Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#3626 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Afanasi_94 »

Čekamo sliku :D
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#3627 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by šatirana_ljubičica »

@manekenko, što ti ovo ne mogu poslati pp? :hm:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#3628 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by manekenka u penziji »

Drage moje, ostala sam vam dužna slike loknica.
I ostat cu.
One viklere mogu komotno baciti, ja fakat ne znam kako da ih stavim. Idem ja po uputstvu i ide to nekako, ali dok trepnem oni samo slete s glave na pod.
Bačene pare
User avatar
PristavilaVoduZaKafu
Posts: 1278
Joined: 28/06/2013 16:45

#3629 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by PristavilaVoduZaKafu »

Ni ja svoje nikad nisam koristila, bezveze kupila samo.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#3632 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Sunrise00 »

lemniskata wrote:
Afanasi_94 wrote:
VenomousV wrote:da!

ja se farbam svakog mjeseca :D
I ja isto ali joj preporučujem da se farba što manje zato što to stvarno šteti kosi. :cry:
Ja sam se prije farbala svakih 3 sedmice i jako je loše ispalo na kraju. Farbala sam se u crveno, svaki put kompletnu duzinu i onda mi je pola kose skoro crno bilo dok je nova kosa pri tjemenu crvena bila.

Eto pazite da vam se ne desi kao meni :D

Sent from my LT26ii using Tapatalk
ne koristite dobre farbe :P
ja vec haman godinu koristim loreal preference, nijansu pure spice i fakat bude super boja :) ne ispire se puno, i ne bude drugacije na izrastku
a iz tamno smedje (farbane) sam u crvenu otisla :D
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#3633 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by MrsJ »

manekenka u penziji wrote:Drage moje, ostala sam vam dužna slike loknica.
I ostat cu.
One viklere mogu komotno baciti, ja fakat ne znam kako da ih stavim. Idem ja po uputstvu i ide to nekako, ali dok trepnem oni samo slete s glave na pod.
Bačene pare
A ja u petak narucila :sad: I radovah im se sve dok ovo ne procitah. Hajde sreca pa nisu bili skuplji. Sto ne probas da ih pri vrhu snalicom zakacis za kosu?
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#3634 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by lemniskata »

Sunrise00 wrote:
lemniskata wrote:
Afanasi_94 wrote: I ja isto ali joj preporučujem da se farba što manje zato što to stvarno šteti kosi. :cry:
Ja sam se prije farbala svakih 3 sedmice i jako je loše ispalo na kraju. Farbala sam se u crveno, svaki put kompletnu duzinu i onda mi je pola kose skoro crno bilo dok je nova kosa pri tjemenu crvena bila.

Eto pazite da vam se ne desi kao meni :D

Sent from my LT26ii using Tapatalk
ne koristite dobre farbe :P
ja vec haman godinu koristim loreal preference, nijansu pure spice i fakat bude super boja :) ne ispire se puno, i ne bude drugacije na izrastku
a iz tamno smedje (farbane) sam u crvenu otisla :D
Mijesala sam farbe i nijanse pa ko zna kako se to izmuckalo vec :-P. Nije se desavalo sa drugim bojama. Sad idem bakarno crvenom i drugačije omjere boja uzmem svaki put. Zavisi sve kako mi prahne :-D.

Je li kod tebe bas ona intenzivna crvena?

Sent from my LT26ii using Tapatalk
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#3635 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Lilyen »

Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#3636 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by WildRedRose »

Lilyen wrote:Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
ako zelis da se ne farbas toliko cesto, onda ti je najbolje da kupis farbu slicnu svojoj prirodnoj boji, tako ti se nece puno isticati sijede kada budes imala uzrastak, a i dovoljno je samo gornji dio kose prefarbati nakon nekog vremena :roll: :)
foxy13
Posts: 244
Joined: 18/12/2010 19:56

#3637 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

WildRedRose wrote:
Lilyen wrote:Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
ako zelis da se ne farbas toliko cesto, onda ti je najbolje da kupis farbu slicnu svojoj prirodnoj boji, tako ti se nece puno isticati sijede kada budes imala uzrastak, a i dovoljno je samo gornji dio kose prefarbati nakon nekog vremena :roll: :)
Ako je prirodna boja kose tamna, čim izraste farbana - primijetiće se sijede. Odnosno u zavisnosti od broja koliko ih ima i kako su raspoređene. Ako su skoro sve na jednom mjestu kao kod mene, biće: "eto ti opet gnijezdo na glavi" :)
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#3638 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Lilyen »

Lilyen wrote:Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#3639 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by wildflower »

lemniskata wrote:
Sunrise00 wrote:
ne koristite dobre farbe :P
ja vec haman godinu koristim loreal preference, nijansu pure spice i fakat bude super boja :) ne ispire se puno, i ne bude drugacije na izrastku
a iz tamno smedje (farbane) sam u crvenu otisla :D
Mijesala sam farbe i nijanse pa ko zna kako se to izmuckalo vec :-P. Nije se desavalo sa drugim bojama. Sad idem bakarno crvenom i drugačije omjere boja uzmem svaki put. Zavisi sve kako mi prahne :-D.

Je li kod tebe bas ona intenzivna crvena?

Sent from my LT26ii using Tapatalk
Ja bas po preporuci s foruma probala Loreal Preference Feria, ali sam odabrala nijansu Mango, koja je nesto kao intenzivno bakreno crvena. Nema sanse da promjenim farbu - intenzivna je i prekrasna nijansa, a zadrzi sjaj i lijepu nijansu sve do sljedeceg farbanja. Definitivno vrijedi novaca, pobjedjuje apsolutno svaku bakreno crvenu koja je dostupna kod nas, cak i keune, sve sam ih probala.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3640 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by zubi »

Ja sam se prije farbala svakih 3 sedmice i jako je loše ispalo na kraju. Farbala sam se u crveno, svaki put kompletnu duzinu i onda mi je pola kose skoro crno bilo dok je nova kosa pri tjemenu crvena bila.

Eto pazite da vam se ne desi kao meni :D


Ih, gdje si ranije da mi to kazes :D

original mi je ta situacija, kosa pri vrhu crvena, na dnu haman pa crna, cccccccccc
foxy13
Posts: 244
Joined: 18/12/2010 19:56

#3641 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

Lilyen wrote:
Lilyen wrote:Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
Ja konkretno koristim Garnier Color Naturals Creme, cijena im je oko 5 KM. Meni super pokriju. Koristila sam neke crvene nijanse, sad je smeđa, i svaki put su pokrile.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#3642 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Afanasi_94 »

foxy13 wrote:
Lilyen wrote:
Lilyen wrote:Koje farbe preporučujete za prekrivanje sijedih? Nemam ih mnogo, ali imam sad neku muljavu boju (čitaj: home made prelazak iz plave u smeđu :-) ), pa se vide.
Hvala.
Ja konkretno koristim Garnier Color Naturals Creme, cijena im je oko 5 KM. Meni super pokriju. Koristila sam neke crvene nijanse, sad je smeđa, i svaki put su pokrile.
I ja koristim Garnier Color Naturals i okej su mi mada im je jedina mana što nakon 2 sedmice blijede i kosa dobije neku svjetliju nijansu od one koju je imala na početku :D
A što se tiče prekrivanja sijedih Syoss Profesional su prilično dobre, moja mama ih koristi :D Na svakoj piše za koliko posto sijedih je ta farba (npr. djelimično sijeda, 100% sijeda itd.)
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3643 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by JanuaryJones »

Jel neko koristio ove Aussie šampone i preparate za kosu?!


Sent from my iPad using Tapatalk
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3644 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by zamzija »

JanuaryJones wrote:Jel neko koristio ove Aussie šampone i preparate za kosu?!


Sent from my iPad using Tapatalk
ZAr se to ima kod nas kupiti i gdje?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3645 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by JanuaryJones »

zamzija wrote:
JanuaryJones wrote:Jel neko koristio ove Aussie šampone i preparate za kosu?!


Sent from my iPad using Tapatalk
ZAr se to ima kod nas kupiti i gdje?
Ima u HR, u DM-u ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#3646 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Ductus Holedocus »

Treba mi sampon koji ne masti kosu. Od garnijerovog(koji trenutno koristim),cini mi se,odmah poslije pranja da je masna :roll:
i imaju li neke farbe drecavih boja,treba mi da koji pramencic izvucem.Inace crna mi je kosa,a htjela bih neke crvene
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#3647 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by manekenka u penziji »

sto bi arsla rek'o, zagadjenje :D sinoc doso almir, crn ko oganj, u tri sam ga vode prala :lol:



ovaj je dobar, dovoljan za dvije vode i budes mirna od masnoca :D

Image
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#3648 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Afanasi_94 »

manekenka u penziji wrote:Image
+1 :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3649 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Ma.Le.Na »

sta koristite za kosu koja se prorjedjuje?
rekose ricinusovo ulje..kako se to nanosi na kosu??
poslije pranja pa se ispere ili?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#3650 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by MrsJ »

manekenka u penziji wrote:Drage moje, ostala sam vam dužna slike loknica.
I ostat cu.
One viklere mogu komotno baciti, ja fakat ne znam kako da ih stavim. Idem ja po uputstvu i ide to nekako, ali dok trepnem oni samo slete s glave na pod.
Bačene pare
@manekenko meni su ovi vikleri odlicni. Kupila sam iste preko eKupona i meni uopste ne klize sa kose, lako se stavljaju i odlicne lokne budu. Ja stavim malo veci pramen kose na zute i zelene da mi budu vece i lokne i bez problema uspije. Mozda je do tipa kose.
Post Reply