi su tvoji utisci,hvala :-D
aljaska:drugo naljepse mjesto koje sam posjetio (a bilo ih je mnogo) odmah ispod bora-bore koji je svijet za sebe..tesko je opisati svu ljepotu aljaske jer to moze jedino pjesnik..sva mjesta koje sam posjetio ( Glacier Bay ili zaljev glecera je nacionalni park sa 15-20 glecera (nakndadno cu staviti slike),Juneau koji je i gl grad,Ketchikan,Skagway,Tracy Arm Fjord,Victoria) su jednostaavno velicanstvena i volio bi da dobijem jos jednu priliku da ponovo odem tamo
hawaii- jako lijepo ali nije na meni ostavilo onaj wow momenat..sve mi je bilo nekako vjestacki..mozda je i razlog sto je moja posjeta bila u jeku turisticke sezone pa je to mozda uticalo na moj subjektivni dozivljaj...ima dosta turstickih atrakcija (izleti,ronjenje,surfanje) nemozes sve vidjeti i isprobati..hrana je ok,naravno dominira riba i morski plodovi....sve je dosta je skupo i mislim da se za manje novaca mogu posjetiti jednako ako ne cak i ljepsa mjesta


ako te zanimaju detalji slobodno napisi
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1460 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

touch brain wrote:
aljaska:drugo naljepse mjesto koje sam posjetio (a bilo ih je mnogo) odmah ispod bora-bore koji je svijet za sebe..tesko je opisati svu ljepotu aljaske jer to moze jedino pjesnik..sva mjesta koje sam posjetio ( Glacier Bay ili zaljev glecera je nacionalni park sa 15-20 glecera (nakndadno cu staviti slike),Juneau koji je i gl grad,Ketchikan,Skagway,Tracy Arm Fjord,Victoria) su jednostaavno velicanstvena i volio bi da dobijem jos jednu priliku da ponovo odem tamo
hawaii- jako lijepo ali nije na meni ostavilo onaj wow momenat..sve mi je bilo nekako vjestacki..mozda je i razlog sto je moja posjeta bila u jeku turisticke sezone pa je to mozda uticalo na moj subjektivni dozivljaj...ima dosta turstickih atrakcija (izleti,ronjenje,surfanje) nemozes sve vidjeti i isprobati..hrana je ok,naravno dominira riba i morski plodovi....sve je dosta je skupo i mislim da se za manje novaca mogu posjetiti jednako ako ne cak i ljepsa mjesta


ako te zanimaju detalji slobodno napisi
mene Aljaska podsjeca ljepotom prirode na Norveske , ako i Alberta Kanada , oh da planiram letove iznad pojedinih podrucja u Aljaskoj,i surfala sma upraov lokacije koje si napisao,hvala :-D

Hawaii,tamo bih otisla iz jednog razloga,plantaze kafe :-D
martymcfly
Posts: 75
Joined: 23/01/2014 08:37

#1461 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by martymcfly »

@Googlerica,

ako se zadesis u Americi, obavezno potrazi Havajsku kafu, Kona coffee, sa makadamijom (posto oni u sve trpaju makadamiju). Nema bolje kafe, to je nesto nestvarno. :-D Nece bas svugdje to uvoziti, ali ako budes na zapadnoj obali, potrazi!
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1462 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Russki »

idic wrote:Molim ako je neko od forumaša išao preko Centrotransa u Gardeland da prenese svoje utiske. :mrgreen:
ja sam isao tamo nekad 2011. al' ne s njima

dobar park, idealan za obitelji, parove i sl, za sve uzraste
svega i svacega, od vlakova smrti (preporucujem ti Blue Tornado) do plivanja s delfinima, svakojakim ludim voznjama, kucom strave koja baj d vej i nije toliko strasna, ali opet, vrijedi otici :D

cijena ulaznica varira stalno, ja sam jednodnevnu platio 25 eura...al' kao sto sam rekao, tijekom sezone se mijenja manje vise

uglavnom, meni se svidjelo i volio bih jos koji put tamo otici :D

ostale informacije mozes naci ovdje: http://www.gardaland.it/resort/index-en.php
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1463 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

martymcfly wrote:@Googlerica,

ako se zadesis u Americi, obavezno potrazi Havajsku kafu, Kona coffee, sa makadamijom (posto oni u sve trpaju makadamiju). Nema bolje kafe, to je nesto nestvarno. :-D Nece bas svugdje to uvoziti, ali ako budes na zapadnoj obali, potrazi!
martymcfly,hvala,zivim u SAD,znam za kafu,ali je nsiam niakd kupila :-D mogu ti poslati,ako zelis :-D
martymcfly
Posts: 75
Joined: 23/01/2014 08:37

#1464 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by martymcfly »

@Googlerica,

hvala za ponudu! Bila sam u San Diegu prije par mjeseci, pa sam se opskrbila :) Ali ako zafali, javim ti se :D

Obavezno probaj, i javi utiske! Meni je to najdraza kafa, mada je ovdje malo tesko napraviti jer nema tih filtera.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1465 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

martymcfly wrote:@Googlerica,

hvala za ponudu! Bila sam u San Diegu prije par mjeseci, pa sam se opskrbila :) Ali ako zafali, javim ti se :D

Obavezno probaj, i javi utiske! Meni je to najdraza kafa, mada je ovdje malo tesko napraviti jer nema tih filtera.
mozes se uvijek javiti na pp,nema problema :-D obavezno bum probala , hvala :-D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18248
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1466 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Pozdrav iz Puerto Rico-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18248
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1467 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Googlerica wrote:Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
Bio na Maui-u, ima opis par stranica prije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1468 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

GandalfSivi wrote:
Googlerica wrote:Da li neko bio na Hawaii i Alaska ?
Bio na Maui-u, ima opis par stranica prije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
hvala,da li znas nesto o plantazama kafe :-D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18248
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1469 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by GandalfSivi »

Nekako mi to nije bio prioritet ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
panicna
Posts: 26
Joined: 20/08/2012 00:55

#1470 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by panicna »

Pozdrav svima

Brat mi putuje na ekskurziju u Iran ( znam poprilicno cudno), pa me zanima da li neko bio, kakva su vam iskustva i slicno??
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#1471 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lacrima »

panicna wrote:Pozdrav svima

Brat mi putuje na ekskurziju u Iran ( znam poprilicno cudno), pa me zanima da li neko bio, kakva su vam iskustva i slicno??
Neće dobiti vizu ako ima izraelski pečat u pasošu, ostalo normala. Prelijepa zemlja.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1472 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by holowey »

lacrima wrote:
panicna wrote:Pozdrav svima

Brat mi putuje na ekskurziju u Iran ( znam poprilicno cudno), pa me zanima da li neko bio, kakva su vam iskustva i slicno??
Neće dobiti vizu ako ima izraelski pečat u pasošu, ostalo normala. Prelijepa zemlja.
vezano za ovo oko izraelskog pecata, jos jedna info koja moze biti korisna... moguce je objasniti izraleskim granicarima o namjeri putovanja u druge arapske zemlje i zamoliti da ne stavljaju pecat u pasos... u tom slucaju ce se dobiti dodatni kartoncic sa pecatom koji treba cuvati do izlaska iz izraela...
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1473 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

Image

Indonezija za vrijeme monsuna ; Da li znate kad je sezona monsunskih poplava ?
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#1474 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bountiful »

Googlerica wrote:Image

Indonezija za vrijeme monsuna ; Da li znate kad je sezona monsunskih poplava ?
http://www.indonesiatravelplan.co.uk/wh ... onesia.htm
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1475 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Googlerica »

Bountiful da li si bila u Indoneziji :) hvala za link :-D
Post Reply