suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#126 Re: suncane naocale

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:30, edited 1 time in total.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#127 Re: suncane naocale

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:26, edited 1 time in total.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#128 Re: suncane naocale

Post by medjutim »

Gospoda Ministarka wrote:
medjutim wrote: Evo ovako,ja mogu nastampati milijardu certifikata i dijeliti ih uz pijacne naocale,to je broj jedan. A posto vidim da je tebi pojam proizvodnje i nabavke suncanih i dioptrijskih naocala nepoznat pojam,onda prije nego sto ispises eseje o certifikatima uz iste i provjerenu originalnost,moras prvo poznavati proces i kako se sklapaju ugovori sa firmama koje proizvode i prodaju naocale.
Srdacan pozdrav,
p.s. Ako te zanima mogu ti na pp objasniti ostalo da ovdje raju ne zamaram.
Suma sumarum....???
Ne poznajes materiju ;-)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#129 Re: suncane naocale

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:24, edited 1 time in total.
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#130 Re: suncane naocale

Post by anonimus03 »

BIONA wrote:Jedno konkretno pitanje? Posto moj brat nosi dioptrijske cvike, zanima ga mogu li se kupiti suncane naocale a da se u njih ugradi dioptrija, da se to na staklima ne primjeti?
Nemojte mi spominjati ona stakla sto potamne na suncu jer ga to ne zanima, nego bas prave suncane cvike sa dioptrijom! nekada su mu govorili u optikama da to nije moguce, pa me zanima jeli se do danas ista promijenilo? :)
Moze se to dati napraviti. Licno poznajem osobu koja ima dioptrijske suncane naocale, a radio ih je u Barosu prije 4-5 godina. Nek ode i pita. :-D
Eli05
Posts: 44
Joined: 06/03/2011 01:01

#131 Re: suncane naocale

Post by Eli05 »

BIONA wrote:Jedno konkretno pitanje? Posto moj brat nosi dioptrijske cvike, zanima ga mogu li se kupiti suncane naocale a da se u njih ugradi dioptrija, da se to na staklima ne primjeti?
Nemojte mi spominjati ona stakla sto potamne na suncu jer ga to ne zanima, nego bas prave suncane cvike sa dioptrijom! nekada su mu govorili u optikama da to nije moguce, pa me zanima jeli se do danas ista promijenilo? :)
Moj muz i prijateljica imaju takve, muz je svoje kupio i stakla kod njih narucio u optici Apolo na dobriji prije 2 godine i prezadovoljan je. Koliko sam skontala a to su nam objasnili u Italiji u jednoj optici da stakla trebaju biti ravnija, znaci ne skroz zakrivljena da bi se mogla napraviti dioptrijska suncana. Pretpostavljam da to mogu napraviti sve iole bolje optike.
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#132 Re: suncane naocale

Post by krtica_ »

Pa ako neko napravi kopiju koja je identicna originalu, po svemu, onda ne kontam 2 stvari, kako to da kostaju manje i ne kontam u cemu je problem nositi ih posto su, jelte, identicne.

Ja bi sad identicnu kopiju bmw 7 bez pogovora.
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#133 Re: suncane naocale

Post by tf2_spy »

krtica_ wrote:Pa ako neko napravi kopiju koja je identicna originalu, po svemu, onda ne kontam 2 stvari, kako to da kostaju manje i ne kontam u cemu je problem nositi ih posto su, jelte, identicne.

Ja bi sad identicnu kopiju bmw 7 bez pogovora.
to bi možda imalo smisla kad bi cijena bila formirana tako da pokrije troškove proizvodnje. realnost je, naravno, potpuno drugačija. međutim, da ti ja ne bih detaljno objašnjavao, evo par "keywords", pa guglaj; profit, brand, marketing...
hugo
Posts: 2
Joined: 20/06/2012 16:48

#134 Re: suncane naocale

Post by hugo »

poz jel neko moze procjenit ove naocale dali su orginal http://www.pik.ba/artikal/3513375/carre ... e-naocale/
hugo
Posts: 2
Joined: 20/06/2012 16:48

#135 Re: suncane naocale

Post by hugo »

poz jel neko moze procjenit ove naocale dali su orginal http://www.pik ba/artikal/3513375/carrera-suncane-naocale/

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... 39855.jpg/#
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#136 suncane naocale

Post by Ali_G »

Ja skontah ovo:
Baros ne daje certifikat, prodaje dupljak.
Saner ne daje certifikat, al on prodaje original.

Sto se tice suncanih naocala sa dioptrijom; to je moguce. Svaka bolja optika to moze odraditi s tim da treba voditi racuna, kao sto je vec receno, o zakrivljenosti stakala.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#137 Re: suncane naocale

Post by kojeime »

Ja nosim suncane naocale sa dioptrijom i znam jos jednu odobu koja ima jos i cilindar. Kao sto prethodni forumas napisa, jedini problem je zakrivljnenost. Staklo mora biti ravno. Ako je puno zakrivljeno, ne moze dioptrija na ta stakla. Dakle imas tri rjesenja:

1. Ravna stakla, sto suzava izbor.

2. Sociva.

3. Dupli okvir. Dakle, mali okvir u koji se stavljaju dioptrijska stakla (providna, ne sa bojom) i onda se taj okvir kaci na unutrasnju stranu okvira suncanih naocala. To je vrlo cesto kod sportskih suncanih naocala. Za "fashion" suncane naocale, probaj nsto kao ovo: http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0 ... a731-1.jpg ili ovo: http://3mcollision.com/products/safety/ ... 00000.html
Jedini je problem da li suncane naocale koje zelis mogu prihvatiti taj dioptrijski okvir.
ma_sa
Posts: 1
Joined: 09/07/2012 14:32

#138 Re: suncane naocale

Post by ma_sa »

Da li neko zna gdje u Sarajevu ima najveci izbor Carrera naocala?
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#139 Re: suncane naocale

Post by Dr.Mr.Fr. »

Mali Up! teme,

jel zna možda neko gdje se mogu uzeti dobre i kvalitetne suncane naocale ??

a da ne moram dici kredit za iste...hvala :)
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#140 Re: suncane naocale

Post by djes_ba »

Dr.Mr.Fr. wrote:Mali Up! teme,

jel zna možda neko gdje se mogu uzeti dobre i kvalitetne suncane naocale ??

a da ne moram dici kredit za iste...hvala :)
trenutno u lorisu imas snizenje od 50% juce sam bio ima dobrih modela
dok nije nestalo :thumbup:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#141 Re: suncane naocale

Post by Dr.Mr.Fr. »

djes_ba wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:Mali Up! teme,

jel zna možda neko gdje se mogu uzeti dobre i kvalitetne suncane naocale ??

a da ne moram dici kredit za iste...hvala :)
trenutno u lorisu imas snizenje od 50% juce sam bio ima dobrih modela
dok nije nestalo :thumbup:

bio neki dan, nisam ništa fino za sebe našao :sad:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#142 Re: suncane naocale

Post by Ambrozija »

Dr.Mr.Fr. wrote:
djes_ba wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:Mali Up! teme,

jel zna možda neko gdje se mogu uzeti dobre i kvalitetne suncane naocale ??

a da ne moram dici kredit za iste...hvala :)
trenutno u lorisu imas snizenje od 50% juce sam bio ima dobrih modela
dok nije nestalo :thumbup:

bio neki dan, nisam ništa fino za sebe našao :sad:
Kakvo je snizenje? Cijene? Vrijedi li otici? :D
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#143 Re: suncane naocale

Post by Dr.Mr.Fr. »

pa eto u pola cijene su sve, mislim da su u pitanju prošlogodišnji modeli, mislim ima finih ali ja se ne vezah pretjerano ni za jedne...mislim da vrijedi otici svakako :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#144 Re: suncane naocale

Post by Ambrozija »

Dr.Mr.Fr. wrote:pa eto u pola cijene su sve, mislim da su u pitanju prošlogodišnji modeli, mislim ima finih ali ja se ne vezah pretjerano ni za jedne...mislim da vrijedi otici svakako :D
Hvala na odgovoru, odem danas ili sutra...nadam se da cu naci nesto...trazim sedmicama :D
Znas li ima li snizenja u ostalim Optikama? Nisam zagledala poseljednjih dana...
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#145 Re: suncane naocale

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ambrozija wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:pa eto u pola cijene su sve, mislim da su u pitanju prošlogodišnji modeli, mislim ima finih ali ja se ne vezah pretjerano ni za jedne...mislim da vrijedi otici svakako :D
Hvala na odgovoru, odem danas ili sutra...nadam se da cu naci nesto...trazim sedmicama :D
Znas li ima li snizenja u ostalim Optikama? Nisam zagledala poseljednjih dana...

Heh, Ambrozija draga pa vidiš da sam zato i digao temu, tražim i ja odgovore od dobrih ljudi :)


ima i ta neka teta na otoci koja prodaje naocale u stanu, pa ne bi bilo loše da ako ko ima broj da pošalje na pp :D
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#146 Re: suncane naocale

Post by opa22 »

je li ima Carrera svoje predstavništvo za BiH ili mozda da se egdj eu Sarajevu kupe orginal Carrera sunčanice.....kupio ja sebi prije 2-3 mjeseca vani, ali ih sjebo sjeo na njih i puko mi okvir pa sad bih to odnio da mi se popravi al ne znam gdje
User avatar
Veliki brat
Posts: 47
Joined: 22/04/2011 13:25

#147 Re: suncane naocale

Post by Veliki brat »

Help

Spot grupe Connect pjesma je ljubi me budalo, frajer na početku spota ima pravo dobre naočare, ali ne znam koji je poroizvođač, pa ako neko zna da napise

http://mojzagreb.info/video-muzika/hrva ... -me-budalo
missko
Posts: 11436
Joined: 22/02/2008 13:22

#148 Re: suncane naocale

Post by missko »

opa22 wrote:je li ima Carrera svoje predstavništvo za BiH ili mozda da se egdj eu Sarajevu kupe orginal Carrera sunčanice.....kupio ja sebi prije 2-3 mjeseca vani, ali ih sjebo sjeo na njih i puko mi okvir pa sad bih to odnio da mi se popravi al ne znam gdje
Bilo ne bilo ne isplati ti se popravka, a mislim da se to i ne radi.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#149 Re: suncane naocale

Post by iceman ze »

Ray Ban naočale, model RB 3183 004/9A na prodaju.

http://www.pik.ba/artikal/5609238/ray-ban-naocale/
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#150 Re: suncane naocale

Post by super_woofer »

ljudi ima li kakvih snizenja u sara? sljedece sedmice sam tamo i kontam sebi kakve nacale uzeti pa da znam gdje da idem??
Post Reply