Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

LaCici

#3076 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LaCici » 06/12/2012 19:44

Djeluje li i na smedju ta grafitna boja i ima li te marke koleston jos uvijek u prodaji? Trazim mjesecima neku pepeljastu smedju ali nigdje nema. :(

delirium.sa

#3077 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by delirium.sa » 07/12/2012 00:09

rinna0304 wrote:Jel mi moze neko preporuciti neki figaro za kosu al da nije skup? ne planiram ga cesto koristiti pa mi ne treba neki extra super ugl da je veca ona sipka.. hvala
Ja sam kupila Rowentin u Robotu, ne sjećam se cijene, ali je dobar skroz i nije bio skup :D

http://www.konikom.hr/images/velike_slike/57147910.jpg - taj bez nastavaka imam :)

loria sophen

#3078 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by loria sophen » 07/12/2012 18:46

trenutno imam ovakav paz:
Image

ali bih da promjenim malo snit. ima li iko kakvih prijedloga, a da su laki za odrzavati?
:-D

Amy-Mia

#3079 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Amy-Mia » 07/12/2012 21:31

LaCici wrote:Djeluje li i na smedju ta grafitna boja i ima li te marke koleston jos uvijek u prodaji? Trazim mjesecima neku pepeljastu smedju ali nigdje nema. :(
nema kolestona više. vidi imaju li drugi proizvođači grafit.
ima ledeno smeđa, ne znam ko je proizvodi, stavljala sam je, ispadne neka pepeljasta smeđa.

Nisrin

#3080 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Nisrin » 08/12/2012 11:43

loria sophen wrote:trenutno imam ovakav paz:
Image

ali bih da promjenim malo snit. ima li iko kakvih prijedloga, a da su laki za odrzavati?
Imala sam ija ovakvu frizuru i jedva sam cekala da poraste kosa, onda me sestra nagovorila da se osisam na duboki paz, naprijed mi je ostavila duze nego sto je nazad, naravno ne prevelika razlika i "nazad" mi je bilo kao na ovoj slici naprijed, a naprijed duze i bas mi je bilo lako za odrzavati!

Ja ipak najvise volim dugu kosu, opet je porasla, ali za mene uopste ne djeluje zdrava, kao da je iscicana iako nije, ali to je moja tanka dlaka krivac :D

Mariella

#3081 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mariella » 08/12/2012 13:30

loria sophen wrote:trenutno imam ovakav paz:
Image

Mozda da isprobas na http://www.taaz.com/, virtualni makeover :D

Nije uopce losa stvar, ja sam se neki dan "igrala" :lol: Najradije bi postavila slike prije i poslije :lol:

LaCici

#3082 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LaCici » 10/12/2012 19:31

Amy-Mia wrote:
LaCici wrote:Djeluje li i na smedju ta grafitna boja i ima li te marke koleston jos uvijek u prodaji? Trazim mjesecima neku pepeljastu smedju ali nigdje nema. :(
nema kolestona više. vidi imaju li drugi proizvođači grafit.
ima ledeno smeđa, ne znam ko je proizvodi, stavljala sam je, ispadne neka pepeljasta smeđa.
OK hvala na odgovoru. Trazila sam te ledeno smedje ali nisam uspjela naci.

loria sophen

#3083 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by loria sophen » 10/12/2012 21:22

@Nirsin i Mariella

Hvala na savjetima.
Meni je najgore kada mi se kosa dan poslje pranja pocne izvijati prema vani, a provedem dobar dio vremena ispred ogledala sa fenom u ruci. :x

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3084 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by ladyblue18 » 10/12/2012 21:38

loria sophen wrote: Meni je najgore kada mi se kosa dan poslje pranja pocne izvijati prema vani, a provedem dobar dio vremena ispred ogledala sa fenom u ruci. :x
Ti si dobra, meni se sat nakon pocne izvijati. :mrgreen:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3085 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by plain vanilla » 10/12/2012 22:03

ladyblue18 wrote:
loria sophen wrote: Meni je najgore kada mi se kosa dan poslje pranja pocne izvijati prema vani, a provedem dobar dio vremena ispred ogledala sa fenom u ruci. :x
Ti si dobra, meni se sat nakon pocne izvijati. :mrgreen:

pa vas ni kosa ne slusa :D

moja je dobra sve dok ne spavam :lol:

loria sophen

#3086 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by loria sophen » 11/12/2012 17:28

a nemoj da pocinjem jos o tome kako se brzo prlja od ovog smoga. fuj! :x

a tako bih voljela da imam dobrog frizera, koji shvata potrebe moje kose.... :lol:

Mariella

#3087 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mariella » 11/12/2012 21:39

Znate li ima li kod nas ova farba negdje?

Image

Danas sam bila u dm-u ali se nesto ne mogu sjetiti imaju li ove loreal-ove excellence creme :-D A bas bih htjela isprobati ovu "strawberry blonde" boju :-D

Goldyna

#3088 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Goldyna » 11/12/2012 22:12

Ima li ovdje žena sa kovrdžavom kosom? Koje preparate koristite?
Kod mene je kosa užasno suha, pa sam prestala sa farbanjem i vec neko vrijeme stavljam maslinovo ulje na vrhove nakon pranja, ali ne primijetim neku razliku.

plain vanilla

#3089 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by plain vanilla » 11/12/2012 22:15

loria sophen wrote:a nemoj da pocinjem jos o tome kako se brzo prlja od ovog smoga. fuj! :x

a tako bih voljela da imam dobrog frizera, koji shvata potrebe moje kose.... :lol:
meni ne treba frizer, meni treba rob
koji ce mi svaki drugi dan prati kosu, a svaki dan je lijepo isfenirati :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3090 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by ladyblue18 » 11/12/2012 22:29

loria sophen wrote:a nemoj da pocinjem jos o tome kako se brzo prlja od ovog smoga. fuj! :x

Haj sto se prlja od smoga, ali sto moja ne moze izdrzati izlazak u zadimljeni kafic, dodjem kuci ko pokisla kokos :lol:

Nisrin

#3091 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Nisrin » 11/12/2012 22:30

plain vanilla wrote:

meni ne treba frizer, meni treba rob
koji ce mi svaki drugi dan prati kosu, a svaki dan je lijepo isfenirati :D

I meni se prlja od smoga i bukvalno cim izadjem vani i negdje udjem kosa mi UZASNO SMRDI iako sam je noc prije oprala i bas je mirisna bila prije nego sam izasla... :D to me bas iritira, nista uciniti ne mogu...ali zato je moram prati svaku 2.noc, srecom znam se sama isfenirati, s obzirom i da nemam gustu kosu, nego tanku onda se isfeniram u roku 10ak minuta, ravna je pa je potrebno nekoliko poteza cetkom :)

rinna0304

#3092 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 » 11/12/2012 22:46

Jel zna neko neki jednostavan nacin kako isfenirati sam sebe ? Ja se pobijem sa fenom onim al nista ne uspijem dok ne uzmem peglu u ruke -_- iako vec 2 mj nisam ispeglala kosu pa hodam ko rascupana gornji dio glave ravan donji naki glupi valovi samo gumica pomaze xD

Nisrin

#3093 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Nisrin » 11/12/2012 23:05

rinna0304 wrote:Jel zna neko neki jednostavan nacin kako isfenirati sam sebe ? Ja se pobijem sa fenom onim al nista ne uspijem dok ne uzmem peglu u ruke -_- iako vec 2 mj nisam ispeglala kosu pa hodam ko rascupana gornji dio glave ravan donji naki glupi valovi samo gumica pomaze xD

Je li imas gustu kosu? Ravnu? Kod mene nije gusta alijeste ravna i jednostavno je prvo osusim tako sto nagnem glavu i susim je sa te strane, dok je susim cetkom povlacim od korjena ka vrhu kosu, kad zavrsim s tim podignem se i dobijem volumen, onda je rasporedim u 2 dijela po sredini glave, iako sam desnjakinja drzim cetku u lijevoj ruci i feniram prvo desnu stranu od korjena ka vrhu, onda isto tako lijevu i za 10ak minuta je ravna, sjajna, kao iz salona...
Ne koristim NISTA osim najobicnijeg afroditinog sampona sa koprivom i pantenolom. masti se kosa pa ne mogu...

A znam je PONEKAD kad mi je dosadno isfenirati tako da svu kosu podignem na sred glave, uhvatim je snalom velikom, a samo jedan donji sloj kose pustim i onda feniram dio po dio, kad to zavrsim, onu podignutu kosu pustim i uzmem sljedeci donji sloj- ne previse "debeo" i onda feniram te dijelove i sve tako...

Ne znam kako bih ti bolje objasnila, meni nije proboem drzati cetku u ruci, nije ni preteska ni nista...a pele GORE kosu nenormalno, kao i brenser...nazalost...
Last edited by Nisrin on 11/12/2012 23:07, edited 2 times in total.

Mariella

#3094 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mariella » 11/12/2012 23:05

rinna0304 wrote:Jel zna neko neki jednostavan nacin kako isfenirati sam sebe ? Ja se pobijem sa fenom onim al nista ne uspijem dok ne uzmem peglu u ruke -_- iako vec 2 mj nisam ispeglala kosu pa hodam ko rascupana gornji dio glave ravan donji naki glupi valovi samo gumica pomaze xD
Skupis 100KM i kupis rowenta cetku za feniranje, i postedis se muke :-D

plain vanilla

#3095 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by plain vanilla » 11/12/2012 23:37

Mariella wrote:
tacno tako

Michun

#3096 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 12/12/2012 09:06

plain vanilla wrote:
Mariella wrote:
tacno tako
ova cetka je super za osobe koje imaju deblju dlaku. za tanku dlaku je horor, uplete se i mozes komotno odrezati komad kose. osim toga, nije za dugu dugu koseu. srednje duga je ok, do ramena.
ono sto je na spotu izgleda super ali je bajkovito. :D

rinna0304

#3097 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 » 12/12/2012 09:16

kosa mi je ravno- valovita xD gornji dio do negdje kraja uha je ravan ostatak se uvija u neke valove koji ne lice ni na sta .. a dlaka je dosta tanka i ne treba 10ak min da se isfenira( kad to drugi rade ) al je problem sto mi se ne leti svaki dan frizerki da bi mi kosa licila na nesto :D hvala Nisrin pokusat cu sutra tako pa cemo vidjet hocul istaa uspjet xD

otherside

#3098 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by otherside » 12/12/2012 09:27

Goldyna wrote:Ima li ovdje žena sa kovrdžavom kosom? Koje preparate koristite?
Kod mene je kosa užasno suha, pa sam prestala sa farbanjem i vec neko vrijeme stavljam maslinovo ulje na vrhove nakon pranja, ali ne primijetim neku razliku.
ima 8-)
meni je kosa inace dobra i vazda imam frizuru bez previse ulaganja :D
bitno mi je da me fino osisaju mada ni to nije toliko obzirom da je kosa kovrdzava pa i ako je neravno, ne primjeti se.
e sad...poslije prve a evo sad i poslije druge trudnoce, kosa mi se uzasno osusila. jos uvijek ja to mogu sloziti nekako da imam friz ali se bas moram potruditi... prosli put mi je pravo pomogao Syoss-sampon+regenerator, ovaj put onako :roll:
nekad pomogne u oblikovanju niveina krema za kosu.
imas u DM-u keune kapsule u kojima je neko ulje za vlazenje i regeneraciju dlake, moze se kupiti na komad, mozda da probas...

Mariella

#3099 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mariella » 12/12/2012 09:49

Michun wrote:
plain vanilla wrote:
Mariella wrote: Skupis 100KM i kupis rowenta cetku za feniranje, i postedis se muke :-D
tacno tako
ova cetka je super za osobe koje imaju deblju dlaku. za tanku dlaku je horor, uplete se i mozes komotno odrezati komad kose. osim toga, nije za dugu dugu koseu. srednje duga je ok, do ramena.
Ja imam tanku dlaku (a gustu kosu), plus do neki dan mi je kosa bila do pola ledja, i sasvim sam normalno mogla isfenirati sa ovom rowenta cetkom.

I zaboravila sam da mi je kosa jos prirodno kovrdzava :D

Michun

#3100 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 12/12/2012 11:03

Mariella wrote:
Michun wrote:
plain vanilla wrote:
tacno tako
Ja imam tanku dlaku (a gustu kosu), plus do neki dan mi je kosa bila do pola ledja, i sasvim sam normalno mogla isfenirati sa ovom rowenta cetkom.

I zaboravila sam da mi je kosa jos prirodno kovrdzava :D
pa blago tebi...meni se zapetljala, suze me zalile :shock:

Post Reply