What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2676 Re: What to wear???

Post by alica.k »

Lipstick Jungle wrote:Ahaaa... znaci one tebi dodju nesto kao obicne strample.
jasta ba, zakacim ih halterima, da stoje. stoje one ionako, al ovako ne spadaju :D mislim, da imam puno kracih suknjica s kojima to dobro izgleda da ih ne bih sakrivala...al moje su haljinice i suknjice u najmanju ruku maaalo iznad koljena i onda se svadjaju sa ovim carapama.
User avatar
AkashaSa
Posts: 198
Joined: 12/01/2010 00:44

#2677 Re: What to wear???

Post by AkashaSa »

drage žene te čarape preko koljena imate kupiti u goldenpointu u bbi
ja sam danas uzela crne
ima raznih, sivih, smeđih plavih, gušće i rjeđe pletenih
eto :D
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#2678 Re: What to wear???

Post by Lipstick Jungle »

Nisam mogla skontati gdje je tacno Goldenpoint u BBi, pa sam isla traziti na netu,
ugl 3. sprat :)
Koliko love ?
dudu
Posts: 113
Joined: 06/07/2008 11:15

#2679 Re: What to wear???

Post by dudu »

*meni su super ove čarapice i već od prije imam više pari, ali mi nije super što će ih uskoro cijelo saraj'vo nosit... :roll:
ko i uvijek sa svim.. taman se meni nešto svidi i kontam super, to se sad nosi, a kad tamo cijela armija cura paradira kroz ferhadiju... :-)

*neko je pitao za trudničku odjeću - ima i u velikom azelu na dobrinji mali dio, meščini ima finih stvari, ali kako mi ne treba, nisam baš zagledala.. :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2680 Re: What to wear???

Post by alica.k »

Lipstick Jungle wrote:Nisam mogla skontati gdje je tacno Goldenpoint u BBi, pa sam isla traziti na netu,
ugl 3. sprat :)
Koliko love ?
znajuci goldenpoint, ne puno. njihove carape (najlonke) kostaju oko 11KM...
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#2681 Re: What to wear???

Post by Lipstick Jungle »

alica.k wrote:
Lipstick Jungle wrote:Nisam mogla skontati gdje je tacno Goldenpoint u BBi, pa sam isla traziti na netu,
ugl 3. sprat :)
Koliko love ?
znajuci goldenpoint, ne puno. njihove carape (najlonke) kostaju oko 11KM...
Tnx alice,
ne bih ni dala puno za pocetak jer nemam pojma hocu li ih sigurno nositi...
prvo cu malo po kuci :lol:
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2682 Re: What to wear???

Post by Strpljiva »

dudu wrote:*meni su super ove čarapice i već od prije imam više pari, ali mi nije super što će ih uskoro cijelo saraj'vo nosit... :roll:
ko i uvijek sa svim.. taman se meni nešto svidi i kontam super, to se sad nosi, a kad tamo cijela armija cura paradira kroz ferhadiju... :-)

*neko je pitao za trudničku odjeću - ima i u velikom azelu na dobrinji mali dio, meščini ima finih stvari, ali kako mi ne treba, nisam baš zagledala.. :D
Oprosti molim te što sam jedna od armije.

Tebi se sviđa ono što se svidi većini. Ako ne želiš biti jedna od mnogih, okreni se drugim stilovima. Izgradi svoj stil, izbjeći ćeš uniformisanost. Ako odskačeš stavom i držanjem, čarapice će biti u drugom planu. Ovakve komentare obično čujem od djevojaka koje se ni po čemu ne razlikuju od drugih. Ja sam pionir u vlasništvu prvih gumenih čizmica i sad' nema pravo niko nositi iste.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2683 Re: What to wear???

Post by alica.k »

uniformiranost sto se tice ovih carapa vec postoji..pa one su se nosile i prosle godine.....djabe vam se raspravljat.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2684 Re: What to wear???

Post by Strpljiva »

alica.k wrote:uniformiranost sto se tice ovih carapa vec postoji..pa one su se nosile i prosle godine.....djabe vam se raspravljat.
Nosila i znam. Ali to nije razlog da se ljutim što se i drugima svidjelo. Da bih izbjegla kopiranje, stavit ću gaće na glavu (mada nisam sigurna da ne bi i to nosili u dogledno vrijeme).
*mima*

#2685 Re: What to wear???

Post by *mima* »

ja nesto ne vidjoh neku uniformisanost u tim carapicama.......a da budemo iskreni ne stoje svakom.....ako je mlada...slatka...zgodna....zna ti sve lijepo ukombinovat....svaka cast....
dudu
Posts: 113
Joined: 06/07/2008 11:15

#2686 Re: What to wear???

Post by dudu »

Strpljiva wrote:
dudu wrote:*meni su super ove čarapice i već od prije imam više pari, ali mi nije super što će ih uskoro cijelo saraj'vo nosit... :roll:
ko i uvijek sa svim.. taman se meni nešto svidi i kontam super, to se sad nosi, a kad tamo cijela armija cura paradira kroz ferhadiju... :-)


Oprosti molim te što sam jedna od armije.

Tebi se sviđa ono što se svidi većini. Ako ne želiš biti jedna od mnogih, okreni se drugim stilovima. Izgradi svoj stil, izbjeći ćeš uniformisanost. Ako odskačeš stavom i držanjem, čarapice će biti u drugom planu. Ovakve komentare obično čujem od djevojaka koje se ni po čemu ne razlikuju od drugih. Ja sam pionir u vlasništvu prvih gumenih čizmica i sad' nema pravo niko nositi iste.
Ja sam samo htjela reći kako reaguju naše djevojke na modu - bukvalno! Ako se nešto nosi - svi će to nosit i stalno! Ja sam nosila ove čarapice, ali ponekad, kao što je slučaj i s drugim trendovima koji su mi svidjeli i uklapali se u moj lični stil, koji, btw, imam. Znači, mene nervira činjenica što taj dodatak koji nije predviđen da bude osnova nekog outfita ili stila, ovdje upravo postane to, pa svi hodaju kao klonovi. Ista stvar je bila s onim grijačima prije par godina, pa sa čizmicama preko koljena, tzv, jahaćim........etc.


*offtopic - međutim, najveći problem našeg mentaliteta, zbog kojeg nam je vjerovatno cijela država u k.urcu, jeste spšosobnost i volja ljudi da se zakrve oko svega - od mode pa do politike, a manjak sposobnosti konverzacije, čak i one obične, kurtoazne.

Vidiš, Strpljiva (!), nisam ja nikoga prozivala, niti išta loše htjela reći, samo sam iznijela mišljenje, odnosno, učestvovala u razgovoru, za šta forum i jeste, jel !? :roll:
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#2687 Re: What to wear???

Post by otsam »

surajaa wrote:
otsam wrote:joj suraja prestani više ove moderne žene prikazivati, postat ću depresivan...

ovi likovi bezveze obučeni
ma neces, moze ti samo biti bolje, a frajeri su bas top, meni ovaj u maskirnim hlacama meden skroz, doduse ja oduvijek volim freak-onje i ludake :-)

S onom da odijelo cini covjeka se nikako ne slazem, ali da odjeća cini gospodića u to sam potpuno sigurna, isto kao i sa krilaticom da nema ruznih zena, i to je tacno, bitno je samo kako "se upakovati", ove zene to odlicno rade...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Vec ste pominjale lose primjere odijevanja potpuno neprikladne za bilo kakvu priliku, osim za intimnu setnju medju cetiri zida, naidjoh na jednu koja je preslatka, ali sve je uprskala kreacijom na sebi...

Image

Image

Slutty izgled ne prilici nikom, ma koliko osoba bila mlada, lijepa, zanosna, no granice mode su se vec odavno pomjerile, spoj nespojivog je postao pravilo, ne zelim to, ali ocekujem da ce ovo postati hit medju danasnjom mladezi...
haha ma meni crnja isto ko neki derica majke mi... al hajde dobro.

ako se oblačiš ko ove ženske što postavljaš onda si baš prava riba :mrgreen: :thumbup:
Last edited by otsam on 12/10/2011 17:54, edited 1 time in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2688 Re: What to wear???

Post by ladyblue18 »

Jedno je sto ne samo kod nas nego sirom svijeta imas djevojke koje ce nositi ono sto je moderno bez obzira stoji li im ili ne.
A drugo sto ako je nesto moderno vjerovatno je logicno da dodje do pojave "uniformisanosti" samo sto se to kod nas primjeti mozda vise nego recimo jednom NY-u, i apsolutno je besmislena ta prica "jao moderno je ali svi se tako oblace".
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#2689 Re: What to wear???

Post by otsam »


Vidiš, Strpljiva (!), nisam ja nikoga prozivala, niti išta loše htjela reći, samo sam iznijela mišljenje, odnosno, učestvovala u razgovoru, za šta forum i jeste, jel !? :roll:[
nije uopšte
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#2690 Re: What to wear???

Post by zvrzgana »

U trendu ili ne, uniformisamo ili ne, uvijek nosim iskljucivo ono sto mi se svidja i u cemu se dobro osjecam. To se odnosi i na ove natkoljenice. Nosim ih iskljucivo zimi jer su mi i vise nego prakticne. Zimi rijetko nosim pantalone, najcesce sam u udobnim haljinama i suknjama i cizmama. Natkoljenice mi griju noge, ako mi bude vruce ( obicno nosim vunene strample) onda ih samo zguram u cizme.
Sto bi komplikovano ako moze jednostavno :)
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#2691 Re: What to wear???

Post by otsam »

zvrzgana wrote:U trendu ili ne, uniformisamo ili ne, uvijek nosim iskljucivo ono sto mi se svidja i u cemu se dobro osjecam. To se odnosi i na ove natkoljenice. Nosim ih iskljucivo zimi jer su mi i vise nego prakticne. Zimi rijetko nosim pantalone, najcesce sam u udobnim haljinama i suknjama i cizmama. Natkoljenice mi griju noge, ako mi bude vruce ( obicno nosim vunene strample) onda ih samo zguram u cizme.
Sto bi komplikovano ako moze jednostavno :)
daj neku sliku da vidim kako to izgleda :mrgreen:
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2692 Re: What to wear???

Post by Strpljiva »

Ja sam samo htjela reći kako reaguju naše djevojke na modu - bukvalno! Ako se nešto nosi - svi će to nosit i stalno! Ja sam nosila ove čarapice, ali ponekad, kao što je slučaj i s drugim trendovima koji su mi svidjeli i uklapali se u moj lični stil, koji, btw, imam. Znači, mene nervira činjenica što taj dodatak koji nije predviđen da bude osnova nekog outfita ili stila, ovdje upravo postane to, pa svi hodaju kao klonovi. Ista stvar je bila s onim grijačima prije par godina, pa sa čizmicama preko koljena, tzv, jahaćim........etc.
Tako je svugdje. Naš grad je mali, pa se to primjeti.

*offtopic - međutim, najveći problem našeg mentaliteta, zbog kojeg nam je vjerovatno cijela država u k.urcu, jeste spšosobnost i volja ljudi da se zakrve oko svega - od mode pa do politike, a manjak sposobnosti konverzacije, čak i one obične, kurtoazne.

Vidiš, Strpljiva (!), nisam ja nikoga prozivala, niti išta loše htjela reći, samo sam iznijela mišljenje, odnosno, učestvovala u razgovoru, za šta forum i jeste, jel !? :roll:
Za ovo si u pravu. Međutim, tebe sam citirala jer si patentirala čarapice. nek je to proizveo, ti vidjela negdje na blogu ili slici vani i sada se ljutiš jer se nekom svidjelo kako stoje na tvojoj nozi. Treba da ti je drago. Da si me vidiš negdje u gradu s tim čarapicam, rekla bi: Eno, još jedna koja nema svoj stil, nego ganja tuđi. A možda sam ih imala prije tebe. Ne može tebe toliko cura kopirati, koliko stilova ti možeš izgraditi. To je bila moja poenta.

Sa ovim završavam diskusiju koja ne vodi ničemu. Budi pozdravljena :)
dudu
Posts: 113
Joined: 06/07/2008 11:15

#2693 Re: What to wear???

Post by dudu »

niko nije spominjao patentiranje ičega. samo sam rekla šta mislim. ostatak tvoje priče je nigdje veze. :roll:
User avatar
AkashaSa
Posts: 198
Joined: 12/01/2010 00:44

#2694 Re: What to wear???

Post by AkashaSa »

Lipstick Jungle wrote:Nisam mogla skontati gdje je tacno Goldenpoint u BBi, pa sam isla traziti na netu,
ugl 3. sprat :)
Koliko love ?
jeste, na trećem spratu
10 maraka su ove čarapice :D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#2695 Re: What to wear???

Post by yellow cat »

Michun wrote:sta smo ono rekli - osim benettona, ko ima garderobu za trudnjace?
H&M topla preporuka.. nije skupo, a ima sve, od trudničkih potkošulja do hlača. C&A svi izbjegavaju, jer im je trudnička roba nekvalitetna (tako vele trudnice po forumima :D )

I da, kupi joj ovo

http://www.hm.com/hr/product/91719?article=91719-A

obradovaće se 100% ima i u bijeloj boji. Ja ganjam ko će mi to iz Zg donijeti. :-D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2696 Re: What to wear???

Post by Partizzanka »

sta bi sa onim da su bebe bebe i da ih treba oblaciti u beby odjecu one gegice i tako to
ovo sve nesto danas djecu oblace ko da im je 15god a ne tri mjeseca
nije ni cudo sto se omladina oblaci ovako da se ne izrazavam kako

a ovo za medu odijelce ... slatko ali ja to ne bih obukla svom djetetu
sorry ali je tako, beba je slatka i bez ovoga a ovo sigurno nije neki kvalitet wooow pa da to bude slatko vise ces dijete utruntati
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2697 Re: What to wear???

Post by Zelena Carapa »

yellow cat wrote: obradovaće se 100% ima i u bijeloj boji. Ja ganjam ko će mi to iz Zg donijeti. :-D
ovo ti je 100% poliester :roll:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2698 Re: What to wear???

Post by Michun »

djeca ne zele da ispadaju iz kalupa da ne bi bili glupasti i da ne izadju iz raje...prema tome uniformisanost je prisutna svugdje.
ja kad sam imala 15 god. svo smo nosili, levi's 501, pamucne levi's majice sa logoima, zimi duks sa kapuljacom i levi's krznena djokerica. i tene adidas ili asics tiger. svi se sisali na kratko! svi bili isti i musko i zensko. jedina ja imala dugu kosu do guzice :D o tempora o mores :lol:
kad sam skontala ko sam i sta sam - pocela sam se oblaciti drugacije i bila prepoznatljiva kao otkacena. izrazavala se tako, sta li. sad sam u jednom moderno klasicnom stilu - niti odudaram, niti sam previse obicna jer svakom outfitu dodam neki detalj koji cini mene.

i nemoj da zabranimo mladjima od 25 da dolaze na temu :x :lol:
*mima*

#2699 Re: What to wear???

Post by *mima* »

:lol:
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#2700 Re: What to wear???

Post by yellow cat »

Zelena Carapa wrote:
yellow cat wrote: obradovaće se 100% ima i u bijeloj boji. Ja ganjam ko će mi to iz Zg donijeti. :-D
ovo ti je 100% poliester :roll:
što nema nikakve veze, jer se podrazumijeva da će obučena beba se utrpat u ovo.
Post Reply