Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#2776 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by MADMalice »

foxy13 wrote:Ne masti se, zapravo je dosta suha. Što se tiče četke, čula sam da (valjda) trebaju dlačice na četki biti "prirodne", ne plastika ili šta već stavljaju. A gdje je naći ni ja još nisam otkrila.
Da, cula sam za te cetke sa prirodnom dlakom, ali sem inerneta ne znam gdje ih u Sarajevu ima kupiti. U dm-u imaju cetke koje kostaju i do 50 KM, ali ne znam od cega su. Ne izgleda mi bas kao da su od prirodne dlake.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#2777 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Lounge Act »

nera18 wrote:kako si iz crvene postala pepeljasto plava? :)
stavila sam neku paletinu boju s dodatkom blansa, mislim da je E20 i veoma svijetlo pepeljasto plavu. Prvi put sam ispala plavkasto narandzasta, nije bilo strasno kao sto zvuci zapravo hehe, bila je bas lijepa boja, poslije drugog farbanja bila je divna svijetla pepeljasta boja
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#2778 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by MADMalice »

enisa wrote:
nera18 wrote:kako si iz crvene postala pepeljasto plava? :)
stavila sam neku paletinu boju s dodatkom blansa, mislim da je E20 i veoma svijetlo pepeljasto plavu. Prvi put sam ispala plavkasto narandzasta, nije bilo strasno kao sto zvuci zapravo hehe, bila je bas lijepa boja, poslije drugog farbanja bila je divna svijetla pepeljasta boja
uh blago ti se...ja sam cijelo ljeto se farbala pepeljastim (plavim) bojama i jedva sam je izvukla, a onda sam otisla frizerki da mi izjednaci bolju (izrasli vrhovi) i ona me ofarbala u neku sa crvenim pigmentom i onda sam opet "pocrvenjela" sto ce reci da i kada mi se cinilo da vise nimalo nije crvena ta je crvena ostala negdje skrivena. :lol:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2779 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

eh cure iako smo malo ohladile sa temom kna i razni nacini knivenja :D mene zanima nest..

naime, knila sam se onom lushovom smedjom 27. proslog mjeseca i ostale su mi neke 2-3 kockice sto nije dovoljno za sljedeci put. kontala sam kupiti crnu knu-u kesici klasicnu, i onda pomijesati dio te crne sa ovom koju imam, dodati u to kafe cimeta maslinovog i ostalih carlama :-D eh sad mene zanima sta vi mislite dal ce to ispasti sareno ili ce-kako se ja nadam, ispasti tamnija smedja :D posto ne bih bas da budem crna crna ali bih voljela malo tamniju smedju od ove trenutne-slicna mi je boja kao kod partizanke ispala prosli put :D
i druga stvar sto me zanima, svako kolko se vi knijete(mislim da ova rijec ne postoji :D ).. ja kolko vidim meni se vec dosta ove prosle kne ispralo al kontam da bi trebalo trajati bar mjesec dana :?

sto se tice ulja makadamije-neko je pitao gore, nisam ga licno koristila al sam citala na nekom blogu za sminku i ostalo kako je cura pravo zadovoljna, da joj jako dugo traje i da stavi samo po par kapi na vrhove i eventualno se nekome moze desiti da miris ne odgovara ali njoj odgovara :)
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#2780 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Lounge Act »

MADMalice wrote:
enisa wrote:
nera18 wrote:kako si iz crvene postala pepeljasto plava? :)
stavila sam neku paletinu boju s dodatkom blansa, mislim da je E20 i veoma svijetlo pepeljasto plavu. Prvi put sam ispala plavkasto narandzasta, nije bilo strasno kao sto zvuci zapravo hehe, bila je bas lijepa boja, poslije drugog farbanja bila je divna svijetla pepeljasta boja
uh blago ti se...ja sam cijelo ljeto se farbala pepeljastim (plavim) bojama i jedva sam je izvukla, a onda sam otisla frizerki da mi izjednaci bolju (izrasli vrhovi) i ona me ofarbala u neku sa crvenim pigmentom i onda sam opet "pocrvenjela" sto ce reci da i kada mi se cinilo da vise nimalo nije crvena ta je crvena ostala negdje skrivena. :lol:
ma ja sam se uvijek farbala kod kuce hehe, zapravo tetka me farbala, ima zena talenta :D
ne znam eto, mozda ja nemam taj crveni pigment u svojoj kosi, inace kad sam bila mala bila sam plava pa sam nekad kasnije u osnovnoj potamnila. inace svaki put kad sam se farbala stavljala sam smijesane te dvije farbe- skroz bijelu i veoma svijetlo pepeljasto plavu (tako se zove, ne sjecam se broja, ali je bila od garniera i na njoj bas tako pise). prestala sam s farbanjem u plavo jer mi je kosa bila skroz suha pa je puno pucala, a i pocela je da zuti, ali nisam koristila nikakve maske ni kondicionere pa vjerovatno i to ima veze
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#2781 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Ductus Holedocus »

uradila sam minival priej otprilike pola godine(koji ni na sta licio nije),pa sam kosu morala ispravljati,peglati...
sad mi je ko vuna,nekako šćebana..ne znam sta cu s njom? Jesu li makase jedini lijek?
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#2782 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by rinna0304 »

Ductus Holedocus wrote:uradila sam minival priej otprilike pola godine(koji ni na sta licio nije),pa sam kosu morala ispravljati,peglati...
sad mi je ko vuna,nekako šćebana..ne znam sta cu s njom? Jesu li makase jedini lijek?
meni je kosa bila prava vuna od blansa svaka cetka je pukla i ostajala na mojoj kosi dakle katastrofa i tad sam koristila hmm razne maske ( garnier ju je na pocetku spasio, pa gliss oko godinu dana ) i naravno redovno maslinovo ulje ... i ako su svi govorili osisaj kosu nema joj spasa sama od sebe se skroz oporavila i sad je hvala bogu normalna da maske vise nikako ni ne koristim .. ponekad maslinovo i tako to regenerator... mozd bi je trebala 4 cm odsjec da bude skroz zdrava ali jok ne dam hahahah
Orbit_girl
Posts: 62
Joined: 06/03/2012 21:26

#2783 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Orbit_girl »

Ima li ko iskustva s ehotonom? Farbam se u smedju boju ali bih probala crni ehoton, sta mislite? :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2784 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

frfi. wrote:eh cure iako smo malo ohladile sa temom kna i razni nacini knivenja :D mene zanima nest..

naime, knila sam se onom lushovom smedjom 27. proslog mjeseca i ostale su mi neke 2-3 kockice sto nije dovoljno za sljedeci put. kontala sam kupiti crnu knu-u kesici klasicnu, i onda pomijesati dio te crne sa ovom koju imam, dodati u to kafe cimeta maslinovog i ostalih carlama :-D eh sad mene zanima sta vi mislite dal ce to ispasti sareno ili ce-kako se ja nadam, ispasti tamnija smedja :D posto ne bih bas da budem crna crna ali bih voljela malo tamniju smedju od ove trenutne-slicna mi je boja kao kod partizanke ispala prosli put :D
i druga stvar sto me zanima, svako kolko se vi knijete(mislim da ova rijec ne postoji :D ).. ja kolko vidim meni se vec dosta ove prosle kne ispralo al kontam da bi trebalo trajati bar mjesec dana :?

sto se tice ulja makadamije-neko je pitao gore, nisam ga licno koristila al sam citala na nekom blogu za sminku i ostalo kako je cura pravo zadovoljna, da joj jako dugo traje i da stavi samo po par kapi na vrhove i eventualno se nekome moze desiti da miris ne odgovara ali njoj odgovara :)
Kako mislis crna u kesici ? Jel to indigo ili onaj neimenovani prasak sto nazivaju crna kna ? :mrgreen:
Kako god,s tim ces dobiti blize crnoj nego smedjoj boji....jak je to pigment. Za nijansiranje smedje se koristi kafa,crni caj i te kerefeke i ponovljenja kaniranja ( cesce kaniranje,tamnija boja )
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2785 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

moja jaranica je koristila te neke sto ih se u kesici kupi-ima ona crvena teta na kutijici eh valjda ima i crna teta :-D ugl. sam kontala da ovaj zonfa probam :D

meni nije problem da budem tamna, tamnija od klasicne smedje, samo ne bih bas bas crna da budem-na moj blijed ten(i karakter :D ) ne ide.. ali mi stoji tamnija boja-znam jer sam se nekad u srednjoj farbala na neku skroz tamnu smedju sa pigmentom boje patlidzana i to je bilo odlicno..
jedino me je strah da ne ispadnem sarena, eh sad me to zanima-kad se mijesaju dvije kne razlicitih boja hocul dobiti otprilike jednu boju? i npr kad bih izmijesala 2/3 smedje(lush) i 1/3 te crne sta mislite kako bi ispalo? jer bojim se da se kna ne mijesa :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2786 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

zao mi je frfi ,ali to crno nije ni kna ni indigo,vec smo o tome govorili ( PPD)
http://www.eastonwest.co.uk/bhw.html ,ovo je na kozi,a nesto ne mislim da je bolje na glavi :(
Lushova crna je dobra (indigo hena) ,eh ako ti nije problem zbog love.......ja bi jedino crnu i smedju lushovu mijesala.
ovu iz kesica ti fkt ne preporucujem ,prvo zbog te hemikalije.........drugo jer je lushova kockica vec pripremljen proizvod ,dodata ulja i sl..e ne znam fkt kako bi se prah i u kojem omjeru tu dodavao.

Ako se mijesaju razlicite kane,dobit ces sigurno ujednacenu boju,sad koju,zavisi od pomijesanih kana
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2787 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

prepala si me, hvala :-D
nisam to znala-nisam upratila, ovo je uzas :shock:
enivej, necu se zezati sa crnim tetama na kutijici, vjerovatno cu opet jednostavno lushovu uzeti, eh ostaje mi da odlucim da li opet samo smedju ili crnu.. smedja se na mojoj kosi gotovo i ne vidi a obzirom da godinama nisam mijenjala boju kose, dosadilo mi pa sam dobila ovu ideju mijesanja.. ugl skontam se jos :D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2788 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by nera18 »

frfi. wrote:prepala si me, hvala :-D
nisam to znala-nisam upratila, ovo je uzas :shock:
enivej, necu se zezati sa crnim tetama na kutijici, vjerovatno cu opet jednostavno lushovu uzeti, eh ostaje mi da odlucim da li opet samo smedju ili crnu.. smedja se na mojoj kosi gotovo i ne vidi a obzirom da godinama nisam mijenjala boju kose, dosadilo mi pa sam dobila ovu ideju mijesanja.. ugl skontam se jos :D
ma procitah da imas 2,3 kockice, ne znam dokle ti je kosa, al sa kafom+kakaom+svim djidjama, imat ces dovoljno vjerujem... ja s dvije kockice kosu do ramena kanirala
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#2789 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by muhanata »

Frizure, sve što ne želite :lol:

Image

wtf :shock:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2790 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

ne znam, kontala sam i ja pokusati sa ovim sto imam i dodati kafe i to, pa cemo vidjeti.. jer svakako ne mijenjam boju kose i ne moze ispasti presareno, pa cu pokusati razvuci.. kosa mi je duza, ispod ramena ali je tanka i ne pretjerano gusta tako da bih i mogla uspjeti to izvesti, mada sam dosad puno vise kne koristila-neiskustvo :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2791 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

E ja cu danas da zamutim svoju crvenu.....pa vas izvijestim o rezultatima :mrgreen:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2792 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

sa slikama, molim :-D :-D
ja sam pravo dugo bila crvena u srednjoj, i sad me pucaju prenosi da bih opet htjela al se ne usudjujem :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2793 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

Ama necu ja ispast crvena........samo cu crvenu kanu da stavim.....ja budem smedje crvenkasta :mrgreen:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2794 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

a to moze? da stavis crvenu kanu i ne ispadnes crvena ? :D ja nekako zamisljam tu crvenu bas jaka.. imam jednu jaranicu koja je koristila crvenu koju je kupila u butiku badem i ona je ispala precrvena-ocekivala je da ce manje biti, inace ima smedju kosu ne pretamnu ali nije ni svijetla...
je li tebi bas bas crvena ili si uzela onu iz lusha sto je kao smedja sa crvenim pigmentom?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2795 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

ta crvena iz badema.........ne brinem se ja,ja to vec godinama radim :mrgreen:
zamuceno,naljepljeno u roku 15 min........jesam expres i jos sam pocitila kupatilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2796 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by nera18 »

bez_ideje wrote:ta crvena iz badema.........ne brinem se ja,ja to vec godinama radim :mrgreen:
zamuceno,naljepljeno u roku 15 min........jesam expres i jos sam pocitila kupatilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sta mislis kako ce mi smedji luch izgledati na "pramenovima" :skoljka:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2797 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

Ermmmmmm fak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ispadoh crvenija nego sto sam se nadala :lol: :lol: :lol: ,nisam kafe stavljala,ni caja,bilo mi mrsko.....samo zamutila sa cimetom i vodom......valjda oksidira malo
na svjetlu
Image
na svjetlu sa blicem
Image

bumo vidli kakva ce na dnevnom da bude......nadam se tamnija :lol: :lol: :lol:

Nero.........kakvi pramenovi.....sto svjetliji pramenovi,to svjetlija nijansa smedje :mrgreen:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2798 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by bez_ideje »

4 sata :?
znala sam i po citavu noc,a da se ovako ne primi :-) :-)
foxy13
Posts: 244
Joined: 18/12/2010 19:56

#2799 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by foxy13 »

bez ideje, boja ti je super! Možda nisi htjela takvu, i ne znam kako izgleda s tvojim tenom, ali boja kao boja je super! Zadrži je :D Tako nešto je i moja (ima stranicu dvije nazad slika) već godinama, nijansu gore dole, jer nisam stalno istu farbu koristila. Prvo sam dugo knila, onom knom u prahu, prah je zeleni, i kutija je zelena s tetom koja je crvena (na smeđe). Ne znam da li se neki negativni komentari koje sam gore čitala ( :shock: ) odnose i na tu knu :) ali ja nisam nikad imala problema s njom. Ako bi neko pojasnio oko tih nekih posljedica kne (i koje) bila bih zahvalna :) Onda sam prešla na farbu, jer sam htjela malo crveniju nego što je bila s knom, pa sam koristila od Welle vulkansko crvenu! da bih mogla dobiti boju kojom sam zadovoljna. Al pošto je s vremenom postajala sve svjetlija, prešla sam na Garnier 562, i više je ne mijenjam! A komentari su više nego odlični :D
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#2800 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by frfi. »

sad nista ne kontam :shock: od iste kne je ova moja jaranica ispala crvena-ali rubin crvena, a ti(bezidejna :D ) si ispala smedja sa prizvukom crvene :shock:
koji su faktori da bude smedja? (osim dodavanja kafe)
i ja cu pokusati tu crvenu, kad potrosim ovo iz lusha, pa isprace se ako bude precrvena :D

i da, kolko cesto se ti knis :D ili bilo ko drugi :D
Post Reply