Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Michun

#2201 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 15/02/2012 16:04

alica.k wrote:a kako sampon cuvas?
stvarno im je bezveze ovo, mislim da je gumeno pa da mozes izvaditi to ono da odlijepis, ili mozda da je malo vece da bi puno bolje bilo...nije ni cudo sto besplatno dijele (a iza jos cijena stoji zaljepljena 6KM, NE VRIJEDI)
ne koristim vis enjihov sampon - trenutno sam na dr temt crnom smrdljivom :D

thea

#2202 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by thea » 15/02/2012 16:38

Za sve koji imaju problema sa masnom kosom.

Esencialno ulje grejpfruita. na ruci izmjesati sampon sa 5 kapi grejpa, izmijesati njeznim pokretima masirati glavu rezultat je super.

drugi recept: Glina argile,esencialno ulje ruzmarina i esenciano ulje narandze. Gline argile 3 superne kasike dodati malo vode 3-4k, izmijesati dobije se gusta maska, 5kapi ruzmarina 5 kapi narandze.ismijesati.
Smijesu stavljati na glavu cetkicom, kao da se farbas. 2x sedmicno, 2 sedmice.
Rezultat je odlican.

nepredvidiva

#2203 Kako isfenirati frčkavu kosu?

Post by nepredvidiva » 15/02/2012 23:57

Eh ovako, ja bih jedan savjet, ako je ikako moguće :D
Znači imam kosu koja je frčkava, zavisno od toga kako se osuši, stavlja li se regenerator, češlja li se, koji se šampon koristi, može biti i zamršena do valovita i ponekad poprilično ravna i beživotna. Nikad ne koristim peglu, farbala sam se dva-tri puta, ali ništa što bi mi moglo oštetiti kosu, ponekad se feniram. Eh sad je problem u tom feniranju (feniram se okruglom velikom četkom, a dužina kose mi je otprilike 15 cm ispod ramena kad je isfenirana), kosa mi je valjda takva da ne drži puno kad isfeniram i prilično brzo se uvije, međutim, kad je isfeniram vrhovi su nekako beživotni, djeluju ispucalo i ofucano i lete na sve moguće strane samo ne prema dole (kako bi valjda trebalo). Šta stavljati na kosu a da se pritom ona ne uvije, nego samo izravna, dakle da ti vrhovu ostanu ko strijela ili eventualno opušteno ravni. Vjerujem da još neka djevojka/žena/dama ima sličnih problema. Mada ne feniram kosu često, kad je isfeniram voljela bih da lijepo izgleda, a ne nekako cicavo. Da napomenem, pokušala sam s običnom kremom, pjenom, voskom, kremom za jačanje kose, lakom, ali bezuspješno.
Dodatni savjeti su također dobrodošli :)

Hvala svima koji odgovore na moje pitanje koje me muči mnooogo vremena :D :D :D

_naida

#2204 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by _naida » 16/02/2012 11:59

Je li se neko raspitao za "Madonu". Ja bih da se prefarbam :) ALi koja je caka, znam da platis feniranje poslije farbanja, a farbu? Pretpostavljam da je samo farbanje besplatno?

Cupcake

#2205 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Cupcake » 16/02/2012 13:00

Farbanje besplatno za brinete...a feniranje se plati 15 KM. ;-)

LaCici

#2206 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LaCici » 16/02/2012 14:02

Gdje je taj frizerski Madona? I hajde ako neko bude isao neka prenese iskustva, ja se ne smijem prva usuditi. :D

Rosebud_

#2207 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Rosebud_ » 16/02/2012 14:08

Isla da skratim siske danas... Gorilo pod nogama, a frizerka kojoj uvijek idem nije radila danas. Pa ja otisla nekoj anam drugoj, po preporuci prijateljice. Malo je rec da mi se ne svidja, skratila ih je 2cm vise nego sto je trebala, pa su mi sad bukvalno iznad obrva! :x :x :x

Ccc. Sama pala - sama se ubila :(

radenska

#2208 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by radenska » 16/02/2012 14:19

Ma hajde sto se sekiras siske brzo narastu....a uvijek mozes snalicom zakaciti siske

terra_incognita

#2209 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by terra_incognita » 16/02/2012 14:30

LaCici wrote:Gdje je taj frizerski Madona? I hajde ako neko bude isao neka prenese iskustva, ja se ne smijem prva usuditi. :D
Imaš na ilidži u mercatoru, imaš na katedrali pored DP-a a ima i jos jedan...negdje

Senad je bez premca....a ovaj mjesec besplatno farbaju sve nijanse smeđe, prošli su bile plavuše....

drekalica28

#2210 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by drekalica28 » 16/02/2012 14:30

thea wrote:Za sve koji imaju problema sa masnom kosom.

Esencialno ulje grejpfruita. na ruci izmjesati sampon sa 5 kapi grejpa, izmijesati njeznim pokretima masirati glavu rezultat je super.

drugi recept: Glina argile,esencialno ulje ruzmarina i esenciano ulje narandze. Gline argile 3 superne kasike dodati malo vode 3-4k, izmijesati dobije se gusta maska, 5kapi ruzmarina 5 kapi narandze.ismijesati.
Smijesu stavljati na glavu cetkicom, kao da se farbas. 2x sedmicno, 2 sedmice.
Rezultat je odlican.
Jesi li ti sama probala ove recepte? :)

Ako da, gdje si pribavila tu glinu i ulja? :)
Last edited by drekalica28 on 17/02/2012 14:17, edited 1 time in total.

Michun

#2211 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 16/02/2012 14:34

imal kakav sistem da se upload slika - ja bi shishke :D

inspire_me

#2212 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by inspire_me » 16/02/2012 14:46

Kako da napravim ove krupne valove a la Jelena Rozga, Severina, Nina itd. Je li jedina mogucnost figaro ili postoji jos neki trik??

Image

Image

_naida

#2213 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by _naida » 16/02/2012 14:56

LaCici wrote:Gdje je taj frizerski Madona? I hajde ako neko bude isao neka prenese iskustva, ja se ne smijem prva usuditi. :D
Mozes pogledati na njihovoj web stranici ( http://www.madona.ba/ ) gdje se nalaze. Ja sam danas zvala i pitala, ja se farbam u tamno smedju, ali meni to ispadne haman crno, pa sam je pitala da li cu to moci posvijetliti. Rekla mi je da imam opciju skidanja boje, pa onda farbanje u svjetliju nijansu, i to bi me sve izaslo 55 KM obzirom da mi je kosa do polovine ledja pa je skidanje boje malo skuplje. To mi se bas isplati, jer bih ja za svoju duzinu kose morala kupiti vjerovatno 3 farbe, jer mi je kosa bas bas gusta, kada sam se farbala prije pola godine jedva su mi bila 2 pakovanja, a od tada mi je poprilicno narasla. Planiram da idem na brazilski keratin tretman, pa ne znam sta bih prije. Vjerovatno mi je bolje da se prvo ofarbam. Uglavnom javim utiske.

Michun

#2214 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 16/02/2012 15:07

_naida wrote:
Mozes pogledati na njihovoj web stranici ( http://www.madona.ba/ ) gdje se nalaze. Ja sam danas zvala i pitala, ja se farbam u tamno smedju, ali meni to ispadne haman crno, pa sam je pitala da li cu to moci posvijetliti. Rekla mi je da imam opciju skidanja boje, pa onda farbanje u svjetliju nijansu, i to bi me sve izaslo 55 KM obzirom da mi je kosa do polovine ledja pa je skidanje boje malo skuplje. To mi se bas isplati, jer bih ja za svoju duzinu kose morala kupiti vjerovatno 3 farbe, jer mi je kosa bas bas gusta, kada sam se farbala prije pola godine jedva su mi bila 2 pakovanja, a od tada mi je poprilicno narasla. Planiram da idem na brazilski keratin tretman, pa ne znam sta bih prije. Vjerovatno mi je bolje da se prvo ofarbam. Uglavnom javim utiske.
naida - savjet za ubuduce. farbaj se tamno plavom ili svjetlo smedjom i koristi 3% hidrogen. boju dobijes super a ne ostetis kosu.
ja sam imala isti poblem ali sam inistirala da mi frizerka bojom tu "crnu" izbije jer mi je tanka kosa i nisam htjela to skidanje jer je to u stvari blansh.

_naida

#2215 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by _naida » 16/02/2012 15:12

Znaci to skidanje boje bi mi bas unistilo kosu? Znaci da se sada ofarbam tamno plavom? Mene nesto strah da mi ne ostane sareno i da mi se ne primi boja dobro, jer mi je kosa bas cudna sto se tice toga?

Hvala puno na savjetu!

alica.k

#2216 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by alica.k » 16/02/2012 15:18

Rosebud_ wrote:Isla da skratim siske danas... Gorilo pod nogama, a frizerka kojoj uvijek idem nije radila danas. Pa ja otisla nekoj anam drugoj, po preporuci prijateljice. Malo je rec da mi se ne svidja, skratila ih je 2cm vise nego sto je trebala, pa su mi sad bukvalno iznad obrva! :x :x :x

joj, tak je i meni jednom. digla obrve dok mi je sisala siske. sad mi svaki put kaze "jesi digla obrve?"
al bilo mi je kul haha, na pola cela. prezivjela sam :) brzo to naraste. na siskama se bas primjeti kako brzo kosa raste.

Michun

#2217 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 16/02/2012 15:45

_naida wrote:Znaci to skidanje boje bi mi bas unistilo kosu? Znaci da se sada ofarbam tamno plavom? Mene nesto strah da mi ne ostane sareno i da mi se ne primi boja dobro, jer mi je kosa bas cudna sto se tice toga?

Hvala puno na savjetu!
e sad ne znam kakav ti je kvalitet kose...moja je tanka pa ja nisam htjela rizikovat.
evo ovako, ako se odlucis na skidanje boje onda ce ti frizerka reci koju ti je boju stvavila pa mozes nastaviti tu boju.
ako se pak odlucis za boju samo - onda ce ti morati neko strucno stavljati jednu boju na izrastak a drugu na ostatak kose. jer naravno ne prima isto. da, ja sam isla 3-4 puta na takvo farbanje dok nisam dosla do srednje smedje. sad sam na svijetlo smedjoj i 3% hidrogen i tamno smedja sam.
imal' ko sta za frizure da probam :D

_naida

#2218 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by _naida » 16/02/2012 15:51

Michun wrote:
_naida wrote:Znaci to skidanje boje bi mi bas unistilo kosu? Znaci da se sada ofarbam tamno plavom? Mene nesto strah da mi ne ostane sareno i da mi se ne primi boja dobro, jer mi je kosa bas cudna sto se tice toga?

Hvala puno na savjetu!
e sad ne znam kakav ti je kvalitet kose...moja je tanka pa ja nisam htjela rizikovat.
evo ovako, ako se odlucis na skidanje boje onda ce ti frizerka reci koju ti je boju stvavila pa mozes nastaviti tu boju.
ako se pak odlucis za boju samo - onda ce ti morati neko strucno stavljati jednu boju na izrastak a drugu na ostatak kose. jer naravno ne prima isto. da, ja sam isla 3-4 puta na takvo farbanje dok nisam dosla do srednje smedje. sad sam na svijetlo smedjoj i 3% hidrogen i tamno smedja sam.
Hvala puno na odgovoru! Pa kosa mi i nije tako losa, to mi je bar frizerka rekla, samo je malo suha, ali radim na tome :) Moram se dobro skontati sta cu...

Hvalaaaa

Michun

#2219 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun » 16/02/2012 16:05

_naida wrote:
Michun wrote:

Hvala puno na savjetu!
Hvala puno na odgovoru! Pa kosa mi i nije tako losa, to mi je bar frizerka rekla, samo je malo suha, ali radim na tome :) Moram se dobro skontati sta cu...

Hvalaaaa
onda prije i poslije ovo tretmana maslinovo ulje i zumance, napravi majonezu pa drzi sat dva na kosi

_naida

#2220 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by _naida » 16/02/2012 16:11

onda prije i poslije ovo tretmana maslinovo ulje i zumance, napravi majonezu pa drzi sat dva na kosi[/quote]

To svakako radim, ja to drzim sahatak, i pokazalo se jako dobro :)

Rosebud_

#2221 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Rosebud_ » 16/02/2012 18:38

radenska wrote:Ma hajde sto se sekiras siske brzo narastu....a uvijek mozes snalicom zakaciti siske
:)
Vec nekoliko dana se kanim, i danas kad sam ustala rekoh, moram. A mama sve govorila, nemoj jos, sacekaj da jos malo narastu pa mozda skontas sta drugo. Zato mi se sad vazdan smjeska, kaze uveseljavam je :lol: :lol:

LaCici

#2222 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LaCici » 16/02/2012 20:29

@_naida ako ces skidati boju moras biti spremna da ce ti se kosa ostetiti. Ja sam prije godinu dana izasla iz crne i jos uvijek mi se kosa nije oporavila, i to nisam blanskom nego nekom kremom za skidanje boje. Prvo sto nikako da postignem zeljenu boju, stalno imam narandzasti odsjaj, a drugo sto su vrhovi katastrofa bili, imala sam kosu do pola ledja i sad sam je morala na paz osisati da bih je koliko toliko oporavila. A jos i nikako da nadjem kako treba frizera koji ce to srediti, isla sam kod dosta njih medjutim niko ne zna da mi ukloni taj narandzasti odsjaj i da postigne jednaku boju.
@inspire_me i mene bas interesuje kako se ovo postize. Mislila sam da se moze peglom i kupim peglu medjutim nista, njom samo mozes dobiti lokne a ne i ovako blago prelomljenu kosu.
Nadam se da ce nam neko napisati ako zna kako ovo dobiti.

moonlight7

#2223 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by moonlight7 » 16/02/2012 21:09

Samo da upitam :) :D

Da li je neko koristio Rowentin set za kosu? Valja li čemu?

Image

Loulou

#2224 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Loulou » 16/02/2012 21:15

LaCici wrote:@inspire_me i mene bas interesuje kako se ovo postize. Mislila sam da se moze peglom i kupim peglu medjutim nista, njom samo mozes dobiti lokne a ne i ovako blago prelomljenu kosu.
Nadam se da ce nam neko napisati ako zna kako ovo dobiti.
Može, na ovom principu:

Ovaj počinje na 3.minuti:

Rosebud_

#2225 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Rosebud_ » 16/02/2012 21:36

alica.k wrote:
Rosebud_ wrote:Isla da skratim siske danas... Gorilo pod nogama, a frizerka kojoj uvijek idem nije radila danas. Pa ja otisla nekoj anam drugoj, po preporuci prijateljice. Malo je rec da mi se ne svidja, skratila ih je 2cm vise nego sto je trebala, pa su mi sad bukvalno iznad obrva! :x :x :x

joj, tak je i meni jednom. digla obrve dok mi je sisala siske. sad mi svaki put kaze "jesi digla obrve?"
al bilo mi je kul haha, na pola cela. prezivjela sam :) brzo to naraste. na siskama se bas primjeti kako brzo kosa raste.
Ma kaki kul, jos je i neravno, haj da je samo prekratko. Kontam bil isla sutra ovoj svojoj, da popravi sta se popravit da. Jos sam ja znala da je ova kojoj sam isla "po preporuci" bezveze, al nesto me ufatilo i morala sam otic. :D
Al et haj, nije mi prvi put ovo vako. Prije jedno 4-5 godina sam trazila da mi skroz skrati siske, jedva do cetvrtine cela dosle :lol:

Post Reply