Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
brown.sugar

#4051 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by brown.sugar » 05/11/2014 23:56

Moram pohvaliti Royal Line sampone. Probala sam koprivu i brezu i odlicni su, bolji od Afroditinih. :thumbup: Trenutno je 1 L = 1.90 KM na akciji u Konzumu, inace kosta 2.15-2.30 KM.

Image Image

Partizzanka

#4052 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Partizzanka » 07/11/2014 09:01

i ja glasam za afroditu i koprivu jer zaista je toliko blag sampon a pomaze protiv opadanja (hvalim ga svima i po forumu vec godinama, ocekujem afroditu na vratima sa poklon paketom makar)

ja koristim batiste suhi sampon i to onaj obojeni, za tamnu kosu (imas i za svijetlu i za plavu) i meni je super
najbolji je realno onaj XXL volume jer zaista daje volumen i ucvrsti kosu fino i sve ALI je bijel tako da ... moras biti oprezna sa njima

vidjela sam da aussie ima isto dry shampoo ali nisam probala

pin-up

#4053 Re: Odg: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite

Post by pin-up » 07/11/2014 13:06

mini2 wrote:neki sprej ili nešto tako koji ide na suhu kosu, koji bi je, onako, malo "slijepio" jer je poprilično gusta?. :mrgreen:
Kerastase Nutritive Oleo Relax serum je idealan meni, samo ne znam kakav je za valovitu ili uvijenu kosu.
Ako ne možeš naručiti, dobra je i Afroditina Ti & Ti krema i ima je u skoro svim drogerijama + jeftina je, jedino što meni ne odgovara miris, pa predlažem da mirisneš :-D i ti prije kupovine. A probaj i Nivea Cream/Creme Gel.

anći

#4054 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anći » 18/11/2014 12:34

Da li neko mozda zna da mi preporuci neki preparat za kosu koja se uzasno mrsi nakon susenja odnosno kad prenoci pa se dobro osusi..uzasno boli kad je pokusavam rascesljat..a inace imam ravnu kosu i spada u masniji tip :roll:

Michun

#4055 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun » 18/11/2014 12:53

anći wrote:Da li neko mozda zna da mi preporuci neki preparat za kosu koja se uzasno mrsi nakon susenja odnosno kad prenoci pa se dobro osusi..uzasno boli kad je pokusavam rascesljat..a inace imam ravnu kosu i spada u masniji tip :roll:
Ako mozes doci do revlon ovog prozivoda. Odlican, ne masti kosu.
Imas u dm raznih ovih dvofaznih za raspetljavanje ali koji je dobar, ne znam.
Image

p.s. za kratkokose. ne umasti kosu a super drzi friz.
Image

anći

#4056 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anći » 18/11/2014 13:59

joooj wrote:
anći wrote:Da li neko mozda zna da mi preporuci neki preparat za kosu koja se uzasno mrsi nakon susenja odnosno kad prenoci pa se dobro osusi..uzasno boli kad je pokusavam rascesljat..a inace imam ravnu kosu i spada u masniji tip :roll:
Pa je l' je rascesljas poslije pranja ili bez obzira na to ujutro nakon spavanja ti bude zamrsena!? :zoka:

Image
Ja u zadnje vrijeme koristim ovaj serum nakon pranja i prosusivanja peskirom i nikad kosu nisam lakse rascesljavala i nikad mi nije bila ljepsa i mekanija. Pakovanje mi se blizi kraju, pa me prpa hvata jer sam ga dobila od dijaspore a ne znam da li ga ima kupiti kod nas :-)
Ma rascesljam ja nju...i dok je vlazna bude ok...glatka fina..sve super...medjutim kad prenoci se skroz osusi i onda nastaju problemi..bude nekako sva zapletena i bas se tesko ceslja...uh tako zelim da uzivam dok se cesljam..a trenutno mi je to bas patnja..ne znam...pokusala sam razne kreme za kosu al dosad bezuspjesno :|

swirl

#4057 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by swirl » 18/11/2014 14:06

anći wrote:Ma rascesljam ja nju...i dok je vlazna bude ok...glatka fina..sve super...medjutim kad prenoci se skroz osusi i onda nastaju problemi..bude nekako sva zapletena i bas se tesko ceslja...uh tako zelim da uzivam dok se cesljam..a trenutno mi je to bas patnja..ne znam...pokusala sam razne kreme za kosu al dosad bezuspjesno :|
Ja sam taj problem rjesila satenskom jastucnicom :-)

anći

#4058 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anći » 18/11/2014 17:13

Nadam se da cu ga uspjeti naci kod nas..a vrhove redovno potkracujem..i kosa djeluje zdravo i nije ispucala...stvarno ne znam :-) ma potrazit cu ovo sve sto se napisali...valjda cu uspjet nesto naci...hvala svima na prijedlozima.

Mogy87
Has thanked: 501 times
Been thanked: 214 times

#4059 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mogy87 » 19/11/2014 08:48

anći wrote:Nadam se da cu ga uspjeti naci kod nas..a vrhove redovno potkracujem..i kosa djeluje zdravo i nije ispucala...stvarno ne znam :-) ma potrazit cu ovo sve sto se napisali...valjda cu uspjet nesto naci...hvala svima na prijedlozima.
Imam isti problem...kažu da je do tanke a guste dlake. A moj ti je savjet da kupiš ovu četku http://img.bb-cdn.com/assets/productima ... n=13110853
Odlična je :D Za šta običnom četkom treba kroz kosu proći 10 ili više puta ova radi iz jednog poteza. Ja sam svoju kupila u KS-u

anći

#4060 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anći » 19/11/2014 23:37

Mogy87 wrote:
anći wrote:Nadam se da cu ga uspjeti naci kod nas..a vrhove redovno potkracujem..i kosa djeluje zdravo i nije ispucala...stvarno ne znam :-) ma potrazit cu ovo sve sto se napisali...valjda cu uspjet nesto naci...hvala svima na prijedlozima.
Imam isti problem...kažu da je do tanke a guste dlake. A moj ti je savjet da kupiš ovu četku http://img.bb-cdn.com/assets/productima ... n=13110853
Odlična je :D Za šta običnom četkom treba kroz kosu proći 10 ili više puta ova radi iz jednog poteza. Ja sam svoju kupila u KS-u
Eh danas sam cijeli grad pretrazila u potrazi za ovom cetkom i ne nadjoh je nigdje al sam pronasla drugu,kao magicna cetka..pise najbolja cetka za rascesljavanje ikad :-) uzela sam nju ,isprobala i moram priznati da nije losa..rascesljala sam svu bez vecih problema..sad jos da mi je naci neki preparat da sprjeci da se mrsi i bilo bi super

Mogy87

#4061 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mogy87 » 20/11/2014 08:37

anći wrote:
Mogy87 wrote:
Eh danas sam cijeli grad pretrazila u potrazi za ovom cetkom i ne nadjoh je nigdje al sam pronasla drugu,kao magicna cetka..pise najbolja cetka za rascesljavanje ikad :-) uzela sam nju ,isprobala i moram priznati da nije losa..rascesljala sam svu bez vecih problema..sad jos da mi je naci neki preparat da sprjeci da se mrsi i bilo bi super
Drago mi je što si pronašla nešto što ti odgovara :D a ova koju sam ja navela se kupuje ugl. u frizerskim salonima.

zubi
Has thanked: 92 times
Been thanked: 37 times

#4062 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zubi » 20/11/2014 12:15

Mogy87 wrote: Drago mi je što si pronašla nešto što ti odgovara :D a ova koju sam ja navela se kupuje ugl. u frizerskim salonima.
Zove se Macadamia Natural Oil No Tangle Brush i odavno ima u CM-u da se kupi.

zubi
Has thanked: 92 times
Been thanked: 37 times

#4063 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zubi » 20/11/2014 12:15

Mogy87 wrote: Drago mi je što si pronašla nešto što ti odgovara :D a ova koju sam ja navela se kupuje ugl. u frizerskim salonima.

Mogy87

#4064 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mogy87 » 20/11/2014 14:09

zubi wrote:
Meni su rekli da u CM-u Macadamia proizvodi nisu original. Da li je istina ne znam

hanamontanaa

#4065 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by hanamontanaa » 20/11/2014 21:01

Imam dugu,gustu kosu,sklonu uvijanju:-( moram je izvlačiti četkom po sat vremena ili peglati da bude o.k.eh sad,od svega toga je prilično ispucala,sisanje obavezno i kontala sam duži paž,naprijed malo duži spicevi,onako da lijepo pada ali ne znam kakva je za održavanje tj.hoće li mi biti lakše ili teže ravnati tu dužinu i oblik? I da,dlaka mi je bas debela:-/

anći

#4066 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anći » 20/11/2014 21:52

Odlična je :D Za šta običnom četkom treba kroz kosu proći 10 ili više puta ova radi iz jednog poteza. Ja sam svoju kupila u KS-u[/quote]

Eh danas sam cijeli grad pretrazila u potrazi za ovom cetkom i ne nadjoh je nigdje al sam pronasla drugu,kao magicna cetka..pise najbolja cetka za rascesljavanje ikad :-) uzela sam nju ,isprobala i moram priznati da nije losa..rascesljala sam svu bez vecih problema..sad jos da mi je naci neki preparat da sprjeci da se mrsi i bilo bi super[/quote]

Drago mi je što si pronašla nešto što ti odgovara :D a ova koju sam ja navela se kupuje ugl. u frizerskim salonima.[/quote]

Hvala ti na ideji...cetke se nikad ne bi sjetila...mada i dalje cu traziti i tu..mozda je jos bolja :roll: a trazila sam je ja i u cm-u al nema je...oni su mi preporucili ovu ''magicnu'' :lol: a kod nas(Travnik) frizerski saloni i nisu cemu..tesko da imaju cetke na prodaju

Digla_da_kreci
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

#4067 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Digla_da_kreci » 20/11/2014 22:41

hanamontanaa wrote:Imam dugu,gustu kosu,sklonu uvijanju:-( moram je izvlačiti četkom po sat vremena ili peglati da bude o.k.eh sad,od svega toga je prilično ispucala,sisanje obavezno i kontala sam duži paž,naprijed malo duži spicevi,onako da lijepo pada ali ne znam kakva je za održavanje tj.hoće li mi biti lakše ili teže ravnati tu dužinu i oblik? I da,dlaka mi je bas debela:-/
Lako je odrzavati bob frizuru, lijepo je i moderno tako da, sisaj se :-D Ne znam to sto kazes da je tvoja dlaka bas debela kako bi to bilo, ali neka ti kaze frizerka. Ako se odlucis, idi obavezno provjerenom frizeru da se ne kajes poslije zbog promjene, bitno je da te dobro osisa i sto bolje oblikuje da budes zadovoljna. :)

Kod mene je nesto tanja kosa, bila je godinama duga (do kukova) pa sam se napokon odvazila da je skratim, promjene radi. :D Neobicno mi je i cas sam sretna, cas me tuga uhvati. :D
Skracena do pola ledja, mislim, ima je i dalje ali djaba kad je krace neobicno :D Bila je ravna, sad mi je frizer neke spiceve naprijed napravio i za sada je ok, svidja mi se...
Ovu tangle cetku sto iznad spominjete, koristim je i ja i ne bih je mijenjala nizasta. :-D

hanamontanaa

#4068 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by hanamontanaa » 21/11/2014 07:48

Hvala na savjetu,sad sam se malo odvazila:-) a jel ta četka pomaže i kod elektriciteta i ravnanje ili je samo za rascesljavanje? Sto se tice frizera, bila sam prije kod nekih "poznatih", nisam bas bila oduševljenja pa ako ima neka preporuka bila bih zahvalna;-)

Mogy87

#4069 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mogy87 » 21/11/2014 09:17

hanamontanaa wrote:Hvala na savjetu,sad sam se malo odvazila:-) a jel ta četka pomaže i kod elektriciteta i ravnanje ili je samo za rascesljavanje? Sto se tice frizera, bila sam prije kod nekih "poznatih", nisam bas bila oduševljenja pa ako ima neka preporuka bila bih zahvalna;-)
U principu samo pomaže da se lakše (raš)češlja jer je napravljena od silikona pa ne čupaš kosu kad se češljaš. Što se tiče ravnanja i elektriciteta ja nisam uočila neku razliku

martymcfly

#4070 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by martymcfly » 21/11/2014 20:44

Samo jedno veliko HVALA djevojci koja je ovdje preporucila Organix sampone bez sls-a, naisla sam na njih i probala Awapuhi Ginger - kosa kao da nije moja, drasticno je prestala opadati, nemam vise peruti i ne masti se vise tako brzo.

Lounge Act

#4071 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Lounge Act » 03/12/2014 21:49

.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:12, edited 1 time in total.

maajaa

#4072 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by maajaa » 04/12/2014 09:58

ako stavljas neki balzam poslije samponiranja, probaj to izbaciti ...

Michun

#4073 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun » 04/12/2014 10:05

maajaa wrote:ako stavljas neki balzam poslije samponiranja, probaj to izbaciti ...
da da. izbaci balzam i kupi ono nesto dvokomponetno za rascesljavanje ako ti je zamrsena kosa...neki sprej u dm.

graue_maus
Been thanked: 1 time

#4074 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by graue_maus » 04/12/2014 11:31

Lounge Act wrote:Pomoc, ocajna sam vise :zid:
Kosa mi se strasno masti.
Isprobala sam head and shoulders, syoss, recept subrina - sve za masnu kosu, probala sam i da je vezem, da ne perem cesto, nikakvi rezultati. Veceras sam je oprala, sutra ce mi biti cista i to je to. Drugi dan izgledam kao sto kazu u opisu slike
Image
Namjeravala sam uzeti jos i zuti fitoval jer mi je on jednom u tome pomogao, ali ako koja ima jos neki savjet ili preporuku - jedva cu ih docekati :sad:

Nevjerovatno je da mi je lice i dalje uzasno suho, a kosa ovakva ccc
mojoj rodici pomoglo jabukovo sirce ....nakon pranja jednu rakijsku casicu sirceta preliti po kosi i utrljati ...poslije toga ne ispirati nego kosu osusiti ....

saga
Has thanked: 8 times

#4075 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by saga » 04/12/2014 14:23

1. ne koristi sampone za masnu kosu, uglavnom su preagresivni
2. peri je po potrebi :mrgreen:

Post Reply