Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

foxy13

#2801 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

frfi, jako puno zavisi od tvoje prirodne boje i pigmenta koji imaš. Ista boja neće na svakom biti ista. Ja sam se knila (a i farbam se) svaka 3 mjeseca (zna mi se desiti i duže, kad ne stignem). Prirodna boja mi je smeđa, pa kad izraste i nije tolika razlika. Nije prva dva mjeseca, posle se vidi malo više, al opet nije strašno. Gore mi je kad vidim 3 cm smeđeg izrastka, a ostatak recimo plav. To već ne bih radila. Ali ne želim češće farbati, zbog kose, da je ne oštećujem previše. Inače uvijek farbam (i kad sam knila) cijelu kosu, jer se bojim da ne ispadne šarena. Ali ću od sad morati samo izrastak farbati, pa posle 10-tak minuta i ostatak kose, da je manje oštećujem.
bez_ideje

#2802 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

sad cu ja vama to oko boja i nijansi i kvaliteta praha,samo da jedem
Eh,ovako
1.hvala na komplimentima ,njih nikad dosta,jelte :mrgreen:
2.Kana je biljka iskljucivo crvene boje ( zeleni do smedjkasto-zeleni prah),a nijanse poput smedjih i crnih se postizu dodavanjem prvo i osnovno INDIGA koji je potpuno druga biljka,ali takodjer prirodna ,na nasem trzistu koliko ja znam,ne mojte me drzati za rijec.......jedino je LUSH 100 % .....eh,indigo je skup ,pa se umjesto njega stavlja ta hemikalija PPd koja moze da izazove gadne reakcije (opet,ne mora,ne reaguju svi isto......ali nije dobra i nije ok da se prodaje pod henna ili black henna i sl),to su te kane koje se mogu kupiti po granapima,pijacama u tim malim kesicama.
Kod crvene ,nacelno,nema brige,al eto.......okrenite kesu i pogledajte u sastav.......ako nema sastava,ja ne bi da sam na vasem mjestu :)
E sad i crvena i smedja kana se mogu dodatno nijansirati ovim kerefekama tipa caja,kafe,cimeta i sl.
3.Kako ce kana ispasti na kosi zavisi prvenstveno od boje kose.....znaci crvena kana na bijeloj kosi = vatrena crvena/narandjasta....sto tamnija kosa to suptilniji retultat. crvena kana na crnoj kosi = nista ! samo sjaj ili malo odsjaja.
zatim,od kvaliteta kane ,od starosti ( isto kao sa bilo kojim cajem,nakon 1 god gubi aromu i svojstva ),od kvalitete kose,od raspolozenja i sretnih zvijezda :)

ovo je ja mislim 10 put da pisem ovo :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Last edited by bez_ideje on 16/04/2012 23:40, edited 1 time in total.
nera18

#2803 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by nera18 »

do dodataka je, zato sto nije dodala kakao, ako je crvenkasta, da ej zakuhala kafom i kakao prah stavila, imala bi prirodno smedju kosu, bar je to moj slucaj bio, nakon tog sam i pramenove izvlacila na takvu kosu, sasvim normala :D
sad slijedi obratan redosljed
postajes nervozna nesto lol :D
detaljno se ovo pisalo, male teme imale temu, slike postavljene, sve lol

http://malezensketeme-beauty.blogspot.c ... -brun.html
Mezopotamija

#2804 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mezopotamija »

http://www.google.ba/imgres?q=das+gesun ... 80&bih=656

Ne znam postaviti sliku, ne zamjerite :D Radi se o DM-ovim tabletama za podsticanje rasta koste, pa me interesuju iskustva, valja li to sta, smije li se uzimati, hoce li povecati dlakavost? Ili mozda neke druge da predlozite? Help plizzzz :?
inspire_me

#2805 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by inspire_me »

Mezopotamija wrote:http://www.google.ba/imgres?q=das+gesun ... 80&bih=656

Ne znam postaviti sliku, ne zamjerite :D Radi se o DM-ovim tabletama za podsticanje rasta koste, pa me interesuju iskustva, valja li to sta, smije li se uzimati, hoce li povecati dlakavost? Ili mozda neke druge da predlozite? Help plizzzz :?
I mene bi ovo interesovalo...i generalno da li je neko pio nesto za kosu/kozu/nokte, u katastrofalnom su mi stanju..kosa puca, sva izlomljena, nokti pucaju, koza suha uzas :( :(
nova_korisnica

#2806 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by nova_korisnica »

Ja sam pila te tablete, ali ne dovoljno dugo da ti mogu reci je li pomazu ili ne...moj zeludac ih nije nazalost mogao podnijeti...isto one perfectil tablete...ali to je vise do mene i mog zeluca...pila sam i one vitamine za kosu natural wealth (one nemaju plasticnu opnu)..ali nisam neku razliku primjetila :s
Mislim da su ti ove iz dm najjeftinija alternativa....
LieToMe

#2807 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LieToMe »

inspire_me wrote:

I mene bi ovo interesovalo...i generalno da li je neko pio nesto za kosu/kozu/nokte, u katastrofalnom su mi stanju..kosa puca, sva izlomljena, nokti pucaju, koza suha uzas :( :(
Ja sam ih kupila prosle godine i pocela piti pa nisam bas nesto bila azurna i neki dan pocnem ponovo (prije neke 2 sedmice) i sad za sad jedino sam primjetila da mi manje kose ispada kad se cesljam (ja sam kosata pa meni vazda saka dlaka kad cesljam). Mislim da mi je rano da bilo sta tvrdim , vidjecu jos jedno 2-3 sedmice pa javnem ako primjetim promjene :wink:
foxy13

#2808 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

Što se tiče tableta, ja sam ranije pila Polibevit, odnosno komplex B vitamina. Doduše, to sam pila ne bih li povećala apetit :), ali vidim da ih dosta preporučuje baš za kosu i nokte (i kosa i nokti su mi tad bili ok).
Moram da se pohvalim. Jučer sam stavila masku: maslinovo ulje, jedno žumance i maaaalo štoka (nisam imala konjak :D ), držala neplanski 4 sata. Kosa mi je mekana, svilenkasta, nije se razletila na sto strana, veoma lijepo izgleda. Nije sad nešto amaaan, ali vidi se razlika. Nastavljam s ovim dok budem imala živaca :).
graue_maus

#2809 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by graue_maus »

je li ti kosa farbana, pitam jer sam prije par godina koristila neki konjak sampon za farbanu kosu, super se fenirala i mogla sam po sedmicu da je ne oprem...
foxy13

#2810 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

Jeste farbana. Lijepo se isfenirala, i nije toliko suha kao inače. Baš se fino "složila". Nadam se da nije početnička sreća samo :).
Mezopotamija

#2811 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Mezopotamija »

LieToMe wrote:
inspire_me wrote:

Ja sam ih kupila prosle godine i pocela piti pa nisam bas nesto bila azurna i neki dan pocnem ponovo (prije neke 2 sedmice) i sad za sad jedino sam primjetila da mi manje kose ispada kad se cesljam (ja sam kosata pa meni vazda saka dlaka kad cesljam). Mislim da mi je rano da bilo sta tvrdim , vidjecu jos jedno 2-3 sedmice pa javnem ako primjetim promjene :wink:
Hvala zene, svako iskustvo je dobrodoslo, mene samo strah da mi ne pojaca dlakavost, sta znam :skoljka: :mrgreen:
delirium.sa

#2812 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by delirium.sa »

mislim da nema teorije da mi skinu boju jer se farbam u crveno vec jedno 4 godine i vise je postala prirodno crvena :P
nista, ne gine mi izrastanje :D
rinna0304

#2813 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 »

delirium.sa wrote:mislim da nema teorije da mi skinu boju jer se farbam u crveno vec jedno 4 godine i vise je postala prirodno crvena :P
nista, ne gine mi izrastanje :D
ako zelis u svjetlije probaj s narandjastom .. tj prvo u narandjastu znam da je wella imala preedobru caramel nijansu .. a ako oces u tamnije probaj s bordo i tak ukidaj crvenu ... imala sam jedan kraci period crveno ( 1 god) i prvo se farbala bordo pa onda presla na smedje nijanse i tak .. ugl ja mislim da moze bez skidanja boje
Lounge Act

#2814 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Lounge Act »

ja sam na prosloj ili pretprosloj stranici napisala kako sam izasla iz crvene, a imala sam crvenu boju 6 godina, sto od kane sto od farbe
delirium.sa

#2815 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by delirium.sa »

jos ne mogu da se odlucim da li da izadjem iz crvene -.- nekako sam emotivno vezana za boju kose :P

ali definitivno sam odlucila da probam lush kanu, samo me interesule isusuje li ona kosu kao one iz kesica?
frfi.

#2816 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

nooo! u knu dodas u nju maslinovo kaficu i ostale kerefeke(o kojima je pisano par stranica prije :-D )
meni kosa sutradan bude wow, kao da sam se fenirala i jos nesto ne znam uradila, a cak pustim da mi se kosa sama osusi-dakle uopste je ne diram nakon sto knu saperem. nazalost ne traje taj efekat bas dugo kod mene :-D
rinna0304

#2817 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 »

inace koristim ove Schwarzkopf Perfect Mousse i preeedobre su mi :D eh sad da vidim jel ko koristio loreal isto pjenaste farbe ? i da li se isppiru brzo ... dvoumim se izmedju te 2 marke :D pa da vidim da li je loreal mozda bolja il sta vec
BJB

#2818 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by BJB »

delirium.sa wrote:jos ne mogu da se odlucim da li da izadjem iz crvene -.- nekako sam emotivno vezana za boju kose :P

ali definitivno sam odlucila da probam lush kanu, samo me interesule isusuje li ona kosu kao one iz kesica?
Meni se kosa inace masti, sada kako se kaniram manje.
Nikad nisam imala ni ljepsu boju, ni ljepsu kosu..Svako malo mi neko kaze kako mi je kosa lijepa.
LieToMe

#2819 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LieToMe »

rinna0304 wrote:inace koristim ove Schwarzkopf Perfect Mousse i preeedobre su mi :D eh sad da vidim jel ko koristio loreal isto pjenaste farbe ? i da li se isppiru brzo ... dvoumim se izmedju te 2 marke :D pa da vidim da li je loreal mozda bolja il sta vec
ja sam koristila dugo sve moguce lorealove farbe i nikad zadovoljnija nisam bila. a odkako je izasla ona pjena nista ljepse, a i nijanse su prelijepe. meni se boga mi nije nesto plaho ispirala, ali meni se ne ispire nijedna boja brzo pa ja nisam neko mjerilo :lol: uglavnom ja sam zadovoljna sa lorealom :wink:
rinna0304

#2820 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 »

LieToMe wrote:
rinna0304 wrote:inace koristim ove Schwarzkopf Perfect Mousse i preeedobre su mi :D eh sad da vidim jel ko koristio loreal isto pjenaste farbe ? i da li se isppiru brzo ... dvoumim se izmedju te 2 marke :D pa da vidim da li je loreal mozda bolja il sta vec
ja sam koristila dugo sve moguce lorealove farbe i nikad zadovoljnija nisam bila. a odkako je izasla ona pjena nista ljepse, a i nijanse su prelijepe. meni se boga mi nije nesto plaho ispirala, ali meni se ne ispire nijedna boja brzo pa ja nisam neko mjerilo :lol: uglavnom ja sam zadovoljna sa lorealom :wink:
pa ove Schwarzkopf Perfect Mousse koristim vec godinu dana i svaka nijansa mi na pocetku bude crna i kasnije se ispere na finu neku prirodnu smedju al bar 1-2 mj mi fino bude tamna kosa sto meni odg :D zadnji put sam se njihovom crnom farbala ( u oktobru) i boja se skroz isprala u moju prirodnu boju sto mi je super :D
eh sad vidjeh danas tu loreal cisto tamno smedju pa mi nesto zapala za oko :D meni je bitno bar 1 mj da je kako treba boja :D
rinna0304

#2821 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 »

ev uzela ovu loreal i pokajala se piff kosa mi nema ni sekunde sjaja :( i uzas je suha :( al ajd nema veze morala sam ja nekako se pocastiti :lol:
dona868

#2822 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by dona868 »

delirium.sa wrote:recite mi da se ove mogu farbati :(

http://www.ebay.com/itm/new-womens-long ... 3f0ed7c065
Moze li mi neko preporuciti ovakvu peglu za kosu kod nas....koja marka bi bila dobr, znam da imaju i veze one plocice na pegli ali ne znam od kojeg materijala treba da budu. I znam da se treba nesto staviti na kosu prije ovog tretmana zbog zastite kose. Dakle znam sve a ne znam nista :lol: pa ako neko koristi ovu peglu da mi da kaze sta i kako treba :-D
dona868

#2823 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by dona868 »

Ja stavih pogresan link :-)
dona868

#2824 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by dona868 »

Na ovu peglu sam mislila
lolab

#2825 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by lolab »

Drage moje,

Treba mi savjet. Imala sam srednje smeđu farbanu kosu. Htjela sam da dobijem svjetlo smeđu nijansu i kupila na pijaci nekakvu EAGLE braon i kesten kanu i smješala s kafom i kakaom. Posle sat i po držanja na glavi ja ispala tamno smeđa, na svjetlosti crvenkast odsjaj.Ja blijeda, sa gotovo crnom kosom izgledam ko avet. Došlo mi je da je počupam s glave. Kako sada da dobijem svjetlo ili srednje smeđe čokoladnu nijansu s kanom ? Može li mi tu pomoći caca brun ili maron, ili neka druga kombinacija ?
Post Reply