suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#51 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Suzie Q wrote:radi li netko kod nas sunčane s dioptrijom? ja sam prilično ćorava pa kad stavim sunčane nit koga vidim nit koga poznajem... obično kad mi netko zamjeri što ga nisam na ulici pozdravila prvo pitam jesam li tada nosila sunčane cvike :D
To bi trebala da radi svaka optika. Imaš u Kralja Tomislava Maunagića on radi sunčane sa dioptrijom.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#52 Re: suncane naocale

Post by tvile »

Imam sunčane naočale koje su mi pukle na sredini, gornji dio koji ide na nos. :sad:
Veoma su mi drage a solidno su i plaćene, 140 eura u Italiji pa ne bih volila da mi propadnu. Neću reklamirati marku :D Zanima me ima li neka optika u Sarajevu gdje bi se to moglo popraviti (iskombinovati neki fazon, zalijepiti itd.)?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#53 Re: suncane naocale

Post by debela »

Suzie Q wrote:radi li netko kod nas sunčane s dioptrijom? ja sam prilično ćorava pa kad stavim sunčane nit koga vidim nit koga poznajem... obično kad mi netko zamjeri što ga nisam na ulici pozdravila prvo pitam jesam li tada nosila sunčane cvike :D
to sam nekad davno radila u optici loris.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#54 Re: suncane naocale

Post by Tranquilizer »

debela wrote:
Suzie Q wrote:radi li netko kod nas sunčane s dioptrijom? ja sam prilično ćorava pa kad stavim sunčane nit koga vidim nit koga poznajem... obično kad mi netko zamjeri što ga nisam na ulici pozdravila prvo pitam jesam li tada nosila sunčane cvike :D
to sam nekad davno radila u optici loris.

Ma rade to naravno sve za pare 8-)
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#55 Re: Suncane Naocale

Post by Tranquilizer »

Ima u dugom bezistanu finih modela jako, cijene su 15-20 km otprilike :zjev:
User avatar
AkashaSa
Posts: 198
Joined: 12/01/2010 00:44

#56 Re: suncane naocale

Post by AkashaSa »

tvile wrote:Imam sunčane naočale koje su mi pukle na sredini, gornji dio koji ide na nos. :sad:
Veoma su mi drage a solidno su i plaćene, 140 eura u Italiji pa ne bih volila da mi propadnu. Neću reklamirati marku :D Zanima me ima li neka optika u Sarajevu gdje bi se to moglo popraviti (iskombinovati neki fazon, zalijepiti itd.)?

može ti se to uraditi ali naočale više nikada neće biti iste i vidjet će se da je na njima rađeno
ti ćeš ih naravno moći normalno nositi, ali nije to to
optika koja to radi nalazi se uz tramvajske šine, kad kreneš od sebilja prema katedrali, sad tačno kako se zove i gdje je u bobu ne znam, ali eto, nadam se da ćeš pronaći

p.s. to će te koštati jako malo, slagat ću te ali mislim da nije više od 10 maraka

sretno
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#57 Re: suncane naocale

Post by tvile »

AkashaSa wrote:
tvile wrote:Imam sunčane naočale koje su mi pukle na sredini, gornji dio koji ide na nos. :sad:
Veoma su mi drage a solidno su i plaćene, 140 eura u Italiji pa ne bih volila da mi propadnu. Neću reklamirati marku :D Zanima me ima li neka optika u Sarajevu gdje bi se to moglo popraviti (iskombinovati neki fazon, zalijepiti itd.)?

može ti se to uraditi ali naočale više nikada neće biti iste i vidjet će se da je na njima rađeno
ti ćeš ih naravno moći normalno nositi, ali nije to to
optika koja to radi nalazi se uz tramvajske šine, kad kreneš od sebilja prema katedrali, sad tačno kako se zove i gdje je u bobu ne znam, ali eto, nadam se da ćeš pronaći

p.s. to će te koštati jako malo, slagat ću te ali mislim da nije više od 10 maraka

sretno
Hvala na pomoći u svakom slučaju. Mislim da sam skontala koja je to optika. Vrijedi pokušati :-D
Taj gornji dio što ide na nos je iz dva dijela (jedan gore, jedan dole), to je sreća mislim, jer nisu pukla oba. Izvinjavam se zbog lošeg objašnjenja, a sliku ne znam staviti da ih uslikam :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#58 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

AkashaSa wrote:
tvile wrote:Imam sunčane naočale koje su mi pukle na sredini, gornji dio koji ide na nos. :sad:
Veoma su mi drage a solidno su i plaćene, 140 eura u Italiji pa ne bih volila da mi propadnu. Neću reklamirati marku :D Zanima me ima li neka optika u Sarajevu gdje bi se to moglo popraviti (iskombinovati neki fazon, zalijepiti itd.)?

može ti se to uraditi ali naočale više nikada neće biti iste i vidjet će se da je na njima rađeno
ti ćeš ih naravno moći normalno nositi, ali nije to to
optika koja to radi nalazi se uz tramvajske šine, kad kreneš od sebilja prema katedrali, sad tačno kako se zove i gdje je u bobu ne znam, ali eto, nadam se da ćeš pronaći

p.s. to će te koštati jako malo, slagat ću te ali mislim da nije više od 10 maraka

sretno
Navedenu optiku vodi Maunagićeva sestra.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#59 Re: suncane naocale

Post by tvile »

Je li to pozitivno onda? :-D
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#60 Re: suncane naocale

Post by chino »

_22222_d wrote:ja kupila orginal "ispod ruke" kod neke zene na otoci u stanu. ima izbora... i prezadovljna. dvoje suncane naocale + jedne dioptrijske sve ukupno kostalo: 260 KM. a sve troje markirane...
ako kome treba broj na pp...
ne reklamiram nikoga..
samo je i meni bila glupost platiti preko 300 km za naocale koje mi se svidjaju.
ovo mi ispala bolja opcija...
Moze li neko da mi posalje broj od ove zene na pp ili da dadne neku informaciju vise?
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#61 Re: Suncane Naocale

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Oxygenn wrote:
vanjki wrote:Najpametnije je da odes u neku radnju i probas naocale.Ako ti su neke super samo zapamtis broj i pravac ebay..Ustedit ces od 100-200KM
Bil' ti od njega kupio
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0677453500
Sellerinfo
http://myworld.ebay.com/tue2009/?_trksid=p4340.l2559
Danas bio u Lorisu - skoro pa isti model je koštao 350+ KM. Ja platio 52$ model RB3179. U Utorak kreće pošiljka iz UK. Nadam se da će sve proći kako treba...
@Oxy i @vanjki, hvala na savjetu...
zekozeko
Posts: 4
Joined: 25/04/2011 10:30

#62 Re: suncane naocale

Post by zekozeko »

_22222_d wrote:ja kupila orginal "ispod ruke" kod neke zene na otoci u stanu. ima izbora... i prezadovljna. dvoje suncane naocale + jedne dioptrijske sve ukupno kostalo: 260 KM. a sve troje markirane...
ako kome treba broj na pp...
ne reklamiram nikoga..
samo je i meni bila glupost platiti preko 300 km za naocale koje mi se svidjaju.
ovo mi ispala bolja opcija...

Možel broj na pp, jel jos neko kupovao kod nje i kakvi su utisci.
hare_mne
Posts: 89
Joined: 11/11/2009 07:42

#63 Re: Suncane Naocale

Post by hare_mne »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Oxygenn wrote:
vanjki wrote:Najpametnije je da odes u neku radnju i probas naocale.Ako ti su neke super samo zapamtis broj i pravac ebay..Ustedit ces od 100-200KM
Bil' ti od njega kupio
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0677453500
Sellerinfo
http://myworld.ebay.com/tue2009/?_trksid=p4340.l2559
Danas bio u Lorisu - skoro pa isti model je koštao 350+ KM. Ja platio 52$ model RB3179. U Utorak kreće pošiljka iz UK. Nadam se da će sve proći kako treba...
@Oxy i @vanjki, hvala na savjetu...
interesuje me jeli ko narucivao preko eBay...tako da je snimio kod nas neke markirane sa šifrom i narucio...koliko su ga koštale i dostava?ja bih to naručio peko neta mislim preko eBay ali nemam iskustava sa tim?znate li nekog kome se moze to platiti(častiti dogovoriti se) da on pošteno izvrši tu transakciju za mene?????
todor
Posts: 4
Joined: 22/08/2011 01:35

#64 Re: Suncane Naocale

Post by todor »

hare_mne wrote:
interesuje me jeli ko narucivao preko eBay...tako da je snimio kod nas neke markirane sa šifrom i narucio...koliko su ga koštale i dostava?ja bih to naručio peko neta mislim preko eBay ali nemam iskustava sa tim?znate li nekog kome se moze to platiti(častiti dogovoriti se) da on pošteno izvrši tu transakciju za mene?????
Ja sam već dosta stvarčica tako kupio, uključujući i cvike.Neznam kako u Sa, ali u Mostaru sve optike drže neke bolesne cijene, tako da se ova opcija EBay-a itekako isplati.Odi na http://www.ray-ban.com/usa/science/virtual-mirror, vidi koje su ti dobre, zapiši serijski broj, odi u optiku i probaj, i ako ti se svide, zagarantirano ih na EBayu možeš naći po min. 50% manjoj cijeni
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#65 Re: suncane naocale

Post by MersY »

Da li je neko kupovao sunčane naočale na ovoj stranici http://www.smartbuyglasses.com/...i kolika je carina na sunčane naočale u BiH??
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#66 Re: suncane naocale

Post by Rimljanka »

chino wrote:
_22222_d wrote:ja kupila orginal "ispod ruke" kod neke zene na otoci u stanu. ima izbora... i prezadovljna. dvoje suncane naocale + jedne dioptrijske sve ukupno kostalo: 260 KM. a sve troje markirane...
ako kome treba broj na pp...
ne reklamiram nikoga..
samo je i meni bila glupost platiti preko 300 km za naocale koje mi se svidjaju.
ovo mi ispala bolja opcija...
Moze li neko da mi posalje broj od ove zene na pp ili da dadne neku informaciju vise?
mogu li i ja dobiti informacije na pp? I je li zena ima veliki izbor modela ili? Hvala!
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#67 Re: suncane naocale

Post by MersY »

ove mi se naočale, mislim model naočala, mnogo dopada...ali ne dopada mi se cijena 225 $...ako je neko negdje vidio ovakav oblik a da su jeftinije naka javi :)

Image
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#68 Re: suncane naocale

Post by Bimmer_ »

Sta bi sa ovom zenom na Otoci, sto prodaje original naocale u stanu?
Je li ko kupovao i ako moze broj telefona i adresa ovde ili privatna poruka,bio bih zahvalan 8-) :-D
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#69 Re: suncane naocale

Post by missko »

http://misterspex.de/
Evo extra stranica sa markiranim naocalama a ima i online proba uslikas se na web cam i izaberes model da vidis kako ti stoje i narucis a sve od kuce, ja sebi kupio jedne Bossove na snizenju za 125 eura i mogu reci da je ona online proba dobro prosla. Preporucujem :thumbup:
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#70 Re: suncane naocale

Post by igorailwayman »

mr.gugl wrote:imam budzet do nekih 150 KM, imate li neku preporuku gdje gledati? bio danas u Lorisu kod zeljinog stadiona i nisam bas nasao nesto specijalno. cudi me da nema ni jedna jedina radnja na 2-3 sprata od 50 kvadrata sa milion naocala :mrgreen: . usao u loris, odmah ljubazna djevojcica imate police, imate rejbanke i imate ove sportske...(nakon dva minuta gledanja) dovidjenja i prijatno! :)
zzooop :) i usput, da znate, u lorisu je snizenje do 50 % , ali izbor nikakav.
Optičarska radnja u Ferhadiji, preko puta Ekonomskog fakulteta. Odlična radnja s odličnim i kvalitetnim sunčanicama. Zastupnici su za Marku Polaroid. Inače kvalitetne i fantastične sunčanice od kojih su svake s polariziranim staklima. Ja tu kupio svoje prije 2 godien za 110 KM i prezadovoljan. Ray ban za polarizirana stakla digne ciejnu za 30% od običnih ionako preskupih sunčanica
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#71 Re: suncane naocale

Post by anelie »

MersY wrote:ove mi se naočale, mislim model naočala, mnogo dopada...ali ne dopada mi se cijena 225 $...ako je neko negdje vidio ovakav oblik a da su jeftinije naka javi :)

Image
ima ovakvih oblika,cat eye,u lindexu i mangu,samo ne znam dolazi li to kod tebe u obzir?nisu neke kvalitete,ali sta,nisu ni lose...
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#72 Re: suncane naocale

Post by MersY »

Ma naravno, super, imam nekoliko Mangovih a ovakve nisam vidjela...baš ću pogledati
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#73 Re: suncane naocale

Post by Ajant »

Kakve su cijene original Ray Ban aviator naočala po optičarskim radnjama u Sarajevu ? Da li se isplati ovdje uzimati ?
Ima li na piku ikako originala ? :D
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#74 Re: suncane naocale

Post by prilagodjena »

Ajant wrote:Kakve su cijene original Ray Ban aviator naočala po optičarskim radnjama u Sarajevu ? Da li se isplati ovdje uzimati ?
Ima li na piku ikako originala ? :D
ja gledala prije par dana....300 i nešto,kako gdje :-)
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#75 Re: suncane naocale

Post by Ajant »

prilagodjena wrote:
Ajant wrote:Kakve su cijene original Ray Ban aviator naočala po optičarskim radnjama u Sarajevu ? Da li se isplati ovdje uzimati ?
Ima li na piku ikako originala ? :D
ja gledala prije par dana....300 i nešto,kako gdje :-)
Što mi skide krila :-)
Na online Ray-Ban shopu, 80 dolara. Što naši pucaju cijene...
Post Reply